Albumai

DISSIMULATION „Juodo Mėnulio Archyvai“: „išnyrančios vizijos iš praeities“

2017.02.06 12:43, odium

coverSimbolinę 2016-ųjų vienuolikto mėnesio vienuoliktą dieną, leidykla „Ledo Takas Records“ pristatė Anykštėnų DISSIMULATION kompiliaciją „Juodo Mėnulio Archyvai“, kurioje be visos perleistos grupės demo kasečių medžiagos atskirame diske atsirado ir filmas „Trys Dienos“. Pastarasis – apie DISSIMULATION, žinoma. Aštuonių panelių gražiame digipake išleistas, gruodžio pradžioje netipiškai Anykščių bibliotekoje pristatytas albumas, rodos, dar šviežias, bet jau skęsta dulkėse. Pasidžiaugėme naujienomis, palaikinom, ir viskas? Nes jei tik tiek, tai esame lopai iš didžiosios L…

Nerandu informacijos, jog „Juodo Mėnulio Archyvai“ yra ciklo „Metalinė Lietuva. Šaknys“ tęsinys, nes mano nuomone – leidinys to prašyte prašosi. Esu įsitikinęs, jog šiame rinkinyje nugulė dvi vienos geriausių lietuviško metalo demo – „Juodo Mėnulio Pasveikinta“ bei „Miglose“, tad mano vertybių skalėje šis produktas užima ne tik svarbią vietą, bet ir yra tarp geriausių 2016-ų metų leidinių apskritai. Ir štai kodėl.

Turbūt ne vienas iš jūsų jau minėtas DISSIMULATION kasetes prieš 20 metų nuzulinote iki negalėjimo. Ir būta dėl ko. Ankstyvuoju laikotarpiu grupė pasižymėjo nors ir paprastu, bet piktu, pagonybe dvelkiančiu black metalu. Tame nieko keisto, nes tuo metu vietinėje scenoje karaliavo „Dangus Productions“ propaguojama pagan black metalo kryptis, kuriai savo noru ar nelabai atstovavo ir anykštėnai. O kol įvyko „atsivertimas“ į labiau socialinę pusę bei thrash skambesį, DISSIMULATION kalė purviną, tamsų black metalą. Ir būtent tokius aš juos labiausiai mėgstu!

Grupė visada patraukdavo mano dėmesį tuo, kad tarp paprastų, bet žiauriai gerų gitarinių rifų jie sugebėdavo įpinti kažką nedidelio, bet itin taiklaus ir subtilaus. Keli pavyzdžiai: klavišinių partijos kūrinyje „Būk Prakeiktas“, švaraus, epiško vokalo partijėlė „Miglose“ ar superinis soliakas titulinėje dainoje „Juodo Mėnulio Pasveikinta“. Apskritai, ši kompozicija man iki šiol geriausia visoje DISSIMULATION kūryboje, nors „Mūšis Rūke“, anais laikais patekęs į rinkinį „Dark Fire Dancing III“, buvo turbūt geriausiai žinomas repertuare (iki kol pasirodė „Tamsių Naktį, Juodų Ugnį“).

Be kūrinių iš minėtų kasečių, yra albume ir keletas iki šiol neskelbtų grupės dainų, tarp kurių „Mintys į Nakties Tylą“ ir „Pilnaties Kerai“. Man asmeniškai jie – tik vyšnaitė ant torto, nes čia atsiskleidžia nešlifuotas, piktas DISSIMULATION black metalinis veidas. Tuo tarpu kiek įmanoma sutvarkytas abiejų kasečių skambesys didesnių netikėtumų nepateikia. Taip, aiškiau, švariau, bet svarbiausia, kad net ir sterilesniu pavidalu dainos nepraranda savo pirmykščio įspūdžio, piktos romantikos bei esybės.

Nėra ko slėpti – „Juodo Mėnulio Archyvai“ smarkiai žaidžia su nostalgiškais dalykais, ir tame nėra nieko blogo. Bet šiame leidinyje pateikta ir velniškai gera metalinė medžiaga – nuoširdi, istoriška, ir vis dar aktuali. Ir jei šie kūriniai tavo grojaraštyje skęsta tarp perpildytos šių dienų muzikinės pasiūlos, bent jau garsiai apie tai nesigirk.

 

DISSIMULATION „Juodo Mėnulio Archyvai“

© „Ledo Takas Records“, 2016

1. Intro

2. Dvasios iš Amžių Senų

3. Būk Prakeiktas

4. Miglose

5. Mūšis Rūke

6. Mintys į Nakties Tylą

7. Juodu Nuodėmių Tiltu

8. Genocidas

9. Juodo Mėnulio Pasveikinta

10. Velniškas Apsėdimas

11. Countess Bathory (Venom koveris)

12. Mūšis Rūke

13. Pilnaties Kerai

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Morbid Hazeman
2017.03.21 18:12

Geras, nostalgiškai kietas… Rekomenduoju!!!

XIII
2017.02.15 08:12

Šitą būtinai reiks paimt

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus