Albumai

MAR DE GRISES „Draining the Waterheart“ – sakau jums, tai tobula!

2009.08.12 00:00, odium

Kažin, ar kada nors anksčiau būčiau pagalvojęs, jog tobulas albumas atkeliaus iš tolimosios Čilės. Pripažinkim, be Brazilijos, kitų Pietų Amerikos šalių metalo scenos mums iki šiol yra daugiau ar mažiau paslaptingos. Kita vertus, kiek labiau besidomintiems šia muzika, Kolumbijos black metalo scena turėtų būti pakankamai žinoma, kaip ir Čilės doomas: tokie vardai, kaip LAPSUS DEI, POEMA ARCANUS ar UARAL, jei ir nėra garsūs, juos žinoti – privalu. Bet šį kartą kalbėsime apie ryškiausią šių dienų žvaigždę iš Santjago – MAR DE GRISES.

MAR DE GRISES „Draining the Waterheart“ – sakau jums, tai tobula!Grupės vardas, išvertus iš ispanų kalbos, reiškia „sielvarto arba pilkumos vandenynas“. Man visada imponavo grupės melancholija dvelkiančiais pavadinimais. Tai – penkių asmenų kolektyvas, iki šiol pristatęs du studijinius albumus. Paskutinysis jų, pernai metais pasirodęs „Draining the Waterheart“ – tobulas doom metalo diskas…

Aštuoni albumo kūriniai – tai kelionė emocijų jūra. Jausmų spektras labai platus – nuo nusivylimo, praradimo iki vilties, paslapties ar didybės. Rodos, kartu su dainos melodija neri į tamsiausius vandenyno klodus, o štai jau po kelių minučių kažkur tiksi šviesos pulsas, keliantis sielą tolimesniam gyvenimui, arba atvirkščiai – raminančiai mirčiai. Bet tai – tik vieno pakeleivio potyriai.

Kaip ir didelės dalies doom metalo grupių, taip ir MAR DE GRISES kūriniai – ilgi, dažnai siekiantys ir daugiau nei dešimt minučių. Tačiau neįtikėtina yra tai, jog jų struktūra – idealiai suderinta. Kiekvienas būgnų lazdelės caktelėjimas, kiekviena stygos nata, kiekvienas riksmas ar emocija – viskas turi savo prasmę, savo vietą. Ritmų kaita – nuo lėto iki greitesnių, energingesnių tempų – absoliučiai nuosekli, sustyguota, išbaigta.

Dainų tekstai atlikti tiek anglų, tiek ispanų kalbomis. Tačiau vokalinės partijos yra tiek užburiančios, jog tu ne tik nepajauti skirtumo, bet visą laiką tarsi plauki pasroviui, eini greta keistų šnabždesių, grėsmingo growlo ar tylaus pašnekesio. Visa tai užkoduota emocinėje disko pusėje.

Kiekvieno instrumento partijos – ar tai būtų gitara, ar bosas, ar būgnai – atidirbtos iki visiško tobulumo. Visi jie puikiai dera tarpusavyje, gerai vienas kitą papildo. Kartu kiekvienas iš jų turi savo išskirtines partijas, kaip kad „Kilómetros de Nada“ viduryje, atrodytų, kažkur iš tamsos išnyra savotiškas mini „drum‘n‘bass“ variantas, tik, žinoma, visiškai lėtas, niūrus, paslaptingas ir paryškintas gitaros partijomis. Įstabi „One Possessed“ pradžia – raminanti, hipnotizuojanti, vedanti į priekį. Netgi dažnai man nepriimtinos klavišinių partijos šiame albume yra nuostabios, gitarų muzikai suteikiančios tik dar didesnę jėgą ir emocinį užtaisą.

Kaip ir minėjau pradžioje, „Draining the Waterheart“ – tai kelionė jausmų pagalba. Tai liūdesio šešėliai, visiška apatija, kurią keičia viltis, ir t. t. Šias emocijas dar labiau paryškina melodingos gitarų partijos, solo. Iš pragaro į rojų, nuo juodo prie balto. Aštuoni žingsniai, kurių pabaigoje – „Liturgia: Convite y Prefiguración / Purgatorio / Diálogo Infierno“, lyg uždelsto veikimo orgazmas, sulėtinta euforija prieš sprogimą… O po jo – mįslinga tamsa, triukšmas ir laukimas.

„Draining the Waterheart“ – tai visomis prasmėmis tobulas, idealus, optimalus melodingo death / doomo albumas. Man čia užtenka visko: ir melancholijos, ir greitesnių vietų, ir griežto mirties metalui būdingo vokalo, ir švaraus balso. Nei per saldu, nei per aštru. Nei vienos užtemptos natos, nei vieno trūkstamo skambesio, nieko… Tiesiog tobula.

Beje, jeigu visgi perklausius šį diską muzika pasirodys per daug saldi, rekomenduoju kitą, labai trumpai gyvavusį MAR DE GRISES narių projektą MOURNERS LAMENT – gal paliks geresnį įspūdį. Nors aš nematau kitų pretendentų užimti šį sostą.

Vertinimas: 10/10

MAR DE GRISES „Draining the Waterheart“
© „Firebox Music“, 2008

1. Sleep Just One Dawn
2. Kilómetros de Nada
3. Deep-Seeded Hope Avant-Garde
4. Fantasía
5. Wooden Woodpecker Conversion
6. One Possessed
7. Summon Me
8. Liturgia: Convite y Prefiguración / Purgatorio / Diálogo Infierno

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
XIII
2017.03.17 16:45

up

Ufasas
2009.08.21 10:35

Jau 2 savaitę negaliu atsiklausyt, gėris, 10/10

liuxas
2009.08.15 13:46

Tuoj pacekinsim, kas ir kaip :)

bmaggot
2009.08.15 12:36

annodomini, durniau sugalvot negalėjai

vyskupas666
2009.08.14 19:16

žydrasis kampelis

annodomini
2009.08.14 18:07

Šio albumo muzika tai MENAS ir POEZIJA muzikoje vienu metu. Fantastika.

rebel-
2009.08.13 21:48

Sunku patikėti, kad recenziją rašė Odium. Gal labai įsimylėjo?:)

Ufasas
2009.08.13 21:33

Vien recenzija verčia paklaustelt :) gal ir užkabins

Black..
2009.08.13 21:18

Tikrai geras albumas. kaip sakoma:’užkabino’.

_Aras_
2009.08.13 19:33

Nuoširdi ir įdomi recenzija. Vilioja perklausyti albumą ir paliudyti ar iš tikrųjų jis toks tobulas.

speigas
2009.08.13 16:36

Tai dabar Xenon nusivils..

brotheris
2009.08.13 14:23

agalloch ? na jau ne

mar de grises demuškė buvo kažkas tokio. Paskui išėjęs albumas tebuvo blizgesio sugadinta demo.

Draining The Waterheart yra dar labiau išlaižytas. Nors ir geresnis swallow the sun variantas, bet..

sator
2009.08.13 09:32

…”kelionė jausmų pagalba”…”visomis prasmėmis tobulas, idealus, optimalus “…” lyg uždelsto veikimo orgazmas, sulėtinta euforija prieš sprogimą”…

ISPUDINGA RECENZIJA:)) 10 balu ne albumui, kurio negirdejau, bet recenzentui:))

tik nepasakyciau, kad Čilės scena yra labai jau nežinoma ir paslaptinga – ten daug geru komandu, ypac idomiai groja COPROFAGO..taciau sutinku, kad populiarumu, is pietu Amerikos, dominuoja brazilu grupes

Xenon
2009.08.12 21:15

Jeigu ekspertas speigas sako, kad Agalloch primena, tai jau reik perklausyt.

HedgeHog²
2009.08.12 19:40

Man kur kas labiau patiko side projektas Mourners Lament.
šic albums prastesnis

theTruth
2009.08.12 19:21

Einu bandyti, sudomino, tik tie “Tačiau neįtikėtina yra tai, jog jų struktūra – idealiai suderinta. Kiekvienas būgnų lazdelės caktelėjimas, kiekviena stygos nata, kiekvienas riksmas ar emocija – viskas turi savo prasmę, savo vietą.” truputį kaip mergaičių garbinimai pasirodė. al gal paklausęs ir pats ne ką mažiau rypausiu.

speigas
2009.08.12 18:57

taip, iš tikro neprasti. Ypač tiems, kas mėgsta Agalloch ir pan.

J[]|{ER
2009.08.12 18:56

Reikes paklausyt shios tobulybes :)

Grabalganas
2009.08.12 18:50

Turbūt tuos tobulus ir puikius renka iš kalno š.. ;) Grupike verta dėmesiaus.

speigas
2009.08.12 18:45

Odiumai, tau pastaruoju metu turbūt neateina, joks prastesnis albumas, vien tobuli ir puikūs. Esi tikras laimės kūdikis.

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus