Albumai

AMON AMARTH “With Oden on our Side” - artėja kūrybinis ragnarokas?

2006.09.18 00:00, Adis

Reikia pasakyti, kad šiame AMON AMARTH albume išlaikytas savotiškas balansas: kiek šiaurietiškai didingai skamba dainų pavadinimai, tiek monotoniška pati muzika. Panašu, kad grupę užpuolė nuobodulio jormungandras…

AMON AMARTH “With Oden on our Side” - artėja kūrybinis ragnarokas?Nemaloniausias dalykas, labiausiai stringantis ausyse – kažkoks linijiškumas. Visos gitaros, visas vokalas visuose gabaluose eina beveik tokia pačia ir nekintančia linija lyg lavono kardiograma. Garso stiprumas, gitarų partijos, vokalo ekspresija – praktiškai be jokių pasikeitimų viso albumo metu (turbūt vienintelė išimtis – “Prediction of Warfare”, kurio antrojoje dalyje visai skaniai, bet labai jau trumpai pakvimpa kažkokiu epiškumu). Ir jei klausai ne įsigilinęs, o darydamas dar kokį nors darbą, pavyzdžiui, rašydamas recenziją, dauguma gabalų tikrai nesiskirs vienas nuo kito.

Toks monotoniškumas turi ir teigiamą pusę – jis gana taikliai perteikia taip grupės propaguojamą skandinaviškumą – vikingiškumą. Pripažinkime, kad bent jau vizualiniame skandinavų mene savotiška monotonija, cikliškumas buvo itin dažnas elementas. Įspūdingi medžio raižiniai susidėdavo iš smulkių pasikartojančių detalių, bet visgi raižinio centre, jei tik tai buvo kažkokio epo ar konkrečios minties vizualizacija, o ne kasdienis padailinimas, atsirasdavo kažkokia centrinė figūra, apie kurią ir sukdavosi visas pasakojimas. O to šiemetiniame “likimo kalno” darbe, deja, tikrai nerasime.

Žinoma, tada albumą galime bandyti traktuoti ne kaip konceptualų darbą (nors, regis, dainų pavadinimai tam gana stipriai prieštarauja), o kaip “pažaidimus” atitinkama tema. Tokiu atveju, bent jau iš kompozicinės pusės situacija keičiasi bent jau į pateisinamą. Visgi nespecifiniam klausytojui, nesigilinančiam į visus tuos klodus, albumo skambesys, deja, taip ir liks nuobodžiu. Išimtis, turbūt, seni fanai ;).

Dainų tekstai – vaizdingi, gražūs, tikrai ne pernelyg abstraktūs. Bet… ko gero, geriau skambėtų, jei juos dainuotų kokie MANOWAR ar pan. Johano Heggo šnabždesio ir riaumojimo mišinys tekstus gerokai blankina, nukišdamas visa tai į bendrą ošimą.

Atsakant retorinį į klausimą, iškeltą recenzijos antraštėje – jei grupės kūrybinis ragnarokas ir artėja, visgi jis ateis ne tuoj pat. Apie tai galima spręsti jau vien iš to, kad albume yra kompozicija “Hermod’s Ride To Hel-Lokes Treachery Part 1”, o “Part 2” – nesimato… ;)

Vertinimas: 6/10. Gyviau, vyrai, gyviau!

AMON AMARTH – “With Oden on our Side”
© „Metal Blade Records“, 2006

1. Valhall Awaits Me
2. Runes To My Memory
3. Asator
4. Hermod’s Ride To Hel-Lokes Treachery Part 1
5. Gods Of War Arise
6. With Oden On Our Side
7. Cry Of The Black Birds
8. Under The Northern Star
9. Prediction Of Warefare

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
~zaltvyksle~
2006.09.23 21:36

hmm…Man asmeniškai stipriausia Amon Amarth kūryba – iki Fate of Norns albumo, pastarasis jau byloja apie prasidėjusį kūrybinį išsisėmimą. Galbūt per dažnai stengiamasi “štampuoti” albumus?

Adis
2006.09.19 07:51

Fate of Norns man visai patiko. Bet šitas – tiesiog kažkokia defova lopšinė/mantra, ir tiek. O viršelis – beje, kaip tik šis labiau patiko ;)

odium
2006.09.18 21:55

jo, dėl intelekto nesupratau, bet mėgti/nemėgti aspekto man asmeniškai tas neapsprendžia…
o dėl viršelio – būtent apie jį ir kalbėjau, o ne apie patį albumą.

speigas
2006.09.18 21:46

Odium: nesupratai manęs

Va, Adis taikliai pastebėjo:
“Visos gitaros, visas vokalas visuose gabaluose eina beveik tokia pačia ir nekintančia linija lyg lavono kardiograma. Garso stiprumas, gitarų partijos, vokalo ekspresija – praktiškai be jokių pasikeitimų viso albumo metu”
Nuo savęs pridursiu, kadnors pykčio vyrai turi daug, bet kažkaip neišeina jiems to perteikti.Galima palyginti su automobiliu, korio akseleratorius spaudžiamas iki dugno, o įjungta laisva pavara.Kaukia ir stovi vietoje.
O iš viršelio daryti kokia išvadas apie albumą, tai sorry..

Dementor
2006.09.18 21:41

Na, is pat pradziu paklauses susidariau gana nebloga nuomone, taciau perklausius dar kelis kartus…Na, tikrai jaucias ta monotonija. Stilius savas islaikytas, taciau tai buvo ir Fate Of Norns, taciau pastarojo praktiskai visos dainos buvo gana stiprios. O sitame kiekviename gabale naudojami panasus elementai…Nors viskas atlikta kokybiskai, o klausant reciau sueina neblogai, todel rasyciau 7.5/10 (nu gerai, gal ir 7…). Siaip man patiko praeiti grupes albumai, del to tikiuosi, kad sekantis albumas gal gi bus idomesnis ir ivairesnis…Kitaip supyksiu.

odium
2006.09.18 20:59

intelekto tai čia gal nereikėtų prikaišiot…
naujo albumo kol kas negirdėjau, bet viršelis tai slabnai atrodo.

speigas
2006.09.18 20:50

Jep. man irgi buvo neiaisku uz ka jie giriami kai kuriu forumo dalyvu.Turbut uz ta riboto intelekto muzika.

Ravagas
2006.09.18 20:01

Albumas, kol kas nedaug ji klausius, baisiai vidutiniskas. Nuobodu…

PS. Adi, pagaliau pasitikrint AP dezute!

valentas
2006.09.18 19:56

Nu nu, ven už Fate of norns alba galima zdarovą pliusą dėti

CannibalKiller
2006.09.18 19:53

Viena iš labiausiai pervertinamų grupių, mano uomone auksciau vidotiniokiu niekaip nekapstanti.

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus