Albumai

MOUNTAINSIDE „Solitary, Poor, Nasty, Brutish and Short“ – studentai lieka už borto

2013.12.23 00:00, odium

Niekada nebuvau didelis MOUNTAINSIDE gerbėjas. Ir net ne tas, kuris mėgtų šią grupę „pasileist ant fono“. Ir nors atrodo, jog visada stengiausi būti v kursie grupės grojamos muzikos atžvilgiu, iki šiol juos man geriausiai reprezentavo legendinė „Birutė“ bei apysaka apie Vytenio ėjimą alaus. Na, o artimame MOUNTAINSIDE „Solitary, Poor, Nasty, Brutish and Short“ – studentai lieka už bortobendraminčių rate šią kauniečių komandą nuolat minėdavome kaip eilinę studentiškų tūsų dalyvę, ir nesupykite – tam buvo nemažai pagrindo.

Ir vis dėlto naujas grupės albumas viską verčia aukštyn kojomis. Na, jei bent jau ne kojomis, tai kokių 160 laipsnių kampu. Berods trečias grupės ilgagrojis (pataisykite, jei klystu) maloniai nustebino. Pirmiausia savo pateikimu bei apipavidalinimu. Vos šviežiam diskui patekus į mano rankas, teko prisiminti 1998-uosius, kuomet prekyboje pasirodė rinkinys „Dark Fire Dancing III“. Jos leidėjas Ugnius Liogė yra prasitaręs, jog gavo gerą šūsnį nusiskundimų dėl „kreivo“ dviejų kasečių rinkinio pateikimo, nes ne vienas ir ne du, bandydami juostas išimti, paprasčiausiai sugebėjo dėklus sulaužyti. Panašių pasekmių bijojau ir aš, bandydamas atidaryti „Solitary, Poor, Nasty, Brutish and Short“. Leidinio dėžutė pagaminta iš (perdirbtų?) kartoninių dėžių lakštų, suklijuotų vienas prie kito. Vieta kompaktiniam diskui – išpjauta, ir galbūt dėl to dangtelis sunkiai nusiėmė/atsisuko. Teko paplušėti, tačiau bet kokiu atveju – nekasdieniška, nepaprasta ir originalu (prisiminus DEVLSY debiuto formatą – čia gal nauja mada, kas padarys kitoniškiau ir įmantriau?).

Galiu pasidžiaugti, jog tai, kas buvo nestandartinės dėžutės viduje, taip pat paliko teigiamą įspūdį. Dar prieš klausant diską teko skaityti, jog daugelį nustebino grupės kūryboje atsiradęs, MOUNTAINSIDE muzikai nebūdingas kriokiantis vokalas. Iš tikrųjų, mano nuomone, tai – geriausias sprendimas per visą grupės istoriją. Aš negaliu teigti, jog tai yra būtent tas faktorius, kuris kolektyvo muziką pasunkino ar automatiškai padarė metalu. Ne, aš vis dar neapsisprendžiu, ar šiuose devyniuose kūriniuose pakankamai gitarinio sunkumo. Bet garantuoju, kad MOUNTAINSIDE dar niekada neskambėjo taip gerai, agresyviai ir, po velnių, sunkiai. Muzika varijuoja nuo psichodelinio roko iki kiek pa-sludge‘into stoner doomo (nors apie dabartinę stilistiką leisiu pasireikšti ekspertams), bet atrodo pagaliau grupė išaugo iš tų minėtų studentiškų sauskelnių.

Apskritai „Solitary, Poor, Nasty, Brutish and Short“ man primena ne tokią purviną, labiau išdirbtą ir rafinuotą šiandieninių DARKTHRONE versiją. Ir vėlgi – nemaža dalimi prie to prisideda metalizuotos vokalo partijos. Aišku, MOUNTAINSIDE yra kur kas labiau rokas nei punk rokas, kas puikiai matosi gitarinėse partijose. Nėra jos nei virtuoziškos, nei super sudėtingos, bet gerai apgalvotos ir tinkamai sudėliotos savo stilistikoje. Gal tik tituliniame kūrinyje per daug užsižaidžiama su šešiastyge ir daina tiesiog pabosta. Tačiau apskritai albume gerai suderintos lėtesnės, užliūliuojančios ir plaukiančios temos su greitomis, griežtomis atakomis.

Dalis kūrinių pakankamai ilgi – viršija 06:30 minučių trukmę, bet būtent keli iš jų, „Hostage“ ir „The Iron Law of Oligarchy“, paliko didžiausią įspūdį. Gal būt dėl to, kad juose persipina keli muzikinių linijų motyvai. O gal dėl to, kad vokalo partijos „gerai limpa“. Bet turbūt jie geriausiai atspindi ir visą diską – įvairų, nenuobodų, tiesiog gražų. Man tikrai patiko. Norisi manyti, jog būtent su „Solitary, Poor, Nasty, Brutish and Short“ MOUNTAINSIDE pagaliau subrendo iki reikiamo lygio bei atrado tikrąjį grupės kelią.

Vertinimas: 8/10

MOUNTAINSIDE „Solitary, Poor, Nasty, Brutish and Short“
© Self-Released, 2013

1. A Passing Train Awakens the Sleeping Slayer
2. Hostage
3. Doom is Set in Stone
4. Satanic Sonderkommando
5. Stokholmo Sindromas
6. The Iron Law of Oligarchy
7. Stone into Sand
8. Solitary, Poor, Nasty, Brutish and Short
9. Ant Mano Peties Niekas Neverks

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Birutė
2013.12.31 14:07

2014 01 08 CLASSIC ROCK FM 21 val. laidoje “Perkūno namai” – eterinė šio CD apžvalga.

bmaggot
2013.12.31 08:20

Rimtas albumas.

rebel-
2013.12.27 11:21

Puikus albumas.

Tik galėtų sutvarkyti tagus bandcampe, o tai dabar nescroblina (ir todėl jų nereklamuoja mano highly popular tarp metalistų ir labai daug lankomam last.fm profilyje)

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus