Reportažai

„Autumn Devastation V“ – galingas penktasis kartas

2014.10.23 11:59, Birutė

autumndevastationV-plakatasAdelmoed Photography nuotr. Daugiau nuotraukų iš koncerto: čia >>

Nors spalio 18 dieną Lietuvoje tikrai netrūko įvairiausių renginių, tie, kurių galvos stipriai pamuštos metalu, o ir širdys geležinės, rinkosi Kaune. Atrodo Punto, jazz, ir dar palėpė – kur velnias nukišo 6 mūsų sunkiosios scenos grupes, iš kurių bent 3 jau užkopė į vietinį metalinį elitą, o ir kitos 3 turbūt turi ambicijų ten patekti? Kauniečiai tikriausiai žinojo, kad toje pastogėje visai faina, o aš, kaip pirmą kartą, į renginio vietą iš pradžių žiūrėjau įtariai. Bet juk nuomonė gali pasikeisti, ar ne?

Taigi kas vyko tą šeštadienį mieste, kuris gali pasigirti laikinos sostinės titulu? Ogi penktasis festivalis „Autumn Devastation“. Sukviestų grupių vardai daugiau negu intrigavo, taigi be didelių svarstymų nulėkėme į Kauną. Kita vertus, kur gi daugiau sutiksi tiek pažįstamų kauniečių, jeigu ne koncerte jų pačių mieste? O palėpė toji visai simpatiška, tik vietos čia mažoka, ventiliacija prasta, ir laipioti tais laiptais, tai… Gerai dar, kad nedūmoju, tad nereikėjo lakstyti į lauką, kur dargi visai rimtai atvėso.

Koncertas startuoja pavyzdingai – beveik laiku. Tik štai užbėgant už akių, stebėtina, kaip 6 grupės nesutilpo į 6 val. Vietiniams renginio pabaiga 1:30 gal nė motais, o štai vilniečiai grįžo namo kone paryčiais… Bet tiek to – kalbam apie muziką. Apie viską, bet ne iš eilės.

Galima pasidžiaugti, kad bent mano ausims toje „džiazinėje“ palėpėje, kuri kartas nuo karto virsta „metaline“, visai padorus garsas. Nežinia, ar čia stipriai užsitęsęs visų grupių soundcheckas suveikė, ar šiaip geras garsistas, tačiau viskas skambėjo gana gerai. Dalyviai, žinia, atstovavo juodmetalio ir mirties metalo žanrams. Pirmasis iš esmės nėra mano mėgstamiausias, labiau aš prie „mirtininkų“. Vis dėlto tie post-atmospheric epitetai žadėjo, kad tai nebus standartinis bliakas, o NAHASH šiaip seniai begirdėti ir jau tikrai kultiniai „trū“, taigi viskas lyg ir tvarkoje.

nrcssst-autumn„Narcizai“ (NRCSSST) neseniai matyti „Metro“ Vilniuje, todėl niekuo nauju nenustebino, bet grajina jie gerai, nenuobodžiai, todėl visai gerai susiklausė ir šį kartą. Pilną facebooką savo kūrybos „prikaišioję“ AU DESSUS laisvai dėl to galėjo suerzinti ir atbaidyti nuo savo pasirodymo gyvai. Tačiau smalsumas nugalėjo, taigi pareigingai priėmiau visą jų muzikos dozę. Ir ką gi – grupės skambesio kokybė tikrai pagirtina: viskas techniška, kruopščiai išdirbta, patrauklu. O dar tie juodi bliuzonai su gobtuvais – tokie grėsmingi, bet žiūrisi gerai…

NAHASH. Ilgai ilgai derinasi. Ilgai ilgai groja. Virš valandos, taigi ilgiausiai iš visų. Tačiau jų šou visada kažkoks magiškai kerintis, įtraukiantis, hipnotizuojantis. Ne veltui sako grojantys okultinį black metalą. Ir toji valanda kažkaip ištirpsta dar greičiau, negu kitų pusvalandis. Sklinda gandai, kad jų diskas jau baigtas, ir ta proga susuktas grupės apžvalginis video, kurį dar spėjau peržiūrėti, nes dabar nuoroda nebeveikia. Nekantriai laukiame produkto.

nahash-autumnBrutaliausi tąkart buvo oldskūliniai deferiai INFESTATION. Kadangi tai jau mano stilius, su kurio atstovais užsienio scenoje esu susipažinus puikiai, lietuvaičiai atrodė per daug standartiškai ir nuobodžiai. Biesas žino, ko jiems trūksta, bet neprikibo jų „užkratas“, ir tiek. Gal kitą kartą… Tuo tarpu pamatyti irgi su defu draugaujančią, bet ir trešo nevengiančia AGONIJĄ visada malonu. Šįkart jonaviškiai chekinosi kone ilgiau nei grojo, tačiau vis tiek jėga. Beje, su nauju būgnininku, kauniečiu, kuris jau dabar grupėje atrodo solidžiai. Lauksime kitų „agonijos“ apraiškų…

Melodingi, bet vistiek death metalo puoselėtojai MANDRAGORA asmeniškai gerbiami ir mylimi, kur bepasirodytų. Neseniai matyti vėlgi „Metro“, o dabar štai ir Kaune. Su nauja bosiste Margarita (jau dabar kai kada vadinama Margo), kuri puikiai valdo savo instrumentą. Neketinant užsitraukti lygių galimybių tarnybos nemalonę, o tik cituojant MANDRAGOROS senbuvį, „bosą zulinanti geriau už kai kuriuos vaikinus“. Tiesa, ne pyragai groti paskutiniams, kai dar ir pradedi po vidurnakčio. Tačiau mandragoros šaknis turbūt išties turi kažkokių stebuklingų galių, kad jos „ragaujantys“ muzikantai sugeba bet kada įtraukti publiką į pašėlusią savo kūrybos karuselę. Tiesa, žmonių akivaizdžiai sumažėja, tačiau tie likę atiduoda visas likusias jėgas paskutinei festivalio grupei palaikyti. Ir tai yra labai šaunu.

mandragora-autumnVietoj epilogo: penktas kartas įvyko ir tikrai pavyko. Taigi belieka laukti, kol „Autumn Devastation“ vyksmas bus pradėtas skaičiuoti ant kitos rankos pirštų. Ir tai prasideda šešetu…

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus