Albumai

NOVEMBRE „The Blue“ – slepiantis už mėlynumo

2008.03.17 00:00, odium

Pietiečiai… Sako, jie karštesni, emocingesni, greičiau užsivedantys. Žinome mes ir jų plepumą, ilgą ir apsukrų liežuvį. Tokiose situacijose labai sunku tikėti jų nuoširdumu, paprastumu. Tuo tarpu su italais NOVEMBRE situacija priešinga – tai muzika, pulsuojanti tikrumu, lengvumu, visišku atsidavimu jausmams.

NOVEMBRE „The Blue“ – slepiantis už mėlynumoMėgstamų, kartais ir dievinamų grupių albumų laukiame su didžiuliu nekantrumu. Kartu – šiek tiek bijodami nusivilti, tikėdamiesi, jog mūsų favoritai pateiks bent jau nedidelius šedevrus. Ši italų trijulė, pasivadinusi gražiausio rudens mėnesio vardu, 2006-aisiais po daugiau nei penkių metų tylos išleido naują diską „Materia“. Tai buvo pirmasis jų albumas, pasirašius sutartį su „Peaceville Records“. Kai praėjusiais metais pasiekė naujienos, jog kitų darbų nereiks laukti net metus, tikrai sunerimau – ar tik neims kepti diskų vieno po kito, tuo būdu prarasdami muzikos nuoširdumą? Kaip paaiškėjo vėliau, nuogąstavimai nepasitvirtino. „The Blue“ – septintasis grupės studijinis albumas, tęsiantis pirmtako „Materia“ tradicijas.

Iš tikrųjų, du pastarieji NOVEMBRE diskai žymi naują etapą grupės kūryboje. Lyginant su ankstesniais darbais, dabartinė muzika labiau atmosferiška, švelnesnė, melancholiškesnė. Nors man priimtinesnis „Classica“ laikotarpis, tačiau naujieji kūriniai irgi žavi, yra savaip įdomūs, artimi. Tiesą sakant, perskaitęs savo paties dvejų metų senumo įspūdžius, apie „The Blue“ kažko itin naujo pasakyti negalėčiau. Vis tik, lygindamas šiuos du albumus, drįsčiau teigti, jog „Materia“ buvo įvairesnis, minimaliai eksperimentinis (grupės kūrybos atžvilgiu) leidinys. Tuo tarpu „mėlynasis“ skamba… Subtiliau? Taip, manyčiau tai tinkamas žodis šiam diskui apibūdinti – visos dvylika dainų „susiklausė“ ypač vientisai.

Būčiau linkęs manyti, jog Carmelo vėl naudoja daugiau „growlo“, užtęsiant tokias vokalo partijas. Diske rasime ir energingesnių kūrinių, kaip kad „Triesteitaliana“ ar „Zenith“, nors dominuoja lėtesnio tipo kūriniai. Bet jau kur kas mažiau sutiksime ir visiškai akustinių dainų ar partijų, kurios buvo būdingos „Materia“. Kitaip tariant, šį kartą nėra bereikalingų bandymų muziką atlikti įvairiau, galbūt įdomiau. Štai čia ir slypi paprastumas.

Įrašo kokybė, muzikos atlikimas – aukščiausio lygio, itin profesionalus, tad ilgesnio komentaro ir nereikalauja.

Kita vertus, albumą vertinu iš dviejų pozicijų. Jei į „The Blue“ žiūrėsime iš bendros muzikinės pusės, diskas galėtų būti priskiriamas prie geriausių praėjusių metų albumų. Tačiau, žinant, jog tai yra NOVEMBRE, aš jį vertinu prasčiau, nei „Materia“. Nors naujasis darbas ir atrodo brandesnis, labiau vientisas, bet kažkur liko prarasta dalis emocijų, to itališko nuoširdumo. Vis dėlto tikiu, jog klausantis gyvai šie jausmai atsiskleis visu grožiu.

Vertinimas: 7/10

NOVEMBRE „The Blue“
© „Peaceville Records“, 2007

1. Anaemia
2. Triesteitaliana
3. Cobalt of March
4. Bluecracy
5. Architheme
6. Nascence
7. Iridescence
8. Sound Odyssey
9. Cantus Christi
10. Zenith
11. Argentic
12. Deorbit

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Č.
2008.03.24 00:12

O man tas clean vokalas per daug saldus :(

Apskritai tiek Materia, tiek The Blue saldūs labai… Tikrai kad beveik prasilenkia su doom metalu.

Grabak
2008.03.20 01:01

Dek

Kontūzyta
2008.03.19 23:49

Aišku,kas jin tokia dbr turėsiu pati ieškotis,bet vis tiek ačiū. :)

Grabak
2008.03.19 01:15

Ech… Francesca Iacorossi

Kontūzyta
2008.03.19 00:35

O gal kažkas iš visažinių vis dėl to žino,kas atlieka moters vokalo partiją dainoje “Nascence”?

s2
2008.03.18 16:41

Кто последний, тот отец? ; )

HedgeHog
2008.03.18 12:22

Hą, iš dalies galima sutikti, kad visi prieš “Materia” buvę albumai buvo savito stiliaus ieškojimas, gryninimas. Nors visai nenustebčiau, jei būtų grįžta link ištakų :).
Su odium nesutinku tik dėl vieno: mano manymu, “The Blue” yra stipresnis už “Materia”. Labiau kabinantis savo nuoširdumu.. Prieš tai buvusiame darbe, kažkaip, jaučiau daugiau dirbtinumo.. O dabar toks šaltai mėlynas emocijų pliūpsnis :). Duočiau 8,5, kaip minimum :P.

Grabak
2008.03.18 11:48

Mano manymu, dabartinė Novembre ir yra būtent tas pats sakykim Classica, tačiau labai daug kas yra išgryninta. Taigi jie jau senai užgriebdavo akustinių rifų, švaraus vokalo, kuris tada dar buvo toli gražu ne stiprus ir suvaldytas ir pan. Na, rock’n'rollo mažiau, bet emocingumo netgi dar daugiau. Muzika nebe tokia paviršutiniška ir net odiumas nebeįsikerta :)
Beje, dėl tikėjimo nuoširdumu. Netikėti turėtų nebent moterys ;)

Tyranor
2008.03.17 20:25

Šiaip gražus darbas. Turi nemažai stiprių pusių, tačiau asmeniškai vienintelį mažą minusiuką dėčiau vokalui. Mėgstu švarų ir stiprų vokalą iš atlikimo ir išraiškos pusės, tuo tarpu Novembre turi tendencijų į “saldėjimą”. Mano požiūriu, tai nėra labai gerai. O bendrai, tiek ir recenzija, tiek ir šis Novembre albumas yra gutt(;

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus