Cannibalkiller Straipsniai

TRUČO „Alkoholikai Žudikai“ – vidutinis thrash metalo albumas
2016-04-24
Paskutiniu metu thrash metalo Lietuvoje netrūksta. Nors šios stiliaus banga pasaulyje jau nusirito, pas mus turbūt pasiekia savo piką. Tad turim dar vieną naują grupę ir jų debiutinį albumą „Alkoholikai Žudikai“. Leidinys išleistas pačios grupės, kukliai, paprasto CDr formatu, minimaliu spalvotu viršeliu. Sakyčiau, gal šiek tiek ir atmestinai, bet kaip debiutui – atleistina.
Daugiau
2015 metų Lietuvos sunkiosios scenos leidinių apžvalga
2016-01-04
Šių metų lietuvišką metalo sceną puikiai apibūdintų žodis įvairovė, nors dar vis juntami ir trendiniai atgarsiai, kai visi puola groti vieną stilių. Bet taip pat galima pastebėti, jog atsiranda vis daugiau metalo ar roko stilių bei postilių grojančių kolektyvų. Aišku, galima pasakyti, jog turime daug įvairios muzikos, bet neturime stiprios kažkokio stiliaus scenos, nes tiesiog tą stilių groja tik vienas kolektyvas.
Daugiau
PEKLA „Speed'n'Roll“ – dulkių tikrai nekaups
2015-04-28
Po metų pertraukos nuo albumo įrašymo ir paviešinimo internete antras PEKLOS albumas „Speed'n'Roll“ galiausiai išleistas materialiu pavidalu – CD ir kasetės formatais. Kasetinėje versijoje, kuri ribota tik 50 vienetų, galima rasti papildomą gabalą „Puota Maro Metu“ su Kommander L. (LUCTUS, FUCK OFF AND DIE) vokalu. Tad, kaip visados, belieka atiduoti prioritetą analogui ir įsigyti kasetę.
Daugiau
AU-DESSUS „Au-Dessus“ – vietomis užburia, vietomis perauga į monotoniją
2015-03-30
Dar vienas virsmas Lietuvos scenoje. Pradėję kaip daug žadanti death metalo grupė PARALYTIC, bet taip ir nepateisinę lūkesčių, transformavosi į visiškai kitą stilistiką propaguojančią grupę. Pasivadinę AU-DESSUS nusprendė arti post black metalo klodus. Pastarųjų metų pasaulinis post trendas padėjo grupei gana greitai susirasti leidybos kompaniją ir pristatyti savo debiutinį albumą visais įmanomais formatais – CD, vinilu ir kasete.
Daugiau
2014 metų Lietuvos sunkiosios scenos leidinių apžvalga
2014-12-30
Jau keletą metų Lietuvos sunkioji scena pasižymi stabilumu. Aktyvių grupių kiekis pastovus, tik keičiasi pavadinimai, stiliai. Leidžiamų fizinių laikmenų kiekis nusistovėjęs apie 20 vienetų per metus. Leidiniai vis dažniau pasirodo įvairiais formatais. Tad yra ką paklausyti ir vertinti. Aišku, išlieka ta pati problema, jog neturime vedančios ir nors kiek ryškesnės grupės, kuri būtų vertinama ir žinoma ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Dauguma albumų užsienyje rimtesniuose portaluose ar spausdintoje medijoje sulaukia tik vidutinių, neutralių ar prastų įvertinimų. Aišku, didžiuliame informacijos sraute sunku tikėtis, jog užsienio apžvalgininkas pažvelgs į grupę giliau ir perklausys leidinį daugiau nei du kartus. O tuo pačiu pasidomės ankstesne grupės kūryba. Kita vertus, jeigu norime, jog mus tinkamai vertintų, reikia ir patiems į save pažiūrėti kritiškai.
Daugiau
CONSCIOUS ROT „The Years in Disgust“ – tobulos kokybės leidinys
2014-05-31
Pagaliau pasirodė antra „Metalinė Lietuva. Šaknys“ dalis. Nuo pirmosios dalies su DISSECTION „Dissected Tapes“, išleistos 2009 m., prabėgo 5 metai. CONSCIOUS ROT „The Years in Disgust“ CD patalpintos dvi CONSCIOUS ROT demo juostos: „Congenital Passivity“ (1993) bei „The Soil“ (1994).
Daugiau
NYKSTA „Lieka Tik Sienos“ – įdomus ir išbaigtas albumas
2014-03-17
Išformavę DERELICTION nariai netrukus 2013 m. sukūrė grupę NYKSTA. Tie patys nariai, prisidengę nauju pavadinimu, ima kitą muzikinę kryptį ir pabrėžia, jog tai – ne evoliucija, bet visai nauja grupė. Ilgai nedelsdami įrašo debiutinį albumą „Lieka Tik Sienos“.
Daugiau
2013 metų Lietuvos sunkiosios scenos leidinių apžvalga
2013-12-27
2013 metais pasirodė virš 10 fizinių leidinių, iš kurių keletą galima pavadinti profesionaliai išleistais ir turinčiais daugiau pretenzijų nei lokali scena. Taip pat po keleto metų pertraukos išleista ir pora vinilų. Taigi 2013 metų verčiausi.
Daugiau
UVIKRA „Bi“ – kupinas ieškojimų ir eksperimentų darbas
2013-07-01
Bent kiek atidžiau besidomintys lietuvišku pogrindžiu turėjo pastebėti LOIKAV projektą UVIKRA. Čia apžvelgiamas darbas jau trečias ir antras, išleistas fiziniu pavidalu.
Daugiau
LUCTUS „Stotis“ – pakankamai draivo, bet mažai įsimintinumo
2013-04-24
LUCTUS „Stotis“ - antras albumas po ketverių metų pertraukos. Ganėtinai ilgai žadėtas ir lauktas po „Ledo Tako“ vėliava, galiausiai išleistas kito lietuviško leiblo – „Inferna Profundus Records“. Albumas pristatomas digipack CD formatu, tvarkingai sumaketuotu juodai baltu apipavidalinimu.
Daugiau
DARK RAVAGE „The Fall of Inner Sanctum“ – klausomas ir kokybiškas juodmetalio albumas
2013-02-25
Šešeri metai tarp pirmo „Dawn of a New World“ ir antro albumo „The Fall of Inner Sanctum“ yra didelis tarpas. Džiugu, jog DARK RAVAGE, nors ir neproduktyviai, bet lėtai ir užtikrintai juda pirmyn.
Daugiau
PEKLA „Degsit!“ – belieka spausti dar kartą „play“
2013-01-14
Ganėtinai neblogas įrašas ir suvedimas. Maloniai stebina tai, jog vokalas ir tekstai suteikia albumui daugiau pridėtinės vertės, o ne tempia muziką dugnan, kaip Lietuvos sunkiojoje scenoje įprasta. Vokalavimo stilius primena UDO ir „Degsit!“ albumui suteikia papildomo šarmo ir energijos.
Daugiau
2012 metų Lietuvos sunkiosios scenos leidinių apžvalga
2012-12-31
Nors leidinių buvo pakankamai nedaug, pabandysiu išskirti verčiausius ir įdomiausius 2012 metų leidinius. Šioje apžvalgoje vertinti tik tie leidiniai, kurie buvo išleisti normaliu fiziniu formatu.
Daugiau
„Volcanic Slut Records“ leidiniai – antras dublis
2012-10-06
Kiekvienas muzikos pateikimo formatas turi gerbėjų. Simpatijos dažniausiai susiformuoja paauglystėje, kai pradedama rimčiau domėtis muzika. Vienas iš tokių keistesnių formatų – MC. Apžvalgoje - apie du „Volcanic Slut“ šio formato leidinius.
Daugiau
2011 metų Lietuvos sunkiosios scenos leidinių apžvalga
2011-12-30
2011 metai Lietuvos sunkiojoje scenoje leidinių gausa neišsiskyrė. Išleista apie 20 fizinį pavidalą įgijusių leidinių beveik visais įmanomais formatais – CD, CDr, LP, EP ir MC. Nors leidinių ir buvo pakankamai nedaug, pabandysiu išskirti dešimt, mano nuomone, verčiausių.
Daugiau
HAEIRESIS „Transparent Vibrant Shadows“ - ant ribos tarp metalinio ir dark ambient/industrinio pasaulio
2011-08-17
Pažįstu nemažai žmonių, kurie ieškodami sau tinkančios muzikos nueina ilgą stilistinį kelią nuo rock, punk, metalo, dar sunkesnio metalo, įvairios elektronikos, ambient, industrial ir galiausiai visiško triukšmo...
Daugiau
Rokas Baškys „Lėlių teatras“ – dvejopą įspūdį palikęs albumas
2011-08-10
Visada sunku objektyviai pažvelgti ir teisingai vertinti savos scenos kūrėjų darbus, ypač, jeigu tai yra debiutas. Dauguma rašančių apžvalgas veikia noras savus truputį geriau įvertinti bei įžvelgti daugiau teigiamų pusių, nei jų pastebėtų užsienietis recenzentas.
Daugiau
THE EARTH CONFESSION „Unearthly Refrains“ – paveikus ir įsimintinas albumas
2011-03-24
Rašydamas recenziją 2005 metais tikėjausi, jog netrukus pavyks išgirsti S.Vėlyvio balsą bei kūrybą fiziniam pavidale. Ir pagaliau po 12 metų – logiška tąsa, albumas „Unearthly Refrains“, su nauju projekto pavadinimu THE EARTH CONFESSION.
Daugiau
„Volcanic Slut Records“ leidiniai – pats tikriausias pogrindis
2011-02-28
Pagaliau turime naują undergroundo leidyklą - „Volcanic Slut Records“, kuri jau yra išleidusi 3 split kasetes: ELIMINATOR/FORNICATION, SANCTOPHOBY/SEXBLASPHEMY ir REGRESSIVE/GATEKRASHOR. Recenzijoje apžvelgiami pastarieji du leidiniai.
Daugiau
PERGALĖ „Horizontalios maldos palaima“ – imk vieną iš 100 dūrių
2011-02-04
Pagaliau. Super atlikėjų grupė sukūrė super albumą. Seniai beteko taip ilgai sukti savo grotuve lietuvaičių kūrybą. Grįžti iš darbo, paklausai, neri kasdienybėn ir mintyse kartoji „Aš tave subadysiu“, „Viskis“ gabalų žodžius, vis skambant ir skambant tam velniškam klavišinių pragrojimui.
Daugiau
HA LELA, POCCOLUS ir SKYFORGER „Under the Sign of Thunder... The Return of Baltic Pagans“ – baltiškojo metalo trijulės koncertinis įrašas
2009-11-29
Visada įdomu paklausyti mėgstamų grupių koncertinius įrašus, o kai viename leidinyje turime to meto Baltijos šalių geriausias komandas (?) – iš viso nenusakomas malonumas.
Daugiau
2008 metų geriausi Lietuvos sunkiojoje muzikoje
2009-01-08
Išaušus naujiems 2009 metams, pats metas apžvelgti, kokie leidiniai buvo išleisti praėjusiais metais. Ar buvo ko nors verto mūsų (mano) ausims?
Daugiau
BLACK SABBATH „Paranoid“ – antrasis britų legendų albumas. 1970-ieji
2008-09-22
Doom, stoner ir dar daug kitų stilių pradininkai bei idealai. Klasika ir kultu tapęs šis albumas ir visi kiti šios charizmatiškos grupės įrašai. Laikas nesugebėjo nugalėti šios nežmoniškos, ekspresija trykštančios jėgos. Vargu ar tai įmanoma.
Daugiau
SILHOUETTE „Theory of Dream“ - vienas įdomesnių debiutų Lietuvos metalo scenoje
2008-08-27
Seniai beklausiau kokios nors grupės, neturėdamas visiškai jokios išankstinės nuomonės, negirdėjęs nė vienos dainos, o tik žinodamas, jog tokia grupė kažkur egzistuoja.
Daugiau
POCCOLUS “Poccolus” - pagoniško metalo žadintojai
2006-05-25
Prabėgo daugiau kaip dešimt metų, kai pasirodė debiutinis ir vienintelis POCCOLUS albumas „Poccolus“. Tai bene pirmoji grupė Lietuvoje, kurios muzika krypo link pagoniško metalo, ir drąsiai galime ją vadinti viena iš šio stiliaus pradininkių mūsų šalyje.
Daugiau
INQUISITOR „Prelude“ – demo, atskleidžiantis grupės potencialą
2006-02-22
Paėmus „Prelude“ į rankas, iškart į akis krinta neypatingai originalūs dainų pavadinimai: „Pain“, „Soul“, „Dreaming“... Kadangi buklete dainų tekstų nėra, teko juos susirasti ir skaityti grupės tinklalapyje.
Daugiau
BENEDICTION „Subconscious Terror“ - senas geras death metalas
2006-01-24
„Subconscious Terror“ – tai pirmas vienos geriausių Anglijos death metalo grupių albumas. Prieš tai išleidusi tik vieną demo „The Dreams You Dread“ (beveik visos dainos įeina į albumą, išskyrus „Bonesaw“), grupė iš karto gavo kontraktą su „Nuclear Blast“.
Daugiau
RUINATION “Beyond” – stiprus ir visgi vidutinis albumas
2005-12-13
Taip pat skaitykite: RUINATION “Beyond” – kai nėra reikalo kažką įrodinėti Pirma perklausa Pirmas gabalas: Pirma mintis – grupę įtakoja
Daugiau
PROPHET OF DISASTERS “Repentant Tears” – dėmesio vertas lietuviško metalo kolekcijos egzempliorius
2005-12-05
O buvo laikai. Buvau jaunas, laisvas, nesubrendęs ir nesusaistytas įvairiais socialiniais saitais - žmona, darbu, pinigais, savikontrole. Visada šios mintys perskrodžia smegenis, nupūtus dulkes nuo savo pirmos pirktos originalios kasetės...
Daugiau
SPELLBOUND “Breath” – įrašas, vertas sunkiosios muzikos mylėtojo dėmesio
2005-10-30
Nežinau kodėl, tačiau šis darbas savo laiku nesukėlė man didesnio susidomėjimo. Įrašas pasirodė 1999 metais, tačiau grupė jau buvo iširusi dėl tragiškų įvykių, tad juo viskas lyg ir pasibaigė.
Daugiau
MOONRISE „Belieka tik laukti“ – parama undergroundui
2005-09-16
MOONRISE „Belieka tik laukti“ – tai trumputė trijų dainų demo kasetė, išleista mažos ir mažai kam žinomos „Fiasko Zone“ bendrovės iš Utenos. Kartas nuo karto paklausant šio įrašo, iškyla vis tas pats klausimas...
Daugiau