Albumai

WIEGEDOOD „De Doden Hebben Het Goed II“: esminis 2017-ųjų favoritas!

2018.03.20 19:58, odium

coverWIEGEDOOD yra trijų bičų grupelė iš Gento miesto Belgijoje. Pas mus ši formacija nėra plačiai žinoma, o tiksliau, girdėta tik tiems, kurie labiau domisi black metalu. Bet jei pasakysiu, kad čia AMENRA ir OATHBREAKER narių projektas, tada aj, žinojau, žinojau. Žinojau. O man iš tikrųjų norėtųsi, kad būtent WIEGEDOOD būtų esminė šių žmonių kapela, nes tai, ką jie daro po šiuo vardu, yra žiauriai gerai. Todėl ir stengiuosi juos linksniuoti į kairę ir dešinę. Patys kolektyvo nariai teigia, kad visi projektai ir grupės jiems vienodai svarbūs, tačiau būtent WIEGEDOOD veikloje šiuo metu jaučiamas šioks toks pagyvėjimas ir pagaliau atsirandantis pripažinimas.

Stebiu belgus nuo pat debiutinio disko „De Doden Hebben Het Goed“ (2015) pasirodymo. Šie žmonės žino savo sėkmės formulę. Sudėtyje dvi gitaros, vokalas ir būgnai. Reiškia, boso nėra. Tokiu atveju – visas dėmesys šešiastygių rifams! Jau turėjote suprasti, kad be nesamų žemų dažnių šioje muzikoje dominuoja aukštomis natomis ir atmosferiškumu grįstas juodmetalis. Būtent gitarų partijos ir yra esminis WIEGEDOOD koziris. Tokius kažkada kūrė skandinavai, po to – vokiečiai ir prancūzai. Klausydamas šį albumą, aš girdžiu kažkiek INQUISITION, kažkiek NAGLFAR, gal ir tokių SATYRICON. Ir čia tik lašas jūroje… Minimi belgai, šiuo atveju, dviračio neišradinėja. Nebando jie būti inovatyvūs ar įvairūs, ar groti per daug sudėtingai. Kita vertus, kaip patys sako, jų muzika yra itin intensyvi, greita, todėl išgroti tokį tempą kartais reikia itin didelio susikaupimo ir pastangų.

Grįžtant prie tų pačių rifų, būtent gitaros kuria visą WIEGEDOOD muzikinį grožį. Melancholija derinama su milžinišku greičiu, muzika labiau atmosferiška nei tamsi, emocijų spektras įvairus. Tai perteikiama per skirtingų nuotaikų akordų gretinimą, ritmo pasikeitimus. Grupė nebando būti tuo, kuo nėra: nerasite čia nei šėtono garbinimo, nei okultinių temų ar kažko panašaus. Iš išvaizdos šios trys personos apskritai labiau primena hipsterius. Nieko nuostabaus – į metalą jie atėjo iš punk/hardcore scenos. Bet puikiai supranta, kur ir kada reikia kokį trigrašį kišti. Vokalisto Levy Seynaeve kuriami tekstai remiasi gyvenimiška patirtimi, kasdieninėmis emocijos, liūdesiu, geriausiu atveju – nihilizmu ar mizantropija. Kažkiek svarbus ir gamtos elementas, bet jis žaidžia labiau foninį vaidmenį. Galiu įtarti, jog kai kas sugebės atrasti post elementų, ir tame tiesos kažkiek irgi yra. Turbūt vokalas yra mažiausiai tipiškas tradiciniam black metalui, bet šioje muzikoje atrodo itin tinkamas, be jo – nė iš vietos. Čia kaip OBTEST be Deivio… Jau teko girdėti nuomonių, jog grupės muzika – itin nuobodi ir nekažką. Galiu suprasti – diskas trunka daugiau nei pusvalandį, o jį tesudaro vos keturi kūriniai. Dainos – ilgos, ir jose vos po 2–4 rifus, kurie sukami ratais ir ratais, ir ratais… Taip, gali atsibosti ir būti nuobodu, ypač, jei nesugebi tose partijose įžvelgti pozityvių požymių, ar jos niekaip neužkabina. Man jie – visa WIEGEDOOD esmė. Be to, sutikite, black metalas, ypač antrosios bangos, turi būti kažkiek monotoniškas, nes tame irgi yra savotiško žavesio bei esybės ir privalumų.

Sunku daugžodžiauti apie tai, kas yra itin prie širdies. Man antrasis grupės diskas „De Doden Hebben Het Goed II“ yra geriausias įrašas 2017 metais visoje sunkiojoje scenoje. Tos gitarų partijos daro stebuklus. Albumas smarkiai atmosferiškas, rifai – ryškūs, santykinai melodingi, su labai aiškiomis linijomis. WIEGEDOOD nereikalauja didelio sofistiškumo, labiau – kantrybės, įsiklausymo ir panirimo į tą pačią erdvę. Kiekviena grupė, kiekvienas diskas gali būti vertinami skirtingais rakursais, ir kas galioja vieniems, nebūtinai tiks kitiems. Todėl jei kas „De Doden Hebben Het Goed II“ savybėse ir įžvelgia minusų, man jie – privalumas, būtent todėl šis albumas yra kone idealus.

Labai nudžiugino, jog jau šį ketvirtadienį WIEGEDOOD gros klube „Narauti“ Vilniuje. Grupė čia pristatytas trečią savo albumą, kurį išleis jau „Century Media Records“. Gali būti, kad po to jie bus labiau žinomi, daugiau turuos, turbūt leis dar daugiau albumų, ir tada jau neaišku, ką išgirsime koncertuose. Tad šią savaitę – puiki proga pamedituoti su itin stipria muzika. Aukoju dėl šio renginio dalykus, kurių neaukočiau 9 iš 10 kartų. Bet WIEGEDOOD to tikrai nusipelnė!

Pabaigai – grupės debiutinio albumo pristatymo koncertas: ar pavyks kažką panašaus išspausti ir Vilniuje?

Vertinimas: 9,8/10

WIEGEDOOD „De Doden Hebben Het Goed II“

© „ConSouling Sounds“, 2017

1. Ontzieling

2. Cataract

3. De Doden Hebben Het Goed II

4. Smeekbede

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
XIII
2018.04.11 16:46

Jaučiu, kad man jie patiks.
Dėkui!

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus