Greta Straipsniai

Prancūziško pragaro praba – „VI / Temple of Baal / The Order of Apollyon“
2017-08-07
Šių metų kovo 31-ąją lenkų didžiūnai „Agonia Records“ išleido plačioje Prancūzijos black/death metalo scenoje savo užtikrintas vietas turinčių grupių VI, TEMPLE OF BAAL ir THE ORDER OF APOLLYON splitą, kuriame aiškiai girdimas kiekvieno iš šių trijų kolektyvų profesionalumas ir pasišventimas savo amatui ir įsitikinimams privertė atidžiau įsiklausyti ir skirti jiems ir jų bendram įrašui daugiau laiko.
Daugiau
Penkiolika pogrindinių atradimų
2017-07-10
Penkiolikos pogrindinių atradimų sąrašėlis apačioje skirtas jauniems metalinių prakeiksmų ir palaiminimų propaguotojams, dar neišleidusiems pilnametražių albumų, tačiau šiemet spėjusiems palikti savo įvairuojančio gilumo pėdsakus ekstremalios muzikos okeano gelmėse ir mano galvoje savo demo ar EP įrašais.
Daugiau
Garsai iš pragaro, kuriame Šėtonas neegzistuoja: interviu su SIBERIAN HELL SOUNDS
2017-05-11
Gegužės antrąją Vilniaus „Skylėje“ dar vieną skylę pramušęs SIBERIAN HELL SOUNDS koncertas vainikavo bendrą šios australų grupės ir nuožmiųjų danų HEXIS 2017-ųjų Europos turą. Prieš maloniai nustebinusią, tamsią ir agresyvią hardcorinę to vakaro mėsmalę turėjau išskirtinę progą pakalbinti mielus, bet peklavotus SIBERIAN HELL SOUNDS narius – gitaristą Dan ir vokalistą Matthew.
Daugiau
Intense lullabies and cathartic infernos: interview with SIBERIAN HELL SOUNDS
2017-05-08
The show of SIBERIAN HELL SOUNDS in Vilnius on May 2nd crowned the band‘s 2017 European tour with their fierce Danish allies HEXIS. Just before the rewardingly dark and aggressive in-your-face (literally) hardcore performance, I had a rare honor to do my first ever outdoor interview with guitarist Dan and vocalist Matthew of this marvelous Australian band that you need to check out if you haven‘t already.
Daugiau
"It must be extreme, that‘s all": interview with Sadist of BESTIAL RAIDS
2017-04-29
Uncompromising and not messing around with their purposes BESTIAL RAIDS, that performed on the eschatological stage of Armageddon Descends for the second time, were one of the high points of the event, in my opinion. I had a pleasure not only to witness the relentless raid of these polish metal-beasts but also to sit down together with band‘s vocalist and bass player Sadist to talk about the musical and ideological extremities of BESTIAL RAIDS.
Daugiau
„Mes esame laukiniai, kaip VENOM“ – interviu su Sadistu iš BESTIAL RAIDS
2017-04-29
Balandžio 22-ąją nugriaudėjęs jubiliejinis „Armageddon Descends“ festivalis savo muzikinėmis-eschatologinėmis užmačiomis tikrai nepagailėjo GAUSIAI susirinkusios publikos. „Nesiterliojantys“ ir kompromisų nepripažįstantys BESTIAL RAIDS, į „Armageddon Descends“ iš Lenkijos sugrįžtantys jau antrąjį kartą, mano ausims buvo vienas iš kulminacinių taškų renginyje. Dideliam savo malonumui turėjau galimybę ne tik būti vieno iš negailestingųjų lenkų biesų reidų liudininkių, bet ir pasikalbėti su grupės bosistu ir vokalistu Sadistu apie muzikinius bei ideologinius BESTIAL RAIDS ekstremumus.
Daugiau
AZARATH „In Extremis“ – senos geros formulės ir „dežavu“ jausmas
2017-04-21
AZARATH iš nežinomybės požemių išniro 1990-ųjų pabaigoje/2000-ųjų pradžioje BEHEMOTH būgnininko Inferno iniciatyva. Šių metų balandžio 7-ąją, po šešių metų pertraukos, nepermaldaujama aušra išaušo ir šeštajam grupės darbui „In Extremis“.
Daugiau
MEDICO PESTE „Herzogian Darkness“: lenkų tamsos hercogai sugrįžo
2017-04-08
Krokuvos maro platintojai MEDICO PESTE, Lietuvoje svečiavęsi 2013-ųjų „Armageddon Descends“ ceremonijoje, šį pavasarį pagaliau išnešiojo savo trečiąjį tamsos ir haliucinacijų vaisių. Kovo 30-ąją, praėjus beveik penkmečiui po debiutinio grupės albumo „א: Tremendum et Fascinatio“, lenkai išleido keturių dainų EP „Herzogian Darkness“.
Daugiau
UNDERGANG – Danijos deatho didvyriai
2017-03-20
Kas sakė, kad danai neturi gerų metalo grupių...? Aš. Puikiai suprantu, kad atsiras ne vienas, galintis „apšaudyti“ dėmesio vertomis grupėmis, bet jei jūsų „metaliniame racione“ Danijos metalistai – kasdienis desertas, būsiu gerokai nustebinta. Be kartkartėmis smagumo dėlei prisimenamų MERCYFUL FATE/KING DIAMOND klasikų manajame jų daugiau nerasta. Tiksliau, taip buvo iki šiol. Dar visai neseniai atradau palyginti jaunus, bet jau spėjusius garbingais pelėsiais ir kerpėm apaugti deatho prisiekėlius UNDERGANG.
Daugiau
Naujos tamsos belaukiant. Penkios juodojo metalo grupės, vertos jūsų dėmesio
2017-03-10
Dabartinėje muzikos daugybėje pro ausis neretai praslysta net ir labai geros, solidžiomis diskografijomis besipuikuojančios grupės, ką jau bekalbėti apie visus dar tik „besiplunksnuojančius“ metalo undergroundo puoselėtojus. Klaidžiojant interneto užaugintose muzikinėse džiunglėse, mano dėmesį patraukė penkios juodojo metalo grupės iš Skandinavijos ir Suomijos. Visos jos dar tik pradeda savo tamsos kelią, todėl „demo“ ir „debiutinis“ sąraše yra nuolat pasikartojantys žodžiai.
Daugiau
Norvegų KEISER debiutas „The Succubus“ – yra kur padirbėti
2017-03-03
Debiutiniame albume norvegams tikrai neblogai sekasi kombinuoti blacką ir thrashą, nors, lyginant su black/thrash grojančiais namiškiais AURA NOIR ar kaimynais švedais WITCHERY, dar tikrai yra kur padirbėti, tas pats pasakytina ir apie melodingesnes lėtas partijas. Vis dėlto, taip ambicingai pradėjus karjerą koncepciniu albumu, jauniesiems metalo kaizeriams, manau, viskas priešakyje.
Daugiau
DARKTHRONE arktinio griausmo aidai
2017-02-21
Nors septynioliktasis nepailstančių Norvegijos veteranų DARKTHRONE albumas „Arctic Thunder” pasirodė dar 2016-ųjų spalio viduryje, itin išsamių interviu apie jo kūrimo procesą ir detales internete tikrai nepavyks rasti. Ilgai ieškojus, man vis dėlto pavyko užtikti tikrą lobį – puikų ir ilgą interviu su Fenriu – mažame norvegiškame tinklalapyje Evig Lyttar, kurio įkūrėjas ir redaktorius Patrickas K Fardalas mielai leido man jį išversti į lietuvių kalbą. Tad Ferrumo skaitytojams, kurie, kaip ir aš, vis dar negali atsigauti po arktinio griaustinio trenksmo ar šiaip yra neabejingi DARKTHRONE bei Fenrio undergroundinei išminčiai, bus įdomu.
Daugiau
Guys in CUMBEAST are not very fond of HM-2 pedal but they might write a ballad
2017-02-14
On February 4th the grand and grinding “In‘Feast Vol. I” ravaged Vilnius. I‘m pretty sure, though, that this honourable mission wouldn‘t have been completed without the great guerrillaz of sickness from Finland – CUMBEAST.
Daugiau
CUMBEAST nesižavi HM-2 pedalu, bet baladės tikėtis galime
2017-02-14
Vasario 4-ąją Vilnių nusiaubęs „In‘Feast Vol.I“ buvo tikrai negailestinga ir smakrus laužanti fiesta. Prieš koncertą susėdau su visais trimis CUMBEAST nariais (Iiro – vokalas/bosinė gitara, Mikko – būgnai, Roope – gitara/pritariamasis vokalas) puikiam ir juoko nestokojusiam (o kaip gi kitaip?) interviu.
Daugiau
The third chance is given by THIRD CHANCE. Take it!
2017-02-08
You definitely can’t tell the guys in THIRD CHANCE what to do because they definitely know what they are doing causing some real hardcore-violence in the crowd that you find yourself irresistibly drawn into. On February 4th the Lithuanian audience had a pleasure to experience these Finnish hardcore-delights in a feast of heaviness and brutality “In’Feast Vol. I”. And, boy, THIRD CHANCE was killing it. Here’s an interview with the band’s vocalist Viki and bass player Niki done just before the show.
Daugiau
Ateitis atrodo niūriai, tačiau THIRD CHANCE suteikia trečiąjį šansą
2017-02-08
Tikrai nėra reikalo grupės THIRD CHANCE vaikinams aiškinti, ką ir kaip daryti, nes jie puikiai žino, kaip sukelti tikrą hardkoro siautulį publikos gretose. Vasario 4-ąją vykusiame negailestingai aršiame festivalyje „In‘Feast Vol. I“ muzikinio pykčio išsiilgę lietuvaičiai tuo tikrai įsitikino. Prieš koncertą, prie dar neapkrautų atributika stalų Pelėdos patamsyje, prisėdau drauge su THIRD CHANCE vokalistu Viki ir bosistu Niki pakalbėti apie grupės ir pykčio peripetijas.
Daugiau