Savioras Straipsniai

PINK FLOYD „The Endless River“ – vieša paslaptis
2014-11-28
Ši tema – šioks toks tabu. Kažkodėl nemažai žmonių vengia kalbėti apie šią sensacingą naujieną. Galbūt žmonės jau susitaikė su PINK FLOYD pasitraukimu, o galbūt tiesiog bijo susigadinti nuomonę apie nepriekaištingos reputacijos grupę. Nemanau, kad to reikia baidytis, nes „The Endless River“ išlaiko „meistrų meistro“ įvaizdį. Tiesiog albumo turinys galbūt nėra tai, ko žmonės tikisi iš pilno albumo statusu „aptituluoto“ leidinio, tačiau įvertinus tai per aplinkybių prizmę, vargu ar galima stipriai peikti.
Daugiau
FIELDS OF THE NEPHILIM Varšuvoje – emocinės šilumos ir fizinio šalčio oazė
2014-02-04
Pirmas vaizdas, atvykus į klubą „Progresja“ Varšuvoje vasario 1 d., kur pasirodys FIELDS OF THE NEPHILIM, – šiam žanrui ateina sunkūs laikai. Aišku, reikia suprasti, jog tai – ne pirmas ir ne antras grupės pasirodymas Lenkijoje, tačiau Varšuvoje, panašu, liko tik senasis klausytojas.
Daugiau
HELL „Curse and Chapter“ – prakeiktas gėris
2013-12-19
Heavy metal ar NWOBHM žanrai pastaruoju metu skamba lyg kažkokia neaiški doktrina, kurios tikslaus mechanizmo niekas nebepamena, o kai bando atkartoti, išeina pigi ir nemaloni nekrofilija.
Daugiau
U.D.O. „Steelhammer“ – nuoga tiesa
2013-06-25
Šį kartą 14-ąją U.D.O. „instaliaciją“ „Steelhammer“ paspartino abiejų gitaristų pasitraukimas dėl nugaros skausmų ar kitų gyvenimo planų, taip atsiradus poreikiui vainikuoti naujus grupės narius.
Daugiau
DEEP PURPLE „Now what?!“ – o dabar taip
2013-05-06
Jau 8 metus neturėjome naujo DEEP PURPLE albumo. Nors paskutinysis „Rapture Of The Deep“ dėl tam tikrų sentimentų man patiko, viešai drįstu teigti, kad „parpalai“ nieko doro be atskirų kelių kūrinių nepasiūlė jau 20 metų.
Daugiau
KMFDM „Kunst“ – dvejopi jausmai
2013-03-29
Nežinau, kokios mintys kiltų naujam klausytojui, bet man „Kunst“ palieka dvejopus jausmus. Iš esmės tikrai smagu turėti pirmąją albumo pusę ir „The Mess You Made“, iš kitos pusės neperseniausiai išleistas albumas „WTF?!“, kuris bent jau man atrodė nepriekaištingas žingsnis į priekį.
Daugiau
2012-ųjų geriausieji pagal Saviorą
2013-01-11
Nors šį kartą ir nepavyks apžvelgti visų 2012 metais klausytų albumų, tačiau labiausia patikusius visgi reikėtų išskirti ir prisiminti geru žodžiu. Ta proga surengiau fiktyvius geriausiųjų apdovanojimus per savo asmeninę prizmę.
Daugiau
„Castle Party 2012“: tamsus savas kampelis
2012-08-10
Liepos 26-29 d. Lenkijoje, Bolkow mieste vyko tamsiosios muzikos festivalis „Castle Party 2012“. Tai jau trečiasis mano lankytas „Castle Party“ (kiti du buvo 2010 m. ir 2011 m.). Būtent trečią kartą jis išsiskyrė tuo, kad vieta tapo visiškai sava.
Daugiau
2011-ųjų metų albumų apžvalga pagal Saviorą
2012-01-17
Surinkau šiokį tokį konspektą apie roko / metalo albumus, kurie šiais metais prabėgo pro ausis. Gal ką ir pamiršau, gal ką dar tik žadu paklausyti, bet dauguma, kas mane kankino 2011-aisiais, - šioje apžvalgoje.
Daugiau
„Castle Party 2011“: vėjas stipresnis už revoliuciją arba liežuvautojo fiasko
2011-08-31
Visi keliai veda į Bolkow, nes čia – jaukus, mažas ir senas miestelis; čia – viena pagrindinė scena (nereikalaujanti nervų ir jėgų, jei nori pamatyti keletą grupių) ir garsūs vardai; galiausia, čia – nežmoniškai gera atmosfera.
Daugiau
„Castle Party 2010“: kaip begemotai gotų pilį griovė
2010-08-07
Kas būtų per vasara, jei nenuspręstum paįvairinti lankomų festivalių sąrašą. Nusprendėm, jog šiais metais išbandysim gotikinės ir kitų tamsiųjų pakraipų festivalį „Castle Party“ Lenkijoje, Bolkow miestelyje.
Daugiau
STRATOVARIUS „Polaris“ – emancipacijos siuita
2009-06-15
Labai malonus netikėtumas. Nors grupei STRATOVARIUS išsiskyrus su lyderiu ir gitaristu Timo Tolkki kolektyvo likimas pakibo ant plauko, štai čia ir vėl turime beveik tuos pačius STRATOVARIUS.
Daugiau
HEAVEN AND HELL „The Devil You Know“ – tie, kurie velnią pažįsta geriausiai
2009-05-09
Tai mega legendinės grupės sugrįžimas. Grupės, užvirusios košę, kurią dabar srebia tokie portalai kaip Ferrum.lt. Tai BLACK SABBATH su Ronnie James Dio priešakyje. Tik šį kartą po HEAVEN AND HELL etikete (pasivadinę pirmo BS albumo su Dio pavadinimu).
Daugiau
IAN GILLAN „One Eye To Morocco“ – jei ką darai, daryk gerai
2009-04-14
Legendinė persona iš legendinės grupės DEEP PURPLE. Tiek užtenka pasakyti tiems, kas sunkiau prisimena vardus ir pavardes. Na, kažkada Ian Gillan balsu abejingų nepalikdavo. Bet kadangi laikas vietoje nestovi, o žmonės jam bėgant tiesiog pradeda pūti, viskas keičiasi.
Daugiau
SEPULTURA „A-lex“ – skamba puikiai, broliuk, skamba puikiai...
2009-02-13
Grupė SEPULTURA pastaruoju metu garsėja kaip eksperimentatoriai. „Dante XXI“, paremtas Dantės „Dieviškąja komedija“, mano manymu, buvo milžiniškas žingsnis pirmyn. Šį kartą SEPULTURA remiasi Antonio Burgeso novele „Prisukamas apelsinas“.
Daugiau
METAL CHURCH „This Present Wasteland“ – nuo metalo bažnyčios iki paprastos skardinės
2009-01-22
Kaip pastebėjau perklausęs „This Present Wasteland“, grupė savo iškeltos vėliavos jau nebenulaiko. O ir tas šviesulys tamsoje, matyt, užgeso. Kodėl drįstu taip teigti? Galbūt jūsų nuomonė kitokia, bet, manau, kad dauguma jūsų turėjo tai suprasti, paklausę šio naujojo albumo.
Daugiau
Naujas vokiečių bangos smūgis
2008-11-18
Pastaraisiais metais gerokai suaktyvėjo darbas vokiečių scenoje. Aš, kaip aktyvus Neue Deutsche Härte garbintojas, negaliu neaptarti kelių pastaruoju metų į dienos šviesą „paleistų“ darbų. Taigi...
Daugiau
REVOLUTION RENAISSANCE „New Era“ – slėpkis po šulinių dangčiais, Timo Tolkki
2008-08-20
Štai ir pirmas STRATOVARIUS iširimo atgarsis muzikos pasaulyje. Timo Tolkki sugalvojo naują pavadinimą (kurį užrašyti reikia gan nemažai laiko) ir išleido kažką naujo. O gal, sakykime, visiškai nieko naujo.
Daugiau
NAZARETH „The Newz“ – ir seneliai turi ką naujo papasakoti
2008-07-31
Galima šią grupę vadinti kaip nori. Pavadinsi legenda, nesuklysi. Galima ją vadinti ir Rytų Europos estrados numylėtiniais, kurie iš tolimosios Škotijos pagroti čia atvyksta dažnai, nes tik čia susilaukia didžiausio įvertinimo. Bent jau paskutiniu metu – tikrai.
Daugiau
JUDAS PRIEST „Nostradamus“ – ar išsipildė grupės pranašystės?
2008-06-27
„Įsivaizduok realią situaciją - po gan trumpo ir kieto „Angel of Retribution“ visi ryškiai ištroškę dar JUDAS PRIEST muzikos. O čia žiūrėk, net dvigubas CD! Manau, bet koks galvą pametęs fanas iškart nusipirks šitą daiktą.“
Daugiau
Iš auksinio Savioro archyvo: II dalis
2008-04-30
AGNUS DEI – labai nepopuliarius, labai greitai iširęs projektas, apie kurį šiek tiek informacijos „išlupau“ tik visai neseniai. Keistu būdu pas mane ant stalo papuolęs albumas „Wall of Pain“ sulaukė savo momento. Pagaliau pabandžiau paklausyti to, kas per ilgą laiką apdulkėjo power metalo scenoje.
Daugiau
Iš auksinio Savioro archyvo: I dalis
2008-03-24
Vis apžiūrinėdamas turimus albumus, dažnai pagalvoju, kiek daug puikių darbų nėra aptarta dėl to, kad jie niekada netapo sensacijomis, paskendo nežinia kieno šešėliuose, nors buvo verti tikrai aukštesnio įvertinimo.
Daugiau
SEVEN WITCHES „Deadly Sins“ – viena koja karste...
2008-01-30
Nei viename iš mano skaitomų metalo naujienų portalų nebuvo aiškiai įamžintas naujo SEVEN WITCHES albumo „Deadly Sins“ išleidimas. Tai pastebėjau tik visai neseniai, nors albumas oficialiai išleistas jau praėjusių metų lapkritį.
Daugiau
2007-ųjų metų albumų apžvalga Savioro akimis
2007-12-27
Štai ir prabėgo dar vieni derlingi metai, kuriais buvo tiek nusivylimų, tiek malonių staigmenų. Būtent tai ir bandysiu čia apibendrinti. Daugiausia kalbėsiu apie heavy/power metalo, hard roko darbus.
Daugiau
THE POODLES „Sweet Trade“ – kas sakė, kad hard rokui jau laikas į pensiją?
2007-12-10
Paskutiniu metu tikrai norėjosi geros hard roko dozės. THE POODLES išleido savo antrąjį albumą ir leidžia mums pasimėgauti labai kokybišku, melodingu ir technišku darbu. Ši grupė tikrai viena iš tų, kurios šiais metais padarė malonią staigmeną, nustebindama puikiu produktu.
Daugiau
ARCH ENEMY „Rise Of The Tyrant“ – tas pats trafaretas
2007-10-19
Kuo gali pasigirti Šiaurės Reino-Vestfalijos regionas Vokietijoje? Grupėmis KREATOR, SODOM, GRAVE DIGGER, veikėjais Axel Rudi Pell bei Udo Dirkschneider. Nepamirškime ir Angelos Gossow.
Daugiau
PRIMAL FEAR „New Religion“ – kas slypi po didingu pavadinimu?
2007-10-05
Visai neperseniausiai išpeikęs Mat Sinner projektėlį GODDESS SHIVA, dabar jau galiu kalbėti apie šiek tiek svarbesnę Mat muzikinės veiklos dalį – PRIMAL FEAR. O jis kartu su savo nepakartojama komanda „susuko“ naujų dainų albumą.
Daugiau
GODDESS SHIVA „Goddess Shiva“ – nevertas jūsų brangaus laiko albumas
2007-09-18
Va taip kartais ir nutinka... Labai lauki kokio nors albumo, iš kurio tikiesi daug „smarvės“, bet galiausiai pasirodo, kad visas tas laukimas buvo, švelniai tariant, bereikalingas. O prižadėta nemažai.
Daugiau
CANDLEMASS „King Of The Grey Islands“ – permainos ne visada yra blogai
2007-08-09
„King Of The Grey Islands“ - vienas labiausiai lauktų šių metų albumų. Tai albumas, kėlęs nemažą intrigą ne tik man, bet ir didžiajai daliai CANDLEMASS klausytojų. O viskas dėl naujo grupės „frontmeno“, kuriuo šį kartą tapo SOLITUDE AETURNUS balsas Robert Lowe.
Daugiau
IRON SAVIOR „Megatropolis“ – „geležiniai išganytojai“ grįžta
2007-07-31
Štai ir sugrįžo „geležiniai išganytojai“ su albumu, kuris turėtų atspindėti tai, ką grupė įgijo per dešimtį gyvenimo metelių. Po anksčiau išleisto albumo „Battering Ram“ mane ilgai kamavo smalsumas, ką ponas Sielckas sumanė šį kartą.
Daugiau
IN EXTREMO „Raue Spree“ (DVD) – puiki folk metalo dozė visam vakarui
2007-07-09
Jau prabėgo daugiau nei metai nuo tada, kai viduramžių kultūrą propaguojantys vyrukai išleido trečiąjį koncertinį albumą, antrą kartą palepindami gerbėjus ir vaizdo įrašu. Kadangi pats šio koncerto įrašą įsigijau gan neseniai, savo nuomonę išsakysiu tik dabar.
Daugiau
WOLF „The Black Flame“ –  grupės energija perteikta šimtu procentų
2007-06-26
Heavy/power komanda WOLF iš kitų išsiskiria originaliu gitaros skambesiu ir techniškomis soluotėmis. Nuo tada, kai išgirdau jų debiutinį albumą, kuriame kiekvienas gabaliukas pasirodė man esąs hitas, WOLF tapo viena iš mano grupių favoričių.
Daugiau
METAL CHURCH „A Light In The Dark“ – šviesulys tamsoje?
2006-09-29
METAL CHURCH vėl teikia vilties išgirsti kažką puikaus. Parduotuvių lentynas jau puošia gražus naujo albumo viršelis, kuriame vėl puikuojasi legendinis grupės ženklas. „A Light In The Dark“ – tamsios nuotaikos, kaip ir pirmieji trys grupės albumai, o tai yra labai didelis pliusas.
Daugiau
  1 2