Reportažai

WITHIN TEMPTATION Vilniuje: lyg pertrauktas šlapiu skuduru

2014.03.12 00:00, odium

Crazytės nuotr. Daugiau nuotraukų: čia >>

Gotikinio metalo bumas, kuomet daugelio grupių priekyje stovėdavo saldžiabalsė vokalistė, praėjo prieš gerus penkis, jei ne dešimt metų. Tiesa, tokiose šalyse, kaip Olandija, Italija, o pastaruoju metu ir ypač Meksika, ši tradicija vis dar smarkiai gyva, ir, atrodo, vertinama ir dalies klausytojų. Vis tik reikia pripažinti, jog nuslūgus šiai bangai ir laikui atsijojus pelus nuo grūdų, šiandien aktyvios bei užtarnauto dėmesio sulaukusios grupės šioje kategorijoje išliko vos kelios. Viena iš jų kovo 4-osios vakarą apsilankė Vilniuje. „Teatro Arenos“ sceną tą sykį okupavo Olandijos simfoninio/gotikinio metalo koziris WITHIN TEMPTATION.

WITHIN TEMPTATION Vilniuje: lyg pertrauktas šlapiu skuduru

Nepaisant to, jog šią grupę gyvai išvysti norėjosi jau seniai, vis tik per tuos metus iki gyvo kaulo įgrisę stiliaus šablonai bei šimtai, jei ne tūkstančiai per daug gerai apie save galvojančių kolektyvų suformavo gan neigiamą nuomonę ir apie to vakaro svečius. Pastaruoju metu pristatyti koverių albumai, priblėsusi grupės ir jos vokalistės Sharon den Adel žvaigždė kirbino mintis, ar tik nebus vakaras praleistas veltui. Vis tik užbėgant įvykiams už akių (savo džiaugsmui) turiu pripažinti, jog išankstinės nuostatos buvo visiškai neteisingos ir po koncerto jaučiausi maloniai taukštelėtas plaktuku.

Prieš koncertą nesivarginau, nesidomėjau nei kas dar gros be olandų, nei kiek truks renginys, ar pan. Net sausio gale pasirodžiusį naują grupės albumą „Hydra“ praleidau pavėjui. Tiesa, užmečiau akį į kelių paskutinių grupės koncertų setlistus, kurie maloniai nustebino dešimtimis kūrinių iš visų kolektyvo diskų. Bent jau šios naujienos kėlė ūpą. Kaip pasirodė, visai ne be reikalo. Vos įžengus į renginio salę užkliuvo didžiulės scenos uždangos su „Hydra“ simbolika. Padariau išvadą, jog jokio apšildymo nebus. Jo ir nereikėjo.

WITHIN TEMPTATION Vilniuje: lyg pertrauktas šlapiu skuduru

Lygiai aštuntą uždangos pradingo ir scenon vienas po kito pasipylė penki nykštukai ir princesė. Vis dar skeptiškai kraipau ūsą, tikėdamasis viską permušančių klavišinių partijų bei operinio vokalo metamorfozių. Kiek netikėtai stipriai įstoja gitaros ir nuo tos minutės praktiškai nedingsta per visą pasirodymą. Nieko sau, gal ir gay, o visgi metalas! Kūriniai liejasi vienas po kito, gitariniai rifai, nors ir pastoviai derinami su ryškiomis, bet ausies nerėžiančiomis klavišinių partijomis, toliau dirba savo darbą. Energijos vis daugiau ir daugiau, mušamieji ritmą kala užtikrintai. Bent jau kol kas Sharon vokalas skamba stipriai ir labai gerai. Dainos, kaip vėliau paaiškėjo, pagrinde iš „Hydra“, skamba maloniai ir užvedančiai. Nors kūrinių struktūra ir instrumentuotė dažnai nėra sudėtingi, bet visi akcentai sudėlioti ten, kur ir priklauso – ant priedainių, su aukštai pakeltomis vokalinėmis natomis. Matyt, savo darbą olandai išmano, o ir kūrybiškumo stoka negalėtų skųstis.

Kuo toliau grojo WITHIN TEMPTATION, tuo mano nuomonė grupės atžvilgiu vis gerėjo. Sunkumo jų pasirodymui tikrai užteko, garsas buvo irgi labai neprastas, o muzikantai, savo ruožtu, dovanojo puikų atlikimą ir nuostabias kompozicijas. Nė iš tolo nekvepėjo klišiniu, nekokybišku, vien tik operiniu vokalu grįstu gotikiniu metalu. Atvirkščiai, kūriniai atrodė puikiai sustyguoti, grupė dirbo profesionaliai ir atsakančiai. Be dainų iš naujo albumo pagaliau pasipylė kitos gėrybės iš praeities, kaip „Mother Earth“, „Faster“ ar „Stand my Ground“. Vienintelis dalykas, kuris tikrai nepatiko ir kurio buvo galima išvengti, – dubliuojančio vokalo grojimas per fonogramą. Naujame albume „Hydra“ kaip kviestiniai svečiai dalyvavo tokie atlikėjai kaip Tarja Turunen (ex-NIGHTWISH), Howard Jones (ex-KILLSWITCH ENGAGE) ar žymusis reperis Xzibit. Vietoje to, kad jų partijas atliktų bet kuris iš nuosavų grupės narių (netikiu, kad bent vienas iš penkių diedų to nepadarytų), fone buvo leidžiamas jų vokalas, kas skambėjo šiek tiek „plastmasiškai“. Verdiktas – arba tų double balsų vertėjo visai atsisakyti, arba juos atlikti patiems.

WITHIN TEMPTATION Vilniuje: lyg pertrauktas šlapiu skuduru

Nepaisant to, WITHIN TEMPTATION pasirodymas paliko žiauriai gerą įspūdį. Tikrai nesitikėjau, kad grupė sugros tokiu aukštu ir profesionaliu lygiu. Įskaitant ir bisą, kuriame tarp keturių kūrinių nuskambėjo grupės super hitas „Ice Queen“ bei LANA DEL REY koveris „Summertime Sadness“, pasirodymas užtruko kiek daugiau nei dvi valandas, kas, atsižvelgiant į koncerto kokybę, yra super.

Melodinga, lengvai klausoma muzika įspūdį paliko ne man vienam. Nors turbūt ne mažiau kaip pusė koncerto lankytojų nežinojo, kur eina ir ką čia veikt, tačiau palaikymas buvo tikrai geras ir nuoširdus. Savo ruožtu kolektyvas įrodė, kad be reikalo buvau juos nurašęs, Sharon den Adel tikrai ne papais dainuojanti diva, o viena geriausių vokalisčių sunkiojoje scenoje, puikiai išlaikiusi klasę bei demonstravusi savo vokalinius sugebėjimus viso pasirodymo metu. Kstate, naujasis diskas „Hydra“ tikrai vertas dėmesio, bent jau iš tų, kurie nebijo female fronted gothic metalo žanro.

WITHIN TEMPTATION Vilniuje: lyg pertrauktas šlapiu skuduru

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
rebel-
2014.03.14 14:12

*tu nesupyktum.

ne visi čia desperate pasmaukyti

XIII
2014.03.14 12:41

nieks nesupyktu jeigu ir papais dainuotu.
To irgi truksta sunkesnes muzikos scenoje :)

karahbarah
2014.03.13 21:01

Tokie ir panašūs koncertai – šiokkia tokia prabanga, bent jau gyvenant ne Vilniuje : ), bet autoriams – ačiū, kad įspūdžiais dalinatės, irgi, šviečiat visuomenę, kuri ‘slapta’ paskaitinėja, kas pasaulyje dedasi, kad jums velnias pinigų nepagailėtų : ).

Birutė
2014.03.13 15:01

Vopros na zacep: Odiumai, įdomu, kuris iš tų 5 diedų atliktų Tarjos vokalinę partiją vietoj įrašo? :)
O šiaip asmeniškai pritariu dėl koncerto įvertinimo – nors ne visai mano pačios mėgstama muzika, grupė gerokai nustebino, visapusiškai. Na, sėdėjus šalia reporto autoriaus, ir įspūdžiai panašūs :)

alkometal
2014.03.13 14:24

Nu sudomino nes as ju jau neklausau daug metu.

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus