Tomas Straipsniai

SPERMAFROST: „Visa tai – rokenrolas!“
2014-12-22
Belgijos pašėlę veikėjai SPERMAFROST asmeninių pažinčių dėka pastaruoju metu tapo gana gerai pažįstamu vardu tarp Lietuvos metalistų. Visai neseniai su vilniečiais REGRESSIVE išleidę splitą „Turmoil And Misery“ ir paskui prasikošę per tris didžiuosius Lietuvos miestus, belgai, o tiksliau – SPERMAFROST gitaristas ir vokalistas Dorlas Mathosas – skėlė pletką su radijo stoties „Start FM“ sunkiosios muzikos laida „Audronaša“.
Daugiau
T.H.C. „Ride On“ ir ORANGE GOBLIN „Back From The Abyss“ – tavo barzdai užaugs barzda
2014-11-05
Priežastis vienoje recenzijoje talpinti dviejų vargiai tarpusavyje susijusių grupių albumus gana paprasta: Londono dūmytojai naujausią darbą viešumon išleido spalio šeštąją, o teksaso hipiai – spalio septintąją. Neišvengiamai teko klausytis abiejų albumų vienu metu, ir jie tarsi Siamo dvyniai mano galvoje suaugo vokalistų barzdomis. Muzika skirtinga, bet abu darbai šiuo tuo panašūs – išvysto nevalingą refleksą po kiekvienos perklausos spausti „Replay“.
Daugiau
SHINING: „Mes daug kur jaučiamės kaip namie“
2014-08-28
Šiemet festivalyje „Velnio akmuo“ vienu pagrindinių smuikų sugriežė norvegai SHINING, kurių ekstravagancija (metalistas su saksofonu!) ir muzikos kreivumas, atrodo, pataikė į dešimtuką! Neabejotina, kad SHINING ekspresyvumas, sugebėjimas bendrauti su publika, o ir tiesiog alsavimas savo muzika čia suvaidino ne paskutinę rolę. Džiazas ar metalas? Kas gi tie SHINING? Į šiuos klausimus SHINING vokalistas, gitaristas ir saksofonininkas Jørgenas Munkeby‘is pabandė atsakyti radijo stoties „Start FM“ ekstremaliosios muzikos bažnyčiai „Audronaša“.
Daugiau
ASPHYX vokalistas Martinas van Drunenas: „Atversčiau METALLICA atgal į piktą grupę“
2014-07-31
ASPHYX vardo niekam pristatinėti nereikia. Reikia tik katučių ploti, kad galų gale, prie išmirštant pirmajai Lietuvos deferių kartai, šiemet ši legendinė Olandijos death metalo grupė užsuko į Žemaitijoje vykstančią kasmetinę metalo puotą „Kilkim žaibu“. Radijo stoties „Start FM“ sunkiosios muzikos laida „Audronaša“ įsliūkino į užkulisius ir pakalbino poną Death Metalo Balsą Linksmuosius Plaučius – ASPHYX vokalistą Martiną van Druneną.
Daugiau
ORANGE GOBLIN: „18 metų kasdien svajojome apie galimybę pragyventi iš muzikos, kuri mums patinka“
2013-08-22
Šiemet „Velnio akmenyje“ groję britai ORANGE GOBLIN tapo neįtikėtina jėga, suvienijusia pačius pikčiausius kraujo ištroškusius metalistus ir taikius apspangusiomis marmūzėmis papuoštus hipsterius.
Daugiau
GOATWHORE: „Norime skambėti kaip visiškas blogis, neskambėdami kaip skandinaviška grupė“
2013-07-25
Antrą kartą Lietuvoje lankęsi amerikiečiai GOATWHORE tik dar kartą patvirtino, kad jie yra viena kiečiausių koncertinių grupių iš naujojo ešelono. Festivalio „Velnio akmuo“ scenoje publiką užkrėtę satanistiniu rokenrolu, GOATWHORE užkulisiuose žavėjo paprastumu ir nuoširdumu.
Daugiau
INFERNO: „Black metalas yra didingesnis nei kiti metalo stiliai“
2012-11-25
Lietuvoje nedažnai lankosi grupės, kurios yra galbūt ne pačios populiariausios ar garsiausios pasaulyje, bet atitinkamuose sluoksniuose yra laikomos tiesiog kultinėmis. Viena iš tokių komandų – čekai INFERNO, juodžiausią metalą pradėję kurti dar 1996-aisiais.
Daugiau
KAMPFAR: „Jaunimui, kuris domisi muzika, juodmetalis svarbus, bet visiems kitiems – nusiš..kt“
2012-11-06
Sunkiosios muzikos radijo laida „Audronaša“ šių metų liepą nugriaudėjusiame festivalyje „Velnio akmuo“ pričiupo Norvegijos vikingų KAMPFAR vokalistą Dolką, užkulisiuose ramiai sau begurkšnojantį alutį.
Daugiau
THC retrospektyva: raudonos viskio upės
2012-09-21
PANTERA – pirmas dalykas, atėjęs į galvą, 2009-aisiais užsileidus THC (TEXAS HIPPIE COALITION). Tačiau ilgiau paklausius paaiškėja, jog jie pakankamai saviti, kad nebūtų galima pavadinti mėgdžiotojais (nors grupės nariai visiškai neslepia, kas juos labiausiai įkvėpė).
Daugiau
SCARAB: „Egipte metalas yra galingas“
2012-09-05
Festivalis „Velnio akmuo“ kiekvienais metais atsitempia iš kurio nors egzotiško pasaulio krašto dovaną metalo maniakams. 2012 metų egzotikos vinis – egiptiečiai SCARAB, kurie savo muzika įrodė, kad egzotiška kilmė nėra pati stipriausia jų pusė.
Daugiau
MONARCH lyderė Emilie: „Dar lėčiau, lėčiau, lėčiau...“
2012-03-07
Šiemet Vienais iš pagrindinių „Trejų šešerių“ herojų tapo prancūzai MONARCH. Po koncerto prie MONARCH lyderės Emilie Bresson prisigretino radijo stoties „Start FM“ sunkiosios muzikos laidos „Audronaša“ vedėjas Tomas.
Daugiau
GAMA BOMB: „Mes tikimės, kad žmonės siųsis mūsų albumus už dyką“
2011-08-26
Thrashas yra thrashas. XXI amžiuje jis nebėra revoliucija, bet vis dar „veža“, ne mažiau nei kokiais gūdžiais 198n-aisiais. Šią tiesą žino ir daugybė naujų thrash metalo grupių. Vieni iš tokių ganėtinai šviežių thrash metalo atstovų – airiai GAMA BOMB.
Daugiau