Straipsniai

WINDIR - sagos pabaiga

2004.09.30 00:00, Grizlas

Kalbant apie ”naujos kartos” Norvegijos black metal grupes, būtina pažymėti ”Windir” vardą. Tikrai nedaugeliui pavyko taip puikiai sujungti black metal su folk melodijomis bei įpinti nacionalromantizmo elementus. Tai geriausiai įrodė paskutinis grupės albumas ”Likferd”. Deja, toks jau sutapimas, kad šis žodis reiškia ”laidotuves”.

Taip, Windir vardas – dabar jau istorija. Tikriausiai pamenate, metų pradžioje “Ferrume” pasirodžiusią žinutę, kad sausio vidury rastas negyvas šios grupės įkūrėjas ir vokalistas, Terje Bakken (1978-2004) aka “Valfar”. Sklandė daug įvairiausių gandų, tačiau faktas tas, kad jis mirtinai sušalo kalnuose, pakeliui į šeimos atostogų namelį. Kelias pasirodė per ilgas, neįvertinus sniego gausos ir spaudžiančio šalčio… Teko skaityti, kad visų laidotuvių metu, tiek ir bažnyčioje, grojo vien Windir muzika.

Likę Windir nariai vieningai nusprendė nutraukti grupės veiklą, nes be Valfar, kuris buvo jos siela, tai nebetenka prasmės. Tačiau rugsėjo 3 dieną, kai Valfar būtų suėję 26 metai, Osle įvyko grupės atsisveikinimo koncertas. Tuo pačiu pristatytas ir Windir dvigubas, rinktinis albumas ”Valfar, ein Windir” (išleido norvegų “TABU Records”). Be įvairių Windir gabalų, grupės koverius čia pateikia Enslaved, Finntroll, E-Head, Nottoden All Stars ir Weh). Koncerte taip pat dalyvavo Mindgrinder, Enslaved bei suomiai Finntroll.

Pirmos grupės pamatyti neteko, tad pasiekus ”Rockefeller” klubą, scenoje išvydau besiskeryčiojantį storulį Finntroll vokalistą. Suomiai smagiai užvedė gan ”santūrią” norvegų publiką savo linksmu ”polka metal”, sulaukdami šilto palaikymo. Galiausiai, atlikę Windir koverį ”Ending”, jie užleido sceną vikingams iš Enslaved. Pastarieji grojo gan trumpai. Bet be naujų gabalų, pamalonino publiką ir repertuaru iš ”Frost” bei ”Hordanes Land”. Valfar jie skyrė Windir koverį “Dauden”.

WINDIR - sagos pabaigaPo ilgesnės pertraukos dūmų uždangoje, išryškėjo dviejų figūrų, mušančių kareiviškus būgnus, siluetai. Įžanga į naują Windir gabalą “Stridsmann”. Buvo skelbta, kad vokalo partijas, šiame koncerte atliks ritmo gitara grojantis Sture. Tad nustebau, vietoj jo išvydęs dvimetrinį gigantą išdažytu veidu. Šio “girnapusių kilnotojo” grupėje tikrai nepamenu. Paaiškėjo, kad tai buvo vyresnysis Valfar brolis Vegard, nusprendęs sudainuoti kelis gabalus. Reikia pasakyti, kad jam tai pavyko. Vis tik vėliau jį pakeičia Sture, kurio balsas Windir tinka labiau. Pora kartų scenoje pasirodė ir Cosmocrator iš Mindgrinder, atlikęs keletą “svaraus” vokalo partijų. Koncerto pabaigoje projektorius parodo dar keletą kadrų iš Valfar biografijos ir publikai skanduojant “Windir”, atliekami keli gabalai bisui iš albumo “Likferd”. Keista pagalvoti, kad tai paskutinis grupės koncertas. Tačiau jos muzika, išlieka nemirtinga…

Reikia paminėti, kad likę grupės nariai, susibūrę į naują projektą, pavadinimu “Vreid” (nuo angl. “Wrath”), jau spalio mėnesį ketina pateikti naują albumą. Teigiama, kad muzika tęs Windir tradicijas, tačiau bus žymiai šaltesnė ir agresyvesnė.

Plačiau apie Windir ir rinktinį albumą “Valfar, ein Windir”, žiūrėkite www.windir.no

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus