Reportažai

Teutoniškas ACCEPT teroras vėl griaudėjo Lietuvoje

2014.11.30 18:15, Seniukas

Crazytės nuotr. Daugiau nuotraukų: čia >>

accept-vln14

Įžanga. ACCEPT po atsikūrimo 2010 m. Lietuvon užsuka pristatyti kiekvieną išleistą savo albumą. Vieni iš heavy metalo sąvokos formuotojų po pirmojo vizito Vilniuje 2010 m., kai surinko pilną „Forum Palace“ salę, gali būti ramūs – Lietuvoje jų gerbėjų armija yra pakankama, kad jaustumeisi reikalingas. Šiemet ACCEPT išleido albumą „Blind Rage“ – jau trečiąjį opusą su vokalistu Marku Tornillo, kurio plaučiams ir gerklei teko sudėtingas uždavinys – pakeisti kultinį hobitą Udo Dirkschneiderį. „Blind Rage“ albumas yra gera dovana ACCEPT gerbėjams, kadangi jame yra visi privalomi ACCEPT muzikiniai atributai – galingi priedainiai, greitesni ir lėtesni gryno heavy metalo rifai ir t. t. – bet nėra nieko eksperimentinio, kad išgąsdintų ir nuviltų kietasprandžius užkalkėjusius grupės gerbėjus. Viename interviu ACCEPT pagrindinis dainų autorius gitaristas Wolfas Hoffmannas yra sakęs, kad ACCEPT net nebando būti kitokie, nei iš jų tikimasi ir tokia pozicija taip yra gerbtina, juolab, kad ACCEPT tikrai nepavadinsi grupe, kurios kiekvienas albumas skamba kaip prasta praeito disko kopija.

Laikas. Tautoje jau sklando legendos apie agentūros „Relax Live!“ koncertus, kurie įprastai vyksta antradieniais ar kurią kitą savaitės vidurio dieną. Kad ir ką bekalbėtų dvišakiai liežuviai, vis tik ši agentūra sudarė galimybę savo akimis savo gimtojoje šalyje išvysti galybę legendinių heavy ir thrash metalo vardų (tie patys ACCEPT, U.D.O., OVERKILL, MORBID ANGEL, KREATOR, ANNIHILATOR ir kt.). Trečiasis ACCEPT koncertas Vilniuje buvo išimtis iš taisyklės, nes vokiečių heavy metalo legenda Vilniun užsuko lapkričio 28 d., penktadienį. Perkūniškai patogi diena ištrūkti iš darbų, namų ir vaikų. Taip taip, vaikų – ši problema yra ypač aktuali ACCEPT gerbėjams.

accept-vln14-3

Publika. Sprendžiant pagal tai, kad „Forum Palace“ salė buvo pilnutėlė, manytina, kad susirinko apie 800-900 žmonių. Publikos amžiaus vidurkis 40-50 metų. Tai vidurkis! Įdomu lankytis koncerte, kuriame legendiniai Vilniaus undergroundo veikėjai Fliuzas, Unikas ar Bomžas gali būti drąsiai laikomi jaunesniąja susirinkusios auditorijos dalimi :). Dominuojanti aprangos detalė – ne, ne juodi rūbai, o Jos Didenybė ODINĖ LIEMENĖ! Nesvarbu, ant ko užmaukšlinta: ant baltų verslininko marškinių, ant prabangiame Prahos koncerte pirktų AC/DC marškinėlių ar net ant šilto megztinio. Užsivilkai odinę liemenę – esi labai kietas maištingas rokeris. Na, bent jau tas dvi valandas… Jei koncertuose mėgsti pasižvalgyti į gražias merginas – ACCEPT koncertas ne tau, nes jų užpelenguota tik vienetai.

Koncertas. Na, dabar pati esmė. Muzika. Šviesos. Garsas. Pagarba ACCEPT vien dėl to, kad didžiąją grojaraščio dalį sudarė gabalai iš „Blind Rage“ albumo. Seniai veteranai dažniausiai pasikliauja kultiniais hitais, naujajai kūrybai palikdami vos porą dainų grojaraštyje. Gal dėl to, kad vokalistui Markui Tornillo patogiau atlikti jo balsui pritaikytą naująją kūrybą, koncerte suskaičiavau 6 gabalus iš „Blind Rage“, o iš viso Tornillo eros dainų būta daugiau nei pusė. Taigi grojaraštis sudarytas smagiai, buvo ir visi klasikiniai hitai („Balls To The Wall“, „Metal Heart“, „Fast As A Shark“), kurie, anot ACCEPT bosisto Peterio Balteso, tiesiog privalo būti sugroti. Beje, „Teutonic Terror“ galima drąsiai laikyti jau esamu ACCEPT klasikiniu hitu, nes tai neabejotinai buvo geriausias vakaro gabalas. Kalbant apie energiją, tenka pastebėti, kad į koncerto pabaigą šiek tiek jautėsi, kad tai vienas paskutiniųjų turo koncertų, nes muzikantai atrodė šiek tiek pailsę nuo įtempto turo, tačiau apskritai koncertas buvo stiprus, muzikantai buvo nuoširdūs, neatrodė, kaip atitempti į privalomą vachtą. Šviesos – kaip ir priklauso heavy metalo scenos korifėjams, solidžios ir gražios. Garsą pavadinčiau idealiu. Buvo girdėti absoliučiai visi instrumentai, vokalas nei per daug iškeltas, nei per daug nugrūstas į antrą planą. Tiesiog puikus garsas!

accept-vln14-1

Minusas. Vokiečių rusofilija yra bene užkoduota šios tautos genuose. Neprivalai mylėti arba nekęsti tų, kuriuos myli ar nekenčia kiti, bet bent jau pagarbos šaliai, kurioje groja, iš grupės norėtųsi daugiau. Kalbu apie gabalą „Stalingrad“, kuris buvo atliktas koncerto metu ir kurio sudėtinė dalis yra Sovietų Sąjungos himnas. Galima būti dideliu gerbėju ir teisinti, kad natų iš dainos neišmesi, tačiau labai norėčiau pamatyti ACCEPT tautiečių vokiečių reakciją, jei grodama dainą apie II pasaulinį karą, kuri nors grupė koncerte Vokietijoje užgrotų „Deutschland über alles“… Kažin, ar istorinio objektyvumo muzikoje korta suloštų tokioje situacijoje. Skambėjo neskaniai ir neskoningai. Suprantama, kad ACCEPT muzikantai jokių užslėptų priešiškų nuostatų Lietuvai ar jos žmonėms nelaiko, bet atidumas jautriems dalykams tikrai nepakenktų.

Pabaiga. Ar koncertas buvo geras? Žinoma! Ir net labai. Vis tik klasika tam ir yra klasika, kad jos gali klausyti daugybę kartų be pavojaus, kad tai gali įgristi iki gyvo kaulo. Labai džiugu, kad Lietuva jau yra įtraukiama į pasaulinio garso grupių pasaulinius turus. Labai džiugu ir kad ACCEPT susilaukė deramo Lietuvos publikos dėmesio ir kiekio. Atrodo, kad ACCEPT tą taip pat supranta bei vertina, todėl tikiuosi, kad ACCEPT muzika dar ne kartą skambės mūsų šalyje. Ačiū koncerto organizatoriams ir koncerto lankytojams už pilnavertį heavy metalo šou. Kiaušais į sieną, taip sakant!

accept-vln14-0

accept-vln14-2

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
XIII
2014.12.02 16:04

taigi

Shpy
2014.12.02 11:52

ACCEPT – https://www.youtube.com/watch?v=–bHucTnx0c&feature=youtu.be

Shpy
2014.12.01 20:21

Ryt koncas is manes:-)

Birutė
2014.12.01 17:33

Man tai pats geriausias iš visų 3 jų koncertų LT. Beje, ar tikrai atrodė, kad susirinko tik 800-900 žmonių? Sako, buvo sold-out, o tas tai virš 1000…

alkometal
2014.12.01 15:33

Buvo puikus koncertas!

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus