Albumai

NEONFLY albumas „Strangers In Paradise“ – svetimi rojuje, bet gal savi pekloje?

2014.10.29 15:41, Birutė

neonfly_artwork_webBritų heavy/power metalo kolektyvas NEONFLY jau beveik savas Lietuvoje. Londoniečiai čia ir grojo, ir kitaip reklamavo savo kūrybą. O štai dabar turime progos juos prisiminti ir vėl – grupė po 3 metų laukimo mestels savo antrą pilnametražį studijinį albumą „Strangers In Paradise“. Jį leidimui parengė žymus prodiuseris Dennis Wardas, anksčiau turėjęs reikalų su garsiomis grupėmis ANGRA, UNISONIC, PINK CREAM 69, PRIMAL FEAR, KROKUS. Oficialiai naujokas pasirodys gruodžio 1 dieną po „Inner Wound Recordings“ vėliava. Bet lydekai paliepus ir šių eilučių autorei panorėjus, jis jau dabar groja ausinėse, ir štai kokių minčių prašosi…

Albumo pavadinimas lyg rodytų, kad po pirmojo LP muzikantų mintys klaidžiojo kažkur po rojaus platybes. Bet jie tikriausiai iš tiesų ten pasijuto kaip nesavi, nes naujo leidinio muzika toli gražu ne į psalmes panaši :). Įdomu tai, kad šis albumas neturi titulinio kūrinio. Prasideda jis gana pramoginio turinio daina „Whispered Dreams Master“. Ji skamba paprastai ir lengvai, tačiau toli gražu neatspindi viso albumo turinio. O jis įvairus ir kartais visai nenuspėjamas.

Visiška pirmosios dainos priešingybė yra „Highways To Nowhere“, kuri ir sunkesnė, ir įvairiapusiškesnė, ir kur kas įdomesnė. Kol kas dar neaišku, kur tie „greitkeliai“ nuves, bet tikrai ne į niekur – diskas dar tik prasideda. Trečiasis kūrinys „Better Angels“ – pirmasis šio albumo singlas. Tiesa, į šį titulą pretenduoja ir ką tik minėta antroji daina, bet kol kas singlu dar netapo. Tuo tarpu „angelai“ – vėl lengvesnė, gerai įsimenama, koks ir turi būti singlas, tačiau anaiptol ne primityvi. Joje yra ir gražių gitarinių rifų, ir visas kūrinys sudėliotas pakankamai apgalvotai ir profesionaliai.

Ką gi, muzikinė kelionė po NEONFLY naują albumą beveik įpusėjo, taigi pats laikas baladei. Kaip tik tokia ir yra „Rose In Bloom Master“. Ši kompozicija skamba pagal visus baladinius standartus, bet visgi ne visai standartiškai. Taip, ji lėta ir rami, galbūt net kiek migdanti, tačiau anaiptol ne šabloniška, ir be naftalino kvapo. Tiesiog kelios gražios atokvėpio minutės. Prieš ką? Ogi prieš kur kas intensyvesnį penktąjį „ėjimą“, kuris vadinasi „Heart Of The Sun“. Apie šį kūrinį galima pasakyti, kad jo skambesys gana turtingas, bet jo struktūra nuobodoka. Nors grupė ir pristato ją kaip epišką ir „pagardintą“ orkestruotėmis. Tik antroje dainos pusėje visai netikėtai pasikeičia bendras skambesio motyvas, kuris savotiškai gelbsti dainą nuo tam tikros rutinos. Užtat šeštoje vietoje turime instrumentalą „Aztec Gold Master“, kuris labai pagyvina visą albumą. Ši vieta tiesiog puiki.

Kitas dublis – „Fierce Battalions Master“. Tai gana energingu ir net pretenzingu instrumentiniu intarpu prasidedanti daina, kuris išsivysto į greitą vokalinę partiją. Vėliau ją vėl keičia instrumentika, po to – tam tikri garso efektai, dar vėliau – vėl vokalinės ir instrumentinės partijų kaita. Sakyčiau, kad tai vienas savičiausių ir patraukliausių kūrinių visame diske. „Sons Of Liberty Master“ vėlgi prasideda gana standartiškai, tačiau viskas išsivysto į pakankamai įvairų ir intriguojantį skambesį, su daug klavišinių, ir pagražintą besikaitaliojančiu vokalu. Taigi ne pirmą kartą iš dainos pradžios susidaro įspūdis, kad ji bus vidutiniška, bet galiausiai pasirodo besanti visai miela.

Ką gi, artėjame prie pabaigos. Priešpaskutinis žingsnis – „Chasing The Night Master“. Štai ši daina truputį erzina, nes visko joje per daug, tad ir skamba ji kažkaip chaotiškai. Dėl to jos eigą sunku sekti, net pavargsti. Tai tikrai ne ta vieta, kurią albume lengvai įsimintum, ir juo labiau, kad nenorėtum užmiršti. Bet vieno neužmirši – kad ji trunka virš 6 minučių, taigi čia yra ilgiausia.

Na, o paskutinis „Strangers In Paradise“ patiekalas, kaipo desertas, NEONFLY virtuvės šefo pavadintas „Falling Star“. Lengva daina, irgi beveik baladė. Visai mielas albumo akcentas, nors vyriškiai tikriausiai pasakys, kad tai balzamas ne jų, o merginų ausims. Tebūnie ir taip, tačiau paskutinė daina savaime „klausosi“ paprastai ir nepretenzingai.

Paskutinį kritišką žodį tegul kiekvienas tars sau, pasiklausęs NEONFLY antragimio „Strangers In Paradise“. O šios apžvalgos apibendrinimas būtų toks: vaikinai garsaus prodiuserio pagalba pabandė į naują leidinį sudėti visa, kas, jų manymu, yra geriausio heavy/power metalo skambesyje. Gal ne viskas gerai pavyko, tačiau praleisti nemačiom šio albumo ir jo turinio nevertėtų. Taigi susiraskit jį, kai galėsit, ir įvertinkit patys…

Vertinimas: 8/10

NEONFLY „Strangers In Paradise“

© „Inner Wound Recordings“, 2014

  1. Whispered Dreams Master
  2. Highways To Nowhere
  3. Better Angels
  4. Rose In Bloom Master
  5. Heart Of The Sun
  6. Aztec Gold Master
  7. Fierce Battalions Master
  8. Sons Of Liberty Master
  9. Chasing The Night Master
  10. Falling Star
Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Gžegožas Pileckas
2014.10.30 23:15

Nu neblogi, klausosi maloniai.

XIII
2014.10.30 14:37

tikrai keista, kad neturi titulinio kūrinio

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus