Albumai

IN EXTREMO „Raue Spree“ (DVD) – puiki folk metalo dozė visam vakarui

2007.07.09 00:00, Savioras

Jau prabėgo daugiau nei metai nuo tada, kai viduramžių kultūrą propaguojantys vyrukai išleido trečiąjį koncertinį albumą, antrą kartą palepindami gerbėjus ir vaizdo įrašu. Kadangi pats šio koncerto įrašą įsigijau gan neseniai, savo nuomonę išsakysiu tik dabar.

IN EXTREMO „Raue Spree“ (DVD) – puiki folk metalo dozė visam vakaruiVokietukai IN EXTREMO man asmeniškai yra neeilinė grupė, turėjusi įtakos mano muzikinio skonio vystymuisi. Tik niekaip nesugalvoju, kaip apibūdinti jų grojamą stilių. Visų pirma reiktų paminėti, jog karjeros pradžioje tai buvo paprasta folk muzikos grupė, akustiškai grojusi Vakarų Europos viduramžių dainas. O dainos buvo rašomos įvairiomis kalbomis – vokiečių, senovės vokiečių, lotynų, islandų, švedų, ispanų, hebrajų ir t.t. Dainose taip pat naudojama ir įvairių laikų poezija (nuo Karminos Buranos iki Johano Volfgango Getės). Instrumentų – ne ką mažiau. Šios grupės įrašuose (šis DVD įrodo, kad ir koncertuose) galima išgirsti arfų, dūdmaišių, o taip pat ir begalę kitų pučiamųjų instrumentų, rylą, hakbretą, liutnę, tromba mariną ar švedišką smuikelį, kurį jie vadina nyckelharpa, o svarbiausia – nuo 1998 m. šį instrumentų rinkinį papildė elektrinė gitara, bosas ir būgnų sąstatas, įnešę stipraus metalinio skambesio. Manau, visa tai būtų galima pavadinti tiesiog folk metalu, bet išgirdus grupę neapsiverčia liežuvis pasakyti tik tiek.

Grįžkime prie šio įrašo. Koncertą sudaro 24 kūrinėliai bene iš visos IN EXTREMO istorijos. Be abejo, kadangi tai – „Mein Rasend Herz“ turas, iš šio albumo kūrinių daugiausiai. Vis dėlto tai nekliudė grupei sugroti visų hitų, tarp kurių įmaišytas net ir „Ich Kenne Alles“. Tiesą sakant, jei eičiau į jų koncertą, tai va būtent tokio setlisto labai norėčiau.

Kaip jau minėjau, visos dainos atliktos naudojant begalę instrumentų. Instrumentus taip greitai keisti, manau, nėra sudėtinga, nes grupės sudėtyje – net septyni „žmonės-orkestrai“. Sudėtingiau yra tais visais instrumentais mokėti groti. Na, o įraše viskas suderinta lyg ir neblogai, nors būtų galima prisikabinti prie kelių dalykų. Kartais tikrai norėjosi garsesnių gitarų, ypač tokiuose veikaluose kaip „Palästinalied“. Kitose vietose ausys lyg norėtų daugiau žemų dažnių skambant būgnams, bet iš esmės jie girdisi neblogai. Dar vienas dalykas, kuris „užkibo“ už ausų, – kai kurių dūdelių nederėjimas su kitais instrumentais. Na, bet kai instrumentų tiek daug, manau, sunkoka, kad viskas skambėtų darniai šimtu procentų. Visgi liaudies instrumentus sunkiau suderinti nei gitaras.

Vaizdinė dalis, manau, puiki. Operatoriai čia padirbėjo neblogai. Neliko tokio scenos užkampio, kuris nebūtų parodytas bent iš kelių pusių. Ant scenos ryškiai matėsi kiekvienas veikėjas. Na, o pati grupė galbūt nedaro stebuklų ant scenos, kaip kokie RAMMSTEIN, bet žiūrėti malonu (jų įvaizdis man visąlaik patiko). Yra ir šiek tiek pirotechnikos, bet daugiausiai tas pats vaizdas – muzikantai smagiai linksminasi ant scenos (ypač įstrigo dūdmaišininkų šokami „rateliai“), o minia šėlsta kartu. Vaizdo kokybė irgi nebado akių – viskas atrodo aiškiai ir gražiai.

Taigi šis DVD – tiesiog puiki folk metalo dozė visam vakarui. „Raue Spree“ rekomenduoju ne tik folk metalo, bet ir paprastos vokiškos industrijos mėgėjams.

Vertinimas: 8/10

IN EXTREMO „Raue Spree“ (DVD)
„Universal Music“, 2005

01. Raue See
02. Spielmannsfluch
03. Horizont
04. Vänner Och Frände
05. Küss Mich
06. Macht Und Dummheit
07. Ave Maria
08. Omnia Sol Temperat
09. Wessebronner Gebet
10. Mein Rasend Herz
11. Wind
12. Singapur
13. Captus Est
14. Ich Kenne Alles
15. Liam
16. Palästinalied
17. Nur Ihr Allein
18. Vollmond
19. Poc Vecem
20. Spielmann
21. Erdbeermund
22. Herr Mannelig
23. Merseburger Zaubersprüche II
24. Villeman og Magnhild

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Snieckus
2007.07.19 02:21

O kur butu galima nusipirkti?
:D

Ghetox
2007.07.13 00:14

Nu jeigu dudos nedera, kam tiek ju prisitempia. :/

13_666
2007.07.10 17:43

pritariu EvillSpell, kad paweluota…bet wistiek wisaj nk

Savior'as
2007.07.09 21:18

Aha, verehrt und angespien ir as rekomenduociau :]

EvillSpell
2007.07.09 19:48

Labai jau paveluota recenzija :P Bet vis vien smagi

Grizlas
2007.07.09 19:47

Sitie vokietukai smagiai groja. Bent jau issiskiria is gausybes panasaus stiliaus grupiu. Ir klausosi daug geriau uz suomiska “polkmetali”:) Puikus ju albumas “Verehrt Und Angespien”. Rekomenduotina;)

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus