Birutė Straipsniai

„Wacken Open Air 2018“ – su tropine kaitra
2019-06-16
Pirmomis 2018-ųjų rugpjūčio dienomis Vokietijos Schleswig-Holstein žemę 29-tą kartą drebino metalinė muzika ir jos gerbėjai. Nenuostabu, nes būtent čia yra toks miestelis Wackenas, o jame kasmet vyksta vienas didžiausių pasaulyje metalo festivalių „Wacken Open Air“ (WOA). Asmeniškai 17-tą kartą iš eilės patraukiau į šią savotišką sunkiosios muzikos šventovę.
Daugiau
„Wacken Open Air 2017“ – be išankstinio sold-out, bet kietai
2018-06-22
2017-ųjų rugpjūčio pradžioje Vokietijos Schleswig-Holstein žemę 28-tą kartą sudrebino metalinė muzika ir gausios jos gerbėjų gretos. Be abejo, viso to „kaltininkas“ – „Wacken Open Air“ (WOA) festivalis. Laikas nelaukia, ir tai buvo jau 16-tas mano vizitas į šią sunkiosios muzikos Meką.
Daugiau
Ketvirtoji „Vilkų žiema“ trankiai pradėjo šaltąjį sezoną
2017-12-19
Vos prasidėjus kalendorinei žiemai, Tauro kalną Vilniuje sukaustė... Ne, ne gruodas, o metalinis šaltis. Mat ant jo vis dar stovinčiame buvusių Profsąjungų pastate įsikūrusioje „Pelėdoje“ gruodžio 2 d. griaudėjo ketvirtasis žiemos festivalis „Vilkų žiema“. Tiesa, pilkieji ten nestūgavo, bet 5 metalistų gaujos kėlė ne mažesnį triukšmą. O buvo taip...
Daugiau
VADER su palyda, žaibų festivalio belaukiant
2017-06-02
Tiems, kam prailgo šiųmetinio festivalio „Kilkim žaibu“, nusikėlusio net į birželio-liepos sandūrą, laukimas, jo organizatoriai pateikė aperityvą – 5 grupių koncertą gegužės 11 d. Šis savotiškas pre-party vyko Vilniuje, daugelio jau nuo seno, tik kitais pavadinimais, žinomame klube „Pelėda“.
Daugiau
„Wacken Open Air 2016“ – purvo vonios ir kovos strategija
2017-05-11
2016-aisiais „Wacken Open Air“ (WOA) festivalis ir vėl skendo purvynuose, tad į 2017-ųjų renginį pirmą kartą po kelių metų neišparduoti bilietai. Dėl to organizatoriai ėmėsi kardinalių padėties gerinimo priemonių, bet visų pirma - įspūdžiai iš praeitų metų festivalio.
Daugiau
„Velnio akmens 2016“ įspūdžiai – nebuvo baisūs nei orai, nei velniai
2017-05-04
Pernai buvo jau aštuntas kartas, kai į Anykščių prieigose esantį Dainuvos slėnį velnias mestelėjo akmenį, t. y. kelioms dienoms čia subūrė įvairių roko, metalo ir panašios muzikos krypčių bei įmantrių pramogų mylėtojus. Taip, tai festivalis „Velnio akmuo“. Dvi pagrindinės ir dar keletas specialių, bet ne antrarūšių scenų siūlė grupių pasirodymus, muzikantų ir kitų menininkų pratybas, hipnozes, protmūšius, rokotekas, pramogas kinomanams, ekstremalius išbandymus ir dar daug ko kito.
Daugiau
Septynioliktąjį „Kilkim žaibu“ prisimenant: buvo karšta kaip pekloje
2017-05-01
Pernai į Varnius sugrįžęs, daugelio jau pažįstamas, ir veikiau pamėgtas nei nepakenčiamas senųjų tradicijų ir ekstremalios muzikos festivalis „Kilkim žaibu“ vyko septynioliktą kartą. Tąkart vis dar su Rasomis susižiedavęs renginys turėjo ir kitą niuansą – jo starte, birželio 23-ąją, Kaune pirmą kartą mūsų parapijoje pasirodė nemirtingi IRON MAIDEN...
Daugiau
„Wacken Open Air 2015“ – sold-out rekordas, pasaulinis purvynas ir kita velniava
2016-06-15
Jau 14-tą kartą griebiau už uodegos galimybę sudalyvauti visame pasaulyje pagarsėjusioje „Wacken Open Air“ (WOA) fiestoje. Taigi, teko patirti jau daugiau nei pusę viso festivalio istorijos.
Daugiau
SLIPKNOT ir SUICIDAL TENDENCIES Vilniuje – jei headlainerius sukeistume vietomis
2016-02-12
Kai pernai buvo paskelbta, kad į Lietuvą pagaliau atsibels ekstravagantiškieji (nesakyčiau, kad skandalingieji) nu-metalistai ar greičiau metalkoristai SLIPKNOT, ta žinia jų čia ne vienus metus laukusiems trinktelėjo kaip kūjis į priekalą. „Siemens“ arenos pasirinkimas nė kiek nestebino, nes jei ne muzikos vertingumu, tai įsimintinais šou, visur šmėsčiojančiomis kaukėmis ir 9 žmonių brigada ant scenos ši šutvė pritraukia ne vieno tūkstančio žmonių dėmesį.
Daugiau
GOD IS AN ASTRONAUT trečią kartą Vilniuje – grupei Vilnius turi ypatingą reikšmę
2015-09-22
1,5 valandos aukščiausios prabos muzikos, atliekamos tų, kurie vadinami vienais geriausių post rokerių apskritai. Publika – vėlgi kuo įvairiausia. Aišku, sunkesnės muzikos koncertuose matomi nedaugelis. Greičiau jau sutikti ankstesniuose airių koncertuose sostinėje. Vis dėlto, „astronautai“ turi kažką tokio, kas suvienija skirtingų muzikinių pomėgių žmonių skonius.
Daugiau
MACHINE HEAD Vilniuje – pirmas kartas nokautavo visus
2015-09-17
Jei prieš rugsėjo 11-osios įvykius (ne, tai ne terorizmo aktas, JAV perduotas Lietuvai) kas nors būtų pasakęs, kad būtent Vilniuje patirsiu geriausią vienos grupės koncertą per ilgametę patirtį, turbūt iškalbingai pasukiočiau smilių prie smilkinio. Tačiau ta 11-oji diena išaušo penktadienį, ir nors „Forum Palace“ rūmai tebestovi, jų sienos, rodos, dar ir dabar skleidžia ten įmūrytus galingus amerikiečių metalistų MACHINE HEAD (MH) muzikos akordus. Prireikė 24 metų, kad ši viena žymiausių groove metalo (tiesa, sumaišyto su kitokiais „sunkiaisiais“ stiliais) komandų apsilankytų mūsų parapijoje. Per tą laiką labai panorėję mūsiškiai galėjo MH pamatyti svetur (pati buvau jų tarpe), bet juk savos sienos, na, patys suprantate...
Daugiau
„Velnio akmuo 2015“ – lietus, geležinė muzika ir aktyvios pramogos
2015-09-17
Vienas smagiausių vietinių vasaros festivalių „Velnio akmuo“ (VA) sėkmingai pradėjo rinkti antrą šešetą. Taigi, šiemet jau septintas kartas, kai Anykščių pakraštyje esančioje, ir vis gražėjančioje Dainuvos slėnio poilsinėje zonoje kelioms dienoms rinkosi lengvesnio roko ar sunkesnio metalo mylėtojai. Žinia, čia dvejose scenose skamba įvairi muzika, kitur vyksta muzikantų ir kitokių menininkų pratybos, hipnozės, protmūšiai, naktimis griaudėja rokotekos, pasitenkina kinomanai ir dedasi kitokia velniava.
Daugiau
Devintas APOCALYPTICA vizitas į Lietuvą – ne valdovai Valdovų rūmuose
2015-07-11
Jūs tikrai neapsižiūrėjote – būtent tiek kartų suomių „sunkieji“ violončelininkai lankėsi Lietuvoje. Įskaitant liepos 9-osios koncertą Valdovų rūmuose Vilniuje. Tai neabejotinai daugiausiai mūsų žemėse pasirodžiusi užsienio grupė. Bet ar kiekybė visada reiškia kokybę? Apie tai (ne)filosofiškai ir pakalbėkime.
Daugiau
„Wacken Open Air 2014“ – 25-tas kartas, ir dar ne pabaiga
2015-06-30
Bilietais į vis dar stebinantį, bet ir traukiantį savo mastais metalo festivalį „Wacken Open Air“ (WOA) reikia pasirūpinti vis anksčiau, nes jų dabar nebelieka net per kelias valandas. Na, į šį, jubiliejinį 25-ąjį, dar galima buvo suskubti juos gauti per kelias dienas. Metai netruko prabėgti, jau ranka pasiekiamas „WOA 2015“, tad metas prisiminti pernykščius įvykius, brolius JUODVARNIUS, kaip dabar aišku, kol kas paskutiniuose lietuvaičių žygiuose „Wacken Metal Battle“ konkurse ir palaukti šiųmetinio festivalio.
Daugiau
SVARAS 409 „Nes tai Lietuva“ – lietuviškas rokas senai ir naujai
2015-06-18
Šių metų gegužės mėnesį senų ir jaunų melomanų rankas ir, be abejo, ausis pasiekė atgimusių Alytaus roko veteranų SVARAS 409 albumas „Nes tai Lietuva“. Reikia pareikšti savotišką pagarbą dar nuo 1985-ųjų lapkričio gyvuojantiems patriarchams, kurie nebijo šiuolaikinių roko grupių pašonėje paskleisti senesnį kvapą... Kaip ten bebūtų, turime naują leidinį, kurio turinį atskiru CD papildo dar 1987-ųjų įrašai, primenantys SVARO 409 ištakas.
Daugiau
Vasario koncertų duetas – beveik plona raudona linija...
2015-03-19
Vasario mėnesį netrūko veiksmo alternatyvios muzikos scenoje. Ir štai apsilankius dvejuose renginiuose, kuriuos skyrė gera savaitė, gimė mintis aprašyti juos vienoje apžvalgoje. Mat kažkokia paslaptinga gija, kaip ta plona raudona linija, sujungė juos abu. Skirtingos vietos, skirtingų šalių ir stilių grupės, bet nepaisant to...
Daugiau
ARKONA, OBTEST, JUODVARNIS – desertas patriotinio folkmetalio gurmanams
2015-02-08
ARKONA. Grupė, kurią 2002 metais Maskvoje subūrė slavų neopagoniško judėjimo draugijos nariai. Frontmenė Marija Archipova (sceniniu pseudonimu Scream) turi gana retą talentą – ji puikiai įvaldė tiek švarų dainavimą, tiek death metalo growlą. „Žaibuose“ šią komandą matėme prieš pustrečių metų. Jei įspūdžiai spėjo nublankti, o kai kas gal tuomet ir išvis nepriėjo prie scenos, tai dabar buvo puiki proga pamatyti šią grupę sugrįžus, ir šiltoje patalpoje. Ką galima pasakyti apie jų pasirodymą? Jis buvo išties dinamiškas, spalvingas, energingas.
Daugiau
BERSERKER albumas „Dark Worlds Collide“ – susidūrimo išvengta
2015-01-30
Jau ne viename koncerte matytų vilniečių melodingo metalo atlikėjų kolektyvas BERSERKER šiuo metu puikuojasi savo šviežiu albumu „Dark Worlds Collide“. Albumo Intro puikiai tiktų kokioms nors kinematografijos istorijoms, kad ir apie hobitų nuotykius, Hario Poterio odisėją ar vikingų žygius. Po jo muzikinę estafetę sklandžiai perima viena ilgesnių dainų, kuri be kita ko yra ir titulinė. Joje suskamba jau ne viename tuzine kitų grupių girdėta vyriško growlo ir moteriškos trelės simbiozė...
Daugiau
Tarptautinis keturgubas muzikinis aljansas ir atgaivinta „Propagandos“ dvasia
2015-01-07
2014-ųjų gruodžio 13 dieną nebuvo taip šalta, kaip šiuokart. Bet ne dėl to tądien kaito daug sunkesnės ar lengvesnės muzikos prisiurbusios „Propagandos“ sienos. Kone sausakimša jau beveik legendinė salė, menanti ne vieną tuziną ambicingų praeities koncertų, reiškė viena: čia vyks kažkas ypatingo, ar bent jau patrauklaus.
Daugiau
NEONFLY albumas „Strangers In Paradise“ – svetimi rojuje, bet gal savi pekloje?
2014-10-29
Britų heavy/power metalo kolektyvas NEONFLY jau beveik savas Lietuvoje. Londoniečiai čia ir grojo, ir kitaip reklamavo savo kūrybą. O štai dabar turime progos juos prisiminti ir vėl – grupė po 3 metų laukimo mestels savo antrą pilnametražį studijinį albumą „Strangers In Paradise“. Jį leidimui parengė žymus prodiuseris Dennis Wardas, anksčiau turėjęs reikalų su garsiomis grupėmis ANGRA, UNISONIC, PINK CREAM 69, PRIMAL FEAR, KROKUS. Oficialiai naujokas pasirodys gruodžio 1 dieną po „Inner Wound Recordings“ vėliava. Bet lydekai paliepus ir šių eilučių autorei panorėjus, jis jau dabar groja ausinėse, ir štai kokių minčių prašosi...
Daugiau
Trijų švedų grupių kombinacija – „mirtinas“ nokautas
2014-10-24
Posakis „pirmadienis – sunki diena“ gal kiek ir nuvalkiotas, tačiau spalio 20 dienai jis tiko kaip niekad. Tądien į Vilnių atūžė net 3 Švedijos death metalo grupuotės, o 2 iš jų neabejotinai priklauso europiniam šio stiliaus atlikėjų elitui. Jei prisimenate ENTOMBED ir GRAVE ankstesnius vizitus į Lietuvą, be abejo žinote, kad šios dvi grupės čia lankėsi atskirai. O dabar štai sudarė šaunų koncertinį aljansą. Be to, ENTOMBED A.D. pasirodė su vienu nauju nariu, kas lėmė ir pavadinimo korekciją, prisidėjo dar ir melodingo death metalo grojikai IMPLODE – „mirtinas“ asorti labai skanus. Taigi baigiam tądien visokius darbus, ir lekiam į „New York“ klubą.
Daugiau
„Autumn Devastation V“ – galingas penktasis kartas
2014-10-23
Nors spalio 18 dieną Lietuvoje tikrai netrūko įvairiausių renginių, tie, kurių galvos stipriai pamuštos metalu, o ir širdys geležinės, rinkosi Kaune. Atrodo Punto, jazz, ir dar palėpė – kur velnias nukišo 6 mūsų sunkiosios scenos grupes, iš kurių bent 3 jau užkopė į vietinį metalinį elitą, o ir kitos 3 turbūt turi ambicijų ten patekti? Kauniečiai tikriausiai žinojo, kad toje pastogėje visai faina, o aš, kaip pirmą kartą, į renginio vietą iš pradžių žiūrėjau įtariai. Bet juk nuomonė gali pasikeisti, ar ne?
Daugiau
“We The People Of Wacken” – review of the photographic chronicle of the festival
2014-09-09
“Wacken Open Air” grew into the biggest metal fest in the world and became the original paradise (or hell?) of metalheads. This year we have the 25th edition of WOA – a quarter of the century has passed already. The anniversary was marked by an instant sold-out, a number of famous bands and novelties of organization. Moreover, one of accents is the photo book “We The People Of Wacken”. Not each open-air festival attracts such attention.
Daugiau
„We The People Of Wacken“ – festivalio kronika per foto objektyvą
2014-09-09
Iki 1990 metų mažame vokiečių Schleswig-Holstein žemės miestuke Wackene ramiai gyveno pora tūkstančių žmonių, laukus arė traktoriai, šukavo kombainai, derlių ėmė fermeriai, mūkė karvės... Ir tuomet dviems vyrukams šovė į galvą mintis visiems laikams sudrumsti šią kaimišką idilę... Į paskutinį XX a. dešimtmetį įžengta, pradėjus metalo festivalį „Wacken Open Air“. Šiemet jam stuktelėjo ketvirtis amžiaus. Solidi sukaktis pažymėta ne tik itin greitu bilietų išpardavimu, žymių grupių gausa ir organizacinėmis naujovėmis, bet ir fotografijų knyga „We The People Of Wacken“.
Daugiau
„Velnio akmuo 2014“ – pirmasis šešetas priimtas
2014-09-05
Pirmas šešetas – jau gerai, o trečias – dar geriau, ar ne? :) Taigi tas pirmasis šiemet papuošė vieną esminių mūsų vidurvasario open-airų – „Velnio akmenį“ (VA). Per tuos metus į skrynią atgulė religinės bendruomenės ir šiaip anykštėnų nepasitenkinimas „velniška“ fiesta. Kur ten – vidury Anykščių, bibliotekoje, surengta realistinė foto paroda „Tikri norvegiško metalo koncertai“, kuri ne tik ten užsiliko po festivalio, bet, sako, kitąmet turės tęsinį. Daugeliu požiūrių „užaugo ir sutvirtėjo“ renginio organizatoriai...
Daugiau
Roko gigantai AEROSMITH Vilniuje – Kijevas mums padėjo...
2014-05-28
Pastaruoju metu dėl politinių neramumų plačiai linksniuojama Ukraina ir Maidano židinys Kijevas, pasirodo, gali kai kam ir pasitarnauti. Būtent taip nutiko, kai dėl šių neramumų vienos garsiausių pasaulyje roko grupių AEROSMITH koncertas Ukrainos sostinėje buvo nukeltas iš gegužės 21-osios į vasarą ir čia atsirado vakansinė vieta.
Daugiau
GOD IS AN ASTRONAUT Vilniuje – airių post-rokas dar kartą užvaldė lietuviškas sielas
2014-05-26
Ko reikia, kad alternatyvios muzikos grupė pakartotinai užsuktų į Marijos žemę? Pristatomo naujo albumo, simpatijų mūsų publikai, anksčiau neišnaudotos progos apžiūrėti lankomą miestą? O gal visai kitos, antrą kartą į Vilnių atvedė airių post-roko pasididžiavimą ir apskritai vieną garsiausių šio stiliaus grupių Europoje GOD IS AN ASTRONAUT (GIAA).
Daugiau
MY AUTUMN ir EXILE INTO SUFFERY Vilniuje – velniškai geras „tūsas“
2014-05-24
Net ir tiems metaliūgoms, kuriems metalkoras tapęs keiksmažodžiu, patartina sužinoti, koks ypatingai stiprus ir „karštas“ renginys vyko „nArauti“ klube Vilniuje gegužės 14 d.
Daugiau
„Wacken Open Air 2013“ – pasiruošimas jubiliejinei 2014-ųjų fiestai
2014-05-24
Jau skaičiuojamos dienos iki grandiozinio metalo festivalio „Wacken Open Air“, kuris jau jau skaičiuos ketvirtį amžiaus. Taigi pats laikas prisiminti pernykščius įvykius, „lachudriškus“ lietuvaičių žygius ir... pasiruošti naujiems.
Daugiau
WINDHAND Vilniuje – doom metalo pavasario tęsinys
2014-05-12
Šių metų pavasarį doom metalo ir panašios tamsios muzikos mylėtojai turėjo būti pamaloninti – net keli tokios muzikos atlikėjų renginiai okupavo sostinės klubus. O čia prisiminsime balandžio 30-ąją „nArauti“ požemyje vykusį net keturių įvairaus kreivumo grupių koncertą, kur klubas buvo jei ir ne sausakimšas, tai netoli to...
Daugiau
„Wacken Metal Battle 2014“ – duosim vokiečiams pagoniško metalo
2014-05-07
Jau septintus metus Lietuvoje renkame metalo komandą, vėliau deleguojamą į tarptautinį konkursą „Wacken Metal Battle“ (WMB), kuris yra didžiausiu Europoje sunkiosios muzikos festivaliu tituluojamo „Wacken Open Air“ Vokietijoje dalis.
Daugiau
AWAKENING SUN albumo „Imbalance“ pristatymas klube „Metro“ – viskas subalansuota
2014-04-18
Balandžio 12 d. Vilniaus klube „Metro“ Vilniaus modernaus metalo grupė AWAKENING SUN pristatė ką tik pasirodžiusį antrąjį savo diską „Imbalance“.
Daugiau
Balandžio 4-oji „Metro“ Vilniuje – užtemimas, lunatizmas ir audros
2014-04-15
Nedažnai mūsų klubinių koncertų veikėjai nusipelno pirštų miklinimo spaudant kompiuterio klaviatūrą. Viena išimčių – balandžio 4 dieną požeminiame Vilniaus klube „Metro” vykęs trijų lietuvių grupių koncertas.
Daugiau
  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11