Reportažai

Balandžio 4-oji „Metro“ Vilniuje – užtemimas, lunatizmas ir audros

2014.04.15 00:00, Birutė

Crazytės nuotr. Daugiau nuotraukų čia >>

Nedažnai mūsų klubinių koncertų veikėjai nusipelno pirštų miklinimo spaudant kompiuterio klaviatūrą. Viena išimčių – balandžio 4 dieną požeminiame Vilniaus klube „Metro” vykęs trijų lietuvių grupių koncertas. Visai ne dėl to, kad gražiai atrodo data 2014-04-04, o dėl tikrai neeilinio stilistinio ir sceninės patirties derinio tą vakarą grojusiose grupėse. Važiuojam į „Metro“, taip sakant :).

Kad 20 val. viskas prasidės, galėjo patikėti nebent mūsų nusipelniusi budrioji fotoobjektyvo akis Renata Crazytė, kuri dėl žinomos padėties su apšvietimu mažuose klubuose fotografuoja itin retai. Ir čia buvo išimtis – paprašyta įamžinti vieną kolektyvą, ryžosi visiems trims, ir budėjo… 1,5 val. Taip, jūs nesuklydote – koncertas prasidėjo tik 21:30. Dėl ko po to teko išgirsti vienos iš tų grupių nario apgailestavimą. Et, kas buvo, pražuvo…

Balandžio 4-oji „Metro“ Vilniuje – užtemimas, lunatizmas ir audros

Taigi apie valandą laukiau ir aš. Iškart tikėjau, kad verta. Bet apie viską iš eilės. DAYS OF ECLIPSE – vos prieš savaitę buvau nustebinta jų šaunaus pasirodymo su ANTIMATTER. Taigi pretekstas dar kartą pamatyti šią šešiametę kompaniją, šį kartą mažoje erdvėje, aiškus. Tačiau tuokart „užtemimo“ būta silpnesnio – galbūt aplinka kalta. Maža to, kad per šios grupės šou daug kas įtartinai dažnai ir ilgam vaikštinėjo „priimti“ nikotino dozės, nors ir esant neblogam skambesiui, šios grupės muzika kažkaip daugiau migdė negu tonizavo. Gimtadienį šventęs Aleksandras su savo amunicija buvo išsikraustęs prieš sceną, bet ir be jo ten buvo mažoka vietos. Bent jau tokiam muzikantų ir vokalistės judesiui, koks prieš savaitę buvo „Vakaryje“. Na, sakykim, ne pats geriausias DAYS OF ECLIPSE pasirodymas, bet gi jiems dar viskas prieš akis – bent jau iki antrojo šešeto :). Ir dar – keistai atrodė šios grupės stiliaus apibūdinimas renginio afišoje – na koks gi čia alternatyvus rokas…

Balandžio 4-oji „Metro“ Vilniuje – užtemimas, lunatizmas ir audros

Labiausiai laukiau grupės SOMNAMBULA pasirodymo. Sceninis debiutas, bet jau pažįstami grupės nariai, muzikinės simpatijos vos perklausius jų kūrybą virtulioje erdvėje – ar reikia daugiau argumentų? Pirma mintis išvydus, ką muzikantai, ir ypač įspūdingų vokalinių duomenų dainininkė, išdarinėja scenoje – grupės pavadinimas visai neatitinka tikrovės. Aišku, juokauju. Bet iki vaikščiojimo miegant jiems vis tiek labai toli… Puiki muzikinė ekspresija, iki smulkmenų suderinti ir išvystyti sąskambiai, stilistinė skambesio įvairovė, pavydėtina energija – štai pirmas ir sunkiai pajudinamas įspūdis iš šios grupės debiuto. Kad SOMNAMBULA atlieka psichodelinę muziką – faktas, bet tai beveik nieko nepasako apie tikrąjį grupės muzikinį veidą. Koks jis? Motyvuotai siūlau pasekti tolesnius gyvus „blynus“ įsibėgėjančiame jų koncertiniame maratone.

Balandžio 4-oji „Metro“ Vilniuje – užtemimas, lunatizmas ir audros

Kalbant apie seno kirpimo thrash/death metalo kalvius STORMGREY, juokinga, bet vis dar peršasi mintis – ta pati panelė, tik nauja suknelė :). Na, kalbama čia apie didelę sceninę patirtį turinčių, tuzino grupių repeticijų rūsiuose griaudėjusių ir aibės scenų grindis nuzulinusių muzikantų šiuolaikinį sambūrį. Jau spėta ne kartą šį „oldskūlą“ ir scenoje matyti, taigi akistata su „pilkaisiais kardinolais“ greičiau buvo draugiškas posėdis su ne blogiau pažįstamais jų gerbėjais negu „wow“ tipo įspūdžių laukimas. Dar daugiau – STORMGREY pradėjo groti po vidurnakčio, taigi atrodė, kad štai čia „somnambula“ veikti pradėjo :). Suėmė snaudulys ne tik mane, bet ir fotoobjektyvo meistrę. Viskas čia gerai – ir bendras dinamiškas muzikos srautas, ir techniškos soluotės, ir arši ritmika, ir užtikrintas R.P. growlas – betgi Hipnas begėdis nutarė padaryti savo. Taigi akys taip ir taikėsi merktis, o degtukų tai nėra. Bet iki 1:30 vis tiek išlaukta!

P.S. Triguba skirtingos muzikos dozė prieš savaitgalį – labai gerai. Verta pamėginti…

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
brotheris
2014.04.23 21:37

Geras koncertas, špyga taukuota! Tik užmigome

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus