Albumai

AZARATH „In Extremis“ – senos geros formulės ir „dežavu“ jausmas

2017.04.21 12:27, Greta

azarathAZARATH iš nežinomybės požemių išniro 1990-ųjų pabaigoje/2000-ųjų pradžioje BEHEMOTH būgnininko Inferno iniciatyva. Inferno, beje, yra vienintelis nuo pat grupės įkūrimo AZARATH tebegrojantis narys, už erezinius gitaros tritonius atsakingas Bart (ARMAGEDON, DAMNATION, ex-CENOTAPH), boso baisybes – Peter (ex-LOST SOUL), na, o gerklės ditirambams mirčiai negaili Necrosodom (ANIMA DAMNATA, DEUS MORTEM, ex-INFERNAL WAR). Pradedant debiutiniu albumu „Demon Seed“ 2001-aisiais, elitinis lenkų blackened death kolektyvas išleido penkis studijinius albumus. Šių metų balandžio 7-ąją, po šešių metų pertraukos, nepermaldaujama aušra išaušo ir šeštajam jų darbui „In Extremis“.

Pasak pačių grupės narių, lyginant su ankstesniuoju, 2011-ųjų albumu „Blasphemers’ Maledictions“, naujasis įrašas daugeliu atveju yra grįžimas prie ankstyvojo AZARATH laikotarpio pagrindų, tą, žinoma, darant su kone dvidešimties metų patirtimi bagaže.

Sunku nesutikti, jog viską nuo žemės paviršiaus šluojantys Inferno blastbeatai yra pagrindinė varomoji jėga ir dėmesio centras naujajame AZARATH albume. Rifai gerai apgalvoti ir nepaliekantys laiko pasigailėjimui, tačiau, kaip ir ankstesniajame „Blasphemers’ Maledictions“, pasigendu nuoseklių, darnių perėjimų nuo vieno kūrinio prie kito (tai, žinoma, nėra būtina sąlyga, tačiau abu albumai skamba kiek neišbaigtai, klausantis nuo pradžios iki galo vargu, ar pavyks pajusti visumą). Gitaros solo visame albume (na, gal tik išskiriant dainą „At the Gates of Understanding“), atvirai kalbant, man atrodo nelabai arba visai nepavykę, groti chaotiškai ir groti bet kaip yra du skirtingi dalykai, aš šiuo atveju dažniausiai girdžiu antrąjį variantą.

Asmeniškai man labiausiai įsiminęs „In Extremis“ kūrinys yra „Sign of Apophis“ – tris minutes nepaliaujanti, tiesmukiškai blackeriška ir mirtį garantuojanti tankų divizija. Kiek labiau išsiskiria daina „The Slain God“ – įsakmus ir nuožmus, tačiau vietomis kiek atmosferiškesnis maršas paskutinės ir pirmosios kelionės iškilmėms. Albumą vainikuojanti daina „Death“ kompoziciškai pateikia keletą malonių siurprizų, čia laukia ir ryškiausia, įdomiausia boso partija albume. Visos kitos „In Extremis“ dainos nuo pirmos sekundės „užtraukia“ gana panašiais, genocidą skelbiančiais metaliniais trimitais, kurie yra laukiami ir sveikintini tik gana… panašūs. Laiko patikrintos AZARATH formulės naujajame albume tikrai veikia, tačiau neretai aplanko mintis „jau kažkur tai girdėjau“, nepažabotą lenkų agresiją daranti nelabai išsiskiriančia ir įsimintina.

Albumą miksavo ir masterino Haldoras Grunbergas, geriausiai žinomas kaip lenkų black/noise grupės THAW narys, 2014-aisiais įkūręs „Satanic Audio“. Viršelio piešinį sukūrė lenkų menininkė  Marta Promińska (Hypnagogic Painting).

Lenkijos black/death metalo scena tiek kokybės, tiek kiekybės atžvilgiu abejonių kelti ne tik neturėtų, bet ir negalėtų, ir AZARATH „In Extremis“, kaip vieno svarbiausių šios scenos atstovų darbas, visus jam keliamus lūkesčius pateisina. Net jei stinga dinamiškumo (šiuo klausimu „Blasphemers’ Maledictions“ gerokai pranoksta „In Extremis“), nauja ir iškilminga AZARATH auka tamsos dievams tikrai yra stipri ir „kabinanti“.

AZARATH „In Extremis“

© „Agonia Records“, 2017

 

1. The Triumph of Ascending Majesty

05:11

2. Let My Blood Become His Flesh

03:22

3. Annihilation (Smite All the Illusions)

03:25

4. The Slain God

04:54

5. At the Gates of Understanding

04:14

6. Parasu Blade

03:51

7. Sign of Apophis

03:09

8. Into the Nameless Night

04:56

9. Venomous Tears (Mourn of the Unholy Mother)

03:04

10. Death

04:26

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus