Albumai

INSOMNIUM “Above The Weeping World” – kolekcijoje turėti gal ir verta

2006.11.14 00:00, Adis

Su kuo jums asocijuojasi grupė INSOMNIUM? Man pačiam – tikrai ne su Suomija, sauna ar kitais nacionaliniais rusų medžioklės ar žvejybos ypatumais, o tik su klubu „Pepsi-Zet“, dar vis besikuriančiu „Ferrumu“ ir jaunatvišku žiemos girtuokliavimu Žvėryno prieigose.

INSOMNIUM “Above The Weeping World” – kolekcijoje turėti gal ir vertaBūtent šie, o ne kokie muzikiniai argumentai ir pritraukė akį prie šiemetinio karštųjų (o taip, tą įsimintiną vakarą tikrai buvo karšta!) suomių vaikinų leidinio. Nes šiaip jau nesu nei didelis, nei ko gero apskritai INSOMNIUM fanas. Kodėl? Dėl prakeiksmo „aha, gražu, bet jau kažkur girdėta“, kuris buvo pakankamai ryškus pirmuosiuose dviejuose albumuose.

Ir štai trečiuoju albumu du Ville, Markus ir Niile bando pakilti virš šio virkaujančio pasaulio. Ir pažiūrėti, kaip jis pasikeitė per paskutinių poros metų laikotarpį.

Sunku su tuo pasauliu. Jis pilnas nuolat niurzgančių kritikų, tad norint įtikti kuo didesniam tokių skaičiui, tenka vis labiau ir labiau stengtis. Bet, atrodo, šiam kvartetui iš Joensuu miestelio šiaurės Karelijoje, tai nesunku.

„Firminis“ grupės skambesys išlaikytas. Kompozicijos — tokios (tipiškai suomiškai melodic deathiškai) sklandžios, dinamiškos, melodingos ir šiek tiek šiurkščios. Tiesa, vienam iš tų prakeiktųjų kritikų, kaip tik rašančiam šią recenziją, jos gal kiek ir per saldžios, labiau tinkančios 19-metėms melodingojo deatho fanėms, nei, tarkim, asmenims, derantiems prie kai kurių mūsų death scenos patriarchų charakterių, bet… tiek to, tegul tas „dailumo“ santykis būna įvertintas „pusė velnio“ ;).

Tekstai. Vaizdingi, apie viską ir apie nieką, t. y., konkrečios koncepcijos nėra. Matyt, apie gyvenimą ;). Bet kuriuo atveju per visus riaumojimus, šnabždėjimus ir ištąsymus vis tiek beveik neįmanoma suprasti. Išeitys, visiškai lygiavertės, yra dvi: arba skaityt lankstinuką, arba išvis nekreipt dėmesio, mėgaujantis vien bendru vokalo skambesiu. Dar kartą pabrėžiu – visiškai nieko neprarasite pasirinkę tiek vien pirmąjį, tiek vien antrąjį variantą.

Techninė-kompozicinė, žodžiu, visa „užkulisinė“ gamybinė pusė – be priekaištų. Ne veltui Suomija… Įdomi detalė: sakykit ką norit, bet kai kurių gabalų rifuotės, soliagos, ritminis laužymas man primena… mūsiškius MANDRAGORA. Taip, tada, per pirmąjį „Ferrum Frostą“ Rimas padovanojo suomiams MANDRAGOROS CD, bet būti tokiems įžūliems… :D

Nuosprendis: neblogas albumas foninei muzikai. Nes, klausant atidžiai, labai greitai atsibosta. Gal kiek geresnis už ankstesniąją grupės kūrybą, bet ne tiek jau ir daug. Kolekcijoje turėti gal ir verta, bet „metų albumu“ tikrai netaps.

Vertinimas: kažkur tarp 7 ir 8 iš 10. Galima pasimokyti, ir ką reikia daryti, ir kaip nereikia daryti.

INSOMNIUM “Above The Weeping World”
© Candlelight Records 2006

1. The Gale
2. Mortal Share
3. Drawn to Black
4. Change of Heart
5. At the Gates of Sleep
6. The Killjoy
7. Last Statement
8. Devoid of Caring
9. In the Groves of Death

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Thomazitaz
2006.11.29 16:38

pirmoj vietoj statyciau antra albuma insomniumu. Man jis maziausiai dvelkia monotonija, idomiu muzikiniu sprendimu, ty kabina ne vienas kuris nors gabalas bet visi, tikrai pilnas ir brandus albas, malonu klausyti.. Antroj vietoj man butu pirmas ju albumas, o trecia vertinciau panasiai kaip Adis, man viskas kazkur jau girdeta..

Varnalesha
2006.11.18 02:10

..na galiu pasakyt tik tiek,kad pirmas ju albumas labiausiai kabino ir kabina..o sis-besikartojantis..

Cowboy_From_Hell
2006.11.16 22:06

blogiau už pirmą, bet, rods, geriau už antrą albumą… visgi, labai kokybiškas

Eraser
2006.11.15 23:41

Nors ir lb gerbiu siuos suomiu vis delto kazko truksta palyginus su pirmais dviem, 9/10 :P .Pirmas geriausias

UNKNOWN
2006.11.15 14:54

Negirdėjau,tai nieko negaliu sakyti nei apie šį albumą,nei apie šią grupę apskritai.Kada reiks pasižvejoti šią grupę imerkus asilo uodegą į eketę.

Birutė
2006.11.15 11:08

Kadangi mano nuomonė tiek apie šį CD, tiek apskritai apie Insomnium kūrybą yra visiškai priešinga šiai recenzijai, tuoj užsisakysiu šį tvarinį. Originalą, nes kitaip neperleistas.

odium
2006.11.14 23:02

visiškai blankus albumas, nors atliktas profesionaliai ir kokybiškai. man jų debiutinis diskas “in the halls of awaiting” yr palikęs didžiausią įspūdį, o pastarajam diskui daugiau 6 neduočiau.

annodomini
2006.11.14 20:42

viskas užkniso visi draugai visi aplinkiniai tiek nete pažystami paskutiniu metu pasinešė ant insomnium kažkada skubomis prabegau semplus tai gal neužkabino varau diskografija pumpuot :P

Ethereal
2006.11.14 20:33
[quote]neblogas albumas foninei muzikai. Nes, klausant atidžiai, labai greitai atsibosta.[/quote]

visiskai pritariu. Praeiti albumai labai patiko, o vat sis… gal ir neblogas, bet niekaip nesigauna normaliai viso perklausyt, perklausius puse albumo staiga suprantu kad viska praklausiau :/

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus