Albumai

SPELLBOUND “Breath” – įrašas, vertas sunkiosios muzikos mylėtojo dėmesio

2005.10.30 00:00, Cannibalkiller

Nežinau kodėl, tačiau šis darbas savo laiku nesukėlė man didesnio susidomėjimo. Įrašas pasirodė 1999 metais, tačiau grupė jau buvo iširusi dėl tragiškų įvykių, tad juo viskas lyg ir pasibaigė. Kita vertus, pats SPELLBOUND grotas stilius pas mus nėra labai populiarus. Prisipažinsiu, aš irgi ne kiekvieną dieną klausau kažko panašaus. Taip, kalbu apie vienokį ar kitokį progressive metalą. Nors šiaip, mano nuomone, šiam stiliui jau senokai ne progresas, o pirštų miklumas rūpi. Muzika muzikantams, kitaip sakant.

SPELLBOUND “Breath” – įrašas, vertas sunkiosios muzikos mylėtojo dėmesioTačiau sugrįžtant prie SPELLBOUND, galima teigti, jog šie vaikinai vos ne vieninteliai rimti anksčiau minėto stiliaus atstovai Lietuvoje, neskaitant vėlesnių S. Vėlyvio projektų. Grupė jau iširusi, tačiau tikrai verta išskirtinio sunkiosios Lietuvos muzikos mylėtojo dėmesio. Ši komanda egzistavo, berods, nuo 1992 iki 1998 metų, ir yra išleidusi du oficialius darbus – demo „Longing For The Origin“ (1995) ir albumą „Breath“ (1999). Pastarąjį čia ir pabandysiu apžvelgti. Skeptikams, vėl sakantiems, kam apžvelginėti tokį seną darbą, iš anksto atsakau, jog darbas vertas ne tik aptarimo, bet perleidimo į normalų CD. Kol kas visiems siūlyčiau įsigyti bent jau kasetę, kurią tikrai nesunkiai galima rasti pvz. „Danguje“ ar netgi „Bomboje“.

Pereinant prie paties darbo, norisi pastebėti, jog muzikine prasme „Breath“ nuo anksčiau pasirodžiusio „Longing For The Orgin“ ne daug kas skiria, abu daugmaž pateikia vienodas muzikines išraiškas. „Longing For The Orgin“ laikyčiau vis tik demo variantu, tuo tarpu mano apžvelginėjamą darbą jau galima vertinti kaip normalų albumą – viskas brandžiau apgalvota, dainos visą laiką išlaiko tarpusavio ryšį. Taip pat pastebimai pagerėjęs skambesys, nors idealiu variantu jis galėtų būti šiek tiek švelnesnis. Daugiau paklausius šis įrašo, šaižumas pradeda trukdyti susikaupti ir įsilieti į kūrinių esmę. Vietomis tiesiog pranyksta vidurinieji dažniai.

Muzikoje grupė nieko naujo neatranda, bet vis dėl to sugeba sudominti savo dainų komponavimu. Ryškios asociacijos su kanadiečiais THE TEA PARTY su gan svaria savo minčių ir interpretacijų dalimi. Vokalas – pagrindinis raktas, suteikiantis grupei išskirtinumo ir už Lietuvos ribų. Nesakau, kad Sigitas Vėlyvis geriausias Lietuvos vokalistas, bet tikrai vienas įdomiausių, bent jau man, nors reikia kažkiek laiko su juo apsiprasti. Kita vertus, norint gerai išnaudoti specifinio vokalo galimybes, reikalinga ir atitinkama muzika. Puikus to pavyzdys RUINATION darbas „Drive to Live“ – taip nederančio S. Vėlyvio vokalo dar neteko niekur kitur girdėti. Rezultate dėl to nukenčia abi pusės, kaip žinome, tai buvo ir viena iš priežasčių, kodėl atsisakyta šio vokalo grupėje.

„Breath“ – tai vienas iš nedaugelio lietuviškų leidinių, kuriuos kaskart klausydamas sugebu atrasti vis ką nors įdomaus. Tikrai žavus darbas. Belieka laukti naujų S.Vėlyvio grupių darbų, kurie tikrai turėtų tapti vienais geriausių Lietuvoje.

Išskirtinio dėmesio verti albumo gabalai: „Run… Run… Against The Sun“, „The map of frozen star”.

Vertinimas 8.5/10

“Breath”
1999 m. “Kablio Muzika”/”Dangus”

1. Decide Yourself
2. Breath
3. Target
4. Run… Run… Against the Sun
5. Nesting-box for devils
6. An unitdrome export
7. The Flare (anchorets circles)
8. Distortion
9. The map of frozen star
10. Spellbound (Instrumental)

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
lietuvis
2005.11.09 15:33

Senos dainos geros dainos,o ypac gerai pavarydavo per koncus-koveriai nuo dooors ir aerosmith iki slayer ir pan.Ir paklausyt,iralaus pagert,pabujot.Gaila kad nebegroja…

Birutė
2005.11.07 10:46

O ar ne geriau būtų, užuot tiek diskutavus ne apie albumą, pažiūrėti info, kad ir http://www.ferrum.lt/?page=grupes&id=69 ?

odium
2005.11.02 16:53

tai darau išvadą, kad domas išvis negrojo spelbounduose:D

lietuvis
2005.11.02 16:10

Pacioj pradzioj bugnais grojo Salvis,paskui grojes ossuary,distant lights ir daug daugiau,o pagrindinej sudety visada grojo daliakas.

sitrim
2005.11.02 14:18

Domas, o ne Dalius grojo prieš tai išvardintose trijose grupėse.

odium
2005.11.01 22:16

o daliakas ne spellbound dar kur nors grojo? katedra, dahmer, mysopsychia???

Kostra
2005.11.01 19:15

tai, kad Daliakas bent paskutinius 5 metus tikrai vare su Spellbound.
Kazkoks Salvis grojo Ossuary

odium
2005.10.31 18:28

mhm, kas juos pradėjo, tai aš žinau:) bet va, vienas saitas skelbia, kad pas Spellbound yra groję du būgniorai: salvis ir domas. tai kuris iš jų daliakas?:DD

Kostra
2005.10.31 11:54

Taip, tas pats Daliakas. Jie tryse pradejo Bramborak – Krilas, Daliakas ir Ugnius is Invazijos

odium
2005.10.31 10:06

kostra, tai čia tas pats daliakas? žinojau, kad jis vienas iš įkūrėjų, ale ten vardai kažkaip maišėsi man:D

kostra
2005.10.31 01:07

“Įrašas pasirodė 1999 metais, tačiau grupė jau buvo iširusi dėl tragiškų įvykių, tad juo viskas lyg ir pasibaigė.”
Neteisybe – po Roko zuties ir kito gitaristo isejimo prie Spellbopund’u prisijunge Tomas (ex Necropsy, ex Ossuary, Kielwater) bei Shadowdance’u Raima. Tokia sudetimi jie dar grojo minimum pora metu. Siaip, lyg ir nepamineta straipsnyje, kad kasete isleista nieko bendro su progresyviu metalu neturinciame “Kablio” leible. O Speelbound’u bugnininkas yra hardcorovcu Bora narys nuo pat pastarosios grupes pradzios.

Sol_Invictus
2005.10.30 17:41

Mazas pataisymas.SPELLBOUND yra isleidusi dar viena demo irasa,bet tada jie vadinosi ART IN MOTION (jeigu gerai pamenu) o demo pavadinimas tai ir man paciam yra neimenamas.Pamenu tik tiek jog apie juos isgirdau 1992 metais kai Sekla leido si irasa per RC berods.O “Breath” tikrai puikus darbas(Lietuvos masteliu) tad su mielu malonumu ji dabar ir perklausysiu ;)….

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus