Albumai

SHADOWDANCES „Acoustic live at Moulin Rouge Vilnius” – pasaka tęsiasi

2007.07.05 00:00, odium

Prieš šiek tiek daugiau nei mėnesį, t.y. birželio 1 d., prekyboje pasirodė daugelio labai lauktas ir žadėtas albumas – SHADOWDANCES „Acoustic live at Moulin Rouge Vilnius”. Ši viena iš ilgiausiai Lietuvos sunkiojoje scenoje egzistavusių grupių pernai neribotam laikui sustabdė savo veiklą. Ta proga ištikimiausiems gerbėjams surengė neįprastą – akustinį – koncertą. Visa tai įamžino skaitmeninėje laikmenoje ir štai nepraėjus nei metams galime juo gėrėtis ir mes.

SHADOWDANCES „Acoustic live at Moulin Rouge Vilnius” – pasaka tęsiasiKuo gi masina šis leidinys? Visų pirma tai – pirmasis Lietuvoje metalinės grupės akustinio koncerto įrašas. Antra, tai – paskutinis šių atmosferinio metalo atlikėjų albumas. Bent jau kol kas. Na, ir, žinoma, ne ką mažiau įdomus aspektas – kaipgi pavyko gyvą pasirodymą įamžinti kokybine prasme? Visi puikiai žinom – mūsiškiams garso/įgarsinimo problema itin aktuali ir jautri.

Bet pradėkime nuo kitos pusės… Albumą sudaro net dvidešimt vienas kūrinys – daugiau nei pusantros valandos muzikos. SHADOWDANCES dviejų dalių koncerte atliko ir senus savo kūrybos kūrinius, ir naujus (girdėtus tik koncertuose) bei keletą koverių. Tikrai įdomu, kaipgi skamba dainos, dešimtis kartų girdėtos grojant elektrinėmis gitaromis, būgnais ir t.t. O šį sykį – ramiai, lengvai… Ir, nors diskas jau spėjo sulaukti daug teigiamų ir net labai pozityvių atsiliepimų, pirmas įspūdis man buvo blankus. Skambesys – sausas, dažnai nedinamiškas. Ypač pasigendu bosinės gitaros… Vieninteliai BIX muzikantai, kažkada „LNK“ studijoje įrašinėdami „Tikro Garso“ koncertą, išlaikė savo „trve“ įvaizdį ir naudojo elektrinį bosą. Ir čia tas trūkumas akivaizdus. Viską taiso lengvas gitarų brazdėjimas, hipnotizuojantys klavišų garsai.

Tikiu, kad grupė šiam pasirodymui ruošėsi atsakingai ir kruopščiai. Vis tik klaidų nebuvo išvengta. Itin kliūva Juodo vokalas, vietomis traukiantis pro šoną ar užmurkiantis kaip katinas. Bet apskritai visa muzikinė atmosfera – nepakartojama… Jausmas, jog gitaros nuolat kalbasi tarpusavyje, o kartkartėmis įsiterpia pianino solo partijos. O užvis gražiausiai čia skamba violončelė… Tarsi sudėdama visus taškus ant i, lyg užkamšanti visus tarpus, visas erdves. O toks kūrinys, kaip ANATHEMA koveris „Fragile Dreams“, išvis tobulas. Nors apsiverk…

Vertinant bendrai, sakyčiau, jog, nors albumas ir atrodo gan vientisas, išbaigtas, jam trūksta “cinkelio”, kažko tokio, kas labiau kabintų. Ne taip, kad pradėtum šėlti, bet… kad virpėtum. Tuokart viskas labiau pašvęsta atsipalaidavimui, įsiklausymui, nusiraminimui. Ir vis tik tokiais kūriniais, kaip „Awaking Inside“, tuo pačiu „Fragile Dreams“ ar NINE INCH NAILS koveriu „Hurt“, nesižavėti neįmanoma.

Beje, kalbant apie tą aktualią garso temą, kažin ar būtų galima prie ko nors prisikabinti. Kaip pirmam tokio pobūdžio įrašui – labai gerai. Visgi aš ilgiuosi metalinio SHADOWDANCES skambesio… O šis albumas lai lieka lyg tyras atsisveikinimas, lyg nesibaigianti pasaka ir malonus prisiminimas. Jie išskrido, bet žadėjo sugrįžti…

Vertinimas: 7/10.

SHADOWDANCES „Acoustic live at Moulin Rouge Vilnius”
Self Release, 2007

Disc 1
1. Forever
2. Crawl
3. The Girl
4. Awaking Inside
5. And It Feels
6. Winter In My Heart (Vast cover)
7. Suicide World
8. The River of Lost
9. Siela Gęsta
10. World Made Of Nothing
11. Dark Bridges

Disc 2
1. Like Never Before
2. Blossom
3. Shy
4. Shroud of False/Fragile Dreams (Anathema cover)
5. When She Closed Her Eyes
6. Aching
7. Your Deadly Cure
8. Hurt (Nine Inch Nails cover)
9. Supression/Sweet Drems (Eurythmics cover)
10. Aura

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Evilized
2007.07.10 19:01

taigi taigi ;)

ps. pasirodo, LeTa turi :)

brotheris
2007.07.07 02:28

Ištaisyk straipsnio klaidas, gal gausi bonusą ;]

Evilized
2007.07.06 23:34

o kaip, gyvenant šiauliuose, gauti šitą selfrilyzą?

Kostra
2007.07.06 16:54

O man albumas patiko. Is gyvu akustiniu koncertu tikiuosi tokio kamerinio jausmo, iliuzijos, kad visa muzika grojama kazkur salia. Sis irasas butent man tai ir suteike. Tiesa, nesitikejau tokios geros iraso kokybes.

Kathaaras
2007.07.06 10:11

Ne man kazka daryti reiktu, o ferrumo komandai. Tai kartojasi ir kartojasi kiekvienoje recenzijoje.
PS: odiumai, kritika skirta, be jokios abejones, ne tau.

law_
2007.07.06 03:43

Kathaaras : isgerk nuodu gal, nieko naujo nesakai n metu

Kathaaras
2007.07.05 20:07

Nelabai tikisi.

Kathaaras
2007.07.05 19:51

si recenzija buvo redaguota/taisyta ar bent jau perskaityta kokio nors redaktoriaus?

Headless
2007.07.05 19:08

3/10….baikit juokus..

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus