Albumai

HELL „Curse and Chapter“ – prakeiktas gėris

2013.12.19 00:00, Savioras

Heavy metal ar NWOBHM žanrai pastaruoju metu skamba lyg kažkokia neaiški doktrina, kurios tikslaus mechanizmo niekas nebepamena, o kai bando atkartoti, išeina pigi ir nemaloni nekrofilija. Likę senieji dinozaurai vis dar sugeba sužavėti kartas nuo karto, bet tokių gana nedaug. Na, o naująsias grupes dažnai persekioja banalumo šešėliai ir retai sutinkame naują šio žanro viltį.

HELL „Curse and Chapter“ – prakeiktas gėrisHELL, pradėkime nuo pavadinimo. Kas tai? Sakykime ne daug išmanumo reikia sugalvoti tokį pavadinimą ir tai skamba lyg viena iš tų „blogiausias-banaliausias visa ko variantas“ grupių. Nepaisant to, jog tai grupės antrasis albumas apskritai, nes tokių iki 2011 m. kaip ir nebuvo, skelbiama, jog HELL yra sena atgimusi grupė. Oho! – sugrįžo HELL! Ar bent vienas žinojote tokią grupę? Na, aš irgi nežinojau, ir manau niekas nežinojo. Sakyčiau, tai tik viena iš marketingo sudedamųjų dalių. Paskutinių ACCEPT albumų prodiuseris Andy Sneap susirado kažkokias savo laikų užkampio garažo žvaigždes ir padarė grupę, kurioje pats dabar ir groja gitara. Pristatymas skamba nekaip.

Vis dėlto grupės HELL debiutas buvo puikus, o dabar ji tęsia savo veiklą, siūlydama dar geresnį produktą. „Curse and Chapter“ yra tai, ko aš tikiuosi iš daugelio heavy metalo albumų, bet dažniausia negaunu. Klasikiniai NWOBHM žanro momentai iš esmės atmenami tik perteikiant muzikines idėjas skambesio prasme. Jokių banalybių – gan sudėtinga (kaip šio žanro) dainų konstrukcija, nenuspėjama struktūra ir rifai, genialūs solo perėjimai į dar didesnį pragarą (gerąja prasme), nei buvo galima tikėtis. Kartais pasinaudojama neoklasikinio metalo struktūriniais elementais, kas suteikia muzikai ir šiek tiek dramatiškumo. Tiesa, viskas nesunkiai įsimenama beklausant dainą ir vis belaukiant, kad tai pasikartotų. Nes tai tikrai norisi išgirsti dar kartą.

Vokalo stilius priderintas taip pat išmintingai. Eilinis ir niekad iki Halfordo netempiantis „spiegalas“, kuris čia matyt ir netiktų, pakeistas profesionaliai valdomu, operetes primenančiu balsu. Sugebėjimas valdyti balsą aktorine prasme čia suteikia daug savitumo ir šviežumo. O kai viskas 100% įtaigu, tai ir, sakykime, tas okultinis įvaizdis atrodo ne toks nuvalkiotas ir pabodęs. Pradžioj kyla šypsena, kai albumas išsilanksto į spiritizmo seanso lentelę, bet iš tikrųjų tai apgalvotas žaismas tarp muzikos ir jos vizualaus pateikimo. Taip pat kelia šypseną ir sceninis grupės įvaizdis, bet iš kitos pusės taigi čia, liaudiškai sakant, „zb“ :). Kitaip kalbant, HELL – tai visomis prasmėmis apmąstytas naujas verslo ekonominis planas, kurio grynoji esamoji vertė jau, matyt, „išlindo“ į pliusą. Puiki Andy Sneapo investicija į šį žanrą, suteikiant tikėjimo, kad ne visas heavy metalas yra išgrotas ar pateiktas.

Neįsivaizduoju, kaip vyksta šios grupės dainų rašymo procesas. Matyt, nemažai temų imama iš to seno archyvo ir šlifuojama naujai. Na, bet kiek ten jų gali būti? Čia jau antras, vėlgi netrumpas albumas, kupinas gyvybės ir jokių „užpiltinių baladžių“. Kaip kažkada rašiau ir apie debiutinį albumą, tai – kaip vyno brandinimas. Galiausia subrendęs gal patenkins ir snobišką bei visokių iškrypimų suniokotą skonį.

Na, o man HELL suteikia tą seną gerą jausmą, kai aštrūs gitarų rifai griežia tiesiai per kūną ir verčia kojas trepsėti, nori to ar nenori. Techniški, profesionalūs, nenuspėjami ir intriguojantys – kaip pragare, taip ir žemėje.

Vertinimas: 10/10

HELL „Curse and Chapter“
© „Nuclear Blast“, 2013

1. Gehennae Incendiis
2. The Age of Nefarious
3. The Disposer Supreme
4. Darkhangel
5. Harbinger of Death
6. End ov Days
7. Deathsquad
8. Something Wicked This Way Comes
9. Faith Will Fall
10. Land of the Living Dead
11. Deliver Us from Evil
12. A Vespertine Legacy

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Lord Sauron
2013.12.22 21:59

Superinis darbas, sutinku 100 %

J[]|{ER
2013.12.21 21:27

geras albumas ir gera grupė. galima sakyt 2013-ų atradimas :)

Savioras
2013.12.21 17:36

Sudirbs? :)

Birutė
2013.12.20 09:26

Na, kad jau šis albumas gavo tokį aukštą įvertinimą, truputis intrigos: netrukus čia archyve pasirodys laidos Nr. 87 įrašas, kur užvakar buvo pristatyta “Hell” grupė ir šis jos leidinys.

http://www.rock.lt/perkuno-namai

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus