Albumai

AU-DESSUS „Au-Dessus“ – vietomis užburia, vietomis perauga į monotoniją

2015.03.30 09:25, Cannibalkiller

au-dessus-au1Dar vienas virsmas Lietuvos scenoje. Pradėję kaip daug žadanti death metalo grupė PARALYTIC, bet taip ir nepateisinę lūkesčių, transformavosi į visiškai kitą stilistiką propaguojančią grupę. Pasivadinę AU-DESSUS nusprendė arti post black metalo klodus. Pastarųjų metų pasaulinis post trendas padėjo grupei gana greitai susirasti leidybos kompaniją ir pristatyti savo debiutinį albumą visais įmanomais formatais – CD, vinilu ir kasete. Lietuviškos grupės jau seniai beturėjo tokią formatų įvairovę, be to, ir leidinių tiražai gan nemaži – kasetė 150 vienetų, vinilas 350 vienetų, CD – lyg ir neribotai. CD ir LP išleido gan neblogai žinomas leiblas „Witching Hour Productions“, o kasetę – „Godz ov War Productions“.

Tad pasirinkęs savo mėgstamą formatą – kasetę, įsigijau albumą tiesiai iš „Godz ov War Productions“. Kasetė išleista nespalvotu storo kartono juodai baltu viršeliu, su minimaliu kiekiu informacijos. Subtilus dizainas puikiai tinka tokios stilistikos lediniams. Pasigedau tik dainų tekstų. Panašus dizainas turėtų būti ir kitose versijose, tik kasetės viršelis kitoks. Pati kasetė galėtų būti ir kokybiškesnė bei kokybiškiau tiražuota, nes bent jau mano gautoje kopijoje garsas vietomis gan netolygus. Apibendrinant – tikrai kokybiškas ir malonus akiai leidinys.

Bet gi svarbiausia muzika. Leidinį sudaro penki gabalai, kurie pakankamai ilgi. AU-DESSUS grojamas stilius – post black metalas su doom metalo įtakomis šiuo metu gan populiarus undergrounde ir per daug nestebina. Šaltas skambesys, nevilties ir paniekos nuotaika vietomis užburia, vietomis perauga į monotoniją. Nors leidinys gan trumpas (apie 30 minučių), bet pakankamai vienodas. Atmosfera sukuriama gera, bet kūryba neišlaiko dėmesio. Vietomis sudėtingas progresyvus grojimas labiau trikdo negu padeda. Kažkiek primena NYKSTA debiutą, kiek mažiau DEVLSY, bet, jei reiktų rinktis, AU-DESSUS palieka mažiausią įspūdį. Viskas lyg ir gerai, vokalas skamba galingai ir įdomiai, per daug neišsidirbinėjant sukuriama tinkama nuotaika, bet tas monotonijos jausmas neapleidžia ir galiausiai virsta nuoboduliu. O tai jau negerai tokio ilgumo leidiniui.

Vertinant visumą, tai – estetiškai ir savo nuotaika įdomus leidinys, gerai atliktas, bet silpnokas kūryba. Įdomu paklausyti vieną kitą kartą, bet ne daugiau. Belieka tikėtis, jog AU-DESSUS nebaigs taip, kaip PARALYTIC. Bet kokiu atveju AU-DESSUS groja post black metalą geriau nei PARALYTIC savo laiku death metalą. Tad pasitaikius progai reiks prigriebti ir vinilinę versiją, gal tada „pramuš“ ir muzika.

Vertinimas: 6,5/10

AU-DESSUS „Au-Dessus“

© „Witching Hour Productions“ / „Godz ov War Productions“, 2015

  1. I
  2. II
  3. III
  4. IV
  5. V
Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
XIII
2016.01.06 17:25

like

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus