Albumai

PERGALĖ „Antropologija“: metalo šlageriai? Ačiū ne!

2016.04.25 20:49, odium

coverŠi recenzija galėtų būti ir tokia…

„Vilniečių sunkiosios scenos dream-team PERGALĖ grįžta su nauju albumu „Antropologija“. Penkis metus brandintas diskas išties solidus – kokybiškesnis, subtilesnis, tamsesnis. Šešiuose kūriniuose yra tiek black metalo bruožų, tiek ir gotikinių potėpių, purvo ir alkoholio, meilės ir fetišo. Šiuolaikiškas, gerai apgalvotas, gražiai pateiktas albumas“.

…Galėtų, bet nebus. Vien todėl, kad pastaruoju metu labai erzina pozityvumas ten, kur jo neturėtų būti. Dar ir dėl to, jog „neteisybė“ verčia būti kandžiu. Jei perskaitysite nors ir negausias, bet jau publikuotas „Antropologijos“ apžvalgas, akis bado perdėm teigiamas ir, leiskite pastebėti, gan paviršutiniškas požiūris į albumą. Galiu pateisinti užsieniečius, kuriems tai greičiausiai tik muzikinė pramoga. Tuo tarpu iš arčiau matomas kiek kitoks rakursas.

Taip, visiškai sutinku – čia mano problema, jog negaliu į metalą žiūrėti atmestinai. Bet todėl ir recenzija mano. Ir todėl „Antropologijos“ aš nevertinu kaip rimto albumo. Ir, brangieji, net jei jūs teigsite, kad viskas čia rimta ir tikra, tik šyptelsiu ir sakysiu „okey“. Vis tik, prasukti kartą kitą – gal net ir gražu. Bet jūs man tik nepudrinkite smegenų – penkis metus brandintas? Panašiau į kelis metus (duok die bent tiek!) pagėrimų, kuriuos kaip nors paslepiame po „repeticijų“ etikete. Jei atvirai, tai „Horizontalios Maldos Palaima“ skamba kur kas įdomiau ir būtent to albumo kūryba atrodo labiau brandi. Patikslinu – naujame diske PERGALĖ tikrai skamba kokybiškiau, bet būtent debiutinis diskas yra kur kas įdomesnis muzikine prasme. Tuo labiau, kad „Antropologija“ „sukalta“ pagal tas pačias formules, tuos pačius niuansus ir, nori nenori, grupė pradeda kartotis. Kad ir „Viskis II“, po kurio lyg ir turėtų sekti energingesnis kūrinys, bet šiame diske jo tiesiog nėra… Pirmą kartą visai patiko, antrą – jau darosi nuobodu.

Reikia pripažinti, jog albume tikrai užkabinta tam tikrų sėkmingų kabliukų iš daugelio stilių. Tai koks blekovas rifas gerai nuskamba (nors juodmetalio bruožų ryškiai sumažėję), tai kokie MOONSPELL ar TIAMAT šešėliai praslenka (tik paklausykite „Les Yeux Rouges“ pradžią), ir t. t. Apskritai, galėčiau imti kiekvieną kūrinį ir narstyti jį po minutę, brėždamas tam tikras paraleles, palyginimus, nurodydamas, kur girdėtas tas ar anas. Bet ne to čia susirinkom, ypač šiais laikais, kai labiausia „einamas“ yra sukramtytas ir paviršutiniškas produktas. Taip, grupė žino, ką daro, ir moka tuo suvilioti. Bet tik tuos, kam reikia knygos viršelio, o ne jos turinio. Ir tas labiausiai liūdina. O gal piktina. Iš vienos pusės, albume tiek įvairumo bei sėkmingų skirtingų stilistikų ir jų bruožų samplaikų, bet iš kitos – viskas taip komerciška ir nenuoširdu…

Apskritai paėmus, „Antropologiją“ pavadinčiau šiuolaikišku tanz metal tiems, kas šoka – nuo armonikų iki lengvai įsimenančių priedainių. Kitiems tai tebus albumas prie alaus – gerai nuotaikai, o dar dažniau – tiesiog fonui. Man tai – albumas blogai nuotaikai. Pykčiui. Netikėtai? Paradoksaliai taip. Ir vis dėlto, tų pirmųjų, nesigilinančių, greičiausiai, atsiras daugiau. O jei jau taip, žiū ir Demono jachta visai netrukus bus prišvartuota prie Vilnelės krantų..

Vertinimas: 6/10 (nors jei vertinsime kaip pornografiją – 8,5/10)

PERGALĖ „Antropologija“

© „Inferna Profundus Records“, 2016

1. A Boy’s Night Out

2. Estonian Lesbians

3. Durnius

4. Viskis II

5. Les Yeux Rouges

6. Gabriel the Norwegian

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Pedo of Filth
2016.04.28 09:06

“Kitiems tai tebus albumas prie alaus – gerai nuotaikai”
Gal greičiau prie lietuviško sidro arba alkoholinio mixiuko iš 0,33l depozito taros…

Šlykštniekšis
2016.04.27 09:46

Albumo muzikinis turinys – visiškai neaktualus.
Artworkas – 8. Aiški stilistika, akį patraukia komiksinės kompozicijos. Juodumos ir spalvinių dėmių balansas. Bet kai kurios vietos galėtų būti geriau nupieštos.

Seniukas
2016.04.26 12:06

Longwiener, teko susidurti su konkrečiomis aprašytomis situacijomis? Jei taip, būtų geriau juos ir įvardyti, nes dabar tik panašu į tulžies išliejimą.
O su recenzija bemaž sutinku.

Longwiener
2016.04.26 11:46

Puiki recenzija.
Dar nuo savęs norėčiau pridurti apie lietuviškos scenos dream-teamus, kurie jaučiasi superžvaigždės Lietuvoje. Supraskit, jūs įdomūs tik vietiniams ir už Lietuvos ribų jūs esat tuščios vietos. Juokinga darosi lyginant pasirodymų kokybę ir norimas kainas už jų pasirodymus/koncertų bilietus. Superžvaigždės mat atsirado. Nebebūkit gaidžiai ir nusileiskit ant žemės, tuomet ir garsistai nebus”Ožiai, per kuriuos blogai skambėjom”, nebeliks “Šykart grodami perdaug nesistengėm, nes koncertas buvo skylės-edition”. Lietuvoje metalo scenoje nėra nieko kas galėtų sulaukti didelio pasisiekimo užsienyję. Ir nereikia sakyti “Lietuva per maža mums išgarsėti”, kalti jūs patys, kad nesukuriat nieko originalaus.

Ačiū, geros dienos.

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus