Straipsniai

SOULFLY spaudos konferencija Vilniuje

2009.04.03 00:00, Seniukas

Foto: Crazyte. Daugiau foto: čia >>

Radijo stoties „StartFM“ (94,2 FM Vilniuje ir www.startfm.lt internetu) metalinės laidos „Audronaša“ kolektyvas dalyvavo charizmatiškojo Max Cavalera spaudos konferencijoje, įvykusioje 2009 m. kovo 18 d. prieš pat SOULFLY koncertą Vilniuje. Siūlau susipažinti su spaudos konferencijos metu M. Cavalerai užduotais klausimais ir muzikanto atsakymais į juos.

Klausimas („Lietuvos rytas“): Tuo metu, kai visur siautėja ekonomikos recesija, krizės, ar dabar yra tinkamas laikas būti metalo muzikos muzikantu?

SOULFLY spaudos konferencija VilniujeMax: Visas laikas pratinkamas muzikai. Krizės metu grupės paprastai būna piktesnės ir kuria geresnę muziką. Pvz., 1970-1977 metais hard rokas, metalas 9-ajame dešimtmetyje. Taigi taip, tai turi įtakos muzikantams ir visiems kitiems.

Klausimas („Lietuvos rytas“): Prieš daug laiko jau esi lankęsis Lietuvoje. Ar prieš šį vizitą google ieškojai kokios informacijos apie Lietuvą, ar jau ką nors žinojai apie mūsų šalį?

Max: Taip, praėjo daug laiko, tai buvo 91 metais. Prisimenu, kad buvo labai gerai, todėl labai smagu čia grįžti. Pažvelgę į turo grafiką, pamatėme, kad sugrįšime į daug vietų po daugelio metų, o kai kuriose vietose net nesame buvę, pvz., Estija, į kurią dar važiuosime. Mes turėjome tik dvi laisvas dienas, o turas tęsiasi jau tris mėnesius per visą Europą. Manau, kad tai ilgiausias mano grotas turas, netgi palyginti su SEPULTURA laikais.

Klausimas („Audronaša“): Maksai, jūsų pastarasis albumas „Conquer“ yra labiausiai į metalą orientuotas SOULFLY albumas. Kodėl įvyko tokie pokyčiai, kodėl prisiminei savo metalines šaknis?

Max: Na, metalas visuomet buvo šalia, bet SOULFLY buvo ir yra labiau ieškojimas, eksperimentas. Tačiau pirmieji keturi albumai buvo labai įvairialypiai, labai eksperimentiniai, pagalvojau, kad sugrįšiu į metalą su SOULFLY. Ir kad tai bus įdomu, nes dauguma grupių pradeda eksperimentuoti vėliau, o mes padarėme atvirkščiai – pirmiausia eksperimentavome, o dabar grįžtame į metalą. Labai šaunu, kad galime daryti tai, ką norime, pasilikti prie to ar vėl keistis. Bandau savo gerbėjus, ir jiems patinka tiek keistoji mano muzika, tiek metalas.

Klausimas („Audronaša“): Kiekviename jūsų albume yra daina pavadinimu „Soulfly“. Tai visuomet būna paskutinė daina. Kaip gimė ši idėja įrašyti kiekviename SOULFLY albume tokią daugiau relaksacinio tipo dainą?

Max: Pirmajame albume tai nutiko netyčia. Tai nebuvo sumanyta iš pradžių. Neturėjome to įrašinėti su SOULFLY, bet mes studijoje tiesiog grojinėjome, buvo dar trys brazilai. Gitara grojo Lucio – nuostabus gitaristas, grojantis džiazą, bosanovą, labai talentingas žmogus. Jis atsinešė keletą partijų, aš prie jo prisijungiau, man tai patiko. Tai buvo labai melodinga ir, kaip mes vadiname, plati, tarsi kino muzika, toks labiau garso takelis. Aš tiesiog nusprendžiau tą kūrinį pavadinti „Soulfly“, nes jis neturėjo pavadinimo. Įrašinėjant antrąjį albumą pasakiau, kad būtų šaunu kažką tokio įrašyti kiekviename albume ir tęsti tai kaip tradiciją. Štai mes tai ir toliau tęsiame ir darysime visuomet.

Klausimas („Audronaša“): Visuomet į įrašus pasikvieti kviestinių muzikantų. Kodėl tau jų reikia? Ar kiti SOULFLY nariai dėl to nejaučia tam tikro spaudimo ir nesiskundžia?

SOULFLY spaudos konferencija VilniujeMax: Ne, jiems tai labai patinka. Visuomet mėgau dirbti su kitais muzikantais. Net ir prieš 20 metų. Ir tokių muzikantų sąrašas yra labai ilgas, ką tikriausiai tu ir taip žinai :). Kai kurie būna labai pašėlę, kaip Sean Lennon, čigonai Serbijoje ar indėnai Brazilijoje. Buvo ir metalistų: Toma Araya, naujajame albume – David Vincent. Manau, kad tai yra labai šaunu. Smagu, kad metale, roke yra mažiau tarpusavio konkurencijos, grupės yra labiau vieningos, o to nėra jokioje kitoje muzikos formoje, na, gal rape. Tai štai tokia yra idėja, šaunu, kad tai patinka gerbėjams, o grupės nariai tuo tiesiog mėgaujasi. Juk kai kurie iš svečių yra jų herojai, pvz., SLAYER yra kiekvieno herojai ir dirbti su vienu iš jų buvo labai smagu.

Klausimas („Lietuvos rytas“): Su kuo tu svajoji groti kartu, su kuo dar nesi grojęs?

Max: Geras klausimas :). Turbūt labai norėčiau padirbėti su Robertu Plantu. Man labai patinka LED ZEPPELIN. Manau, kad Roberto balsas yra nuostabus, turintis savyje kažkokios mistikos. Esu sutikęs jį Brazilijoje, kažkada 1993 metais. Jis buvo labai draugiškas, mes kartu grojome viename festivalyje. Bet vis dar laukiu, kada su juo pagrosiu. Reikia tiesiog sulaukti tinkamo laiko. Jis yra vienas iš tų žmonių, kuris, mano nuomone, yra gyva legenda iš legendinės grupės LED ZEPPELIN.

Klausimas („Audronaša“): Klausant SOULFLY ir CAVALERA CONSPIRACY kartais atrodo, kad tai tos pačios grupės muzika. Kokius galėtum išskirti pagrindinius skirtumus tarp šių dviejų grupių?

Max: Manau, kad pagrindinis skirtumas yra stiliuje. Iš pažiūros jos abi skamba vienodai, bet, jei esi gerbėjas, tu gali atskirti, kur aš groju kartu su Igoriu. Tai yra unikalus skambesys. Mes netgi turime visiškai unikalų mūsų tempą, greitį, kuriuo grojame kartu jau daug metų. Kitas skirtumas slypi tame, kaip yra padaryti albumai. Pvz., albumo viršelis yra labiau pankiškas, ne visai metalistiškas. Primena BLACK FLAG, vaizdo klipas yra labai linksmas, kur visi vienas kitą daužo, žudo. Taigi tai yra labiau punk, abiejų stilių mišinys.

Klausimas („Audronaša“): Ar neturėjai minčių pasikviesti Igorį į SOULFLY, kai jis paliko SEPULTURA?

Max: Ne. Manau, kad tai du skirtingi dalykai. SOULFLY turi savitą kelią, atmosferą. Man tai nebūtų geras dalykas. Kai pradėjau groti su Igoriu, tai buvo visiškai nauja pradžia, nes SOULFLY jau egzistavo iš anksčiau.

Klausimas („Audronaša“): Ar galėtum atskleisti didžiausias vertybes savo gyvenime?

Max: Be jokių abejonių, tai – šeima, man labai artima: žmona, vaikai. Dar man labai svarbi muzika. Be viso to, turiu labai daug keistų pomėgių. Aš išgyvenu tam tikrus etapus, ir juose pomėgiai yra labai skirtingi. Pastaruoju metu labai pamėgau piešti. Piešiniai nebuvo geri :). Kažkokie beprotiški. Kartais mėgstu pasigaminti sau marškinėlius su žiogeliais. Žmona apie tai daug žino, tai kartais pavirsta į apsėdimą. Pvz., galiu įnikti į ledus ar kitą maistą. Ir, aišku, futbolas.

Klausimas (ore.lt): Kaip dėl religijos?

SOULFLY spaudos konferencija VilniujeMax: Tai visai skirtingas dalykas, tai nėra hobis. Tai tiesiog yra tavo dalis, jei tu to trokšti, bet tai labai asmeniška. Daug žmonių tuo užsiima, bet pasilieka tai tik sau. Man tai yra pusiau asmeniška. Iki tam tikro lygio aš tai išlaikau asmeniniu dalyku, kita vertus, aš apie dievą dainuoju savo albumuose. Taigi aš tuo užsiimu dvejopai. Visas darbas, skirtas dievui, dar nėra sukurtas, to albumo dar teks palaukti. Aš nesistengiu auklėti žmonių. Šiaip labiau yra įprasta dievui skirti punk ar roko albumą, bet ne metalo :). Niekas to iš metalo nesitikėtų, todėl aš tai sukūriau. Tai bus šaunu.

Klausimas („Lietuvos rytas“): Esi dirbęs su „The Scorpion King“ filmu. Ar tai nebuvo pats smagiausias tavo darbas?

Max: Taip, lengviausias :). Pusę dienos studijoje rėkiau, skaičiau tekstus, kurių reikšmės nesupratau :). Mano vaikai yra dideli šio filmo gerbėjai. Manau, kad tai geras filmas, džiaugiuosi būdamas jo dalimi. Turėjau būti kažkoks asirų dievas. Pasirinko mane.

Prieš keletą mėnesių teko daryti kažką panašaus: dirbti didžėjumi radijo stotyje, įrašinėti muziką kompiuteriniam žaidimui. Kaip tas žaidimas vadinasi? „Grand Theft Auto“. Na, nesu kompiuterinių žaidimų žinovas, bet mane pakvietė būti didžėjumi naujam žaidimui ir man tai labai patiko, nes turėjau parinkti žaidimui muziką. Parinkau tokią muziką, kad apie 90 procentų žmonių, ypač jaunosios kartos atstovai, apie tokias grupes net nėra girdėję: senosios mokyklos metalą, hardkorą. Laukiu žmonių reakcijos, nes žaidime skamba BATHORY, CANNIBAL CORPSE, DEICIDE, DISCHARGE. Esu įsitikinęs, kad vaikai tokių nežino, jie žino BULLET FOR MY VALENTINE :). Taigi, manau, kad tai buvo šaunu.

Klausimas („Audronaša“): Maksai, jau daug metų gyveni Jungtinėse Amerikos Valstijose. Ar žinai, kas vyksta Brazilijos metalo scenoje, metalinėje aplinkoje, metalinėje bendruomenėje?

Max: Aš galvojau, kad paklausi apie krepšininką Leandro Barbosa. Juk jūs, vyručiai, mėgstate krepšinį :). Aš jau tai supratau :). Fynikse žaidžia brazilas, tuo aš labai didžiuojuosi. Na, aš kartais nuvažiuoju pas brolį, pagroju su jais. Pastarąjį kartą Lenkijoje grojome su TORTURE SQUAD, kuri yra labai puiki thrash metalo grupė. Stengiuosi nuo to nenutolti, ir ne tik nuo metalo, bet apskritai nuo muzikos. Brazilija turi labai šaunią muzikinę sceną. Labai didelę, kurioje yra daugiau kaip 1000 skirtingų muzikos stilių. Jei dabar nuvyktumėt į Braziliją, nustebtumėt, kiek ten skirtingos muzikos yra. Taigi stengiuosi klausytis daugelio grupių, išlaikyti ryšį.

Klausimas (ore.lt): Ar gali papasakoti apie grupę INCITE? Tai tavo sūnaus grupė. Ar jis seka tavo pėdomis, kaip tu į tai žiūri?

Max: Aš supažindinau sūnų su muzika labai anksti. Jis kartu su manimi dainavo NAILBOMB albume, būdamas aštuonerių. Mano brolis jam padarė didesnę įtaką nei aš, susuko jam galvą :). Jis juk užaugo metalinėje šeimoje. Juk dar prieš man susipažįstant su Gloria, ji jau klausėsi tokių grupių kaip EXODUS, DARK ANGEL. Ji buvo visų šitų grupių gerbėja. Taigi Richie padainuodavo tai šen, tai ten, su manimi SOULFLY, o tada jis įkūrė savo grupę, ir tai yra šaunu.

Klausimas (ore.lt): Ar tai sėkminga grupė?

Max: Jie dirba, kad tokiais taptų. Taigi jis surado savąjį kelią muzikoje, jis negroja gitara, jo vokalo stilius kitoniškas, kitokia muzika. Tai metalas, bet kitoks. Galėsite šiandien patys tai pamatyti. Nemanau, kad lengva yra apšildyti SOULFLY, tai yra tikrai sunku, nes gerbėjai yra tikrai pamišę, bet jam gerai sekasi.

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
s2
2009.04.27 12:40

Niekas neuždavė klausimo apie Ratos de Porao įtaką Maxui ir projektui? Nu nx.

Darkthrone
2009.04.15 16:05

“š nesistengiu auklėti žmonių. Šiaip labiau yra įprasta dievui skirti punk ar roko albumą, bet ne metalo :). Niekas to iš metalo nesitikėtų, todėl aš tai sukūriau. Tai bus šaunu.”

Pz / dc

Xenon
2009.04.10 22:56

“…BATHORY, CANNIBAL CORPSE, DEICIDE, DISCHARGE. Esu įsitikinęs, kad vaikai tokių nežino”

Paklausius Soulfly muzikos, tai susidaro įspūdis kad pats Maksius jų nežino.

P.S. Viršutinė nuotrauka zjbs. pedosmile.

Slut ov Hell
2009.04.08 11:13

Tai tu irgi nežinai?

http://www.ferrum.lt/phpbb/viewtopic.php?p=273377#273377

http://www.ferrum.lt/phpbb/viewtopic.php?p=339724#339724

cepe6po
2009.04.05 20:10

“…žaidime skamba BATHORY, CANNIBAL CORPSE, DEICIDE, DISCHARGE. Esu įsitikinęs, kad vaikai tokių nežino, jie žino BULLET FOR MY VALENTINE”

Taikliai apibūdino situaciją :)

Seniukas
2009.04.03 20:26

Tai kad iš jo veido taip neatrodė :)))

speigas
2009.04.03 18:56

ar ne? tik kažkodėl Maxui patiko.

Black..
2009.04.03 09:56

“Lietuvos ryto” klausimai tai apgailetini..

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus