Reportažai

GOD IS AN ASTRONAUT Vilniuje – airių post-rokas dar kartą užvaldė lietuviškas sielas

2014.05.26 00:00, Birutė

Crazytes nuotr. Daugiau nuotraukų: čia >>

Ko reikia, kad alternatyvios muzikos grupė pakartotinai užsuktų į Marijos žemę? Pristatomo naujo albumo, simpatijų mūsų publikai, anksčiau neišnaudotos progos apžiūrėti lankomą miestą? Gal net neverta gilintis, kurios iš jų, o gal visai kitos, antrą kartą į Vilnių atvedė airių post-roko pasididžiavimą ir apskritai vieną garsiausių šio stiliaus grupių Europoje GOD IS AN ASTRONAUT (GIAA). Gal dievas iš tiesų astronautas, ir per pirmą vizitą „Lofte“ nespėjo ištyrinėti mūsų parapijos? :).

GOD IS AN ASTRONAUT Vilniuje – airių post-rokas dar kartą užvaldė lietuviškas sielas

Kaip bebūtų, tada sausakimša salė dabar leido prognozuoti, kad šį kartą nei AEROSMITH koncerto išvakarės, nei aplinkui šmėžuojančios krūva kitų renginių afišų neišgąsdins šių airių gerbėjų ir jie taip pat sėkmingai šturmuos „New York“ klubą. Palauksim – sužinosim.

O laukti reikia ilgokai. Nors salės durys lyg ir atsivėrė 18 val., neradus deramos palydos „dieviškajam astronautui“, grupė pasirodė begrosianti viena, taigi ir koncertas prasidės… kada? 20:30? 21:00? Iš tiesų išėjo kažkur per vidurį.

Aišku, „Niujorke“ galėjo tilpti ir daugiau žmonių, tačiau tuomet jau būtų grūstis. Ir taip oro trūko. Taigi, jei organizatoriai nieko prieš, pasakysiu, kad jų buvo pakankamai. Tuo tarpu pradėję groti GIAA vaikinai, kaip turbūt įprasta, iškart įtraukė į akustinį ir emocinį transą. Pamenu, pirmojo jų vizito metu buvau tiesiog nokautuota puikios, sunkiai nusakomos atmosferinės muzikos, kuria iki tol nedaug domėjausi. Ką ten – tuomet tik kokią savaitę prieš koncertą daugiau pastudijavau, koks tas „astronautiškas dievas“. Gal dėl to įspūdis buvo itin ryškus. Dabar gi jau žinojau, ko tikėtis, bet vis tiek masino šių talentingų vaikinų sambūris.

GOD IS AN ASTRONAUT Vilniuje – airių post-rokas dar kartą užvaldė lietuviškas sielas

Taigi, apie transą. Geriausi post-roko, vokiško krautroko ir space roko motyvai šių airių kūryboje susipina į vieną skambesio desertą. Ir jeigu kūriniai koncerte ir keičia vienas kitą, tai neretai atrodo, kad jie tiesiog plaukia, kaip ištisinė garsų upė. Gal dėl to, kad čia faktiškai nėra vokalo. Bet tai labai gerai, nes jo nė nereikia. Tuo tarpu jų muzikoje yra ir lyriškų saldainių, ir aštrių vinių, kartais net beprotiškų psichodelinių užuolankų. Ir viskas taip puikiai sukomponuota, kad ausimis „ragaudamas“ šios muzikos, pasijunti kaip geriausiame gurmanų restorane. Be abejo, čia kalbama apie akustinius gurmanus :).

Pernai GIAA išleido jau septintą diską „Origins“. Taigi per tas 100 minučių, kurias skelbė renginio anonsas, jie tikrai turėjo parodyti, ką turi geriausio. Santūrus, nors mandagus ir šiltas muzikantų bendravimas su publika atrodė tik būtinas gestas tarp dainų, bet ne laiko tempimo priemonė. Jie juk nuoširdžiai džiaugėsi žiūrovų palaikymu, pagaliau ir sugrįžimu į Lietuvą. Norėdama ne pro foto objektyvą, bet vis tiek patirti kuo daugiau įspūdžių, palaksčiau po abu klubo aukštus, bet balkone išbuvau tik kokius 3 kūrinius, mat ten tvyrojo didelė tvankuma. O prie alaus driekėsi tokia eilė, kad joje galėjai praleisti ir pusę renginio, taigi teko tenkintis vieninteliu bokalu. Čia ir bus tas vienintelis akmenukas į organizatorių daržą – praverstų ir antrasis baras.

GOD IS AN ASTRONAUT Vilniuje – airių post-rokas dar kartą užvaldė lietuviškas sielas

Publika – labai įvairi. Dalis sutinkami metaliniuose koncertuose. Dalis – vietiniuose open-airuose. Dalis matytų pirmame GIAA koncerte. Paskutinė dalis – lyg ir niekur nepastebėti. Vadinasi, „astronautai“ turi kažką tokio, kas suvienija visų tų žmonių skonius. Pati sukau galvą, į ką gi man ši grupė panaši, ir greitai padariau išvadą – asmeniškai jie asocijuojasi su prancūzais ALCEST, nors pastarieji labiau „draugauja“ su metalu. Tokias sąsajas pastebėjo ir vienas čia sutiktas bendramintis, taigi, matyt, tiesos tame yra.

Neverta toliau sakyti komplimentų to vakaro herojams – jų puiki muzika kalba pati už save. Viena, kas tikra, – galėjo jos būti ir daugiau, ar gero po truputį? Kaip bebūtų, tas antradienio vakaras buvo labai šaunus, ir turbūt daugeliui jame apsilankiusių. Visi galėjo įsigyti ir grupės įrašų ar atributikos, kuri, tiesa, gana kukliai buvo sudėliota kamputyje salės prieigose. O keliaujant namo mintys krypo ne link rytojaus dieną „Siemense“ koncertuosiančių roko korifėjų, o link žvaigždėto dangaus, iš kurio galbūt nukreipęs žiūroną į Žemę tyliai žvelgė tikrasis „dievas-astronautas“ ;).

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Birutė
2014.06.04 16:49

http://www.laikas.lt/lt/info/15968/postroko-grupe-god-is-an-astronaut-kiekvienas-gali-buti-astronautas-interviu-foto/

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus