Reportažai

Devintas APOCALYPTICA vizitas į Lietuvą – ne valdovai Valdovų rūmuose

2015.07.11 07:19, Birutė

Vytenio Jurevičiaus nuotraukos. Daugiau nuotraukų – čia >>

Apocalyptica (20)Jūs tikrai neapsižiūrėjote – būtent tiek kartų suomių „sunkieji“ violončelininkai lankėsi Lietuvoje. Įskaitant liepos 9-osios koncertą Valdovų rūmuose Vilniuje. Tai neabejotinai daugiausiai mūsų žemėse pasirodžiusi užsienio grupė. Bet ar kiekybė visada reiškia kokybę? Apie tai (ne)filosofiškai ir pakalbėkime.

Liepos 9-osios vakaras žadėjo būti lietingas, bet kad kone vidurvasaryje apsireikš rudeninis šaltis, buvo nutylėta. Ir išėjo taip, kad lietus tik šiek tiek suvilgė susirinkusius Valdovų rūmų kieme, bet užtat megztinius ar striukes reikėjo pasiimti visiems. Buvo keli vizualiniai akcentai. Baikeriai išsijuosę dalino kalendoriukus, pristatančius rugpjūčio 29-30 d. Kaune vyksiantį grandiozinį jungtinį renginį „Bike Show Millenium“, kuriame be kita ko pasirodys roko karalienė Doro, o taip pat kieme išsikabino renginio tentus. Dar vieni kiti koncertų organizatoriai bruko žiūrovams reklamines skrajutes – logiška, kai šiemet ypač gausi renginių pasiūla, reikia daryti kvietimo pas save „viliotinį“.

Tuo tarpu „Vero Cafe“ kava (šioje erdvėje nevartojami alkoholiniai gėrimai, taigi jais ir neprekiauta) nespėjo šildyti į eiles prie 2 palapininių „kavinių“ sustojusių žiūrovų, bet ar dėl to koncertas prasidėjo pusvalandžiu vėliau? Ir kai publika pagaliau jau ėmė po truputį erzintis, koncertas startavo. Nuo pastarojo APOCALYPTICA pasirodymo „Žalgirio“ arenoje, kur jie grojo su visu simfoniniu orkestru, šis skyrėsi ne tik paprastumu, bet ir tuo, kad grupė pristatė naują albumą „Shadowmaker“. Kone gatvinę aprangą dėvinti styginių maigytojų trijulė, būgnininkas ir vokalistas gerokai kontrastavo su kai kuriais kostiumuotais vyriškiais ar suknėtomis, aukštakulnius avinčiomis ir ne tik kojas, bet ir pakulnes į grindinį gadinančiomis damomis. O pastarieji irgi išsiskyrė iš skarmaluotus džinsus ir megztinius užsimaukšlinusių veikėjų. Aišku, joks aprangos kodas čia negaliojo, taigi kiekvienas atrodė taip, kaip pačiam pasirodė priderant tokiame renginyje.

Apocalyptica (15)Apie patį koncertą pasakyčiau griežtai – tai buvo bene blankiausias, atsainiausias ir gerokai nuvylęs APOCALYPTICA šou. Tiesa, naujo albumo medžiaga įdomi, vokalistas jiems labai tinkamas, bet… Violončelės kai kada girdėjosi visai prastai, nors pro ausis neprasprūdo grojimo „falšas“, ypač kai kuriuose šį kartą gausiai atliktuose koveriuose, nuo ko vis labiau savo originalumą prarandanti komanda kadaise sėkmingai pradėjo muzikinę karjerą. Vis dėlto naujieji kūriniai, nors kai kada griežti, dinamiški ir neblogai sukomponuoti, sulaukė mažiau publikos ovacijų, nei senieji, ypač koveriniai. Ir kai suomiai, šį kartą pernelyg santūriai bendravę su auditorija, užsiminė apie jiems mielus besišypsančius žiūrovus, pačiai kažkodėl šypsotis nesinorėjo. Koncertui artėjant prie valandos, užslinko kažkoks slogus jau pabodusio skambesio jausmas. Likusį pusvalandį jis niekur nedingo, taigi ir bendras įspūdis apsiniaukęs, kaip tas visai ne vasariškas dangus. Bent jau koncerto įgarsinimas buvo pakankamai geras, ne pernelyg padidintas, ką turbūt ribojo rūmų architektūra. Ir apšvietimas gana įspūdingas, dvasinis penas fotografams, bet juk ne šviesų šou čia, ar ne?

Tikriausiai APOCALYPTICA atvažiuos ir 10-tąjį sykį, juk apvalus skaičius gražiai atrodo. Tačiau po pilko ir neįsimintino 9-ojo reikės pagalvoti, ar tik 22 metus gyvuojanti komanda neišsisėmė? Ir kiek tada susirinks žmonių? Nes Valdovų rūmų kiemas atrodė tuštokas (aišku, bilietai buvo brangūs). Nors gal kaip tik norėsis reabilitacijos. Laikas parodys…

Apocalyptica (13)

Apocalyptica (14)

Apocalyptica (17)

Apocalyptica (19)

Apocalyptica (28)

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
bmaggot
2015.07.14 23:25

Jie man tokie “Gregorian”.

Shvitripopiergaila
2015.07.12 20:55

Deja nėra tekę būti nė viename APOCALYPTICA pasirodyme, baisu pagalvot, kad tas 10-tasis, kurio stengsiuos nepraleist, būtų panašus į šitą ar dar blogesnis.
Žvelgiant į nuotraukas kičinių Valdovų rūmų kontekste ėmiau svarstyt, ar su dabartine išvaizda ir dabartine kūryba pati APOCALYPTICA netapo kiču? Kadaise jie buvo garsūs ir žinomi, po to kažkaip sugriuvo, o dabar atsistatę ant nežinia kiek tvirtų pagrindų, bet netraukia nei klasikos, nei moderno mėgėjų?
Baisu, kad Lietuva šiai grupei netaptų pasipinigavimo zona, kaip kad mažai kam beįdomioms 70s ir 80s pop žvaigždžėms, kurių srautas, rodos, jau apmenko.
Visam jau egzistuojančiam slogučiui padidinti – grafikas iš Google Trends – https://www.google.com/trends/explore#q=%2Fm%2F01qz2j

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus