Straipsniai

Ateitis atrodo niūriai, tačiau THIRD CHANCE suteikia trečiąjį šansą

2017.02.08 13:32, Greta

16426066_753903751451845_6434697622952183231_n

Interviu anglų kalba rasite čia >>

Tikrai nėra reikalo grupės THIRD CHANCE vaikinams aiškinti, ką ir kaip daryti, nes jie puikiai žino, kaip sukelti tikrą hardkoro siautulį publikos gretose. Vasario 4-ąją vykusiame negailestingai aršiame festivalyje „In‘Feast Vol. I“ muzikinio pykčio išsiilgę lietuvaičiai tuo tikrai įsitikino. Agresyvūs ir energingi Suomijos maištininkai nepaliko susirinkusiųjų Pelėdoje ramybėje nuo pirmųjų triuškinančių akordų iki pat padėkos žodžių pasirodymo pabaigoje.

Prieš koncertą, prie dar neapkrautų atributika stalų Pelėdos patamsyje, prisėdau drauge su THIRD CHANCE vokalistu Viki ir bosistu Niki pakalbėti apie grupės ir pykčio peripetijas.

Man labai patinka jūsų grupės pavadinimas – THIRD CHANCE – jis paprastas ir trumpas, tačiau vis vien painus – kodėl būtent trečias, o ne pirmas ar antras šansas?

Viki: Na, vieno ar dviejų šansų kartais nepakanka. Todėl kartais gali prireikti ir trečiojo.

Tad trečiasis šansas yra suteikiamas?

Viki: Manau, kad taip.

Interviu su In‘Feast“ organizatoriais minėjote, jog hardkoro scena Suomijoje stipri ir gyvybinga ir kad aukščiausios klasės hardkoro grupių čia tikrai nestinga. Kaip jūs patys atradote šią sceną? Ar prisimenate savo pirmąjį metalo ar hardkoro koncertą?

Viki: Į pirmąjį hardkoro koncertą nuėjau, kai buvau maždaug trylikos. Helsinkyje grojo mano brolio grupė, buvo šaunu. Buvau dar visai berniūkštis, todėl stebėti tai, kas vyko, buvo tikrai išskirtinė patirtis. Brolis ir įtraukė mane į visą šį reikalą. Jis grojo grupėje DEAF PENALTY, kuri iki šiol tęsia veiklą. Tiesą sakant, neseniai prisijungiau prie jų, nes dabartinis jų vokalistas nusprendė palikti grupę.

Niki: Buvau jaunas, trylikos ar panašiai. Iš pradžių vaikščiojau į daugybę pankroko koncertų, vėliau perėjau prie hardkoro.

Kalbant apie pankroką, neseniai žiūrėjau interviu Su Henriu Rollinsu, legendinių BLACK FLAG vokalistu. Jo mintys apie tai, jog pyktis dažnai yra varomoji jėga smalsumui, inovacijoms bei kūrybai, man pasirodė įdomios. Ar galima būtų teigti, jog nepasitenkinimas ir pyktis yra THIRD CHANCE kūrybos varomosios jėgos?

Viki: Manau, kad taip. Nusivylimas tuo, kas nėra gerai, sukelia pyktį, tačiau jis taip pat tampa motyvacija. Gauni šansą pasakyti ką nors apie tai, kas, tavo nuomone, yra sugedę ir neteisinga. Tai, ko gero, yra vienas svarbiausių dalykų. Pyktis gali toli nuvesti, tačiau… juk negali visą laiką būti suirzęs ir nepatenkintas. Pyktis padeda rašant dainų tekstus ir tam, kad įsijaustum į tinkamą nuotaiką. Bet kaip žmogus stengiuosi nebūti pernelyg piktas. Daugumą laiko būnu gana malonus ir atsipalaidavęs.

Man taip pat labai patinka jūsų demo viršelis! Godūs skeletai kopia aukštyn didžiule krūva visokiausio šlamšto: brangenybių, banknotų, spurgų, mėsainių, apverstų kryžių, butelių, ginklų ir pan. Tačiau virš jos, su išdidžiai iškeltu kumščiu, išnyra dailus, piktas jaunuolis. Akivaizdu, jog iliustracija yra kritiška. Kas šiuolaikinėje visuomenėje jus erzina labiausiai?

Viki: Nuo ko gi čia pradėjus? Tai tik mano asmeninė nuomonė, nenoriu kalbėti už visus grupės narius, tačiau aš esu labai nusivylęs ir pasipiktinęs visa ta medijų industrija ir mūsų planetos teršimu. Mūsų situacija dabar yra sumauta ir tai mane varo iš proto. Ateitis nusimato gan niūri, rodos, kad viskas ritasi žemyn. Tačiau, žinoma, yra vilties, kad rasis ir gerų dalykų. Nėra viskas vien tik blogai, bet… tikiuosi, kad žmonės šiek tiek atsitokės ir susivoks, kas iš tiesų vyksta aplinkui.

Ar sunku pasirodymų metu išprovokuoti publikos reakciją? Kaip svarbu jums yra iš žmonių gauti grįžtamąjį ryšį, kai grojate ant scenos?

Viki: Tikrai svarbu. Jei matau, kad žmonės linksminasi, kad jiems patinka tai, ką jie mato ir girdi, tai man suteikia daugiau energijos, tuomet galiu iš savęs daugiau išspausti. Praeitą vakarą grojome Rygoje, buvo beprotiškai smagu. Ko gero, vienas geriausių koncertų, kuriuose esame groję. Tikiuosi, patirsime kažką panašaus ir šiandien. (Manau, THIRD CHANCE nenuvylėme :) – aut. past.).

Turint omenyje sunkiąją muziką apskritai, black metalas ir pankrokas yra žanrai, kuriuose dainavimas gimtąja kalba sutinkamas dažniausiai. THIRD CHANCE muzikoje pankrokeriška prigimtis aiškiai juntama, tad ar planuojate kada parašyti dainą suomiškai?

Viki: NE.

Niki: … o kodėl ne?

Tai nelabai tinka hardkoro muzikai?

Viki: Tai netinka man. Negalėčiau to padaryti. Būtų labai keista rašyti dainos žodžius suomiškai. NE.

Įžengėme į muzikinę erą, kuri yra atvira visokio plauko įtakoms ir neįprasčiausiems deriniams. Tačiau, man rodos, jog būnant metalistų bendruomenės dalimi, mėgti ir labai „nemetalinius“ muzikos žanrus tebėra šioks toks tabu. Kokių ne metalo grupių klausotės jūs?

Viki: Tikrai galėčiau keletą tokių išvardinti, bet man dabar aptemusi sąmonė. Bet Niki klausosi daug repo.

Niki: Taip. Be to, neseniai atradau grupę REAL FRIENDS. Jie groja kažkokį emo-pop-pankroką. Sekmadieninė muzika.

Viki: Negaliu dabar paminėti konkrečių grupių, bet, žinoma, klausausi visokiausios muzikos. Neklausau metalo ir hardkoro visą laiką. Nors didžiąją laiko dalį – taip, nes tiesiog myliu šią muziką. Bet nėra taip, kad klausymasis ko nors kito, nei hardkoras, yra kažkokia nuodėmė. Puiku, kai daug įvairių žanrų paveikia muziką, tada ji netampa nuobodi.

Dėkoju Viki ir Niki už puikų pirmąjį interviu savo gyvenime. Lauksime THIRD CHANCE sugrįžtant su greitai pasirodysiančiu naujuoju grupės EP!

 

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus