Albumai

Iš auksinio Savioro archyvo: I dalis

2008.03.24 00:00, Savioras

Vis apžiūrinėdamas turimus albumus, dažnai pagalvoju, kiek daug puikių darbų nėra aptarta dėl to, kad jie niekada netapo sensacijomis, paskendo nežinia kieno šešėliuose, nors buvo verti tikrai aukštesnio įvertinimo. O laikas prabėgo ir galimybės, kad apie šiuos albumus sužinos daugiau žmonių, kuo toliau, tuo labiau tirpsta.

Iš auksinio Savioro archyvo: I dalisDOCTOR BUTCHER „Doctor Butcher“ (1994) – ironija ir purvas iš profesionalų kraičio

Ech… Neabejotinai vienas iš mano favoritų! Tai SAVATAGE lyderio Jon Oliva ir tos pačios šutvės gitaristo Chris Caffery projektas. Klausantis SAVATAGE ar JON OLIVA‘S PAIN bei DOCTOR BUTCHER, jaučiasi labai didelis kontrastas. Pastarajame išgaravęs visas Jono kūrybos jausmingumas, epiškumas ir panašūs pompastiški dalykėliai. DOCTOR BUTCHER tiesiog purvinas ir ironiškas.

Visą albumą stipriai į priekį veda tiesiog nerealus Chris Caffery gitaros darbas. Visada dievinau tai, kaip jis interpretuoja Jono mintis. Chris tai daro labai profesionaliai ir techniškai, o, be to, dažnai ir sugalvoja kažką įdomaus. Jie abu – tiesiog nepakartojama komanda.

Jon Oliva kaip vokalistas taip pat ne ką prastesnis atlikėjas. Jo balsas gan savitas – aštrus, o be to turi labai daug energijos, skamba labai „riebiai“. Jono aukštos natos – jo vizitinė kortelė. Tie trumpi ir keistoki klykavimai šio atlikėjo fanų ausis pasitinka jau nuo paties pirmo SAVATAGE albumo.

Kūrybine prasme „Doctor Butcher“ gan nestandartinis albumas. Kūriniai savotiški. Galime išskirti kelias jų bendras savybes. Visu pirma, instrumentuotėje nėra jokio saldumo. Antra, ironiški ir nešvarūs tekstai persmelkti pesimizmo, kurį Jonas perteikia lyg tuo mėgautųsi.

Monotonija čia nekvepia taip pat. Kiekvienas kūrinys turi kažką labai įsimintino ir savito. Ypatingai pradžiugino naujesnis albumo leidimas su „bonusiniu“ disku, kuriame dominuoja dainos iš demo įrašų. Kaip nekeista, viskas kas ten sudėta: ne ką mažesni perliukai, nei paties albumo hitai.

Išvada mano tik viena – albume matau labai daug „draivo“ ir energijos. Albumas tiesiog tobulas, kai muziką atlieka profesionalai, turintys individualių kūrybos bei atlikimo bruožų. Taigi vertinu šį albumą kaip galima geriau. Kai viskas atsibosta, DOCTOR BUTCHER visada atskuba į pagalbą. Dėmesio: jūsų nuomonė nebūtinai turi sutapti su čia išdėstytomis mintimis!

Vertinimas: stiprus 10/10

Iš auksinio Savioro archyvo: I dalisSKANNERS „Flagellum Dei“ (2002) – paprasta ir genialu

Pora minučių prieš pradėdamas rašyti šio albumo recenziją sužinojau, jog ši grupė ir vėl gyvuoja. Šventė! Kuri tęsis arba baigsis, kai galiausiai teks išgirsti naują darbą. SKANNERS buvo dingę 6 metus. Tiesa, visą šį laiką „Flagellum Dei“ nė kiek nepabodo.

Kuo jie „užkabino“? Iš šono albumas atrodo lyg paprastas kaip du kart du heavy/power. Nors, kas keisčiausia, SKANNERS skamba visiškai neitališkai: nėra susintetintai skambančių simfonijų „parodijų“, vokalistas balso tembru nesistengia pavaizduoti, kokie jo jausmai moteriški. Čia vokalas kaip vokalas – paprastas, malonus ausiai. Visa instrumentuotė skamba pakankamai aštriai, parinktas gan puikus tembras gitarai. Nieko labai įspūdingo, bet…

…Kompozicijos – štai kur šio albumo vinis. Iš esmės jos visos labai užkabinančios. Nors ir nėra 12 minučių nežmoniškų solo, nėra Vagneriui prilygstančių orkestruočių (apkritai nėra jokių), nėra rifų, kuriuos gali sugroti tik apkvaitęs gitaristas, nejaučiantis skausmo, minkant pačius sunkiausius akordus, visa šio albumo kūrybinė dalis kabina savo paprastumu ir genialumu.

Klausyti neatsibosta, nes yra iš ko rinktis. Galima rasti įdomesnių gabalų kaip „Flagellum Dei“, „Blood In My Eyes“, klasikinę heavio kompoziciją „Time Of War“, šūsnį puikių powerio „šmotų“, tiesiog labai gražią baladę „It‘s My Life“. Aš asmeniškai galiu klausyti šio albump po porą kartų iš eilės mėgaudamasis juo.

Paprastas ir tuo ypatingas. Štai kaip apibūdinčiau šį albumą. Nors SKANNERS ir eiliniai powerio atlikėjai, nepaisant to, yra labai geri dainų kūrėjai. Taigi „Flagellum Dei“ neabejotinai vienas iš mano albumų, kuriuos „užsimetu“, kai nebelieka ką klausyti, ir tą dieną niekas netinka. Saugau jį kaip savo akį.

Vertinimas: stabilus 8/10 su išliekamąja verte

Iš auksinio Savioro archyvo: I dalisFIGHT „War of Words“ (1993) – Rob Halford savo zenite?

Na taip, žinau, šis albumas gan „žinomas“. Bet niekada nemačiau recenzijų apie jį. Taip pat niekad negirdėjau daug padrikų nuomonių, išreikštų forumuose apie šį albumą. Bet spėju, kad pristatinėti nereikia. Visi puikiai žino, jog tai JUDAS PRIEST vokalisto Rob Halford projektas, gyvavęs nuo 1993 iki 1995 m. Viso to vaisiai – du albumai, iš kurių vienas paliko neišdildomą įspūdį. Nesusilaikau netaręs apie jį žodžio.

„War of Words“ labai aštrus ir energingas. Albume daug „draivo nestokojančių“ ir kartu piktų rifų. Ką jau kalbėti apie Rob Halford atliekamą vaidmenį. Vietomis atrodo, jog jis tuoj į dvi puses perplyš. Tai neabejotinai vieni geriausių metų jo balso atžvilgiu. Būgnų partijos… Na, nežinau, kaip apibūdinti. Scott Travis kaip Scott Travis. Manau, ką nors apie jį sakyti ir nereikia.

Gabalai – ypatingai saviti. Kai kuriems kūriniams atitikmenis rasti sunku ne tik, kad šių muzikantų kitose veiklose, bet ir visame muzikiniame pasaulyje apskritai. Grupė turi charizmos. Ir tai yra labai didelė vertybė. Dar viena dainų savybė – dviveidiškumas. Patirtis rodo, kad kai kurie gabalai puikiai tinka bet kokiai nuotaikai. Kai pikta, visada norisi kažko tokio purvino. Na, o per vakarėlius „Little Crazy“ ar „Vicious“ – puikus pasirinkimas!

FIGHT „War of Words“ visomis prasmėmis tiesiog neprilygstamas. Tai savo veidą turintis albumas, kuriuo verta pasidomėti ne tik JUDAS PRIEST gerbėjams. Tai geras pasirinkimas ir tiems, kuriems minėtoje grupėje trūksta purvo ir sunkumo. Labai viliuosi, kad galbūt dar kažkada šis projektas atsigaus bent trumpam.

Vertinimas: ne ką silpnesnis 10/10

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Vytas V.
2008.03.26 13:56

gerai, kad turime Vitali Kairiuksti – tikrasis analiniu ypatumu meistras.

only69
2008.03.26 13:44

vaflinskas iš postų sprendžiant tai visiškas analfabetas (ką ir pats pripažino), bet užtat puikus iliustratorius, galėtų suteikt rašiniams vizualizaciją.

O savioro darbas pakankamai informatyvus ir įdomus. Toliau!

Vytas V.
2008.03.24 22:45

“Vytai, o tu nenori pats pamėgint? :) ”

as nemoku, normaliai rasyti. Sunku parasyti, kad tekstas rislus butu. As labiau megstu skaityti kaip kiti raso.

burn
2008.03.24 16:16

tai sukurkit koki torrent.metal.lt psl ir idekit paklausyt kas ka turi reto. O salia butu aprasymas.

Kathaaras
2008.03.24 14:26

Reaguojant i Vyto komentara del senienu, ai niekaip neprisiruosiu prisesti prie straipsnio apie senasias Kanados thrasho grupes.Reiks kada susikaupt turint laisvo laiko.

Chimeritas
2008.03.24 14:00

Vytai, o tu nenori pats pamėgint? :)

Vytas V.
2008.03.24 13:52

davai, apie pacius pirmus tris VENOM albumus parasyk

Chimeritas
2008.03.24 12:52

Jėga, kuo toliau, tuo įdomiau, Saviorai, rašai. Ne visur sutinku su išdėstyta nuomone, bet skaityti tikrai įdomu. Taip ir toliau!
Ta proga reiks vėl užsimest “War of Words”, seniai jau beklausytas.

Noctoferus
2008.03.24 12:12

matos rimtai žiūri į muziką m/

theTruth
2008.03.24 12:08

Aplenkei mano saviorai, kaip tik turėjau mintį apžvelgti savo cd’s turimusir parašyti čia kažką, bet recenzuoti vien originalus.
Pagarba

Kathaaras
2008.03.24 11:38

Saunuolis.Kazkam tai bus naudinga. Tvirtai palaikau ideja rasyti ir apie senus darbus – ne tik apie sviezienas.

Vic_Rattlehead
2008.03.24 11:11

o savioras tikrai nusipelno pagyrimo. thumbs up!

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus