Albumai

SEVEN WITCHES „Deadly Sins“ – viena koja karste...

2008.01.30 00:00, Savioras

Kuo mažiau reklamos, tuo didesnė staigmena
Nei viename iš mano skaitomų metalo naujienų portalų nebuvo aiškiai įamžintas naujo SEVEN WITCHES albumo „Deadly Sins“ išleidimas. Tai pastebėjau tik visai neseniai, nors albumas oficialiai išleistas jau praėjusių metų lapkritį. Visgi taip staigiai ir nelauktai atsiradęs mano rankose „Deadly sins“ ypač praskaidrino dieną, nes ši grupė man reiškia nemažai. SEVEN SEVEN WITCHES „Deadly Sins“ – viena koja karste...WITCHES viena iš tų nedaugelio Jungtinių Valstijų traditional/power metalo komandų, kurios man nekelia šleikštulio. O be to, prisidėjo prie mano „persilaužimo“ kapstytis giliau metalo pasaulyje ir ieškoti kitų mažiau žinomų grupių. Su SEVEN WITCHES susipažinau jau 2002-iais, kai teko priglausti „Xiled To Infinity And One“ kompaktinę plokštelę, kuri tikrai paliko įspūdį…

Dabartinė armija ir artilerija
Na taip, nesuklystume, jei SEVEN WITCHES dabar jau pristatytume kaip projektą. Kažkada buvusi grupė, pavirto į vieno žmogaus, gitaristo Jack Frost veiklą. Šį kartą, kaip ir prieš tai buvusiame „Amped“ albume, Frostui padeda ketvirtasis SEVEN WITCHES vokalistas Alan Tecchio. Bet tai viskas, kas liko. Iš visos grupės liko tik du oficialūs nariai ir būrelis kviestinių muzikantų. Tai labai primena ir grupės AT VANCE likimą, kur įvyko lygiai tas pats. SEVEN WITCHES pasikeitė tuo, kad ir vėl susilpnino savo užnugarį. Kuo toliau, tuo mažiau žinomas „leiblas“ priglaudžia šiuos metalo stipruolius.

Auksu nebežiba?
Na, tai kas visgi slypi po šiuo gražiu, netikėtai prieš akis išdygusiu viršeliu? Jau pirmoji daina (kuri, beje, „suėjo“ labai puikiai) „pasmardino“ mano kambarį „Amped“ albumo kvapu. Tiesą sakant, dar nepaklausęs albumo to ir tikėjausi. Bet perklausęs visą „Deadly Sins“, visgi sudvejojau jo gerumu, kokį buvo užsigarantavęs ir minėtasis „Amped“. Atsitiko kai kas, kas visiškai nebūdinga SEVEN WITCHES. Čia nosį įkišo ir panelė monotonija. Šios grupės albumai išsiskyrė tuo, kad kiekvienas kūrinys buvo labai įsimintinas. Perklausęs visą darbą pirmą kartą, jau galėdavai paniūniuoti visus albumo rifus. „Deadly Sins“ to nebeturi. Įsikišo šūsnis dainų, kuriose galima pasimesti tarp labai panašių ir neįsimintinų rifų. Nors kiečiausi albumo riešutėliai „Deadly Sins“, „Commerce“, sunkusis „Knowledge“, „Wealth“ ir kaip visad tiesiog puiki baladė (SEVEN WITCHES baladės visada nuostabios) „Man Of The Millenium“ išlaikė tradiciją pradžiuginti mano ausis autentiškumu, tarpusavyje jie skamba kaip iš vieno kelmo spirti. O be to, šį kartą į albumą įsivėlė ir keturi „greitukai“, kurie gadina čia visą vaizdą.

Visgi, kad ir kokie puikūs prieš tai minėtieji gabalai, reikia pripažinti, jog grupės auksiniai laikai jau praeityje. Tai, ką grupė darė seniau, skambėjo muzikaliai tobuliau, muzikantai buvo kūrybiškai veržlesni. O „Deadly Sins“ jaučiamas šioks toks idėjų išsisėmimas, nes naujose dainose neberandama įdomesnių muzikinių sprendimų, o rifai sudėlioti paskubomis.

Vienas lauke ne karys
Jei ieškotume, kodėl dainos tapo vienodesnės, atsakymą rastume pasidomėję, kuo skiriasi dabartinis dainų rašymas dabar ir seniau. Taigi visas naujojo albumo dainas parašė Jack Frost. O štai legendiniuose „Passage To The Other Side“, „Year Of The Witch“ prie dainų pagrindo nosį įkišo ir Joey Vera. Tai tikrai duodavo įvairumo. Beje, prie dainų neabejotinai prisidėdavo ir kiti neeiliniai grupės nariai, tokie kaip žvairys būgnininkas Brian Craig, po Joey Vera bosą valdęs Dennis Hayes, rasdavę įdomių interpretacijų vienai ar kitai instrumento partijai. „Deadly Sins“ stipriai jaučiama, jog Jack Frost su vienatve nesusitvarko.

Dainorėlis, bet ne poetas
Dar vienas baisumas, kuris jau vaikosi mane nuo „Amped“ albumo laikų, tai minėtasis vokalistas Alan Tecchio. Jo balsas stiprus, o „Deadly Sins“ parodė, kad ir jo diapazonas platesnis, nei manyta prieš tai. Bet ar SEVEN WITCHES reikia būtent šio žmogaus? Alan tekstai, švelniai tariant, prastoki… Galiausiai jie šiek tiek susilpnina prieš tai grupės sudarytą įvaizdį. Ir apskritai Alan Tecchio kaip vokalistas visais aspektais prastesnis ne tik už prieš jį vokalavusį James Rivera, bet ir už Wade Black ar Bobby Lucas. Jis tiesiog skendi minėtųjų personų šešėliuose. Jei ieškotume, kuris buvo geriausias SEVEN WITCHES vokalistas, nedvejodamas sakyčiau, jog James Rivera. Tiesiog be jo SEVEN WITCHES skamba prasčiau.

Atsakymo beieškant
Peržvelgus albumo dainų sąrašą, iškart krenta į akis jau matytas dainos pavadinimas „The Answer“. Senas geras „City Of Lost Souls“ albumo hitas sugrotas naujai. Tiesa, nerandu tam rimtos priežasties. Kaip jau minėjau, Bobby Lucas taip pat geresnis vokalistas už Alan. Jis šią dainą savo srityje perteikia daug ekspresyviau. Muzikinėje dalyje naujovių nėra. Tiesiog skamba šiek tiek sunkiau, švariau. Nors vargu, ar per pastaruosius 7 metus buvo toks stiprus instrumentų skambesio progresas, kad reiktų tai perrašyti iš naujo. Tikrai nerandu atsakymo, kodėl „The Answer“ įrašytas naujai. „Stumiame“ laiką, ponaiti Frostai?

Verdiktas
Ar galima teigti, jog SEVEN WITCHES visiškai nusirito? Tikrai ne, nes tai ne prasčiausias grupės albumas. Tiesiog šiek tiek palikęs kitokį įspūdį nei prieš tai buvę. Albumas tikrai ne prastas, tik kad šį kartą turi savo minusų, kurių nebuvo nuo 2002-ųjų. Reikia džiaugtis, kad tie minusai visiškai nesugadino albumo, yra gabalų, kuriais galima tiesiog gerėtis, bet reikia ir prisibijoti, jog tai netaptų nesustabdomai augančia yda, kuri užgesins grupės „ugnelę“. Bet tai ne mūsų rankose, o Jacko Frosto. Šį kartą SEVEN WITCHES išsisuko nuo bausmės, bet jiems reiktų pradėti saugoti reputaciją ir grįžti prie kažko tikrai ypatingo.

Vertinimas: 7,5/10

SEVEN WITCHES „Deadly Sins“
2007 „Candlelight Records“

01. Deadly Sins
02. Science
03. Commerce
04. Worship
05. Knowledge
06. Pleasure
07. Wealth
08. Man of the Millennium
09. Politics
10. The Answer

Kitų grupės albumų vertinimai:

„Second War In Heaven“ (1999): 6/10
„City Of Lost Souls“ (2000): 7/10
„Xiled To Infinity And One“ (2002): 9/10
„Passage To The Other Side“ (2003): 10/10
„Year Of The Witch“ (2004): 9,5/10
„Amped“ (2005): 8,5/10

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Savioras
2008.01.30 18:17

Ten pakelta sestuoju orginale buvo ;]

Chimeritas
2008.01.30 17:07

” „Passage To The Other Side“ (2003): 106/10 ”

106/10??? :D

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus