Albumai

NITROUS „Dominant Force“ – muzika iš „dragų“ aikštelės

2007.10.25 00:00, odium

Ir vėl estai, ir vėl estų leidybos kompanija. Šį kartą thrash metalo atstovai NITROUS. Reikia pripažinti, kad šioje srityje esu visiškai nekompetentingas, tačiau noras ir pareiga nugali. Taigi „Dominant Force“.

NITROUS „Dominant Force“ – muzika iš „dragų“ aikštelės„Nailboard Records“ šią grupę vadina automobilių „drago“ kolektyvu. Sako, grupės lyderis Luri Kuriks pats yra šių lenktynių entuziastas ir dalyvis, todėl tiek ir komandos pavadinimas, tiek ir visa ideologija glaudžiai susijusi su šiuo sportu. Deja, ar tai tiesa, ar tiesiog reklaminis triukas, atsakyti negaliu. Bet sprendžiant iš dainų tematikos ir pavadinimų, pirmasis variantas atrodo arčiau tiesos…

Debiutinis estų diskas pristato vienuolika kūrinių. Čia dominuoja greitas tempas, kapotas ritmas, energija. Tačiau yra ir lėtesnių dainų, kurios ultra brutalo mėgėjui gali pasirodyti visiškos baladės. Tuo tarpu vokalas varijuoja nuo visiškai švaraus, sąlyginai aukšto iki tradicinio thrash metalo „užkimimo“. Tiesa, niekaip negaliu atsikratyti paralelių su SLAYER – duodu ranką nukirst (svarbu ne ausis), jog šis amerikiečių kolektyvas padarė didžiulę įtaką NITROUS. Na bet ar gali būt kitaip?!

Neabejotinas mano favoritas šiame diske – „1/4 Mile“. Ketvirtis mylios, per kurią patiri visą krūvą emocijų bei įspūdžių – ir greito lėkimo, ir svajingų sustojimų. Gitarų partijos, beje, šiek tiek primena FEAR FACTORY kūrybą. Tuo tarpu kitose dainose surasite ir metalcoro įtakos, kuris visgi nemaišo. Svarbu, kad visuma būtu graži.

„Dominant Force“ – išskirtiniu originalumu nepasižymintis albumas. Nežinau, kokia situacija kitose Pabaltijo šalyse su thrash metalu, bet, rodos, estų žemėse jis vis dėlto dar nemirė. Belieka palinkėti, jog ne itin tolimų kaimynų pavyzdys atkeliautų ir į mūsų kraštus.

Vertinimas: 6/10

NITROUS „Dominant Force“
© „Nailboard Records“, 2006

1. Torque Monster
2. Activation
3. Precautions
4. Pro Mod Action
5. Fuel System Alert
6. 1/4 Mile
7. Dominant Force
8. Tension
9. Rolling Chassis
10. Trial And Error
11. Brain Of the Engine

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
odium
2007.10.25 22:02

Taip, biškuty :)

Ghetox
2007.10.25 21:58

visiems estams 6/10!!!!

speigas
2007.10.25 21:41

Martynai,atidirbinėji už promo paketą? :)

Leptonyx
2007.10.25 20:29

Audronašoj laimėjau šitą CD.Visai neprastai klausosi.

sol_Invictus
2007.10.25 11:07

Iš eMpĖ3 tai didelio įspūdžio tikrai nepaliko.Straight-Forward Thrash bet nekabina,nors tu ką.Kažkaip nenuoširdžiai atlikta.Vertinimas pilnai atitinka muzikos turinį kurį surasime „Dominant Force“ CD.

SStorm
2007.10.25 10:11

Duočiau gerokai daugiau :) Kaip Thrasheriai jie veža.

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus