Reportažai

„Audronašos“ dešimtmetis: pòniškas gimtadienis. Su gr(o)up(i)ėmis

2017.02.06 14:15, odium

16002771_10154485989064412_9046966343655701815_nPrieš keletą savaičių draugas pakvietė į gimtadienį. 10-ies metų jubiliejus, nors iš pažiūros atrodo tikrai kaip tas, kuriam virš trisdešimt… Bet mes žmonės kuklūs, jei kviečia – einam, ypač tokia proga. Žinojau, kad kolega mėgsta daug pliurpti ir šnekėti, ne be reikalo kažkokioje radijo laidoje dirba. Na bet kad tiek draugų ir pažįstamų turi – nesitikėjau! „Narauti“ klube susirinkusiems solenizanto korešams buvo ir tvanku, ir ankšta. O dar toks triukšmas užsakytas…!

Labiausiai triukšmaujantys pasirodė kažkokie neprogresuojantys REGRESSIVE, užsiropštę ant scenos dar net nepasveikinus švenčiančių… Atsiprašau, bet taip groti negalima – niekaip nėjo susišnekėti net šalia stovintiems asmenims. O gal čia būtent toks ir sumanymas – taip sakant, apšilimui? Gerai, kad tų šylančių bent buvo, nes aš asmeniškai nuo tokios „muzikos“ galiu pavargti iki pergalingo. Džiugina tik tai, kad tiek patys REGRESSIVE, tiek prie scenos buvę galvos nuoširdžiai tiki tuo, ką jie daro. Purvinas, tiesmukas ir paprastas speed ir thrash miksas. Man tai čia ryškiai trūksta atmosfĖros. Bet jei kur trūksta, tai pats kaltas.

Kur kas daugiau pozityvo suteikė antri vakaro svečiai HELLHOOKAH. Nors doomas su švariu vokalu niekada nebuvo mano favoritas, vis tik šiam lietuviškam šeimyniniam duetui jaučiu pozityvią simpatiją. Ir negaliu pasakyti dėl ko – ar žavi muzikos paprastumas, ar gitaros-balso-būgnų harmonija, ar tiesiog tautinis produktas. O gal pagaliau ir lauktoji atmosfera pasirodė… Vis tik teisingo atsakymo nerandu, bet grupės debiutas „Endless Serpents“ įraše skamba tiek pat gerai, kaip ir gyvai. Vėlgi, HELLHOOKAH atrodo žiauriai nuoširdūs ir gal būtent iš to gimsta toji simpatija. Ir gali jie patikti, arba ne, bet vieno iš jų neatimsi – didesnės gerklės nei Arno mūsų scenoje nerasi…

PHRENETIX renginyje pasirodė ne tik todėl, kad yra perspektyviausia Lietuvos thrash metalo grupė (ar tik ne vienintelė?), bet ir dėlto, kad nusipelno absoliučių jubiliato simpatijų. Ever. Ir tą jis akivaizdžiai planavo parodyti. Pirmiausia, nusiėmė akinius – taip ačkarikams būna prieš priimant smūgį į žandikaulį. Bet šį kartą, kaip supratau, tiesiog buvo bijoma savo kilometrinėmis dioptrijomis sužaloti stovinčius prie scenos. Gal ir geras pasirinkimas, tuo labiau, kad pirmose eilėse kaip mat atsirado ir kitų jūrų liūtų. Laimė, buvo apsieita be aukų. Visų grupių būgnininko vardą iš Garloqo bei Kingo perėmęs Smygolas davė kertinį ritmą, ir thrash metalo polkutė sukosi visu pajėgumu. Kažkam vaidenosi thrash revival, kiti įsivaizdavo 80-ųjų metalo dvasią. Bet visiems gerai būti negalėjo… Nežinau, man atrodo, kad grupei iki „wow“ dar kažko trūksta. Galbūt kažkokio junginio tarp amateur ir pro, išlaikant abipusę proporciją. O gal tiesiog toks jų pasirinkimas, bet juk norėtųsi ir kažko daugiau, ar ne? Bet parodyti PHRENETIX užsieniui tikrai negėda. Net ir tokioje mažoje erdvėje (ar čia kaip tik privalumas…?).

Tada man jau norėjosi torto. Tiek norėjosi, kad nebepamenu ar prieš, ar po, bet uždaryti vakarą pakilo THE BLASTBEETS. Metalistų indulgencija su gitaromis. Kas kas?!? Nesu prieš koverius, bet stačiai nemėgstu koverių grupių. Juokingiausia, kad wordas „koverį“ taiso į „voverė“. Panašiai ir buvo – voverių šlageriai. Nuo popselio iki rokelio. Pabaigai ir linksmuoliams gal ir gerai, bet nieko rimto.

Esu įsitikinęs, kad kaip koncertas šis renginys masių nepritraukė. Bet kaip draugo gimtadienis – tūsas buvo neblogas. Nors ir per garsus…

Gimtadienio akimirkų galima rasti čia:

https://www.facebook.com/events/1598943750414507/?active_tab=discussion

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
BritnyFox
2017.02.20 19:22

(ja)poniškas gimtadienis su (yakuza) grupuotėmis

Chloras
2017.02.08 22:27

Neblogas aprašymas, tik nelabai supratau komentaro dėl jūrų liūtų. O šiaip, buvo labai gerai! Tegyvuoja Audronaša! \m/

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus