Adis Straipsniai

AC/DC „Black Ice“ - varža krinta?
2008-10-24
Diskas po visų aštuonerių metų tylos. Ar nesugižo rokenrolas? Ar Brianas dar neužkimo? Ne. Bet tenka pripažinti, elektros įtampa gerokai sumažėjusi. Ne, nieko tame labai blogo nėra, visgi tai tie patys AC/DC, bet...
Daugiau
GRAVE „Dominion VIII“ - visiems patogus kompromisas
2008-10-16
Dėl ko geležgalviai mėgsta death metalą? Spėju, dėl jo masės ir negatyvaus, nihilistinio emocinio užtaiso. Ar bent jau taip buvo 9-10 praeito amžiaus dešimtmetyje, kai Švedijoje susikūrė GRAVE. Šiemet grupė pristatė savo aštuntąjį studijinį darbą. Po dvidešimties metų nuo pirmojo savo demo.
Daugiau
METALLICA „Death Magnetic“ - bandymas atgauti nekaltybę?
2008-09-23
Atsimenate, dar prieš „St.Anger“ pasirodymą Larsas, Džeimsas, Kirkas ir Robertas visais varpais skalambijo, kad tuometinis naujausias jų darbas labai nudžiugins senus grupės fanus. Vėl išgirdęs pažadus apie senąjį grupės skambesį, negalėjau nulaikyti ironiškos šypsenos...
Daugiau
MOTÖRHEAD „Motörizer“ – keturių dešimtmečių garantija
2008-09-03
Ar MOTÖRHEAD gali sukurti blogą albumą? Viskas priklauso nuo to, ar MOTÖRHEAD patinka, ar ne. Taip, apie jų albumus galima kurti anekdotus, bet visada gali būti tikras - gausi būtent tai, ko iš jų tikiesi.
Daugiau
GRAND MAGUS „Iron Will“ - geriausių dainų rinkinys?
2008-06-18
Pradėsim nuo esmės: šįkart didieji magai nepasiūlė klausytojams nieko nei labai naujo, nei pribloškiančio. Kažkas panašaus į „geriausių dainų“ kompiliaciją, tik kad visi tekstai ir rifų kombinacijos naujos. Bet viskas pakankamai atpažįstama, turbūt net ir pernelyg.
Daugiau
SEPTICFLESH „Communion“ – dar viena graikiška infekcija
2008-05-30
Uždavus klausimą „Graikija ir metalas. Kas?“, daugelis turbūt nesusimąstydami atsakytų: "Roting Kraaaaist!" Teisingas variantas. Bet tik vienas iš kelių galimų.
Daugiau
OPETH „Watershed“ - aukso vidurio formulė
2008-05-16
Jei visą albumo apžvalgą reikėtų sutraukti į vieną sakinį, jis būtų toks: „albumas, idealiomis proporcijomis apimantis viską, ką geriausio gali pasiūlyti metalinė muzika“. Lyrika, riaumojanti agresija, sudėtinga, bet ir emocijų, dvasios į antrą planą nenustumianti kompozicija. Netgi ir „nemetalas“, taikliai „įsipaišantis“ į bendrą grupės skambesį.
Daugiau
TESTAMENT „The Formation of Damnation“ - taiklus smūgis į paširdžius
2008-04-03
Tiesą sakant, diskas įtrėškė mane giliai giliai į kėdę. Pastarąją beveik sulaužydamas. Ko jau ko, bet tokios masės iš tiek metų grojančios, klasika tapusios grupės, nesitikėjau. Paprastai tokiame amžiuje jau laikas kurti visokius progresyvus, eksperimentuoti, bet ne daužytis ta jėga, kuria pulsavai prieš porą dešimtmečių.
Daugiau
MEKONG DELTA „Lurking Fear“ - psichodeliškai tvarkinga visata
2007-09-13
Pirmoji mintis, išgirdus naujojo MEKONG DELTA albumo pavadinimą, buvo – ką, progressive thrash, ir dar paveiktas H.P. Lovecrafto?.. Nerealu! Ir visgi, pasirodo, nevisai...
Daugiau
NIGHTWISH „Dark Passion Play“ - lemtingas posūkis
2007-09-06
Turbūt ši recenzija bus ta, kuri padės „Rimi“, „Maximai“, „Iki“ ir „Norfai“ pelningai utilizuoti supuvusias pomidorų atsargas. Su ja greičiausiai nesutiks absoliuti dauguma skaitytojų ir senųjų suomių fanų.
Daugiau
NILE „Ithyphallic“ – smėlynai, katakombos ir dieviška erekcija
2007-09-03
Egiptoamerikiečiai NILE tvirtina, kad paskutinysis albumas – kol kas geriausias darbas jų diskografijoje. Bet tai mėgsta sakyti beveik kas antra grupė kiekvieno naujo albumo pristatymo interviu.
Daugiau
SEPULTURA - braziliškas kapas amfiteatre
2007-08-29
Nuo koncerto praėjo daugiau nei mėnuo, bet atsiminimai neblėsta. Manau, galima drąsiai teigti, kad brazilų pasirodymas buvo vienas kertinių ir labiausiai vykusių koncertų 2007-ųjų Lietuvos sunkiojoje scenoje.
Daugiau
MEGADETH „United Abomination“ - pagiežingo nihilizmo dozė
2007-05-17
Albumo pavadinimas puikiai atspindi visą įrašo dvasią ir idėją: pasišlykštėjimas pasauliu, savimi, veidmainyste, karu, žmonija ir panašiais dalykėliais tiesiog trykšte trykšta iš naujausio MEGADETH darbo.
Daugiau
SCORPIONS koncertas Vilniuje - "skorpai" vis dar turi geluonį
2007-04-12
Nežinau kaip kitiems, bet man Velykos jau pradeda asocijuotis su roko muzika. 2006-ieji - itin energingas SODOM trašyzmas, 2007-ieji - kažkiek nostalgiškas, bet tikrai rokeriškas SCORPIONS šou.
Daugiau
FINNTROLL „Ur Jordens Djup“ - troliai niršta vis labiau
2007-03-29
Pagaliau, po trejų metų pertraukos suomiškieji troliai (tik stūgaujantys visgi švediškai) vėl išeina palėbauti į žmonių pasaulį. Su nauju balsu, bet su... ne, negaliu pasakyti, kad su visiškai senu skambesiu.
Daugiau
HUSKVARN „Sadistika“ – netikėta benzopjūkliška staigmena
2007-03-23
Prisipažinsiu, HUSKVARN – dar viena patirtis, kai pirmasis įspūdis visiškai neatitinka galutinės nuomonės. Na, bet patys pasakykit, kiek jūs rimtai žiūrėtumėte į grupę, pasivadinusią HARLEY, COLT 45 ar kaip kitaip?
Daugiau
ROTTING CHRIST „Theogonia“ – ir vėl kitu kampu į juodumą…
2007-01-17
Kai kas sako, kad pats tikriausias black metalas yra tas, kuris jau praeityje. Ko gero, sunku būtų su tuo ginčytis. Juolab, kad naujausias graikų, regis, ne taip jau seniai viešėjusių ir Lietuvoje, albumas tikrai nepretenduoja į kanoninius-klasikinius darbus...
Daugiau
WITCHERY „Don’t Fear the Reaper“ - poetiškas thrash?
2007-01-02
Kartais net sunkoka iškart įsivaizduoti, kokių stilistinių požanrių mišrainių esama. Jazz death metalas šiais laikais jau nebe taip intriguoja, pagan doom irgi jau ne toks retas egzempliorius.
Daugiau
BENEDICTUM „Uncreation“ - sako, visos moterys yra čempionės
2006-12-23
Grupė gal nebūtų sukėlusi tokio susidomėjimo, jei ne viena tokia šiek tiek pikantiška detalė: pagrindinė grupės vokalistė yra moteris. Kas čia pikantiško, juk tokių grupių yra dešimtys? O imkit ir paklausykit patys.
Daugiau
THERION „Gothic Kabbalah“ - pakankamai problematiškas albumas
2006-12-06
Šis darbas, oficialiai pasirodysiantis tik kitąmet — gyvas įrodymas, kiek stipriai pirmąjį įspūdį gali sudaryti įprotis, įvaizdis ir lūkesčiai. Kad ir ką sakytų pavadinimas, naujausias THERION diskas su gotika neturi nieko bendro.
Daugiau
AGALLOCH “Ashes Against The Grain” - rudeninių nuotaikų kolekcija
2006-11-16
Stipriai epiška. Ne per lyriška. Pats tas tam laikui, kai lapai jau nebe romantiškai krenta, o pradeda visai neromantiškai pūti ir taip savotiškai kvepėti.
Daugiau
INSOMNIUM “Above The Weeping World” – kolekcijoje turėti gal ir verta
2006-11-14
Su kuo jums asocijuojasi grupė INSOMNIUM? Man pačiam – tikrai ne su Suomija, sauna ar kitais nacionaliniais rusų medžioklės ar žvejybos ypatumais, o tik su klubu „Pepsi-Zet“...
Daugiau
SIKTH „Death of the Dead Day“ – beprotiška mozaika
2006-10-18
Internete galime prisirankioti daugybę rekomendacijų, nuo ko „geriausia pradėti klausyti metalą“. O štai aš pateiksiu rekomendaciją, nuo ko pradėti geriau nereikėtų. Tai šiemetinis britų SIKTH albumas aliteratyviu pavadinimu „Death of the Dead Day“.
Daugiau
BORKNAGAR “Origin” - akustinė giedra
2006-10-10
Kaip lengviausia apibūdinti naujausią norvegų BORKNAGAR albumą? Iš tiesų, tai gana nesunku. Pasiimam priešpaskutinįjį „Epic“ ir iš jo išoperuojam elektrizuotas gitaras, septynis nuošimčius perkusijos ir prisodrinam fleitos partitūromis.
Daugiau
I “Between Two Worlds” — naujai įsikūnijusi jėga
2006-10-06
Kažkada ties metų viduriu buvau nusprendęs, kad šie metai visgi nepasižymi itin gerų albumų gausa. Laimei, keli įrašai pakeitė tokias pesimistiškas nuotaikas. Ilgai lauktas norvegiškojo black metalo korifėjaus Abbatho projektas “I” — vienas iš tokių.
Daugiau
CATAMENIA “Location: COLD” - klajonės tarp black, heavy ir šiaurės
2006-09-25
Populiariojoje literatūroje yra toks neoficialus terminas, kaip “lengvas skaitalas”. Kai suskaitai, patiri kažkokį trumpalaikį, bet ilgiau neįsimenantį malonumą, o po to pamiršti iki sekančio skaitymo.
Daugiau
AMON AMARTH “With Oden on our Side” - artėja kūrybinis ragnarokas?
2006-09-18
Reikia pasakyti, kad šiame AMON AMARTH albume išlaikytas savotiškas balansas: kiek šiaurietiškai didingai skamba dainų pavadinimai, tiek monotoniška pati muzika.
Daugiau
DECAPITATED “Organic Hallucinosis” - plieninė mėsmalė sukasi
2006-09-15
Būna taip – klausai visokių intelektualybių, progresivybių, o ausis ima ir užsinori ko nors aštresnio, paprastesnio, ko nors atsipalaidavimui po suknistos darbo dienos ar tiesiog šiaip kaimynams ar po laiptines klaidžiojantiems sektantams pagąsdinti...
Daugiau
BLACK LABEL SOCIETY “Shot To Hell” - nei šėtonas, nei plunksnuotis
2006-09-13
Nors viršelis nuteikia ir linksmai, visgi emocijos, užgriūnančios perklausius diską, nėra tokios optimistiškos, kokių norėtųsi... Toks jausmas, kad albumas kurtas mechaniškai, iš įpročio, be jokio įkvėpimo.
Daugiau
BLIND GUARDIAN “A Twist in the Myth” - auksiniai laikai kartais sugrįžta
2006-09-11
Taip pat skaitykite „A Twist in the Myth“ – legendos kuria legendas Ar grupė gali persistengti su melodingumu, su muzikos, instrumentų
Daugiau
ENSLAVED „Ruun“ - black metalas tiems, kas „netrve“
2006-09-06
Išdavystė! Ir dar iš norvegų (!) tarpo!!! Kur tas šiukšlinas garažinis skambesys, kur tas „raw“ idealas, ateinantis iš šnypščiančių kasetinės kokybės įrašų, kai svarbiausia ne kaip moki grot, o ką nori pasakyti apie šėtoną ar kokią bažnyčią agituoji supleškinti?
Daugiau
IRON MAIDEN „A Matter of Life and Death“ - nieko naujo, bet ir nieko baisaus
2006-09-03
Reikia pripažinti, pirmąkart susidūriau su tokia neįprasta baimės forma. Imi diską, žmogau, kišiesi sau į... khem, grotuvą ir neramu dėl to, ką ten išgirsi.
Daugiau
JOE SATRIANI „Super Colossal“ – nei super, nei kolosalu
2006-08-26
Apibūdinant visą albumą keturiais žodžiais, jį galima pavadinti „dar vienu SATRIANIO albumu“. Iš tiesų, viskas tuo kaip ir pasakyta - kas nenori detalių, gali toliau nė neskaityti.
Daugiau
  1 2