Reportažai

LUCTUS albumo „Ryšys“ pristatymas Vilniuje: karūną jubiliatams!

2016.01.04 11:31, odium

turngait-(2)Eiti į albumo, oficialiai išleisto prieš keletą mėnesių, pristatymo koncertą yra gana keista. Jau vien dėl to, jog patį diską spėta gan nuodugniai išnarstyti po siūlelį. Kita vertus, gyvas pasirodymas ir muzikinis įrašas – du skirtingai dalykai, ir galbūt čia ir glūdi esmė? Ypač imant domėn, jog LUCTUS – turbūt geriausia šalies metalo grupė šiuo metu… Tuo labiau, jog ir pats renginys žadėjo kryptingą ir subalansuotą kolektyvų asorti, tad nuotaika buvo pakili.

Renginį pradėję vilniečiai TUURNGAIT buvo neblogai, bet ir tikrai ne taip jau gerai. Man pasirodė, jog jaunuoliams dar trūksta „savojo aš“ identiteto: muzikinis pagrindas lyg ir pastatytas ant death metalo kanonų, bet vietomis užgriebti ir black metalo pakraščiai, o kur ne kur gali pajusti ir bereikalingas core nuotrupas. Tiesa, kaip tik tuo momentu, kai priartėjau prie scenos, TUURNGAIT driokstelėjo žiauriai gerą kūrinį – kažkas tarp melodingų DEATH motyvų kartu su kiek brutualesniu skambesiu ir karkasu. Nežinau, kas per daina ten buvo, bet tuo metu nuteikė fantastiškai! Būtent toks repertuaras gal ir nebūtų tai, ko iš jų tikiuosi, bet bent kažkas pozityvaus. Deja, kita medžiaga dar stokoja solidumo, kryptingumo, kokybės.

Tuo tarpu SISYPHEAN jau norėtųsi laikyti kažkiek pažengusiu kolektyvu, kuriam būtų galima kabinti vienos iš pagrindinių šalies black/death metalo grupių etiketę. Po to, kai vokalistą Luką pakeitė (ne)naujokas Dovydas, atrodė, jog grupė žengs žingsnį į priekį. Ir jei toks poslinkis ir buvo, tai tikrai ne tą vakarą. Bent jau man taip pasirodė. Kaip ir TUURNGAIT atveju, SISYPHEAN taip pat pritrūko vientisumo, savasties bendrumo. Būtent „vienybės“ stokojo pati muzika – atskiri instrumentai porino savo partijas, bet į vieną, bendrą melodiją tie garsai nsisypheanesiliejo. Ir apskritai „nesuėjo“ nė per kur. Galbūt statiškos povyzos, gal ankšta scena – nežinau, bet SISYPHEAN gali tikrai geriau.

Sprendžiant pagal įrašus, lenkai TEMPLE DESECRATION turėjo būti to vakaro vinis! Primityvus, šėtoniškas black/death metalas, pagal geriausias šios srovės tradicijas. Ne veltui abu lenkų mini leidinius pristatė „Iron Bonehead Productions“. Kadangi kolektyvo sudėtis viešoje erdvėje nėra viešinama, kiek nustebau pamatęs, jog tai – itin jauno amžiaus pacanai. Tiesa, dar net neprasidėjus koncertui dalis grupės narių jau plaukiojo alkoholio poveikyje tarp klubo staliukų, tad iš jų pasirodymo buvo galima tikėtis visko… Panašiai ir buvo – laukiamiausia vakaro grupė tapo didžiausiu renginio nusivylimu. Muzikos primityvumas tapo ne pliusu, bet absoliučia nykuma, vidinis užtaisas – išgaravęs, kai tuo tarpu bosistas (juk nekeista, kad būtent jis, ar ne?) apskritai turbūt nelabai žinojo, kur esąs ir ką veikiąs… Ir nors greičiausiai ne jis buvo didžiausias šio pasirodymo minusas, bet būtent dėl jo neatsakingumo ir veiksmų likę TEMPLE DESECRATION nariai buvo labai susikaustę bei nusivylę. Istorija teigia, jog po šio pasirodymo lenkai išmetė bosistą iš grupės, prirakino jį prie Baltojo tilto bei į tėviškę išvyko turėdami daugiau vietos automobilyje…

Nors LUCTUS buvo pagrindiniai vakaro kaltininkai ir viso šio sąmyšio rengėjai/šeimininkai, bet būtent jiems skirsiu turbūt mažiausiai dėmesio. Ne dėl to, kad jie to nenusipelnė. luctusAtvirkščiai – grupė jau seniai užaugo, užsitarnavo vardą, užkėlė kokybinę kartelę taip aukštai, jog kažin ar kuris nors kitas lietuviškas kolektyvas gali šiandien ją pasiekti. Bet būtent dėl to žodžiai čia nereikalingi – pasirodymas kalba pats už save: profesionalu, kokybiška, ekspresyvu, įtaiginga, vientisa, solidu ir sodru. Tiesa, turiu tokį kompleksą – grupes, kurių narius pažįstu per daug gerai, o gal net galiu vadinti draugais, scenoje vertinu tik kaip „grojančius draugus“, ir perlipti tokį supratimo barjerą pavyksta ne visada. Galbūt todėl kai kuriais atvejais nepavyksta išvengti nešališkumo (o gal būtent to ir pritrūksta) bei būti absoliučiai objektyviu…

Kai klubo sienas užšaldyti bandė lediniai POGROM dūžiai, aš jau užsiminėjau pašaliniais dalykais. Iš dalies ir gaila, nes, sako, tai buvo geriausias vakaro pasirodymas. Tačiau kažin ar reikia tikėtis kitokios žiūrovų (ne)reakcijos, kai koncerto užbaigimui pasirenkama visiškai kitokia žanrinė tematika, nei pagrindinė renginio kryptis. Turbūt tas pats būtų, jei POGROM grotų pirmieji. Bet viskam savas laikas ir vieta – matyt, taip buvo lemta…

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus