Albumai

NYKSTA „Lieka Tik Sienos“ – įdomus ir išbaigtas albumas

2014.03.17 00:00, Cannibalkiller

Išformavę DERELICTION nariai netrukus 2013 m. sukūrė grupę NYKSTA. Tie patys nariai, prisidengę nauju pavadinimu, ima kitą muzikinę kryptį ir pabrėžia, jog tai – ne evoliucija, bet visai nauja grupė. Ilgai nedelsdami įrašo debiutinį albumą „Lieka Tik NYKSTA „Lieka Tik Sienos“ – įdomus ir išbaigtas albumasSienos“, kuris išleidžiamas šiuo metu aktyviausioje Lietuvos metalo leidykloje „Inferna Profundus Records“, kuri, kaip visada, garantuoja puikią leidybą ir išpildymą.

Albumas išleistas digipack formatu juodai baltu viršeliu su dominuojančia juoda spalva. Viršelyje matomas balandis tiesiog dvelkia betoniniais didmiesčių miegamaisiais rajonais. Atvartuose galima rasti dainų tekstų nuotrupų.

Urban black metal – tokiu epitetu internete įvardijamas grupės stilius gan tikslai nusako girdimus garsus. Tiksliau tai galima būtų apibūdinti kaip depressive suicidal black, post metal ir black metal miksą. Greitesnės vietos bei vokalas primena LUCTUS albumą „Stotis“. Taip pat asociacijų galima rasti su THE AXIS OF PERDITION kai kuriais albumais ir HAEIRESIS albumu „Transparent Vibrant Shadows“.

Albumas prikausto dėmesį ir išlaiko per visą trukmę, nors ir tęsiasi beveik 50 minučių. O tai jau geras ženklas. Muzikos skambesys šaltas, bet ne plokščias, kaip tokiais atvejais dažnai būna. Saksofonas panaudotas neperlenkiant lazdos, tikslingai, kaip ir visi kiti instrumentai. Neužsižaidžiama su post ar dark ambientinėmis vietomis – visko yra saikingai ir viskas pateikiama skoningai ir motyvuotai. Išskirtinio dėmesio verta ritminė sekcija, ir ypač mušamieji. Ritmai įdomūs, šalti, subtilūs, nemonotoniški ir, svarbiausia, gerai išpildyti ir įrašyti. Tikrai geriausiai skambantis Mindaugo (GarLoq) darbas.

Tekstuose daug nihilizmo ir miesto vienišumo. Eskaluojamos temos labiau būdingos industrial stilistikai. Jean-Paul Sartre kūrinio „Šleikštulys“ citata CD atvarte puikiai atspindi tekstų koncepciją. Šleikštulio jausmas, kurį kelia absurdiška gyvenimo beprasmybė, juntamas kiekviename albumo kūrinyje. Kai kur tekstai per daug nukrypsta į meniškumo paieškas, bet apskritai NYKSTA tekstinė pusė yra viena įdomiausių, kurias pateikė sunkioji Lietuvos scena per pastaruosius keletą metų.

Apibendrinat NYKSTA debiutas „Lieka Tik Sienos“ – tikrai įdomus ir išbaigtas albumas. Be jokios abejonės, jis bus vienas geriausių 2014 metų metalo albumų Lietuvoje. Belieka tikėtis, jog grupė, išleidusi albumą ir pakoncertavusi, neišsikvėps ir (vėl) nepakeis muzikinės krypties, nes dabartinė kryptis potencialo dar turi. Laukiam kitų įrašų.

Vertinimas: 8,5/10

NYKSTA „Lieka Tik Sienos“

© „Inferna Profundus Records“, 2014

1. Vyne
2. Smelkiasi
3. Žmogus: I – Dar Giliau
4. Žmogus: II – Paranoja
5. Į.I.
6. Leistis
7. Rytojaus Moralės Dykuma

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
XIII
2014.03.18 02:24

geras albumas
džiugina ir lietuviški pavadinimai :)

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus