Albumai

MEKONG DELTA „Lurking Fear“ - psichodeliškai tvarkinga visata

2007.09.13 00:00, Adis

Pirmoji mintis, išgirdus naujojo MEKONG DELTA albumo pavadinimą, buvo – ką, progressive thrash, ir dar paveiktas H.P. Lovecrafto?.. Nerealu! Ir visgi, pasirodo, nevisai… Bent jau, kaip teigia patys muzikantai, taip pat nemaži šio rašytojo gerbėjai, amerikiečių siaubo literatūros legenda su pačiu albumu nieko bendro neturi.

Šiek tiek žavesio, žinoma, dingsta, bet dar juk lieka muzika.

MEKONG DELTA „Lurking Fear“ - psichodeliškai tvarkinga visataMEKONG DELTA jau savo debiuto laikotarpiu buvo per žingsnį toliau standartinio metalgalvio klausytojo, lygiai taip yra ir dabar, po dviejų dešimtmečių. Regis, tvarkingos kompozicijos virsta kažkokia kreivoka visata, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo kažkokia ne tokia, bet panagrinėjus ją dalimis – lyg ir viskas tvarkoje… Žodžiu, kaip tam tikra atvirkštinė M.C. Escherio „neįmanomų laiptų“ versija – bendras skambesys kažkoks nenormalus, nors atskiros jo struktūrinės dalys – kuo gražiausios ir tvarkingiausios.

Balsas. Po pirmų perklausų iškyla keistoka asociacija: Leo Szpiegelio vokalas – kažkoks Kai Hanseno ir Andi Deriso (HELLOWEEN) mišinys. Taip, beveik galima daryti prielaidą, kad tai – vienas iš vokiečių metalo skiriamųjų bruožų :). O ir vaikino išvaizda – Robas Halfordas su „kasytėmis“… :D

Gitaros. Ne, čia jokių virtuoziškų pasažų nėra. Galima sakyti, net atvirkščiai – patys rifai gana primityvūs ir monotoniški. Bet tik ne jų kompozicija. Būtent tas kelialaipsnis monotoniškumas ir ima sėkmingai lydyti klausančiojo smegenis, o dar pavydėtina savotiška dermė su vokalu… Brain damage guaranteed.

Klasika. Albume yra trys klasikinės muzikos perdirbiniai. Galbūt juos net vadinčiau stipriausia albumo dalimi. Įspūdingiausiu laikyčiau „Allegro“ – Dimitrijaus Šostakovičiaus „Dešimtosios simfonijos“ interpretaciją plieniniu stiliumi. Atsimenate MANOWAR „Flight of the Bumblebee“? Čia kažkas panašaus, tik kad viskas žymiai sudėtingiau ir… psichodeliškiau. Ir negėda duoti paklausyti klasikos mėgėjams… su slapta viltimi, kad jiems irgi pavažiuos stogas ;). Na, ir šiaip, sakyčiau, vienas labiausiai pavykusių sunkiosios muzikos priartėjimų prie klasikinės muzikos.

Baigiamasis žodis. Iš pirmo žvilgsnio – paprasta, bet… kažkas ne taip. Beveik primityvu, bet… ne iš pirmo karto suvokiama. Ne, per dvidešimt metų MEKONG DELTA idėjiškai nė kiek nepasikeitė…

Vertinimas: 11B iš 466 (oct)

MEKONG DELTA „Lurking Fear“
© 2007 „AFM Records“

1. Society In Dissolution
2. Purification
3. Immortal Hate (Accepting Prayers of Supremacy)
4. Allegro Furioso
5. Rules of Corruption
6. Ratters (Among The Dead)
7. Moderato
8. Defenders of The Faith
9. Symphony of Agony
10. Allegro

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Adis
2007.09.21 12:16

Jonai, pagarba, kad iki šiol neatsakei į paskutinį mano postą. Malonu, kad dar sugebi atsilaikyti prieš provokacijas :D

Adis
2007.09.15 13:06

Jonai, tu bailys ir lenkų vergas.

Dabar laukiu kvietimo į dvikovą per artimiausią koncertą, kuriame vis tiek nebūsi ;)

brotheris
2007.09.15 12:02

Ir čia :)))
Kaip supratau, tai leiblo nebus ? ir turų nebus ? :((((

Gaila, kad nebus kam palinkėti minuso

sol_Invictus
2007.09.15 10:46

Sorry Offtopas:

Na tik nevadini manęs bailiu ir neprikaišioki Lenkų(Kokia ten scena manau ir pats žinai,tik dėl kažkokių principų pastaruoju metu jati pareigą “užvažiuoti”).Ko jau ko,bet šito tai aš nepakęsiu.Ne visuomet pavyksta tai kas būna suplanuota,tad nereikia prikaišioti ir pastoviai kaip mažam vaikui šaipytis.Visvien dainuoti nemoki ir nemokėsi :P.O dar Dickinsonas dievukas pagal sukamų albumu kiekį.Apgailėtina.

Adis
2007.09.15 10:33

Jonai, neabejoju, kad lenkai parašo geriau. Nevertėjo net sakyti…

sol_Invictus
2007.09.15 09:03

Nuostabi grupė,Puikus albumas,Šūdo vertas reviewsas.

Remigijus
2007.09.14 17:15

Na aišku čia pavarėt su tuo intelektualiu vertinimu. Bet būtinai paklausysim visgi technical thrash metal klasikai.

Chimeritas
2007.09.14 01:35

”Šiaip jau 283 iš 310.”

Reiškia maždaug 9,13/10. :)

O šiaip sudominai, reiks albumą paklausyt. Mėgstu šitą grupę.

Adis
2007.09.14 00:42

“oct skaiciavimo sistemoj simbolio B nera ;)”
Tikrai taip. Bet IMHO, “B” jau savaime nurodo sistemą, o vien 466, be nurodytos sistemos, gali būti ir neaišku, lengvai galima užsakityti už dešimtainę ;) Kas neatitiktų albumo atmosferos, perkeltos į vertinimo sistemą ;)

“”O išvertus į visiems mirtingiesiems suprantamą 10balę sistemą kiek būtų? ”

10/10″

Šiaip jau 283 iš 310.

SyZyGy
2007.09.13 21:23

“O išvertus į visiems mirtingiesiems suprantamą 10balę sistemą kiek būtų? ”

10/10

Bet aš asmeniškai vertinčiau 7. Nieko naujo.

Chimeritas
2007.09.13 20:46

”Vertinimas: 11B iš 466 (oct)”

O išvertus į visiems mirtingiesiems suprantamą 10balę sistemą kiek būtų?

Vic_Rattlehead
2007.09.13 19:48

oct skaiciavimo sistemoj simbolio B nera ;)

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus