Reportažai

METH DRINKER Vilniuje – po ketverių metų laukimo

2015.06.17 12:20, Rebel-

Roko Miliaus nuotr. Daugiau nuotraukų: čia >>

Šio koncerto laukiau ketverius metus. Nors pats prieš du metus METH DRINKER mačiau Danijoje, mano svajonės juos atvežti iki Lietuvos tai nesumenkino. Tad vos tik pamatęs, kad „KillTownBookings“ vėl organizuoja jų turą Europoje, stvėriau savo grupių verbavimo šabloną, viską ištryniau ir surašiau organizatoriams sąrašą priežasčių, kodėl šį kartą METH DRINKER privalo aplankyti Lietuvą. Ir kad man nėra svarbi to kaina. Po kelių dienų gavęs atsakymą nejaučiau nei rankyčių, nei kojyčių – mano nuolatinis spaudimas jiems bei susirašinėjimas su Sam (METH DRINKER gitaristas) pasiteisino, šį kartą grupė pageidavo turo, einančio į Rytus, o ne į Vakarus, kur paprastai važiuoja „KillTownBookings“ turobusas.

Ir štai po kelių mėnesių nekantraus laukimo pagaliau išaušo ta diena! Kaip tyčia, koncerto dieną spaudė darbai, bet juk tokie menkniekiai negali sutrukdyti mano svajonės išsipildymui – šiandien viskas turi būti tobula, o muzikantai tiesiog negali turėti jokių priekaištų. Tad spjovęs į viską nukėliau nepabaigtus darbus savaitgaliui, ir štai aš su 20 litrų alaus, dideliu viskio buteliu, pilna blėka falafelių ir skrudintų tofu jau prie xi20 durų.

Atmosfera buvo nuostabi nuo pat pradžių – palei duris šnioja powerviolence, vietiniai juodieji, apgulę katinuko skverą, daro apšilimą, „Maximoj“ ir apylinkėse trainiojasi grupių maikonais (visuomet smagiausia matyti 71TONMAN, BELZEBONG, COUGH ir WINDHAND maikes, respektukas turėtojams!) pasipuošę metalistai ir ne tik. Jaučiasi tarsi festivalis mažame miestelyje, kurį tam savaitgaliui apgula metalgalviai turistai.

sloga1Koncertas tradiciškai xi20 prasidėjo apie dešimtą, gal kam nors tai ir kiek vėlokai, bet nieko jau nepadarysi, toks jau tas gyvenimas, kaip sako SLØGA būgnioras – „koncertas.avi visada prasideda ir baigiasi laiku“. Visgi gerai, kad šį kartą kita taisyklė buvo pažeista – viduje niekas nerūkė. Tikriausiai kitu atveju po visko būtume ištempę keletą lavonų. Du šimtai ar dar daugiau žmonių yra ganėtinai arti ribos, kiek girtuoklių sutalpina xi20 salė.

Taigi, pirmieji ant scenos užlipa vietiniai „Naujininkų“ sludgeriai SLØGA. Salė ne tokia pilna, kokia ji tapo vakarui einant į pabaigą, bet jau vien tiek žmonių pakaktų, kad tai būtų galima pavadinti sėkmingu koncertu. Smagu, kad tai tapo proga jaunai grupei pademonstruoti, ką jie sugeba, daugiau nei šimtui žmonių. Ir, po velniais, jau pirmoji jų daina visiškai ištaško! Tikrai puikus įvairių stilių derinys, pagardintas savitu skambesiu. Tiesa, kiti gabalai kiek silpnesni, bet vis tiek labai verti pagarbos, chebra, nenutraukit to, ką darot! Po truputį linksta pirmosios galvos, nors ganėtinai ramiai, bet pasirodymas sulaukia gero palaikymo, kurio jis tikrai vertas. Grupės elgesys scenoje irgi nusipelno paminėjimo, nors judesio nebuvo itin daug, bet tarp publikos įsimaišęs vokalistas ir besitaškantis būgnininkas suteikė pasirodymui reikiamos dinamikos. Komplimentai skrieja ir iš to vakaro svečių, tad smagu, kad saviškiai ne tik kad nepadarė gėdos, bet ir smarkiai nenusileido pagrindinėms vakaro vinims!

WEAK1Antrieji – WEAK. Žmonių jau darosi kaip niekad tiršta, o danai groja ne visai lėtai, tad nujaučiau, kad bus karšta. Ir taip, buvo žiauriai karšta. Jaunoji publikos dalis taškėsi tiek prie scenos, tiek ant jos, prasidėjo pirmieji stage dive’ai. WEAK akivaizdžiai tuo mėgavosi, ir savo greito hardcore, grindcore ir sludge derinį grojo su dideliu malonumu. Dainos iš naujojo EP sulipo geriausiai – stiprus darbas, o puikaus garso dėka viskas skambėjo taip pat gerai, kaip ir įraše. Ant scenos šie hardcoreščikai taip pat elgtis moka, nors pagrindinį vaidmenį atlieka gitaristas-vokalistas, visom išgalėm besidraskantis ant scenos, kiek tai leidžia dvigubos pareigos. Smagaus chaoso pridėjo atsirišęs gitaros diržas, kurio dėl nuo prakaito permirkusių pirštų niekaip nepavyko užsirišti, tad teko suktis iš šitos situacijos grojant klūpomis, o mikrofoną nukreipus į apačią. Nors visiškai be jėgų, grupė dar išspaudė publikos išreikalautą bisą. Viskam pasibaigus WEAK tiesiog negalėjo atsistebėti tokia žmonių gausa ir tokiu puikiu palaikymu – ačiū besitaškiusiems! Jūsų dėka danai tai įvardijo kaip geriausią turo koncertą ir nuostabią jo pabaigą.MethDrinker2

Ir pagaliau vakaro headlineriai – METH DRINKER. Vėl turiu itin žemai nusilenkti technikams – garsas ir apšvietimas buvo tiesiog tobuli! Žmonių jau susirinko tiek, kad laisvos vietos prie scenos nebeliko, o tie, kurie tūsinosi prie jos, nuo spaudimo nuolatos į ją sugriūdavo. Stage dive’ų skaičius dar labiau išaugo, o šokinėti jau buvo galima ir nelaukiant gaudančių – buvo tokia grūstis, kad vis tiek pataikysi kur nors minkštai. Kadangi pats grūdausi pirmose eilėse, nieko nemačiau, kas vyko už manęs, bet jaučiau, kad tūsas vyksta tikriausiai per pusę salės. O kai pasigirdo pirmieji visų nekantriai laukto „Skull Smashing Concrete“ rifai, tikrai galvojau, kad kas nors bus prislėgtas prie tos scenos. Pasirodymas tiesiog nužudė, tobulas set listas, sudarytas tiek iš splitų, tiek iš abiejų pilnagrojų albumų, visos dainos žinomos mintinai, o man tai visuomet malonu. METH DRINKER gyvai yra kažkas nenusakomo. Ta traiškanti muzika, plaučius draskantis žviegimas ir vaizdas ant scenos sukūrė kažkokį antžmogišką jausmą, viskas atrodė tiesiog siurrealu. Didžiausią įspūdį palieka bosistas, ant scenos pavirstantis kažkokiu monstru, nusileidęs mikrofoną žemai, susikūprinęs, žviegia ir drasko tą savo bosą.

Pasibaigus niekas METH DRINKER nebuvo nusiteikęs taip lengvai paleisti ir buvo išreikalautas bisas, per kurį vietoj draskymosi nusprendžiau labiau įsiklausyti ir atidžiau apžvelgti, kas darosi tiek ant scenos, tiek salėj. Buvo dar sunku suvokti, kas čia dabar įvyko, ir kaip tobulai viskas išėjo. Tai, be abejonės, man tapo, ko gero, geriausiu kada organizuotu koncertu. Ačiū visiems atėjusiems ir sukūrusiems tą tikrą sludge pragarą, be kurio ir stipriausia muzika nebūtų tokia įtikinanti, ir, be abejo, Kablio chebrai, kurių dėka viskas taip nuostabiai išėjo!

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus