Straipsniai

Naujos tamsos belaukiant. Penkios juodojo metalo grupės, vertos jūsų dėmesio

2017.03.10 14:01, Greta

Dabartinėje muzikos daugybėje pro ausis neretai praslysta net ir labai geros, solidžiomis diskografijomis besipuikuojančios grupės, ką jau bekalbėti apie visus dar tik „besiplunksnuojančius“ metalo undergroundo puoselėtojus. Klaidžiojant interneto užaugintose muzikinėse džiunglėse, mano dėmesį patraukė penkios juodojo metalo grupės iš Skandinavijos ir Suomijos. Visos jos dar tik pradeda savo tamsos kelią, todėl „demo“ ir „debiutinis“ sąraše yra nuolat pasikartojantys žodžiai. Išskyrus pirmąją grupę, GJENDØD, kurie jau spėjo debiutuoti žiemos vartams beužsiveriant, likusios grupės žada naujausius savo įrašus šį pavasarį. Manau, jos visos vertos klausytojų dėmesio ir laukimo.

GJENDØD

gjendod

Norvegijos miškų siaubūnai GJENDØD yra juodmetalio duetas, susikūręs 2015-aisiais. Praeitais metais grupė išleido pirmąjį demo įrašą „Gjendød“, o šių metų vasario pabaigoje iš girių tankmių ir šešėlių išniro debiutinis norvegų albumas „Nedstigning“. Toliau esanti daina šiek tiek arba labai primins ankstyvuosius SHINING, širdį smelkiantis vokalas puikiai dera su kone siūruojančia siūbuojančia melancholija.

DEVOURING STAR

devouringstar1

Vieno žmogaus projektas DEVOURING STAR dienos šviesą išvydo su demo įrašu 2013-aisiais, po poros metų pasirodė debiutinis albumas „Through Lung and Heart“. Šis juodojo metalo projektas iš Suomijos neretai lyginamas su prancūzais DEATHSPELL OMEGA ar islandais SVARTIDAUÐI. Kovo 24-ąją pasirodys naujausiasis DEVOURING STAR darbas – EP pavadinimu „Antihedron“ („Dark Descend Records“), kuris, lyginant su pirmuoju grupės albumu, yra lėtesnis ir doomiškesnis. Tačiau mažiau blastbeatų dar nereiškia, kad chaoso šlovinimas „Antihedron“ nuslopo. Nieko panašaus.

Taip pat jau galima perklausyti ir visą EP:

http://decibelmagazine.com/blog/2017/3/6/full-ep-stream-devouring-star-antihedron

HEXIS

hexis-band

Kopenhagos juodojo metalo raganiai HEXIS susikūrė 2010-aisiais, grupės diskografijoje nemažai keliadainių EP ir splitų, 2014-aisiais buvo išleistas debiutinis albumas „Abalam“. Naujausios HEXIS inkvizicinės nuotaikos    bus išlaisvintos pirmąją balandžio savaitę albume „Tando Ashanti“, kurio pirmoji daina „Septem“ jau turi ir vaizdo klipą. Ir dar kokį vaizdo klipą!

KATAKOMB

Katacomb

KATAKOMB yra vieno žmogaus juodojo metalo projektas iš Švedijos. Pirmasis demo įrašas „Chained To A Wolf” pasirodys balandžio 14-ąją („Iron Bonehead Productions“). Pradžia, reikia pripažinti, gan įspūdinga.

CELESTIAL GRAVE

celestial-grave

Mistiškasis Suomijos juodojo metalo duetas CELESTIAL GRAVE aktyvią veiklą pradėjo vos prieš metus. 2016-aisiais pasirodė grupės demo įrašas „Burial Ground Trance“, susilaukęs gana nemažai dėmesio undergroundiniuose vandenyse. Naujausiasis CELESTIAL GRAVE darbas – EP pavadinimu „Pvtrefactio“ pasirodys balandžio 21-ąją.

Kol kas galima perklausyti pirmąją EP dainą „Deteriorating Angel“. Dvigubas vokalas man kiek primena „Demonoir“ laikų 1349, o paskutinės dainos sekundės privers šyptelti visus, iki skausmo prisiklausiusius DARKTHRONE „A Blaze in the Northern Sky“.

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
XIII
2017.03.17 16:53

Like!

EnjoyTheViolence
2017.03.12 00:27

odium, ačiū už gerus komentarus, smagu žinoti, kad kažkas tikrai perskaito!
Pastebėjau, kad tas Gjendød viršelis daug kam kelia nepasitenkinimą. :) Manau, kad grupė labai sąmoningai jį tokį pasirinko, nesakau, kad jis labai geras, ar ką, bet jei jų tikslas buvo išpuoselėtai blacko estetikai kirsti per pakinklius, tai, ko gero, jiems visai neblogai pavyko. Dėl Shiningų… sutinku. Tikrai neturėjau omenyje debiutinio albumo, gal labiau antrąjį, Livets ändhållplats, kur irgi gan nemažai lėtesnių melancholiškų ižangų ar pabaigų. Vokalisto gerkliniai išsidirbinėjimai man tikrai vietomis primena Kvarfortho gargaliavimus, o ir tas beveik “valsinis” užsiūbavimas turi kiek panašumo. Bet vis tiek jaučiasi, kad norvegai. Ir Gjendød nuo pradžios iki galo “užfūzinti”, o Shiningų lėtos partijos dažniausiai būna švarios, apie nepranokstamus gyvenimo nekentimo sugebėjimus aš net nekalbu. Iki Shiningų šviesmečiai, bet debiutas tikrai gražus. Lai bus man atleista.
Labai labai puiku, kad pakalbinsit Katakomb, bus ko laukti!

odium
2017.03.11 18:38

Greta, teisingas ir geras skonis :) Pagarba už domėjimąsi ir požiūrį.

Gjendød yra labai neblogi. Tiesa, man pas juos viską gadina “Nedstigning” viršelis ir visa ta fotosesija – nu žiauriai lievai atrodo. Mintis gal ir būtų ok, bet išpildymas tai pobaisis. Be to, su ankstyvaisiais Shining man jie sunkiai lyginasi, ypač su pirmu švedų albumu – gal bendras pojūtis ir panašus, bet švedų debiutas buvo paremtas intensyvumu, visišku pykčiu ir mizantropija. Gjendød atveju, kas labai pasireiškia ir čia pateikiamame kūrinyje, kur kas daugiau lėto.vidutiniško ritmo, bei melanchoijos – totaliai priešinga pusį švediškajai. Beje, “Hellthrasher Productions” (kuri išleido norvegus) paskutiniu metu kepa tikrai gerus leidinius, verta ir daugiau jų relyzais pasidomėti.

Katakomb jau yra laukiamiausias šių metų debiutas… Su kūrėju yra suderintas interviu būsimam “Forgotten Path” numeriui.

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus