Albumai

2007-ųjų metų albumų apžvalga Savioro akimis

2007.12.27 00:00, Savioras

Štai ir prabėgo dar vieni derlingi metai, kuriais buvo tiek nusivylimų, tiek malonių staigmenų. Būtent tai ir bandysiu čia apibendrinti. 2007-ieji mums leido pasimėgauti įvairiausiais stiliais. Daugiausia kalbėsiu apie heavy/power metalo, hard roko darbus, nors bus galima rasti įvertintus ir kitų žanrų atstovus. Albumų vertinimai parinkti, lyginant šiuos albumus tarpusavyje. Pamaniau, jog vertinant albumus intervale nuo 2007 sausio 1 d. iki 2007 gruodžio 31 d., bus lengviau rasti optimalų balą.

ALBUMAI

GRAVE DIGGER „Liberty Or Death“. Sausio 12 d.
Tai buvo vienas iš realių pretendentų patekti tarp šių metų dešimtukininkų. Deja, vokietukai GRAVE DIGGER neišnaudojo visų savo galimybių. Naujasis albumas „Liberty Or Death“ turi krūvą tikrai puikių gabalų ir vieną geresnių grupės hitų, kuris tikrai neišbluks laike – „Silent Revolution“. Vis dėlto, lygindamas šį darbą su „Rheingold“, drįsčiau prieštarauti, jog jie į „Liberty Or Death“ įdėjo visas savo pastangas. Galbūt pritrūko tik originalesnės koncepcijos.
8,5/10

SINNER „Mask Of Sanity“. Sausio 18 d.
Prabėgo keturi metai ir vėl gavome dovanėlę iš Vokietijos heavy metalo grando Mat Sinner. Menkai pasikeitusia sudėtimi (tik vienu nauju veidu SINNER muzikinėje veikloje) grupė išspaudė smagų darbelį. Šį kartą tai ne toks piktas albumas, kaip prieš tai išleistas „There Will Be Execution“. Šiais metais SINNER susikoncentravo į savo klasikinį hard‘n‘heavy skambesį. Nors tikėjausi kažko kaip ką tik minėtas 2003 metų SINNER albumas, visgi „Mask Of Sanity“ tikrai manęs nenuvylė. Mat Sinner vėl atgaivino seną gerą savo kūrybą. Beje, taip pat pažadėjo dar vieną savo darbelį 2008-iais…
8/10

WIZARD „Goochan“. Sausio 27 d.
Ech, ir kaip aš laukiau šio albumo! O buvo tikrai verta. Tai ne ką prastesnis albumas už pirmtakus. WIZARD visada pasižymėjo puikiomis power/speed kompozicijomis. Ne išimtis ir „Goochan“. Beje Sven D‘Anna vokalas stiprėja kiekviename albume. Tereikia paklausyti, kaip energingai jis traukia „Sword Of Vengeance“, ir supranti, jog tai neeilinis vokalas. Instrumentalistai irgi toli gražu ne pradinukai. WIZARD dar nė karto nenuvylė.
8/10

DOMINE „Ancient Spirit Rising“. Vasario 12 d.
Išgirdęs ką nors minint Florenciją, iškart prisimeni daug vardų – Leonardas da Vinčis, Mikelandželas, Botičelis, …DOMINE. Pastarieji gyvuoja ir šiandieną. Dar ir albumą kartas nuo karto „surezga“. Galbūt „Ancient Spirit Rising“ ne geriausias grupės albumas, bet tikrai negali sakyti, kad ir prastas. Galbūt norėtųsi grupės skambesyje pokyčių, nes visi albumai skamba kaip vienas. Na, bet ką jau padarysi, albumas visgi neblogas.
6/10

ROSE TATTOO „Blood Brothers“. Vasario 19 d.
Šie australai dažnai pristatomi kaip labiausiai neįvertinta grupė pasaulyje. Jei norite paklausti, ar tai dar viena į bliuzą orientuota roko grupė, kaip AC/DC, galiu tvirtai atsakyti, jog taip. Grupė savo gyvavimo laikotarpiu pateikė nemažai ilgaamžių hitų, tokių kaip „Magnum Maid“ ar „We Can‘T Be Beaten“. Deja, 2002-iais metais sugrįžę į muzikinį pasaulį su albumu „Pain“, jie nelabai ką nustebino. Na, o šiais metais ROSE TATTOO grįžta ir vėl, šį kartą be gitaristo Peter Wells, kuris, deja, nenugalėjo kovos su prostatos vėžiu. Visgi „Blood Brothers“ šį kartą puikiai atitinka grupės įvaizdį. Tai tikras ROSE TATTOO albumas, užimantis garbią vietą grupės diskografijoje.
9/10

METALIUM „Nothing To Undo – Chapter Six“. Vasario 20 d.
METALIUM šiais metais smogė stipriai, bet, deja, labai trumpai. Na, bet ne be reikalo sakoma, jog svarbu ne kiekybė, o kokybė. O kokybės METALIUM niekados nestigo. Tai įrodo ir naujasis „Nothing To Undo“.
7/10

GODDESS SHIVA „Goddess Shiva“. Vasario 23 d.
Daug žadėjo, mažai davė. Tai galėtų būti naujas šio projekto šūkis. Nesakau, kad jam vertėjo likti palaidotam jau aštuntajame dešimtmetyje, bet muzikantai galėjo iš savo senosios vizijos išsunkti ir žymiai daugiau.
5/10
(Plačiau apie albumą čia)

CORNERSTONE „Two Tales Of One Tomorrow“. Vasario 23 d.
Na, štai ir įsivažiavo šis Doogie White (ex-RAINBOW) vokalisto projektėlis. Išleidusi tris puikius albumus, grupė nusprendė, jog pats laikas ir ketvirtajam. Nesunku pastebėti, jog kiekviename CORNERSTONE albume jų skambesys vis griežtėja. Ne išimtis ir „Two Tales Of One Tomorrow“. Beje, grupė patobulėjo ir atlikimu, ne tik skambesiu. Jei jums patinka lengvas melodic metal/hard rokas, tikrai siūlau perklausyti šį darbelį. Danai šiais metais nusipelnė dešimtuko.
10/10

MANOWAR „Gods Of War“. Vasario 23 d.
Albumo pavadinimas visiškai neatitinka jo vidaus. MANOWAR jau nebe „karo dievai“, o tikri komikai. Norint perklausyti šį 73 minutes trunkantį albumą, reikia geležinės kantrybės. Didesnę albumo dalį sudaro visiškai nereikšmingi ir bereikalingi, o kartais ir labai apgailėtini intarpai. Beje, tarp tų vadinamųjų „normaliųjų“ gabalų irgi didelio stebuklo nerandame. Yra keli galingi kūriniai, bet ir jie labai nenustebina. Šnipštas.
3/10
(Apie albumą iš Lord Sauron lūpų čia)

MASTERPLAN „MK II“. Vasario 23 d.
Pokyčiai grupės MASTERPLAN sudėtyje manęs neišgąsdino, todėl tikėjausi dar vieno gero albumo iš šio power metalo projekto. Deja, palyginus su buvusiais darbais, „MK II“, švelniai tariant, nuvylė. O jei kalbant atvirai, tai tikrai baisiai prastas albumas!
4/10

REBELLION „Miklagard – The History Of Vikings Vol.2“. Vasario 23 d.
Buvusio GRAVE DIGGER gitaristo Uwe Lulis surinkta komanda netyli. Mano manymu, REBELLION šiais metais padirbėjo rimtai, kaip ir GRAVE DIGGER. „Miklagard“ – puikus „Sagas of Iceland“ tęsinys. Dar negirdėjęs albumo maniau, jog dainų temos kartosis ir jog „Miklagard“ bus pirmosios dalies klonas. Bet REBELLION grupei 2 metų tarpas yra pakankamai ilgas, kad paruoštų „šviežienos“. Su nekantrumu laukiame trečiosios, paskutiniosios, šios istorijos dalies.
8/10

MESSIAH‘S KISS „Dragonheart“. Vasario 23 d.
Puikūs heavy/power metalo rifai ir gan primityvūs „epiški“ dainų tekstai – štai kaip galima apibūdinti albumą „Dragonheart“. Visgi tai geriausias MESSIAH‘S KISS darbas, nusipelnęs pagyrimo. Galbūt nieko perdaug išradingo, bet ši grupė tikrai veža. Jei tik ne dainų tekstai, vertinimo balas būtų aukštesnis.
7/10

SAXON „The Inner Sanctum“. Kovo 5 d.
Ach, ko šiais metais norėjosi, tai geros klasikinio heavy metalo dozės. Vienas iš pirmųjų pasirinkimų pamaloninti savo ausis šiuo stiliumi buvo naujasis SAXON albumas „The Inner Sanctum“. „Jėga!“ – ištariau perklausęs šį garsiosios britų komandos albumą. Negaliu pasakyti, kad prieš tai buvęs darbas „Lionheart“ buvo nuliūdinęs. Jis skambėjo labai puikiai, bet „The Inner Sanctum“ smogia dar stipriau. Grupė sugrįžo su visa galia. Tai puikus pavyzdys, kad garbus amžius nebūtinai reiškia jėgų išsekimą. Patirtis muzikiniame pasaulyje kartais prinokina ir daug „draivo“.
10/10
(apie albumą iš Lord Sauron lūpų čia)

SABATON „Metalizer“. Kovo 16 d.
SABATON išleido savo abu demo įrašus, kurių beveik visos dainos abiejuose tos pačios, naujo albumo pavidalu. Net neįsivaizduoju, koks tikslas dėti du iš esmės tokius pačius demo į vieną „pakuotę“. Beje, pačios dainos nė kiek „nepramuša“ naujosios kūrybos. Na, aišku, stilius tas pats, bet visų pirma jo jau per daug, o visų antra dainos iš „Metalizer“ dar per mažai išvystytos, kad prilygtų abiems „tikriesiems“ albumams.
4/10

KOTIPELTO „Serenity“. Balandžio 20 d.
Ne paslaptis, jog STRATOVARIUS vokalistas Timo Kotipleto turi ir savo solo projektą. O šiais metais Timo nusprendė paviešinti savo trečiąjį albumą „Serenity“. Iš esmės tai kokybiškas produktas. Dainos gal ir nėra labai stebuklingos ar sudėtingos, bet jos tiesiog lengvai „įsuka“, jas lengva pajusti. Dėl to šis albumas nesunkiai klausomas ir malonus ausiai. KOTIPELTO tikrai neblogai pasidarbavo.
8/10

RAZORBACK „Deadringer“. Balandžio 20 d.
Gražus albumo apipavidalinimas dažnai sudaro gerą pirmą įspūdį. Bet tik iki tada, kol paklausai tokio albumo. „Deadringer“ puikus tokio atvejo pavyzdys. Vis dėlto RAZORBACK niekada nebuvo man svetima grupė. Kur jau!… „Criminal Justice“ , kaip Dievą myliu, visada užėmė ir vis dar užima garbią vietą tarp mano albumų favoritų. Na, o „Deadringer“ po tokio įdomaus ir kokybiško darbo kaip „Criminal Justice“ tiesiog išblėsta. Neabejotinai tai – mažiausiai balų vertas albumas RAZORBACK diskografijoje.
6/10

FREEDOM CALL „Dimensions“. Balandžio 20 d.
Grupės GAMMA RAY būgninko Dan Zimmermann projektas ir šiais metais nenuvilia. Nors niekada nebuvau didelis FREEDOM CALL mėgėjas, manau, jog du paskutiniai grupės albumai puikūs. Melodingas, profesionalus ir techniškas power metalas – taip galima apibūdinti naująjį „Dimensions“.
7/10

ENSIFERUM „Victory Songs“. Balandžio 27 d.
„Victory Songs“ albumas buvo lauktas ilgokai. Ši viking/folk metalo grupė kažkuo visada mane žavėjo. „Ensiferum“, „Iron“ ir „Dragonheads“ kompaktinės plokštelės nuo ilgo grojimo mano grotuve įkaisdavo iki raudonumo. Nežinau, kuo jie tokie išskirtiniai ir kuo ypatingi, bet mane ENSIFERUM tikrai „veža“. Na, „Victory Songs“ , kaip ir „Iron“ ar „Dragonheads“, negali pasigirti naujovėmis, tai ir būtų vienintelis minusas. Visgi tai – etaloninis ENSIFERUM albumas, smagiai „įsukantis“ į puikias melodijas.
8/10

HELLFUELED „Memories In Black“. Gegužės 4 d.
Štai ir „švedų Ozzis“ pasidarbavo. Bent jau dažnai HELLFUELED grupės lyderio vokalas lyginamas su išskirtiniu Ozzio balsu. Na, bet man HELLFUELED ir bus HELLFUELED. Juose kažką atrandu savotiško. „Memories In Black“ tik dar labiau sutvirtina autentiškumą. Tai labai geras darbas – HELLFUELED šiais metais paglostė ausų būgnelius.
8,5/10

POWERWOLF „Lupus Dei“. Gegužės 7 d.
Seniau manęs nepatraukusi į savo pusę POWERWOLF pagaliau tai padarė. Nesakau, jog šių power metalo naujokų antrasis albumas radikaliai skiriasi nuo debiuto, bet, mano manymu, „Lupus Dei“ – brandesnis albumas. Tiesiog kūriniai mano ausims pasirodė geresni. Galbūt seniau šioje grupėje tik to ir neatradau – kažkokio mažo kabliuko, įsukančio į puikų albumą.
8/10

THUNDERSTONE „Evolution 4.0“. Gegužės 14 d.
Taigi šiais metais Suomija į „Euroviziją“ vos neišsiuntė THUNDERSTONE. Grupei nepavyko nugalėti, nes nesurinko pakankamai balsų ir liko antri. Na, ir labai gerai, nes neaišku, kaip tai būtų paveikę šią grupę. Visiškai užteko ir vieno „prisvilusio“ albumo. Vis dėlto „Evolution 4.0“ ištaisė visas pirmtako „Tools Of Destruction“ klaidas. THUNDERSTONE šį kartą pamalonino puikiu darbu. „Evolution 4.0“ patenka tarp geriausių šių metų albumų.
9/10

SCORPIONS „Humanity. Hour 1“. Gegužės 14 d.
Kas jau kas, bet Vokietija šiais metais pasidarbavo. Paviešėję ir Lietuvoje, SCORPIONS pasiūlė šūsnį naujų gabalų. Naujame albume savo ausims atradau tikrų perliukų. Taip pat albumas atskleidžia, jog grupė nestovi vietoje ir neapsistoja ties vienu skambesiu. Tai vienas iš bruožų, kuris parodo, kad grupė dirba ir nemiega apsikabinę platininių senųjų albumų apdovanojimų. Pagirtina ir, be abejo, labai smagu juos vėl išgirsti.
7/10
(apie albumą iš Lord Sauron lūpų čia)

2007-ųjų metų albumų apžvalga Savioro akimisUDO „Mastercutor“. Gegužės 19 d.
O, Udo! Ir ką tu padarei! Tikrai nemaniau, kad išgirsiu iš UDO kažką, kas patiks labiau nei „Animal House“. „Mastercutor“ – mano nuomone, geriausias UDO darbas apskritai. Albume skamba hitas po hito. Ką jau kalbėti apie gabalą „The Wrong Side Of Midnight“ – man tai tapo mėgstamiausiu ir klausomiausiu UDO kūriniu. Beje, čia kiekvieno instrumento sekcija sutvarkyta iki galo – aštrūs gitaros rifai, įsukantys solo, labai techniškas būgnų partijų atlikimas ir, aišku, nepakeičiamas Udo Dirkschneiderio vokalas. Nė neabejodamas dedu šį darbą prie „dešimtukininkų“.
P.S.: Vokietijoje šį albumą gavau tik ketvirtoje aplankytoje muzikos įrašų parduotuvėje (neskaitant mažesnių CD krautuvėlių). Visur kitur prie užrašo „Mastercutor“ švytėjo tik du žodžiai – „Sold out“.
10/10
(Apie albumą iš Lord Sauron lūpų čia)

2007-ųjų metų albumų apžvalga Savioro akimisOZZY OSBOURNE „Black Rain“. Gegužės 22 d.
Pastaruoju metu skeptikų „žudomas“ Ozzy Osbourne pagaliau pabandė vėl pamokyti vaikus muzikos. Daug kas sako, jog šis vyrukas plagijuoja pats save, ar tiesiog išsisėmė. O štai man atrodo visiškai kitaip. Naujasis „Black Rain“ pateisino visus mano lūkesčius – Ozzy pasirodė ne ką prasčiau nei ir geriausiais savo metais.
10/10
(apie albumą iš Lord Sauron lūpų čia)

NOCTURNAL RITES „The 8th Sin“. Gegužės 28 d.
Kaip ir 2004-iais ar 2005-iais, THUNDERSTONE ir vėl gavo atsaką iš Švedijos poweristų NOCTURNAL RITES. Tik šie švedai gali pasigirti 4 albumais gausesne diskografija. Jei tiksliau, šį kartą gali pasigirti aštuntuoju savo albumu „The 8th Sin“. Albumas seka pirmtako „Grand Illusion“ pėdomis, bet, mano nuomone, naujasis darbas geresnis. Albumas būtų vertas dar aukštesnio įvertinimo, jei ne ta prakeiktoji monotonija.
7/10

BLACK MASJESTY „Tomorrowland“. Birželio 1 d.
Australų poweristai BLACK MAJESTY taip pat prabudo iš miego ir paruošė albumą. Tai identiškas darbas pirmtakui „Silent Company“. Tik galiu pasakyti, kad „Silent Company“ man patiko labiau. Galbūt taip yra todėl, kad tarp debiuto „Sands Of Time“ ir šio antrojo albumo buvo nemažas stiliaus skirtumas. Trečiajame albume „Tomorrowland“ tuo pasidžiaugti negalime ir turime etaloninį power metalo albumą, šiek tiek prastesnį už pirmtaką.
6/10

SAMAEL „Solar Soul“. Birželio 1 d.
Objektyviai vertinti SAMAEL galbūt ne man. Vis dėlto, nors ir nesu senas grupės gerbėjas (SAMAEL pradėjau klausyti nuo „Reign Of Light“ albumo), „Solar Soul“ – taip pat vienas iš albumų, šiais metais atšviežinusių mano kolekciją, todėl turiu kažką parašyti ir apie SAMAEL. Taigi, man atrodo, jog „Solar Soul“ nepralenkė „Reign Of Light“. Visgi „Solar Soul“ tikrai puikus ir „vežantis“ albumas.
8/10

IRON SAVIOR „Megatropolis“. Birželio 4 d.
Nagi, o ką šiais metais išmąstė gerbiamieji „saviorai“? Nieko labai naujo, bet… Šį kartą IRON SAVIOR leido pasidžiaugti „Battering Ram“ tęsiniu, ne ką prastesniu už pirmtaką. Daug energijos, šiek tiek greičio ir technikos. Šitai grupės lyderis Piet Sielck tikrai perteikia kiekviename albume. Belieka laukti tolimesnių darbų, o iki to laiko tikrai gavome kuo pasidžiaugti.
8/10
(Plačiau apie albumą čia)

NUCLEAR BLAST ALLSTARS „Into The Light“. Birželio 19 d.
Sukako „Nuclear Blast“ įrašų kompanijai 20 metukų, o RAGE gitaristas Victor Smolski paruošė keletą albumų šiam jubiliejui paminėti. Vienas jų – power metalo stiliaus „Into The Light“, o kitas – melodic death albumas „Out Of The Dark“. Komercija? Nė velnio! Man teko klausyti „Into The Light“. Nors išgirdęs pirmą kūrinį, pamaniau, jog tai nebus labai išskirtinis power metalas ir turės daug monotonijos, išėjo taip, kad likusioji dalis labai maloniai nustebino. Beje, kiekvieno kūrinio vokalo partijas atlieka vis kitas asmuo, t.y. Tobias Sammet (EDGUY, AVANTASIA), Peter Wagner (RAGE), Tony Kakko (SONATA ARCTICA), Mats Leven (AT VANCE), Marcel Schirmer (DESTRUCTION), Hansi Kursch (BLIND GUARDIAN), Andi Deris (HELLOWEEN), Odleif Stensland (COMMUNIC), Marco Hietala (NIGHTWISH) ir Tarja Turunen (ex-NIGHTWISH). Instrumentinė pusė taip pat nepasižymi monotonija. Kiekvienas gabalas savaip įdomus ir tikrai puikus. Tikras siurprizas.
9/10

2007-ųjų metų albumų apžvalga Savioro akimisCANDLEMASS „King Of The Grey Islands“. Birželio 22 d.
Dažniausiai lemtingas pokytis grupėje, nusmukdantis ją žemyn, – vokalisto pakeitimas. Doom metalo gvardija CANDLEMASS įrodė, jog vokalisto pakeitimas nebūtinai reiškia kažką blogo. Atvirkščiai, tai nė kiek nesutrukdė šiems švedams dėti galingo žingsnio pirmyn…
10/10
(Plačiau apie albumą čia)

IRON FIRE „Blade Of Triumph“. Birželio 29 d.
Apie švedus poweristus IRON FIRE pasakyti ko nors labai daug tikrai neišeitų. O galbūt ir nelabai verta. Ketvirtasis grupės albumas nepralenkė pirmtako „Revenge“, nors tai tikrai neprasčiausias IRON FIRE albumas. Sritis, kurioje dar vertėtų padirbėti – vokalas. Bet instrumentinė pusė techniška ir brandi. Tik, deja, IRON FIRE nuo „On The Edge“ albumo nebeduoda pasidžiaugti tokiais išskirtinais grupės kūriniais, kaip „Wanted Man“. Apskritai ketvirtasis grupės albumas įrodo, jog grupė eksperimentuoti nelinkusi. Bet ar tai gerai?
6/10

AT VANCE „VII“. Birželio 29 d.
Oho, kai pagalvoji… Jau septintasis albumas. AT VANCE – viena iš tų grupių, kuri tiesiog rinkdavo 10/10 su kiekvienu albumu. Na, šį kartą jie tuo pasigirti negali. O kas tie „jie“? Grupės jau nebeliko. Liko tik vieno žmogaus projektas. Vis mažėjant grupės sąstatui, gitaristas Olaf Lenk liko vienas ir pasikvietė naują vokalistą. Nebėra ir Mats Levens, bet ir naujasis Rick Altzi visai nieko, tik turi su tekstų rašymu jam sunkiau. Deja, ir muzika šį kartą silpnoka. Truputį normaliau „užkabino“ nebent „Cold As Ice“ ir „Truth“. Visa kita – gerai, bet septintasis albumas turėtų skambėti tikrai ne taip.
7/10

BEHEMOTH „The Apostasy“. Liepos 2 d.
„The Apostasy“ – puikus darbas įvairiomis prasmėmis. Negaliu teigti, kad jis tapo mano mėgstamiausiu BEHEMOTH albumu, bet naujasis albumas maloniai nustebino. Ši legendinė lenkų grupė vėl atidavė visas savo jėgas ir eilinį kartą tai pasitvirtino. Produktyviai padirbėję BEHEMOTH drėbė mums samtį puikios košės iš savo puodo.
8,5/10
(Apie albumą iš Lord Sauron lūpų čia)

OLYMPOS MONS „Medievil“. Liepos 16 d.
Nereiktų pamiršti ir suomių poweristų OLYMPOS MONS su neblogu nauju albumu „Medievil“. Albumui šarmo prideda tai, kad OLYMPOS MONS turi stabilią tematiką, kurį suteikia aiškesnę koncepciją albumui. Na, o jei lyginsime šį darbą su pirmuoju OLYMPOS MONS albumu „Conquistador“, nepasakyčiau, jog grupė padarė milžinišką pažangą. Vis dėlto galiu teigti, jog grupė ir toliau sėkmingai gvildena pradėtą temą.
6/10

PETER CRISS „One For All“. Liepos 23 d.
Ex-KISS grupės būgnininkas/vokalistas (grupėje KISS slypėjo po katino maskuote) po ilgo laiko tarpo grįžta su penktuoju soliniu darbu. „One For All“, kaip nenuostabu, yra tikrai nesunkus „Lennoniško“ skambesio albumas (kaip ir trečiasis darbas „Let Me Rock You“). Puikus fonas atsipalaidavimui (tik gaila, kad labai labai monotoniškas). Lyriškiausias katinas pasaulyje gan sėkmingai grįžta su nepakitusiu amplua. Tik šiek tiek pristigo aštresnių kompozicijų, nes jų šį kartą nėra nei vienos.
7/10

RAINTIME „Flies & Lies“. Rugpjūčio 7 d.
RAINTIME – tai palyginus nesena italų grupė (skambanti kaip suomių grupė), pirmąjį albumą pristačiusi 2005-iais. Patys jie save laiko power/melodic death metalo atstovais. Kad ir kaip bebūtų, reikia paminėti, jog vokalistas tikrai puikus – turi stiprų „harshą“, bet paprastu balsu dainuoja labai skaidriai ir sodriai, o svarbiausia, nevengia varijuoti šiais balsais grupės kūriniuose. Apie patį albumą galiu pasakyti, jog ir šį kartą RAINTIME paliko gerą įspūdį. O minusas tas, kad antrajame albume „Flies & Lies“ pristigo naujovių. P.S.: Padaryti Michael Jackson koverį „Beat It“ buvo tikrai vykusi mintis!
7/10

BONI NEM „Тяжелые песни о главном -1“. Rugpjūčio 28 d.
Komiškieji BONI NEM iš Rusijos paruošė dar vieną muzikinio humoro dozę. Tik kad jo trukmė tikrai nejuokina. Kad ir trumpas, palyginus su kitais paskutiniaisiais grupės albumais, „Тяжелые песни о главном -1“ tikrai neblogas. Visada smagu papildyti savo lentyną dar vienu BONI NEM darbu.
7/10

ICED EARTH „Framing Armageddon (Something Wicked Pt.1)“. Rugsėjo 7 d.
Reiktų šiek tiek pratęsti ir nusivylimų sąrašą. O ICED EARTH, deja, tikrai šį kartą nuvylė. Kadangi nesu senas ir užkietėjęs šios grupės fanas, už vokalą atsakingas Tim Owens manęs nė kiek nebaugina. Atvirkščiai, „The Glorious Burden“ buvo pirmasis ICED EARTH albumas, kuris mane užkabino. Puiki koncepcija, puikus atlikimas. Pavartęs „Framing Armageddon“ bukletą, taip pat likau sudomintas koncepcija. Bet išgirdęs, kaip ji perteikta garsais, stipriai nusivyliau. Be abejo, gerų momentų albume rasti galima, bet nedaug, o be to viskas labai neįsimenama. Tai didžiausia problema. Iš albumo labiausiai įsiminė net ne daina, o tik intarpas „Something Wicked Pt.2“). Taigi „Framing Armageddon“ – vidutinio lygio albumas.
5/10

STATUS QUO „In Search Of The Forth Chord“. Rugsėjo 17 d.
Kelintas tai STATUS QUO albumas? Na, maži vaikai ant pirštų tikrai nebesugebėtų suskaičiuoti. Šiek tiek vyresni suskaičiuoja, bet susiduria su kita problema – reikia rasti skirtumų tarp kūrinių ir suprasti, jog klausai jau kitą grupės albumą. Laimei, „In Searh Of The Forth Chord“ gali pasigirti tokiais perliukais kaip „Beginning Of The End“, „Pennsylvania Blues Tonight“ ar „Figure Of Eight“ ir kitais. Šį kartą albumas nudžiugino. Klasikinis „draivas“ garantuotas!
8/10

THE POODLES „Sweet Trade“. Rugsėjo 19 d.
Man tai – metų atradimas. „Sweet Trade“ – labai kokybiškas ir techniškas hard roko albumas, paremtas gan sunkiu skambesiu. Apie jį pasakoti galima daug, bet iš esmės geriau paskaityti visą recenziją, kurioje išdėsčiau savo nuomonę apie šį darbą.
10/10
(Plačiau apie albumą čia)

PRIMAL FEAR „New Religion“. Rugsėjo 21 d.
Tai jau trečias veikalas šiais metais, kuriame didelį vaidmenį vaidina Mat Sinner. Smagu iš PRIMAL FEAR girdėti dar vieną gerą albumą. Liko pateisinti ne visi lūkesčiai, bet tai nereiškia, kad grupė niekuo nenustebino. „New Religion“ – labai kokybiškas darbas.
8,5/10
(Plačiau apie albumą čia)

ARCH ENEMY „Rise Of The Tyrant“. Rugsėjo 24 d.
ARCH ENEMY šiais metais paruošė galbūt ne patį geriausią, bet tikrai puikų albumą. Nors iš „Rise Of The Tyrant“ gavau mažiau nei tikėjausi, didelių pretenzijų nereiškiu, nes klausytis šio darbelio tikrai malonu.
8/10
(Plačiau apie albumą čia)

2007-ųjų metų albumų apžvalga Savioro akimisNIGHTWISH „Dark Passion Play“. Rugsėjo 26 d.
Į naująją vokalistę iš pradžių žiūrėjau gan nepagarbiai. Tiesą sakant, net nenorėjau įsivaizduoti, koks šlamštas bus naujasis NIGHTWISH albumas. Ši suomių komanda iš anksto buvo nurašyta ir mano pervadinta į „NIGHTWISH Nr. 2“. Galiausiai perklausęs naująjį albumą nusprendžiau, jog visgi tai „NIGHTWISH Nr.1“. Va čia tai staigmena! Naujas pasikeitimas pasirodė esąs į naudą, o instrumentinė pusė ištobulėjo. Beje, daugiau galime išgirsti ir Marco Hietalos vokalo. Ne be reikalo tai – brangiausias albumas Suomijos istorijoje (jo įrašymas kainavo 500 000 eurų). Va čia tai žmonės padirbėjo. (Pastaba skeptikams – yra ir instrumentinė šio albumo versija.)
10/10
(apie albumą iš Adžio lūpų čia)

SODOM „The Final Sign Of Evil“. Rugsėjo 28 d.
Dar negirdėta SODOM klasika – argi ne puiku? SODOM naujai įrašė dainas iš EP „In The Sign Of Evil“ bei septynias visiškai negirdėtas dainas iš tos pačios 1984-ųjų sesijos. Ar verta tai klausyti? Be abejo! Nors įrašo kokybe „The Final Sign Of Evil“ tikrai nepasižymi (tai tik vienintelis jo minusas), bet senieji-naujieji gabalai puikūs! Visgi septyni negirdėti kūriniai – tai ne šiaip vienas „bonus“ gabalas. Nors ne tokiam jaunikliui kaip aš spręsti apie tai, bet išdrįsiu pasakyti – „The Final Sign Of Evil“ yra senoji mokykla.
9/10

GODIVA „Destruction“. Rugsėjo 28 d.
Jau trečią kartą GODIVA į rankas „grūda“ savo produktą. Tai antras šios Šveicarijos heavy/power metalo komandos albumas, kuriame vietoj „superinio“ Anthony de Angelis vokalo, dainuoja Fernando Garcia (ex-VICTORY, ex-BISS). Na, bet ką jau padarysi. Gal Fernando balsas ne toks tinkamas šiai grupei, bet vaizdo negadina. O kalbant apie albumą, „Destruction“ dainose girdimas labiau „supowerėjęs“ grupės skambesys. Neblogas pliusas, kad albumas skiriasi nuo prieš tai buvusių „Call Me Under 666“ ir debiutino „Godiva“. „Destruction“, kaip ir kitus grupės darbus, labai malonu klausyti. Išvada: GODIVA potencijos dar turi užtektinai.
8/10

THE CULT „Born Into This“. Spalio 2 d.
Grupė THE CULT „išlindo“ su palyginus visiškai nekultišku albumu. Man tai – naujų dviejų „žudančių“ dainų („Diamonds“ ir „Dirty Little Rockstar“) ir trijų labai gerų gabalų („Illuminated“, „Tiger In The Sun“ ir „Sound Of Destruction“) albumas. Jei THE CULT būtų parašę visą albumą tokio lygio dainų, kaip ką tik minėtosios (kitos dainos tikrai klausomos, bet yra gan blankios), jis būtų nuostabus, nes jo skambesys ganėtinai skiriasi nuo senesnių darbų. Tai būtų suteikę šiokio tokio šarmo. Na, bet dabar tai skamba kaip greitai paruoštas penkių dainų albumas. Vertinimas: 5 balai už šias dainas ir dar 1 balas už stiliaus nenusistovėjimą bei naujas idėjas.
6/10

HELLOWEEN „Gambling With The Devil“. Spalio 29 d.
Šie vokiečių poweristai manęs niekada per daug nežavėjo. Pripažinau tik du dalykus, ką buvo padarę HELLOWEEN – tai pirmasis albumas „Walls of Jericho“ ir singlas „If I Could Fly“ iš „The Dark Ride“. O 2007-ieji pateikė ir trečiąjį darbą, kurį pripažįstu – „Gambling With The Devil“. Tai tikrai kokybiškas ir puikus albumas – vienas geresnių šiais metais.
9/10
(Apie albumą iš Lord Sauron lūpų čia)

DIARY OF DREAMS „Nekrolog 43“. Lapkričio 6 d.
Prisipažinsiu, tai buvo pirmasis DIARY OF DREAMS albumas, kurį klausiau. „Nekrolog 43“ dar labiau praplėtė mano akiratį. Be abejo, tada perklausiau ir senesnius albumus. Nesu šio stiliaus ekspertas, bet šis albumas man pasirodė vienas geriausių grupės diskografijoje šalia „One Of The 18 Angels“ ir „Nigredo“.
9/10

GAMMA RAY „Land Of The Free II“. Lapkričio 19 d.
GAMMA RAY albumas „Land Of The Free II“ tikrai vertas pratęsti šią istoriją. Tai toks pat geras albumas kaip ir „Land Of The Free“. Apskritai šis darbas gera naujiena. Bet… Deja, 2005-ųjų metų albumo „Majestic“ nepralenkė. Ką jau kalbėti apie „No World Order“. Atsiprašau Kai Hansen už tokius žodžius, bet HELLOWEEN šiais metais vienu balu padirbėjo stipriau.
8/10

EMPIRE „Chasing Shadows“. Lapkričio 23 d.
Taigi grupėje vokalistą Tony Martin pakeitė Doogie White. Šis pakitimas neatnešė nei pliusų, nei minusų. Ta patį galima pasakyti ir apie naujus kūrinius. Tai lygiai toks pat geras albumas, kaip ir „The Raven Ride“. Ir čia gitaristas Rolf Munkes įdėjo daugiau darbo nei į RAZORBACK „Deadringer“. EMPIRE „Chasing Shadows“ už minėtąjį to paties žmogaus projektą šiais metais stovi visa galva aukščiau.
8/10

Šių metų albumai, kurie dar nepakliuvo į mano rankas: KMFDM „Tobuvabohu“, AXXIS „Doom of Destiny“, ROB ROCK „Garden of Chaos“, ELVENKING „The Scythe“.

SINGLAI ir EP

UDO „The Wrong Side Of Midnight“
Kuo šis EP pranašus? Na, kaip ir visi tokios serijos leidiniai, jis turi nerealizuotų kūrinių. „Street Of Sin“ ir „Man A King Ruler“ ištraukti iš „Mastercutor“ albumo sesijos. Galiu drąsiai sakyti, kad jie niekuo neprastesni už minėtojo albumo kūrinius. Na, UDO tikrai rimtai padirbėjo…

AVANTASIA „Lost In Space Part 1“
Gera girdėti, kad AVANTASIA sugrįžo. O grupės sąstatas tikrai puikus – šalia Tobias Sammet prisidėjo ir tokie žmonės kaip Eric Singer, Sascha Paeth, Jorn Lande, Henjo Richter. Be to, kitais metais studijiniame albume išgirsime Rudolf Schenker, Alice Cooper ir t.t. Vienu žodžiu, AVANTASIA gretose vėl visas žvaigždynas. Na, o jei kalbame apie šį EP, singlas „Lost In Space“ iškovojo bendruose vokiečių „chartuose“ 9-ą, aukščiausią vietą „Nuclear Blast“ leidybos kompanijos istorijoje. Singlas tikrai geras. BON JOVI stiliaus puslėtis gabalas su „kabinančiu“ priedainiu. Taip pat šiame EP įdėtas ir ateinančiame albume būsiantis gabalas „Another Angel Down“, kuris nuteikia tikėtis puikaus albumo. Taip pat čia galime išgirsti ABBA koverį „Lay All Your Love On Me“ (bene geriausias ABBA koveris, kurį teko girdėti) ir nepriekaištingai atliktą LUCIFER‘S FRIEND koverį „Ride The Sky“. Taigi tai puikus EP!

AVANTASIA „Lost In Space Part 2“
Tai ne ką prastesnis EP už pirmąją jo dalį. Jame patalpinti du savos kūrybos gabalai, kurių nebus naujame albume. Taip pat yra grupės ULTRAVOX „Dancing With Tears In My Eyes“ ir Freddie Mercury „In My Defence“ koveriai.

RINKINIAI

HALFORD „Metal God Essentials – Vol.1“
Ne, šito iš dalies „neužskaitau“. Vien jau tai, kad tokio gabalo kaip „Silent Screams“ buvo įdėta tik demo versija, kelia siaubą. Šis rinkinys gali pasigirti tik dviem naujais kūrinėliais, kurie tūrėtų būti sekančiame HALFORD albume. O gabalai visai nieko, ypač „Drop Out“. Bet iš esmės šis rinkinys – visiška komercija.

2007-ųjų metų albumų apžvalga Savioro akimisDESTRUCTION „Thrash Anthems“
Šie vokiečių legendiniai thrašistai padarė puikų dalykėlį. Kokybiškai perrašė savo senus gerus hitus, kurie skamba tikrai žudančiai. Senos puikios kompozicijos dar ištobulėjo. O šio rinkinio „vinis“ – „Cracked Brain“ su Marcel Schirmer vokalu. „Thrash Anthems“ – puikus pavyzdys parodyti, kaip tobulai skamba ši grupė. Tegu namai griūva, garsas „iki dugno“!

BLACK SABBATH “The Dio Years”
Kas tingi klausytis trijų BLACK SABBATH albumų, kuriuose vokaluoja Ronnie James Dio, tikrai pasiūlyčiau šį rinkinį. Čia patalpinti geriausi gabalai, o be to, dar ir trys neprasčiausi nauji kūriniai. Iki visiškos laimės trūksta tik „The Sign Of The Southern Cross“ ir „Computer God“. Bet juk visko į 80 min. nesutalpinsi, ypač, kai „bestas“ darytas iš tokių puikių albumų.

SAXON „The Very Best Of SAXON: 1979-1988“
Niekada negalvojau rinkti visų SAXON albumų, bet geriausių hitų tikrai norėjosi. O štai ir pamačiau net trijų diskų rinkinį, kurio kaina palyginus buvo „kapeikos“. Ir tai man pasirodė labai vykęs pirkinys, nes dabar turiu apie keturias valandas geriausių SAXON hitų iki 1988-ųjų.

HAMMERFALL „Steel Meets Steel: Ten Years Of Glory“
Šiame dvigubame rinkinuke patalpinti tikrai visi geriausi HAMMERFALL kūriniai. Be išimčių. Beje, išdėlioti gražia chronologine seka. Tai tikrai puikiai paruošti HAMMERFALL „bestai“. Tiesą sakant, geresnio varianto ir neįsivaizduoju.

OOMPH „Delikatessen“
Būtų galima pasiginčyti, ar šis rinkinys išleistas dar 2006-iais, ar jau 2007-iais. Na, o kalbant apie OOMPH, aš jų albumų neklausydavau, kadangi juose atrasdavau tik po keletą man tinkančių gabalų. Pagaliau visus juos radau vienoje vietoje, o be to, radau ir „praklausytųjų“, kurie labai „veža“. Puikus OOMPH rinkinys, nupasakojantis visą grupės gyvavimo raidą.

KONCERTINIAI LEIDINIAI

HEAVEN AND HELL „Live At Radio City Music Hall“ DVD/CD
BLACK SABBATH atsikūrimo su Ronnie James Dio rezultatas – koncertinis albumas. Tiek video, tiek audio įrašo kokybė puiki. Taip pat puikus dainų atlikimas, o atliekami geriausi BLACK SABBATH su Dio kūriniai. Jei esate šios grupės fanas, verta tai pamatyti.

DEEP PURPLE „They All Came Down To Montreux“ DVD
Labai norėjosi prisiminti paskutinį DEEP PURPLE koncertą Lietuvoje. Tai leidžia padaryti to paties turo metu nufilmuotas DVD „They All Came Down To Montreux“. Reikia pripažinti, jog įrašuose Ian Gillan skamba tikrai labai labai nuvargęs. Nepaisant to, muzikinis DEEP PURPLE atlikimas vis dar stipriai „veža“.

MANOWAR „Gods Of War Live“
Įdomu, kiek koncertinių įrašų turi MANOWAR?.. Kiek buvau klausęs jų prieš tai, tas aukštai iškeltas „užfuzuotas“ bosas ir viena gitara skambėdavo labai silpnai. „Gods Of War Live“ viskas skamba šiek tiek geriau. Šis įrašas „susiklausė“ gerai. Tai – geriausias MANOWAR live įrašas, kurį girdėjau, nepaisant to, jog Eric Adams balse stipriai girdima senėjimo gaidelė.

„REMASTERIAI“

THE DOORS – naujai perleista diskografija
THE DOORS jau nebegroja, bet jų muzika vis tobulėja. Tai galima pajusti, perklausius naujai išleistus albumus „The Doors“, „Strange Days“, „Waiting For The Sun“, „The Soft Parade“, „Morrison Hotel“ ir „L.A.Woman“. Garbės žodis, kaip gyvas nesu girdėjęs taip skambančių THE DOORS. Garsas puikiai išvalytas, boso partija pagyvėjo, vietomis uždėta naujų efektų, kartas nuo karto pasigirsta koks negirdėtas fragmentas. Garsas toks sodrus, kad THE DOORS, tiesiogine šio žodžio prasme, pirmąkart sudrebino mano stalą. Tai tiesiog puiku ir tikrai verta atnaujinti šią diskografiją.

Taigi tiek šių metų leidinių pateko į mano kolekciją. Darant išvadas galima išvesti geriausių leidinių dešimtuką. Pagal maniškius reitingus viskas išsidėlioja taip:

1. CANDLEMASS „King Of The Grey Islands“
2. UDO „Mastercutor“
3. NIGHTWISH „Dark Passion Play“
4. DESTRUCTION „Thrash Anthems“
5. SAXON „The Inner Sanctum“
6. OZZY OSBOURNE „Black Rain“
7. CORNERSTONE „Two Tales Of One Tomorrow“
8. THE POODLES „Sweet Trade“
9. DIARY OF DREAMS „Nekrolog 43“
10. AVANTASIA „Lost In Space Pt.1; Pt.2“

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Evilized
2007.12.31 18:37

irgi nematau nieko blogo apie THE DOORS parašyta… na, prisikabinti gali nebent “natūralistai”, garbinantys originalų skambesį ir nekreipiantys dėmesio į tai, kad galbūt toks skambesys savo laiku ir patiems atlikėjams nepatiko, tiesiog nebuvo įmanoma jo kitokio išspausti… su naujais ;)

Savioras
2007.12.31 14:52

Is kokio medzio tu iskritai? :] Man atrodo tu cia kazko tiesiog nesupratai ;]

Beje, dekui uz pagyras. :]

ugrakarma
2007.12.31 12:42

…tai vat baisu ir skaityt ka apie DOORS rasot…. JIMAS grabe apsiverstu.. DOORS seniai mire su juo… ir cia rasot visiskus vejus gerbkit sviesu maestro atminima jaunimas…. gaila man kad tokiais straipsniais tersiat interneta ir jaunas galvas…

Grunia
2007.12.30 13:20

10/10 už darbą!!! Ir su šventėm !!! atsipra6ysiu – ateičiai – ASTRAL DOORS – kylanti ir stipriai kylanti gviazda iš žuvėdų krašto, atkreipk ateity dėmesį. ROCK !!!

Lavonmaišis
2007.12.29 03:10

didelis ir grazus darbas. Ne visai mano skonio grupes, bet Saviorui vis tiek – pagarba. Ir siaip buvo tikrai idomu per/skaityt

Adis
2007.12.28 20:11

Čia tarsi priekaištas, kiek dar albumų liko neprarecenzuota ;)

O šiaip – kažkas, ko seniai laukiau ir ką vis planuodavau padaryti, bet, žinoma, nepadarydavau :D Ir ačiū, kad kažkas galiausiai padarė :)

Tikrai ne su visais vertinimais sutinku. But who carez. Long live rock’n'roll!

Ghetox
2007.12.28 17:49

Paklausius Avantasios(ypač Lost in space pt. 2) ir pažiūrėjus į dabartinę Tobias nuotrauką, apsiverkt noris.

brotheris
2007.12.28 15:11

Tik kodel ne prie straipsniu ? =)

Pacukas
2007.12.27 21:36

Dekui Savior- saunuolis, nepatingejai :) O ir siaip malonu paskaityt, pasidomet, ka zmones klauso, rekomenduoja.

Chimeritas
2007.12.27 20:44

Wow, daug albumų. Šaunuolis. ;)

Xenon
2007.12.27 18:59

Keista kaip čia sugebėjo naujas Status Quo albumas pro mane praslyst… Per artimiausias dienas klaidą ištaisysiu. =]

O šiaip panašu brūdą ir aš vis žadėjau forume parašyt – kažkada buvau pradėjęs, bet taip ir nebaigiau. Nu dar laiko yra. =]

Kathaaras
2007.12.27 17:29

Tikiu, kad subjektyvu. Daugybe nuomoniu. Tiesiog as cia savo trigrastis ikisau remdamasis albumu apzvalgomis, fnau nuomonemis bei paciu muzikantu poziuriu (na, ir aisku, savo taip pat :)). Nevermind. Viskas okey :)

Savioras
2007.12.27 17:25

Siuo atveju su samael itin subjektyvus vertinimas, as esu gan naujas samael klausytojas.

Beje, pries pora dienu pastebejau kad pamirsau SONATA ARCTICA “Unia”. Bet gal ir gerai, nes labai dviprasmiskai i ji ziuriu. Butu labai sunku aprasyti :]

Kathaaras
2007.12.27 17:10

Pagarba uz toki darba. Idomu. Taip ir toliau.
Bet visgi taip drasiai spjauti i veida, kad Solar Soul nepralenke Reign Of Light – itin izulus zingsnis :)

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus