Reportažai

Roko gigantai AEROSMITH Vilniuje – Kijevas mums padėjo...

2014.05.28 00:00, Birutė

Pastaruoju metu dėl politinių neramumų plačiai linksniuojama Ukraina ir Maidano židinys Kijevas, pasirodo, gali kai kam ir pasitarnauti. Būtent taip nutiko, kai dėl šių neramumų vienos garsiausių pasaulyje roko grupių AEROSMITH koncertas Ukrainos sostinėje buvo nukeltas iš gegužės 21-osios į vasarą ir čia atsirado vakansinė vieta. Ją užpildyti sėkmingai pavyko Vilniui, ir taip tapome išskirtiniai visame aplinkiniame regione.

Roko gigantai AEROSMITH Vilniuje – Kijevas mums padėjo...

Nei pigiausi bilietai virš 200 Lt, nei trigubai brangesni VIP zonoje neatbaidė tikrų roko bei šios grupės gerbėjų, nors tikriausiai čia užsukti susigundė ir besivaikantys madas, kad galėtų pasakyti: ir aš ten buvau, nieko nesupratau, bet Steveną Tylerį mačiau… :) Kaip bebūtų, apie 20 val. prie „Siemens“ arenos vis dar spietėsi publika, taigi buvo aišku, kad salė bus beveik pilna. Gali ne itin mėgti paskutiniu metu labiau ant praeities laurų sėdinčius negu ką nors nauja kuriančius ar kūrybinį malonumą jaučiančius rokmenus (tą viename interviu minėjo ir pats gitaristas Joe Perry), tačiau pamatyti bene daugiausia video hitų hard roko istorijoje sukūrusią komandą buvo savotiškas prestižo reikalas, ne snobizmas.

Pradžioje buvo ANTIS. Naujus, „aštresnius“ modernios „antinų“ kūrybos vaisius keitė senieji opusai ir taip kostiumuotų, su raudonais akcentais švarkų atlapuose, muzikantų draugijoje greitai prabėgo pusvalandis. Dar 44 minutes reikėjo palaukti, kol buvo klojamas AEROSMITH logotipinis kilimas, bandomas ekranas ir t. t. Po vieną minutę kiekvieniems grupės veiklos metams, ar ką? ;)

Tuomet buvo galima patyrinėti aplinką. Tiesa tokia, kad buvo praktiškai pilnos visos paliktos tribūnos, kone sausakimša iki VIP zonos aptvaro parteryje, ir šiek tiek laisviau šioje zonoje, bet vis tiek žmonių – ištisa minia. Į tris puses nuo scenos nutiesti tiltai tik dar kartą liudijo, kad net ir senstelėję rokeriai mėgsta pabėgioti link publikos (tam jie gali pasiruošti užkulisiuose pamynę treniruoklinio dviračio pedalus), o solidžius ūsus užsiauginęs frontmenas – su ja nuolat bendrauti. Tuo tarpu kirbėjo mintis, kad publikos masuotė greičiau bus ne tiek itin plačiai pasklidusios renginio reklamos pasekmė (ja mirgėjo net sostinės transportas ir taksi), ir net ne dėl mūsų prezidentės dėmesio S. Tyleriui, o greičiau dėl pačios grupės ilgamečių muzikinių nuopelnų.

Roko gigantai AEROSMITH Vilniuje – Kijevas mums padėjo...

Prieš AEROSMITH pasirodymo pradžią publiką kaitino ekrane rodomi grupės pasivaikščiojimo mieste fragmentai – laiko muzikantai tam nuo pirmadienio turėjo pakankamai. Autografai, dainos prezidentūroje, bučkiai gerbėjoms… Vaikščiojimas vaikščiojimu, bet metai vis tiek daro savo, taigi dėl viso ko buvo pareikalauti 7 limuzinai – „Kempinski“ viešbučio gyventojai juk gali tai sau leisti, ar ne? Toliau visi matė čia pat transliuojamus vaizdus iš užkulisių, iš kurių galima buvo matyti kiekvieną „aerosmithą“ turėjus atskirą kambarį, įrengtą pagal jo skonį. Taip pat paaiškėjo, kad Steveno apranga primena glam rokeriškas madas, Joe neabejingas odai, o kiti nariai, atrodo, prijaučia paprastiems bliuzroko atlikėjų rūbams. Muzikantai sakosi dėvintys seniai pamėgtus drabužius, nors jiems niekada netrūko ekstravagancijos ir ryškų akcentų. Kad sceninis garderobas „aerosmithų“ nejaudina, vėliau galima buvo spręsti iš to, kad niekas nepersirenginėjo, tik antroje šou dalyje vokalistas užsimetė pas mus vykusio pasaulio ledo ritulio čempionato šaliką ir kažkokį apsiaustą.

O štai ir pats madų demonstravimas ant podiumo :). Taip jau yra, kad gimiau kartu su AEROSMITH, taigi visas penketas man tinka į tėvus. Bet vos prasidėjus šių benefisui, pagalvojau: oho, tokių tėvelių dar reikia paieškoti! Panašu, kad „vaikinai“ ne šiaip sau nesikrato plevėsų įvaizdžio – jie vis dar neprarado jaunatviško azarto. Tyleris (pasirodo, ypatingo recepto keksiukų su mėlynėmis, kurie turėjo būti patiekti iškart po koncerto, ir dargi ką tik iškepti, mėgėjas) tuoj pat centriniu tiltu iškeliavo į jo gale esančią mažąją sceną ir vėliau tik trumpam apleisdavo šias pozicijas. Dažniausiai jis, nešinas keliais kaspinais papuoštu mikrofonu, užklysdavo ant šoninių tiltelių, tokių savotiškų apendiksų. Visi kiti nariai vaikštinėjo mažiau, išskyrus J. Perry, kurio soluotės įpareigojo būti mobiliam. Pasirodo, kai kurios scenos detalės buvo gaminamos specialiai šiam renginiui, nes jų AEROSMITH komanda nesivežioja, o niekas iš kaimyninių šalių tokių nuomai neturėjo.

Roko gigantai AEROSMITH Vilniuje – Kijevas mums padėjo...

Sakyčiau, neverta ilgai pasakoti apie dvivalandinį „smitų“ repertuarą, nes ir taip aišku, kad buvo ir „Livin’ On The Edge“, ir „Love In The Elevator“, ir „Cryin’“, ir „I Don’t Wanna Miss A Thing“, ir „Crazy“… Pastaroji daina tapo savotišku siurprizu, mat neseniai susibūręs merginų (akordeonistės ir smuikininkės) duetas „Vera Primavera“, atlikęs šią dainą gatvėje, taip sužavėjo Tylerį, kad jis ne tik ten pat sudainavo „Crazy“, bet ir pakvietė atlikėjas sugroti ją kartu koncerte. Nereikia aiškinti, kaip tokiu pripažinimu liko patenkintos merginos, ir daina nuskambėjo tikrai labai originaliai.

Įsiminė ir vienintelis Joe Perry atliktas bliuzinis kūrinys, Stevenui Tyleriui pritariant lūpine armonikėle. O lyriškoji baladė „Dream On“ buvo atlikta, vilnietišku oranžiniu dviračiu į sceną įvažiavusiam Stevenui grojant baltu fortepijonu, o Joe soluotei užlipus ant šio instrumento viršaus šalia pastatytais laipteliais – gerai, kad treniruotas vyrukas išlaikė sportišką formą. Tik kur „Amazing“ ir dar keletas garsių hitų? Bene liko kitam kartui, nes juk AEROSMITH žadėjo sugrįžti. Tuo tarpu šio trečiadieninio rokenrolinio įvykio pabaiga buvo daina „Sweet Emotion“ ir blizgūs konfeti, kuriuos ne vienas žiūrovas turbūt išsinešė plaukuose, ant rūbų ar tiesiog saujoje…

Buvo skelbiama, kad kartu su grandiozine scena sumontuota įspūdinga garso ir apšvietimo įranga, iš viso visko apie 50 tonų. Ir jei šviesų efektai išties buvo įspūdingi, tai garsas beveik visą koncertą buvo toks prastas, kad vertė abejoti, ar tai lėmė vien „Siemens“ arenos akustinė problema. Kai kurie kūriniai, net juos gerai žinant, buvo sunkokai atpažįstami, taip sakant, daug akustinio purvo (ne garso perkrovų). Nežinia, kaip jautėsi tie virš 9000 žmonių, ypač tikėjęsi padoraus įgarsinimo, bet pasirodant tokio kalibro grupei zapadlo buvo neįtkėtinas.

Roko gigantai AEROSMITH Vilniuje – Kijevas mums padėjo...

Geroji žinia ta, kad itin didelį įspūdį paliko efektinis filmavimas kameromis, kurių vaizdas iš karto atsispindėjo ekrane. Kiekvieno muzikanto atskirai, ar montažiniai duetai, animuoti, pasirodantys tarsi dantračio epicentre, besikeičiantys įvairiais rakursais – na, išties to neįmanoma nupasakoti. Lengviau įsivaizduoti, kaip atrodė Tylerio demonstruojamas pilvo presas, į publiką skriejantys akiniai ar tykštančios vandens čiurkšlės.

Reziumė. Tie, kurie savo „dievukų“ šou stebėjo už tuos tikrai nemažus pinigus (jei neišpešė kvietimų, nelaimėjo jų aibėje skelbtų konkursų ar negavo kokių nors nuolaidų bilietams), vis tiek turėjo būti patenkinti tuo, kad kiekvieną litą roko veteranai savo energingu šou ir nuoširdžiu kontaktu su publika kompensavo su kaupu. Gal po kelerių metų amerikiečių roko ikonos (pabuvojus koncerte kažkaip nesiverčia liežuvis jų vadinti antikvariato eksponatais) iš karto įtrauks Lietuvą į turo maršrutą. Visai pageidautina…

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus