odium Straipsniai

NE OBLIVISCARIS debiutas Vilniuje: negausus, bet pavykęs
2018-05-18
Savo pirmos pavasario pusės koncertų maratoną užbaigiau balandžio 14-osios, šeštadienio vakarą, kuomet praktiškai nuo jubiliejinio uošvės vaišių stalo tiesiai su neformaliu kosciumu nieku gyvu neketinau praleisti australų NE OBLIVISCARIS pasirodymo Lietuvoje. Tų pačių, kurių debiutinis 2007-ųjų trijų kūrinių demo „The Aurora Veil“ zulintas nuzulintas iki negalėjimo, mokėtas mintinai. Grupė – nestandartinė, bet paskutiniu metu besiropščianti iš pogrindžio į labiau matomas pozicijas.
Daugiau
THERION Vilniuje: ačiū, operų užteks dešimtmečiui į priekį...
2018-05-12
Jei nesi tikras, kur eini, geriau neik... Bet kaip dievą myliu – vos išgirdus pirmas žinias apie THERION grįžimą į Lietuvą, horizonte sušmėžavo viso „Vovin“ – mano mėgstamiausio grupės albumo – atlikimas: juk 20-ies metų jubiliejus! Gal ir šmėžavo, gal ir sapnavau... Bet šiuos švedus pamatyti norėjau jau seniai, idant išpirkčiau praeities nuodėmes.
Daugiau
Ketvirtas VULTURE INDUSTRIES kartas: nereali grupė!
2018-04-08
Vakarą, kuriame neabejotinai turėjo žibėti VULTURE INDUSTRIES žvaigždė (tingintys gaišti laiką ir pasitenkinsiantys atsakymu taip arba ne gali iš karto pereiti prie paskutinės pastraipos...), mano asmeniniam skoniui apšildė tinkamai parinkta kompanija: lietuvaičiai ORB ir AUTISM bei svečiai iš Rygos ESCHATOS. Ne tiek stilistiškai prie esminės renginio grupės priderinti atstovai, kiek prie mano prioritetų labiau tinkantys kolektyvai: trys vardai, kurių niekaip nepavyko tinkamu laiku, tinkamoje vietoje, geriausiomis aplinkybėmis pamatyti. Na ir lyg tyčia...
Daugiau
WIEGEDOOD „De Doden Hebben Het Goed II“: esminis 2017-ųjų favoritas!
2018-03-20
Stebiu belgus nuo pat debiutinio disko „De Doden Hebben Het Goed“ (2015) pasirodymo. Šie žmonės žino savo sėkmės formulę. Sudėtyje dvi gitaros, vokalas ir būgnai. Reiškia, boso nėra. Tokiu atveju – visas dėmesys šešiastygių rifams! Jau turėjote suprasti, kad be nesamų žemų dažnių šioje muzikoje dominuoja aukštomis natomis ir atmosferiškumu grįstas juodmetalis.
Daugiau
KATATONIA Vilniuje: jei tikrai paskutinis kartas, galėjo būti ir geriau
2018-03-19
Įvertinant jau daug kartų paminėtas aplinkybes, KATATONIA pasirodė taip, kaip ir pridera tokio lygio grupei. Galbūt energija jau ne dvidešimtmečių, bet būtų naivu tokios ir tikėtis, ypač turint omeny grupės stilių ir repertuarą. Buvo gera girdėti makabriškąjį „Evidence“, sunkiausio skambesio „Soil‘s Song“ ar finalinį „July“. Tiesa, per pastarąjį, esant tik vienai gitarai, tie esminiai dūžiai per chainą skambėjo tragiškai... Bet žodžių iš dainos neišmesi. Nemanau, kad grupės, palikusios tokį bagažą, galėtų kada nors trūkti. Bet jeigu tai tebuvo reklaminis triukas, ir KATATONIA dar kada nors koncertuos, suteiksiu jiems ir penktą šansą...
Daugiau
VULTURE INDUSTRIES „Stranger Times“: nauji batai markės negadina
2018-03-07
Apibūdinti VULTURE INDUSTRIES tiems, kas nėra jų girdėjęs - kebli misija. Pasakyti, jog kolektyvo muzikoje susipina avangardinis metalas, progresyvumas ir netipiški sprendimai būtų kažkas į tą pusę, bet tuo pačiu ir itin nekonkretu. Iš tikro, norvegų penketo iš Bergeno miesto kūryboje labiausiai įsimena įvairiapusiškumas, platus muzikinių žanrų spektras bei grupės lyderio Bjørnar Nilsen balsas, kurį perneš tikrai ne kiekvienas.
Daugiau
„Feed the Fire, Fan the Flame“: nuviliantis lenkų desantas Vilniuje
2018-03-04
Vasario 10-osios vakarą organizacinis „Nekrokatarsis“ komitetas Vilniuje žadėjo Lenkijos black metalo pažibą. Šį kartą BLAZE OF PERDITION vaidmenyje. Šiaip jau, jaunuolių žodžiais aš tikiu, neretai – be išimčių, net ir neatsikalbinėdamas. Bet tą dieną ūpo ir sveikatos buvo nedaug, tad judėjosi itin sunkiai.
Daugiau
„Continental Crucifixion Tour 2017“ stotelė Vroclave
2017-10-27
Prieš keletą savaičių teko sėkmė (dėl kolektyvų) ir garbė (dėl kompanijos!) sudalyvauti viename renginyje Vroclave (Lenkija), kuriame pasirodė Lietuvoje tikrai retai sutinkamos ar dar nė karto nesisvečiavusios komandos. Vienas iš „Continental Crucifixion Tour 2017“ sustojimų ir vietinius, ir svečius gąsdino EGGS OF GOMORRH (Šveicarija), SVARTIDAUÐI (Islandija), BÖLZER (Šveicarija) ir ARCHGOAT (Suomija).
Daugiau
EXTRAVAGANZA „Priepuoliai“: modernus depresyvumas post-black metale
2017-07-02
Prieš kurį laiką draugas, apibūdindamas naujausią SEPULTURA diską, panaudojo terminą „augantis albumas“. Tokios sąvokos iki tol nebuvau sutikęs, bet kartais ji tikrai velniškai gerai tinka tam tikriems leidiniams ar grupėms. Manau, šis darinys galėtų būti panaudotas kauniečių kolektyvo EXTRAVAGANZA atveju.
Daugiau
1914 „Eschatology of War“: pamąstymai iš apkasų ir bunkerių
2017-06-16
Jau pats grupės pavadinimas sufleruoja, jog visą savo dėmesį 1914 skiria Pirmajam pasauliniam arba kitaip vadinamam Didžiajam karui. Viena pagrindinių to priežasčių – grupės vokalistas bei idėjinis vadas Dmytro Kumar yra archeologas, kasinėjantis Pirmojo pasaulinio karo laikų žemės klodus.
Daugiau
„Armageddon Descends V“: kai groja vien headlineriai
2017-05-04
Neįprastai vėlyva pavasario data šiam renginiui – balandžio 22-oji, šeštadienis – nebuvo pasirinkta atsitiktinai... Metalinėje „Armageddon Descends V“ scenoje svečiuojasi šeši kolektyvai. Bendrai, laukia 8-9 valandų maratonas, bet metalgalviai nepasitenkinimo nereiškia. Keista, ar ne? Ir nors kai kurie nežymiai purkštauja dėl galimo nuovargio, vis tik to vakaro kaltininkų vardai bei reputacija, net ir ne didžiausiems death/black metalo mėgėjams kelia intrigą.
Daugiau
BLOOD INCANTATION ir palyda Vilniuje: amerikietiška klasė
2017-04-10
Nepaisant to, jog koncertas vėlavo grupėms užstrigus Lenkijoje, bet BLOOD INCANTATION klasė atpirko visas negandas. Ir nereikia jokių festivalių, milijono grupių apšildymui ar gerai žinomų vardų.
Daugiau
EMBRACE OF THORNS: there should always be something dark, twisted and sinister about Black Metal
2017-04-07
The interview with EMBRACE OF THORNS from Greece was originally conducted in the year 2015, specifically for “Forgotten Path Magazine”. The band is coming to Lithuania on April 22 and will give a concert in Armageddon Descends.
Daugiau
EMBRACE OF THORNS: „Šioje muzikoje visada turi būti kažkas tamsaus, iškrypėliško, grėsmingo“
2017-04-07
EMBRACE OF THORNS, mano kuklia nuomone, yra geriausia, kas nutiko graikams per paskutinius 5–10 metų (kalbu apie grupės išleistus albumus), tad jų pasirodymas šį mėnesį festivalyje „Armageddon Descends“ verčia ne tik ploti rankomis, bet ir trystelti į kelnes... Šis interviu su grupės frontmenu Archfiend DevilPig (Kostas Koudousnes) darytas 2015 metais, specialiai žurnalui „Forgotten Path“, po kol kas naujausio graikų albumo „Darkness Impenetrable“ pasirodymo.
Daugiau
MOURNERS LAMENT „We all be Given“: debiutai po dešimtmečio yra smarkiai pavėluoti...
2017-03-13
Visiškai netikėtai 2016 metų rudens pabaigoje atskriejo žinia, jog po aštuonerių metų tylos MOURNERS LAMENT pristato debiutinį albumą „We all be Given“. Prisipažinsiu, nuostaba buvo didžiulė, o staigmena – labai maloni. Tačiau panagrinėjus, kas yra kas, bet kokios šiandienės kolektyvo sąsajos su savo pirmtakais yra išnykusios – MOURNERS LAMENT visiškai atnaujino savo sudėtį. Muzikinėje plotmėje pokyčiai ne tokie akivaizdūs, bet yra. Ir ne tokių pozityvių, kaip norėtųsi.
Daugiau
„Audronašos“ dešimtmetis: pòniškas gimtadienis. Su gr(o)up(i)ėmis
2017-02-06
Prieš keletą savaičių draugas pakvietė į gimtadienį. 10-ies metų jubiliejus, nors iš pažiūros atrodo tikrai kaip tas, kuriam virš trisdešimt... Bet mes žmonės kuklūs, jei kviečia – einam, ypač tokia proga. Žinojau, kad kolega mėgsta daug pliurpti ir šnekėti, ne be reikalo kažkokioje radijo laidoje dirba. Na bet kad tiek draugų ir pažįstamų turi – nesitikėjau! „Narauti“ klube susirinkusiems solenizanto korešams buvo ir tvanku, ir ankšta. O dar toks triukšmas užsakytas...!
Daugiau
DISSIMULATION „Juodo Mėnulio Archyvai“: „išnyrančios vizijos iš praeities“
2017-02-06
Nėra ko slėpti – DISSIMULATION „Juodo Mėnulio Archyvai“ smarkiai žaidžia su nostalgiškais dalykais, ir tame nėra nieko blogo. Bet šiame leidinyje pateikta ir velniškai gera metalinė medžiaga – nuoširdi, istoriška, ir vis dar aktuali. Ir jei šie kūriniai tavo grojaraštyje skęsta tarp perpildytos šių dienų muzikinės pasiūlos, bent jau garsiai apie tai nesigirk.
Daugiau
NAHASH „Daath“: per gyvenimą mirties link
2017-01-23
Nepaisant NAHASH statuso gimtojoje žemėje, iki šiol grupė nesulaukė tinkamo pripažinimo už šalies ribų. Ne vienas užsienietis yra įvardijęs kauniečių kolektyvą kaip vieną iš labiausiai nepripažintų, neatrastų grupių. Ir aš tikrai nemanau, jog „Daath“ išleidimas šią situaciją kardinaliai pakeis... Aišku viena – šis albumas yra kolosas, įprasminantis iki šiol nueitą grupės narių kelią bei nuveiktą darbą. O ar tai naujos eros pradžia, ar senojo puslapio užvertimas, parodys tik laikas...
Daugiau
„Vilkų žiema 3“: sidabras, iki aukso toli!
2017-01-18
Žinia apie grįžtančią „Vilkų žiemą“ žadino intrigą vien dėl to, koks geras buvo paskutinis renginio ciklas. Ir pradžia su švedais CENTINEX kėlė ne mažesnius lūkesčius.
Daugiau
REGARDE LES HOMMES TOMBER: freedom is the most important thing in life
2016-07-12
REGARDE LES HOMMES TOMBER is one of the few bands, in my opinion, that deserves the title of a post-black metal band. These French musicians are an example of good, high quality and successful post-black metal. The possibility to hear them live in Lithuania is close already – the band will give a concert in Devilstone Open Air festival in Anykščiai this weekend already, on July 16.
Daugiau
REGARDE LES HOMMES TOMBER: laisvė – svarbiausias dalykas gyvenime
2016-07-12
Daugelis post-black metalo etiketę turinčių grupių jos visiškai nenusipelnė ir dažnai apskritai neturi nieko bendro su juodmetaliu. Bet REGARDE LES HOMMES TOMBER atveju viskas yra kur kas pozityviau. Iš esmės, mano nuomone, tai vienas iš nedaugelio kolektyvų, kuriems šį apibūdinimą ne gėda užkabinti, nes šie prancūzai – gero, kokybiško ir sėkmingo post-black metalo pavyzdys.
Daugiau
INCANTATION Vilniuje: svarbu ne kiekybė, o kokybė
2016-05-31
Įvertinus visus šiuos argumentus, INCANTATION kala pergalingą pendelį į CC vartus – 2:1 pergalė! Ir aš jokiu būdu nenuvertinu CANNIBAL CORPSE (bei jų pastiprinimo KRISIUN ir HIDEOUS DIVINITY) koncerto – tiesiog INCANTATION pasirodymas buvo beveik tobulas! Rimtai.
Daugiau
PERGALĖ „Antropologija“: metalo šlageriai? Ačiū ne!
2016-04-25
Pastaruoju metu labai erzina pozityvumas ten, kur jo neturėtų būti. Dar ir dėl to, jog „neteisybė“ verčia būti kandžiu. Jei perskaitysite nors ir negausias, bet jau publikuotas PERGALĖS „Antropologijos“ apžvalgas, akis bado perdėm teigiamas ir, leiskite pastebėti, gan paviršutiniškas požiūris į albumą. Galiu pateisinti užsieniečius, kuriems tai greičiausiai tik muzikinė pramoga. Tuo tarpu iš arčiau matomas kiek kitoks rakursas.
Daugiau
„Armageddon Descends IV“: liturginis patepimas
2016-03-29
Pripažinkim, „Armageddon Descends IV“ sudėtis, net ir imant tik metalinę sceną, turbūt geriausia per visą renginio istoriją. Čia groja grupės, kurios tvirtais žingsniais žengia į pripažinimo olimpą, arba darys tą artimiausiu metu. Kol vienas festivalis deklaruoja tą bandantis daryti, „Armageddon Descends“ tuo užsiima jau kelis metus iš eilės! Atrodo, kad ir patys organizatoriai tą patvirtina bei tiki, jog ateityje renginys tik dar labiau bręs ir stiprės.
Daugiau
ABORTED, SEPTICFLESH, KATAKLYSM Vilniuje – triguba death metalo dozė
2016-02-23
Ne toks ir dažnas atvejis šiais laikais, kuomet vienam renginiui pasiūlomas tiesiog teminis stilistinis koncertas. Ir jokių ten žanrinių kokteilių didesniam auditorijos kiekiui pritraukti... Kita vertus, sausio 19-osios vakaras su ABORTED, SEPTICFLESH bei KATAKLYSM pateikė tris kolektyvus, smarkiai besiskiriančius vienas nuo kito. Ir vis tik kertinis vinis tą vakarą buvo death metalas!
Daugiau
METEMPSYCHOS „Death Towards Dogma“ – debiutas, vertas dėmesio
2016-02-08
Tendencijos, mados ir laikinumas būdingas bet kokiems reiškiniams, ir metalinė scena nėra išimtis. Pripažinkime, grįžimas prie šaknų, taip vadinamo old-schoolo, šiandien eskaluojamas taip pat dažnai, kaip ir bandymas išspausti kažką novatoriško visiškai nuobodžiose post- ar core- srovėse. Vieniems tai atrodo patrauklu, kitiems – nesuprantama ir kvaila. Tai galioja tiek jaunajai kartai, tiek ir seniams. METEMPSYCHOS lyg ir taikytų į pastarųjų kategoriją, tačiau jų noras įsikibus laikytis praeities kanonų, bent jau man, atrodo nuoširdus. O svarbiausia – sėkmingas.
Daugiau
LUCTUS albumo „Ryšys“ pristatymas Vilniuje: karūną jubiliatams!
2016-01-04
Eiti į albumo, oficialiai išleisto prieš keletą mėnesių, pristatymo koncertą yra gana keista. Jau vien dėl to, jog patį diską spėta gan nuodugniai išnarstyti po siūlelį. Kita vertus, gyvas pasirodymas ir muzikinis įrašas – du skirtingai dalykai, ir galbūt čia ir glūdi esmė? Ypač imant domėn, jog LUCTUS – turbūt geriausia šalies metalo grupė šiuo metu...
Daugiau
„Išniekink Trejybę“ – labiausiai nukentėjo vienybė
2015-11-10
Spalio 31-osios vakarą „nArauti“ klube buvo išniekinta ne tik trejybė, bet ir vienybė. Gali pasirodyti, kad šis reportažas panašesnis į vienos grupės liaupsinimą ir visų likusių sutrypimą. Galbūt, bet kad panašiai ir buvo. Pripažinsiu – man koją kišo du dalykai: per didelis atlikėjų skaičius bei per margas jų stilius. Taip, tas turi savo žavesio bei privalumų (gal pati idėja tokia ir buvo), bet iš „Nekrokatarsis“ šutvės jau tikiuosi daugiau konkretumo bei idealizmo. Reikia tikėtis, kad šių aspektų pasiūlys artimiausi jų renginiai.
Daugiau
SRAIGĖS EFEKTAS: „Esame neįpareigojanti grupė – muzikos forma laisva“
2015-11-02
Sako, jog SRAIGĖS EFEKTAS yra šviežio oro gūsis Lietuvos scenoje. Nesiginčysiu, galbūt. Tik nesu tikras, kokios to priežastys - ar visiškai nenusakomas grupės stilius, ar tiesiog stiprus jų muzikos poveikis. Tačiau įvertinus debiutinį šio trio albumą „Monotonijos Anatomija“, reikia pripažinti – tai tikrai kažkas netikėto ir gražaus. Nors ir ne tiek sunkaus, kiek norėtųsi. Vis dėlto, visus taškus ant i sudėjo grupės vedlys Nikas.
Daugiau
NRCSSST „Schizophrenic Art“ – pavėluotas „trendinio“ leidinio grožis
2015-08-20
Vos prieš mėnesį išleistas debiutinis NRCSSST albumas kažin ar sulauks tiek dėmesio, kiek jam būtų skirta prieš metus ar pusantrų. Pripažinkime, jog blackgaze požanris, kuriam drąsiai galime priskirti ir šio disko autorius, po truputėlį išsikvepia ir jo dirbtinis populiarumas, ačiū dievui, taip pat mažėja. Dėl šios priežasties „Schizophrenic Art“ pasirodymas atrodo kiek uždelstas. Na, bet visokių yra, visokių ir reikia, todėl net neabejoju, kad besižavintys šiuolaikinėmis muzikos srovėmis pozityvizmo ras ir šiame diske.
Daugiau
ENSLAVED „In Times“ – stipru, gražu. Bet ar to užtenka?
2015-07-06
Patinka švarių ir metalinių vokalinių partijų sintezė šiame albume. Taip pat žaviuosi trimis pirmais plokštelės kūriniais, kurie tikrai turi savų kozirių. Kita vertus, antra disko pusė atrodo kur kas silpnesnė. Ir net jei „In Times“ gražiai groja, apskritai ENSLAVED jau ne vienerius metus stovi vietoje, perkeldami savus svertus iš vienos vietos į kitą, po to vėl atgal. Jų reikalas, tik klausimas, kiek ilgai su tuo taikstysis grupės gerbėjai?
Daugiau
MOONSPELL „Extinct“ – senatvinio marazmo požymiai?
2015-06-08
Nepaisant to, kad „Extinct“ perklausa gali pasimėgauti, bet man atrodo, kad grupė jau priėjo savo liepto galą. Jei būtų leista nuspręsti, portugalų veiklai sakyčiau „stop“ ir suteikčiau galimybę išeiti sąlyginai aukštai iškelta galva. Kita vertus, ar ne panašiai kalbėta ir po „Sin / Pecado“ pasirodymo? Garantuoju, jei grupė susiimtų ir tikrai nuspręstų, ko jie nori, rezultatas būtų žymiai geresnis.
Daugiau
„Armageddon Descends III“: pogrindžio scenos elitas
2015-05-21
Pamatyti tą patį vakarą vienoje scenoje TORTORUM, CULT OF FIRE ir DEAD CONGREGATION – jei kada ir svajojau, tai tikrai ne artimiausiu metu, ir jau tikrai ne Lietuvoje. Bet „Nekrokatarsio“ entuziastai pavaro jau ne pirmą kartą, tad sėkmės jiems ateityje, o savo padėkas aš perduosiu asmeniškai. Kalbame apie grupes, kurios yra vienos geriausių šiuo metu savo žanruose, galbūt netgi karjeros zenite. Tai kolektyvai, kurie žiba dabar ir darys tai ateityje, o ne papezę senukai, bandantys maudytis savo praeities šlovės šešėliuose...
Daugiau
  1 2 3 4 5