Reportažai

BLOOD INCANTATION ir palyda Vilniuje: amerikietiška klasė

2017.04.10 13:24, odium

sisypheanPrie koncertų eilinę savaitės dieną reikėtų po truputėlį priprasti. Taip, suprantu: a) mažiau alkoholio; b) dažnai kitą rytą į darbą. Bet reikia pripažinti, jog tokie užsukimai į Lietuvą turi ir keletą esminių privalumų: a) mažiau alkoholio; b) tokio tipo vakarai turi kone optimalų kiekį grupių (dažniausiai nedaugiau 2-3-ų); c) tai proga pamatyti tokius vardus, kurių kitu atveju kažin ar mūsų krašte besulauksi. Vienas iš tokių pavyzdžių – amerikiečiai BLOOD INCANTATION. Pogrindinis death metalas iš Kolorado, leidžiamas vienos geriausių tokio žanro leidyklų „Dark Descent Records“. Duodu ranką nukirsti, kad nuo šiol apie juos Lietuvoje bus žinoma daugiau. Ir manoma kur kas geriau nei iki šiol.

Pradėkime nuo to, kad po šį kelių savaičių turą po Europą amerikiečiai keliauja kartu su britų kolegomis CRUCIAMENTUM. Lietuvoje apšildymui pakviesti antrą kvėpavimą įgaunantys vilniečiai SISYPHEAN. Nemeluosiu, būtent mūsiškiai mane labiausiai ir domino. Ne per seniausiai kolektyvas įrašė debiutinį albumą „Illusions of Eternity“ ir paviešino keletą kūrinių iš jo. Tai, ką nugirdo mano ausys, yra velniškai gerai, ir kelia itin didelius lūkesčius! Už būgnų SISYPHEAN gretose dabar sėdi [k] (ex-ARGHARUS, LA CHUDRA, ex-SVARTTHRON), bet žiūrim, ką turim. Tiek švieži kūriniai internete, tiek ir pasirodymas patvirtino, kad grupė pasuko labiau į black metalo pusę. Death priemaišos niekur nedingo, bet jų mažiau ir ne tokios gausios. Tiesa, garsas nuo pat pradžios nebuvo labai švarus. Greičiausiai tam kažkiek pritrūko ir labiau išdirbto grojimo, nes, kaip parodė vėlesni įvykiai, susikalbėjimas tarp instrumentuotės ir būgnų vietomis kišo koją. Būtent to atidirbimo, tikslumo stoka ir buvo didžiausias pasirodymo minusas. Kitas niuansas – abiems gitaristams verkiant reikia daugiau judesio. Vinco sėdėjimas už būgnų pridėjo daugiau solidumo. Man ypač patiko pačių mušamųjų garsas – žiauriai gerai skambėjo. Ir perėjimai per tomus – arba anksčiau to nebuvo, arba [k] įnešė kažkokių burtų. Dovydas prieky – viskas liuks. Man žiauriai patinka, kurlink pasuko ir eina SISYPHEAN, bet kad tai persiristų į aukštesnį lygį gyvuose pasirodymuose, turbūt dar reikėtų daugiau repeticijų. Bet laikau kumščius!

3540256962_photoPo ne itin man įstrigusio pasirodymo praėjusių metų festivalyje „Armageddon Descends“, CRUCIAMENTUM čia buvo proga paimti revanšą. Iš dalies jis pavyko. Britai tikrai atrodė solidžiau. Jų labiau tradicinis death metalo skambesys buvo solidesnis, įtikinamesnis, turėjo daugiau masės. Ir mėsos. Labai aiškiai ir gerai skambėjo vokalas. Liudininkai teigė, kad šviežių ir geresnių spalvų tiek į pačią muziką, tiek ir į ritminę dalį įnešė naujas būgnininkas. Galbūt, aš čia ne specas. Ir nepaisant to, kad upgrade‘as įvyko, kažkur nuo pasirodymo pusės man pasidarė nuobodoka. Kūriniams pritrūko kažkokio kablio. Įrašuose man jie kur kas labiau patinka. Su tuo visiškai nesutiko Kommander L. (LUCTUS), turbūt visą CRUCIAMENTUM pasirodymą atkelbasinęs prie scenos. Good for you. Man asmeniškai vakaro highlightas atėjo su pagrindiniais vakaro kaltininkais…

bloodincantationJei sutiktum BLOOD INCANTATION narius gatvėje, kažin ar pasakytum, kad čia kokio nors death metalo kolektyvo muzikantai, grojantys gan brutalią muziką. Maži, ploni, turbūt visi keturi nesunkiai pasislėptų už kastuvo. Bet kai jie užlipo ant scenos ir driokstelėjo savo tarpgalaktinį mirties metalą, nesumeluosiu, likau išsižiojęs. Ir ne aš vienas. Gali nemėgti jų muzikos, jei tokia kūryba tau ne prie širdies. Man su ja viskas net labai gerai – žemas growlas, vietomis padoomintas death metalas, įvairus, bet be jokių pretenzijų į progresyvą ar techniškumą vardan techniškumo. Bet absoliučiai negali likti abejingas tam, kaip viską atliko šie amerikiečiai.

Viskas nugludinta iki mažiausių smulkmenų ir detalių, tikslu kaip šveicariškas laikrodis. Jei būgnams ir bosui reikia įstoti tam tikrą mili sekundę, tai taip ir bus. Jei po pauzės gitara ir antra gitara, ar gitara ir bosas turės užgauti stygą tuo pat metu, tai taip ir bus, nevėluojant ir neužskubant net akimirką. Tikrai žiauriai gerai atidirbtas reikalas – aukščiausia klasė. O jie visi paprasti – su elementariais marškinėliais, be jokių mėgstamiausių grupių logotipų ant jų. visos grupes po koncoIr dar tos grupės lyderio Paul Riedl kalbos apie kosmosą ir lysves tarp dainų… „Kodėl žmonės sodinami į kalėjimus už kanapių auginimą, kai tuo tarpu už morkų – ne?“. Įdomu, ar čia „morkos“ ta lietuviškąja prasme… Bet faktas, kad tie žodžiai tarp dainų, ypač su spec. efektais ant vokalo, tik dar labiau sustiprino pasirodymą. Prieš keletą mėnesių aš maniau, kad INCANTATION koncertas toje pačioje vietoje buvo kažkas tokio, bet BLOOD INCANTATION juos perspjovė! Be to, aš nežinau, ar amerikiečių techniškumas ir grojimas čia vaidino lemiamą vaidmenį, bet garsas buvo absoliučiai idealus! Jei SISYPHEAN vyrukai būtų susirepetavę tokiame pačiame lygyje, turėtume neabejotiną šių dienų black metalo lyderį tarptautinėje scenoje…

Nepaisant to, jog koncertas vėlavo grupėms užstrigus Lenkijoje, bet BLOOD INCANTATION klasė atpirko visas negandas. Ir nereikia jokių festivalių, milijono grupių apšildymui ar gerai žinomų vardų. Kita stotelė iš tos pačios serijos – FUNEBRARUM (JAV) gegužės 21 dieną, toje pačioje vietoje, tuo pačiu laiku.

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus