Reportažai

VADER su palyda, žaibų festivalio belaukiant

2017.06.02 19:37, Birutė

Vytenio Jurevičiaus nuotr. Daugiau nuotraukų čia >>

Tiems, kam prailgo šiųmetinio festivalio „Kilkim žaibu“, nusikėlusio net į birželio-liepos sandūrą, laukimas, jo organizatoriai pateikė aperityvą – 5 grupių koncertą gegužės 11 d. Šis savotiškas pre-party vyko Vilniuje, daugelio jau nuo seno, tik kitais pavadinimais, žinomame klube „Pelėda“. Pastaruoju metu retai pasitaiko proga čia užsukti, o dar kai toks metalinis desantas, abejonių dėl apsilankymo nebuvo jokių.

thrashred_34475870872_o

Skubu, pagal skelbtą koncerto pradžią turėčiau spėti į antros grupės pasirodymo pabaigą. Tačiau prie durų įtartinai daug žmonių, o iš salės girdisi grojimas su pertraukomis, aiškiai soundcheckas. Pasirodo, renginys vėluoja, kaip paaiškėja, dėl pakeliui užstrigusių grupių, kurios prisistato gerokai vėliau nei planuota. Visko būna, kaip sakoma, gera proga apžiūrėti atributiką ir kažką nusičiupti. Alus už šiais laikais dar padorią kainą – irgi ne pro šalį, taigi tas vėlavimas ne toks ir baisus.

Kas savotiškai nukentėjo, tai prie 3 lenkų komandų prisijungusios rusų ir švedų grupės – jų  pasirodymo laikas buvo gerokai apkarpytas. THRASHRED iš Sankt Peterburgo, kaip sako pats pavadinimas, patiekė grynaveislį olskūlinį thrash metalą, gana šablonišką, nors atliekamą pakankamai techniškai. Per 20 minučių nelabai ką įsikirsi, taigi rusai paliko vidutinį įspūdį. Matyt, reikia jų pasiklausyti ilgiau ir įdėmiau.

nox-vorago_34252499790_o

Kur kas geriau susiklausė švedų deferiško progresyvo kalviai NOX VORAGO. Iš Gioteborgo grupės galima būtų tikėtis kitokio stiliaus, bet čia ir buvo siurprizas. Nors tokios muzikos klausytis koncerte gana sunku, geras draivas davė savo. Ši šutvė buvo savotiškas atradimas, kuriuo prie progos reikės pasidomėti daugiau, juolab, kad jie kaip tik turi naują albumą „Al Chem“.

Vis dėlto, esant pakankamai stipriam koncerto meniu, į akį krito mažokas žiūrovų skaičius. Antradienis? Per daug renginių? Taupymas festivaliams? Blogas oras? Tik nesakykit, kad per brangu, pažiūrėkit į mažai ką vertų pop koncertų kainas. Reziumė – kas praleido progą dar iki vasaros pabuvoti tikrai gerame renginyje, patys kalti.

thy-disease_34596957196_o

Taigi, laikas lenkų kolektyvams. Pirmieji – gal kiek mažiau žinomi nei kiti du – Krokuvos industrinio death metalo virintojai THY DISEASE. Ši komanda – dar praėjusio amžiaus palikimas, savo dainose jie eskaluoja nihilizmą, apokaliptinius ir karinius reikalus. Bet tokiame niūriame tekstų kontekste muzika skamba įtaigiai, subalansuotai ir stipriai. Simboliška, kad ši 6 narių komanda 2017 m. išleido septintą albumą, tiesiog „7th Album“. Jo rekomenduotina pasiklausyti, bet tikriausiai THY DISEASE geriau skamba gyvai, nors ką gali žinoti. Pirmasis lenkų desanto šūvis – mažiausiai į aštuntuką.

decapitated_34507448841_o

Likusias dvi grupes gerai pažįsta daugelis, ir ne tik dėl to, kad jos jau koncertavo LT, o Vaderiai – ir ne kartą. Bet pirmiau DECAPITATED. Šie, didvyriškai atsigavę po prieš dešimtmetį įvykusios tragiškos avarijos, priverstinai pakeitę sudėtį ir išlaikę grupę, buvo vėl laukiami. Net marškinėlius ta proga įsigijau. Nuo tų 1996 m., kada Krosne susibūrė „begalviai“, daug pragaro smalos nutekėjo. Kai kuriems ne prie širdies pasikeitęs ir jų stilius – modernesnio skambesio techniškas defas su core prieskoniu. Dėl skonio nesiginčysime. Asmeniškai man dabar DECAPITATED atrodo originaliau, šviežiau ir mažiau rizikuoja paskęsti jūroje true death metal atlikėjų, kurių Lenkijoje apstu. Koncerte jie atrodė užtikrintai ir kietai, manau, tikrai turėjo patikti visiems, kuriems stilistiniai pasikeitimai atrodo į naudą. Bet ir kitiems verta palaukti liepos 7-osios, kuomet pasirodys, beje, irgi septintas, DECAPITATED albumas „Anticult“. Na, o death oldskūlo gurmanams apetitą turėjo sužadinti headlaineriai.

vader_34475860382_o

VADER. Šis vardas seniai geležimi įrašytas ne tik į Lenkijos metalo muzikos istoriją. Kadaise patys prasimušę į pasaulinius vandenis ir tuo pačiu praskynę kelią kitoms lenkų komandoms, Olsztyno metalgalviai iki šiol nusipelno ypatingos pagarbos. Nors iš pradinės grupės sudėties belikęs tik vienas frontmenas. Gal ant scenos, žinodami savo statusą, Vaderiai atrodo kiek „pasikėlę“, bet kokybės iš jų kūrybos neatimsi. Pernai niekuo nepraskieto death metalo grojikai savo fanų teismui mestelėjo jau 11-tą darbą „The Empire“, kuris turėjo platų atgarsį ir daugelį gerų recenzijų. Kiek apmaudu, kad dėl vėlyvo meto (koncertas baigėsi tik 1 val. nakties) VADER žiūrovų gretos gerokai praretėjo. Tačiau ištvermingiausieji galėjo virš valandos mėgautis kokybiška ir jau daug kartų patikrinta muzika. Beje, „Pelėdoje“ pasiekta pakankamai gera akustika, kas tikriausiai pavyko dėl tam tikrų naujų salės konstrukcinių sprendimų. O apie Vaderius daug neprišnekėsi, jų tiesiog klausaisi arba ne. Tai viena grupių, kurios skamba beveik vienodai gerai ir įrašuose, ir scenoje.

Taigi reikėtų gailėtis kažkodėl patingėjusiems tą vakarą/naktį užsipopšti ant Taurakalnio. Buvusiems teko priimti gerą įvairaus griežtumo muzikos dozę. Iki pasimatymo Varniuose!

vader_34252495940_o

vader_34475863362_o

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Zlo
2017.06.05 16:01

Jep: “Ale, oczywiście, to Darth Vader był naszą inspiracją” (https://web.archive.org/web/20060503043205/http://www.film.com.pl/filmzycia.php)

XIII
2017.06.05 08:42

jie pavadinima is Star Wars pasieme?

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus