Albumai

BERSERKER albumas „Dark Worlds Collide“ – susidūrimo išvengta

2015.01.30 14:31, Birutė

berserker-darkworldscollideJau ne viename koncerte matytų vilniečių melodingo metalo atlikėjų kolektyvas BERSERKER šiuo metu puikuojasi savo šviežiu albumu „Dark Worlds Collide“. Nagi pažiūrėkime, ar verta juo didžiuotis.

Albumo Intro puikiai tiktų kokioms nors kinematografijos istorijoms, kad ir apie hobitų nuotykius, Hario Poterio odisėją ar vikingų žygius. Po jo muzikinę estafetę sklandžiai perima viena ilgesnių dainų, kuri be kita ko yra ir titulinė. Joje suskamba jau ne viename tuzine kitų grupių girdėta vyriško growlo ir moteriškos trelės simbiozė. Tad nieko čia originalaus. Beje, retsykiais šie balsai net sudaro disharmoniją. Vis dėlto daugelį turėtų sužavėti techniškos ir gausios instrumentinės vietos, kurios nepadarytų gėdos net ir kokiai nors išpuikusiai užsienio folkmetalio kapelai.

Panašaus ilgumo daina „Warhell“ neneša į karo epicentrą, greičiau ji yra viena maloniausiai klausomų šio albumo dainų. Galbūt dėl to, kad abu vokaliniai antipodai čia daugiau skamba pamainomis. Kaip minėta, kartu jie kartais rezonuoja. Šią pastabą vertėtų priimti domėn, juk viskas ištaisoma. Ir dar – BERSERKER skambesiui labai tinka fleita…

„Madness Machine“ skamba vien moteriškas vokalas. Gal ir gerai. Ši daina nebūtų kuo nors išskirtinė, jei ne itin kabinančios instrumentuotės. Pakankamai simpatiška ir „The Day Human Died“, nors vokalistės balsas čia šiek tiek perspaustas. Užtat visame gražume siautėja growlas. Beje, dėmesį traukia mušamųjų ritmika.

„Wolf“ – tikra baladė. Nėra joje įterptų vilko stūgsmų ar miško garsų, nors ir dainuojama apie „miško vaiką“. Ji rami, kone akustinė. Kita vertus, tai viena patraukliausių mūsų panašaus stiliaus grupių lėtų dainų, kokias tik teko girdėti. Beje, jos trukmė – beveik 8 minutės. Koncerte ši daina gal ir pabostų, tačiau diske – viskas čiki.

Visai ne klasikinis preliudas su jūros ošimu ir griausmais, ir… Bene geriausiai BERSERKER veidą reprezentuojanti daina, nors ji ir apie svetimšalius, vadinasi „Viking Ship“. Intarpai tarp vokalo partijų pernelyg primena AMON AMARTH, bet jau tiek to. Užtat pragrojimai ir labai sėkmingi fleitos švilpavimai itin veža. Ši daina turbūt harmoningiausia iš visų šiame darbe. Pakartot…

Galiausiai pasaulinius kataklizmus ar vikingų žygius, su kuriais susijęs ir jų pavadinimas, apdainavę Berserkeriai prisiminė besą lietuviai ir pabaigoje įrašė lietuvišką dainą „Mūšis už žemę“. Nors tautinius karžygiškus akcentus savo kūryboje jau sudėjo kelios mūsų grupės, BERSERKER nei vienos jų neplagijuoja. Turėtumėt suprasti, apie kokius kolektyvus čia kalbama… O tam tikra šios jau beveik šešerių sulaukusios grupės skambesio sąšauka su tokiomis karingomis ir melodingomis užsienio metalistų komandomis kaip SABATON, TURISAS, ENSIFERUM ar ELUVEITIE – greičiau pliusas negu minusas. Mūsiškiai sugebėjo paimti šių kolektyvų skambesio prieskonių ir ne persūdyti, o tik paskaninti savo muzikos patiekalą. Ne kulinarinis šedevras, bet ir ne prisvilęs blynas. Rekomenduojama paragauti :).

Vertinimas: 8/10

BERSERKER

„Dark Worlds Collide“, 2015

  1. Intro
  2. Dark Worlds Collide
  3. Warhell
  4. Madness Machine
  5. The Day Human Died
  6. Wolf
  7. Prelude
  8. Viking Ship
  9. Mūšis už žemę
Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Priest.
2015.02.03 21:32

”The Day Human Died” ….grammar lol

pukuotukas
2015.02.03 14:33

10,5/10

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus