Albumai

METH DRINKER „Oil“ – dar giliau į tamsos apgaubtą sludge urvą

2015.03.11 21:56, Rebel-

methdrinker-oilMETH DRINKER į sludge sceną įsiveržė, išspyrę duris ir išdaužę langus, grąžindami piktą, šlykštų ir primityvų skambesį, menantį GRIEF, EYEHATEGOD, DYSTOPIA ir BUZZOVEN laikus. Dusinamas ieškojimų ir eksperimentavimų, vis daugiau imdamas iš black, post-hardcore ir kartais net metalcore stilių, sludge’as pradėjo tarsi prarasti savo šlykštų veidą – išsispaudė spuogus, įsistatė dantis, išsigydė votis ir gal net šiek tiek pasidažė.

Tad METH DRINKER skambesys, artimas karčiom šaknim, buvo iš tiesų malonus sludge gerbėjams – jau pasirodžius pirmiesiems METH DRINKER gabalams bandcampe, klausytojai spurdėjo iš nekantravimo, o pagaliau išėjęs debiutas buvo išparduotas neįtikėtinai gretai. Perleidus po metų – lygiai taip pat. Po to sekė keletas splitų, kurie taip pat neužtruko, kol buvo išgraibstyti.

„Oil“ – naujausias ilgai grojantis METH DRINKER darbas, kuris, mano vertinimu, kartu su BONGRIPPER „Miserable“ yra stipriausia iš visų 2014-aisiais metais išleistų darbų, ką galima pakišti po tuo žodžiu sludge.

Lyginant su debiutiniu darbu, METH DRINKER skambesys pasikeitė labai mažai ar net visai nepasikeitė, bet išryškėjo labai svari detalė – albumas šį kartą kur kas vientisesnis, dainos viena kitą seka nepastebimai. Tai jau nebėra „geriausių dainų kratinys“, į kokį šiek tiek buvo panašus pirmasis darbas.

Taigi žvelgiant labai paviršutiniškai, niekas nepakitę: sunkūs lėti rifai, žviegiantis vokalų duetas, daug spengimo, chaotiški blastai – viskas, ko reikia bekompromisiam sludge. Kaip ir anksčiau, tiek rifai, tiek dainų struktūros – gan paprasti, tačiau tuo pačiu nėra absoliučiai primityvūs, turi kaip tik reikiamą kiekį dinamiškumo. Lėtas tempas perauga į blastus, kurie lygiai taip pat natūraliai grįžta prie skausmingai lėtų ir sunkių rifų, o kartais viskas apskritai tarsi dingsta, lieka beformis spengimas.

Taip, viskas jau girdėta tiek debiute, tiek vėlesniuose įrašuose. Tačiau įsiklausius giliau, albumas apsuptas kur kas tamsesnės ir tirštesnės auros. Tai skausmingas darbas, užliejantis niūria atmosfera, o paskutinę vinį į karstą įkala ties finaliniais akordais į pačią dainos struktūrą įsipaišantis sample’as, sukuriantis neapibrėžtumo ir panikos jausmą.

Taigi net užsikėlę lūkesčius pakankamai aukštai, METH DRINKER sugebėjo juos viršyti, tuo pačiu nenutoldami nuo savo skambesio ir kartu pateikdami šį tą naujo bei žengdami dar giliau į tamsos apgaubtą sludge urvą.

METH DRINKER „Oil“, 2014

1. Catalepsy
2. Black Iron Prison
3. Convulsion
4. Narco Terror
5. Vile Entity
6. Green Inferno
7. Destroy The Flesh
8. Flesh Cabinet
9. Sink
Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus