Reportažai

ARKONA, OBTEST, JUODVARNIS – desertas patriotinio folkmetalio gurmanams

2015.02.08 16:57, Birutė

Vytenio Jurevičiaus nuotr. Daugiau nuotraukų – čia >>

Kalbėsime anaiptol ne apie apsilankymą gurmaniškame restorane, o apie tai, kad sausio 30 dieną buvo reikalas eilinį kartą praverti „New York“ klubo duris, tik ne visai eiline proga. Tądien čia turėjo groti 3 grupės, kaip reta stilistiškai, konceptualiai ir dar kitaip lošiančios į vienus vartus. Kitaip tariant, sudarančios darnų muzikinį triptiką…

juodvarnis-ark

Įdomiai išeina – per tris savaites galima pamatyti tris „Alt Events“ rengiamus koncertus, kurių pagrindinės grupės skirtingais metais rodėsi „Kilkim žaibu“ festivalyje. Kerta rankomis konkuruojančios firmos? Na, pajuokauti sveika. O iš tiesų gana drąsu kažką organizuoti, ir dar kas savaitę, esant totaliam renginių pertekliui. Tą pirmiausiai parodė kuklios publikos gretos tą vakarą. Bet, kaip sakoma, kartais svarbu ne kiekybė, o kokybė. Visi žiūrovai žinojo, kur ir ko eina, taigi daugelis jau iš karto būrėsi prieš sceną. O tada atskrido JUODVARNIS…

Įvairios aplinkybės lėmė, kad pastaruosius porą metų šią grupę itin dažnai tenka matyti scenoje. Bet kiekvieną kartą paperka muzikantų ekspresija ir visiškas vokalisto įsijautimas į tai, kas vyksta. Šį kartą tai pasijuto itin aiškiai, galbūt net dėl to, kad žmonių buvo nedaug, visi savotiškai artimi, o juodvarnių pasirodymas vis tiek buvo nuoširdus. Kalbėti apie muzikinę pusę vargu ar verta, nes daugelis jei dar nematė jų scenoje, tai bent jau kūrybą kažkur turėtų būti girdėję. Tad belieka pagirti pakankamai gerą įgarsinimą, parekomenduoti įsigyti ir pasiklausyti JUODVARNIO albumą „Šauksmai iš praeities“ ir… palaukti antrųjų dalyvių.

obtest-ark

O tai OBTEST. Berods 2 metus nekoncertavusių po savo veiklos dvidešimtmečio paminėjimo tame pačiame „New York“, mūsų pagoniško metalo scenos veteranų turbūt laukė daugelis susirinkusių. Po trumpo soundchecko (neįtikėtina – OBTESTai chekinasi ne valandą :)) jau ataidi mintinai žinomos kovingos, mitologiškos, tautiškos (ne)giesmės. Apie OBTEST šou taipogi daug postringauti neverta – visi viską žino, kol kas nieko naujo. Geras jų pasirodymo draivas ir publikos užvedimas niekur nedingo, gal tik vietomis kiek vėlėsi garsas, bet tai ne kokia nacionalinė tragedija. Blogiau tai, kad laukiam ir nesulaukiam jau senokai žadamo naujo albumo. Tai kaip ten dėl jo?

Interviu su vienu OBTESTu, kaip tik iš šio koncerto, galima išgirsti čia >>.

arkona-vln

ARKONA. Grupė, kurią 2002 metais Maskvoje subūrė slavų neopagoniško judėjimo draugijos nariai. Frontmenė Marija Archipova (sceniniu pseudonimu Scream) turi gana retą talentą – ji puikiai įvaldė tiek švarų dainavimą, tiek death metalo growlą. „Žaibuose“ šią komandą matėme prieš pustrečių metų. Jei įspūdžiai spėjo nublankti, o kai kas gal tuomet ir išvis nepriėjo prie scenos, tai dabar buvo puiki proga pamatyti šią grupę sugrįžus, ir šiltoje patalpoje. Ką galima pasakyti apie jų pasirodymą? Jis buvo išties dinamiškas, spalvingas, energingas. Vokalistė kaip kokia šamanė malėsi po sceną, o jos galingo stoto kolegos bandė ne tik akompanuoti, bet ir kartu užvesti žiūrovus. Kai kas pasakys, kad aiškus minusas buvo bendravimas su auditorija rusiškai. Galbūt, bet jei žiūrėsim ne taip radikaliai, gal ne itin stipriai buvo užgauti mūsų patriotiniai jausmai. Tuo tarpu ARKONA muzikos įtaigą ne vienas jau galėjo pajusti vien iš grupės vaizdo klipų. Gyvai, be abejo, tai skamba ir įtikina dar galingiau. Nepulsiu lyginti abiejų matytų šios grupės pasirodymų, nes koncertų open-aire ir uždaroje patalpoje išvis nederėtų statyti prie vienos sienos…

Bendrai kalbant, šis renginys paliko dvejopą įspūdį. Patiko stilistinė grupių dermė, techniniai akustiniai ir šviesiniai sprendimai, gana marga publika ir… „Tado Ledo“ visiems prieinamos saldžios lauktuvės iš Maroko, kaip galėjau pamiršti? :) Truputį slogų jausmą paliko retos žiūrovų gretos, tas ARKONA taip mėgstamas „druzja“ ir klubo bare nesveikai užkelta keptos duonos kaina, kuri akis badė net šalia taipogi nepigaus alaus. O kas lemia, kad dėmesio verti koncertai to dėmesio stokoja, nežinia. Gal vertėtų paklausti Puškino… :)arkona-vln1

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
abur
2015.02.09 15:45

jo, jo, užkniso visi kaimynai juodai ir kalba nesuprantamai… gal reiktų į dūdą duoti. Net čia negalit apseiti be baudžiauninkų raudų bl.

Kaaos
2015.02.09 15:41

Dabar rengėjai po tokio spjūvio Lietuvai, gali savo gėdą nuplaut tik su Nokturnal Mortum.

XIII
2015.02.09 12:19

Jo, tu ruskiu jau reiketu maziau. ne tik nokcuose, o apskritai, ir telike ypac. bet mintis manau aiski

bondas
2015.02.09 10:19

Na keista, kad dabartiniu metu dar yra kviečiamos grupės iš tos šalies, lyg nebūtų daugiau ką pakviesti. Tai parodo ir publikos kiekis.

Cranium
2015.02.08 20:08

Garsas nebuvo geras. Ne tik aš vienas taip manau – daugumą girdėjau taip kalbant. Grupės puikios, ką ir besakyt. Obtest tai tikra Lietuvos legenda – pats mačiau, kaip po jų pasirodymo salė gerokai patuštėjo. Net juokinga, kaip už saviškę grupę chebra ir 60 litų negaili. Duokit mums albumą pagaliau, dievaži. Organizatoriai tai kaip mokykloj lakstė ratais, suskaičiavau 5 snukius, kurie vienu metu ieškojo “TOMO”. Mistika. :D Nebeplėškit tiek litų (EURŲ), jei nežadat kokybės. Krč.

Chloras
2015.02.08 18:22

Koncertas patiko. Džiaugiuosi, kad apsilankiau. Pirmose poroj dainų Obtestai tikrai turėjo kažkokių problemų su garsu, bet vėliau atrodo viskas gan operatyviai buvo išspręsta. Arkona su Juodvarniu irgi šauniai pasirodė. Visą renginį galėčiau įvertinti 9/10.

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus