Straipsniai

MAJESTIC DOWNFALL – egzotika iš tolimosios Meksikos

2009.08.29 00:00, odium

Interviu angliškai galima rasti čia >>

Prieš kelis metus doom metalą propaguojanti leidybos kompanija „Solitude Productions“ pavaišino krūvele promo diskų, tarp kurių pasitaikė ir bendras MAJESTIC DOWNFALL bei ANSIA splitas. Italų kolektyvas didelio įspūdžio nepaliko, tuo tarpu meksikiečių projektas maloniai nustebino. Šios tolimosios Lotynų Amerikos šalies scena mums ir taip nėra labai žinoma, o štai čia – puikus, gan melodingas mirtinas lemties metalas. Proga pristatyti šį ne itin žinomą projektą.

MAJESTIC DOWNFALL – egzotika iš tolimosios MeksikosMAJESTIC DOWNFALL – tai vieno žmogaus, Jacobo Córdova, projektas. Iki 2006 metų, dešimtmetį praleidęs kolektyve ANTIQUA, muzikantas nusprendė, jog pats laikas pradėti visą kūrybinį procesą guldyti ant savo pečių.

Per pirmuosius metus sukuriama keletas dainų, kurios 2007-aisiais pristatomos debiutiniame demo leidinyje „The First Abyss“. Kritikai teigia, jog tai – žymiosios „Peaceville trejybės“ (MY DYING BRIDE, ANATHEMA, PARADISE LOST, – aut. past.) paveikta muzika, nepasižyminti itin dideliu originalumu, bet puikiai perteikianti ankstyvosios šių grupių kūrybos dvasią. Dar tų pačių metų rudenį „Solitude Productions“ šiuos tris kūrinius perleidžia minėtame bendrame diske su ANSIA.

Kuo gi man patiko MAJESTIC DOWNFALL kūryba? Visų pirma „prastu“ skambesiu. Šiais laikais, kai techninės galimybės leidžia išspausti nesveikai nušlifuotą, plastmasinį skambesį, meksikiečių kūriniai, nepasižymintys per daug apdirbtu skambesiu, padvelkė tokiu nuoširdumu, paprastumu ir tikroviškumu, kad nežavėti negalėjo. Na, ir aišku, pati muzika – nerūpestinga, svajinga, kartais paslaptinga, kupina melodingumo, savotiško neramumo.

Šiais metais pasaulio šviesą išvydo ir debiutinis grupės albumas „Temple of Guilt“. Diską išleido italų kompanija „My Kingdom Music“. Šį kartą – tai beveik valanda death/doom dvasios, papildytos šiokiomis tokiomis black metalo priemaišomis. Pastarosios labiausiai atsiskleidžia vokalo bei šiek tiek gitarų partijose. Jakobo neabejotinai buvo paveiktas naujųjų SHINING ir FORGOTTEN TOMB muzikos. Tą pastebi ir muzikos kritikai, vadindami MAJESTIC DOWNFALL senojo europietiško doom metalo ir šiandieninio, modernaus skambesio mišiniu.

Palyginimai kartais yra labai slidus dalykais, tad meskime juos į šalį. Tačiau jei tau patinka lėtas, melodingas, klavišinių partijomis užprogramuotas nostalgijos jausmas ir egzotiškas death/doomas, valandėlė susipažinimo su MAJESTIC DOWNFALL tikrai neprailgs.

Kadangi informacijos apie šį projektą internete nėra itin daug, nusprendžiau pakalbinti patį Jakobo. Apie jo projektus, metalą Meksikoje ir kitus dalykus.

Ar galėtum trumpai apibrėžti idėjinę MAJESTIC DOWNFALL pusę? Jausmai, žodžiai, emocijos, kurie atspindi grupės kūrybą. Kokią vietą MAJESTIC DOWNFALL užima tavo paties gyvenime?

MAJESTIC DOWNFALL – egzotika iš tolimosios MeksikosMAJESTIC DOWNFALL idėja yra labai asmeniška. Ji gimsta iš mano kasdieninio gyvenimo bei pačių brangiausių dalykų jame. Nenorėčiau to per daug konkretizuoti, nes, kaip ir minėjau, tai labai asmeniška, tačiau siūlau visiems pasiskaityti mūsų tekstus. Tai leis geriau suprasti tai, apie ką mes dainuojame. Be to, kiekvienas galės savaip interpretuoti mūsų kūrybą, rasti joje kažką savito.

MAJESTIC DOWNFALL leidžia man realizuoti savo giliausius jausmus. Tai pati emocingiausia mano pusė ir stengiuosi ją paaiškinti būtent per kūrinius. Be to, turiu ir kitą grupę – TICKET TO HELL, kur atsiskleidžia mano agresyvioji ir kritiškoji gyvenimo pusė. Neseniai kartu su draugais įkūrėme dar vieną projektą ZOMBIEFICATION, apie kurį išgirsite šiek tiek vėliau.

Kodėl pasitraukei iš ANTIQUA veiklos ir pradėjai atskirą projektą? Ar yra kažkokių skirtumų/panašumų tarp šių dviejų projektų (ANTIQUA ir MAJESTIC DOWNFALL) muzikos ir idėjų?

Priežastys buvo elementarios. ANTIQUA buvo suburta, siekiant apjungti daugybę įtakų ir skambesio įvairenybių, ko man pačiam muzikoje nereikia. Aš visada buvau plačių pažiūrų ir mėgstu eksperimentuoti, tačiau ANTIQUA atveju buvo nueita smarkiai per toli. Man tas nepatiko, todėl nusprendžiau pasitraukti.

Iš muzikinės pusės ANTIQUA buvo paveikta labai daugelio sričių: doomo, gotikos, thrash ir death metalo, kai tuo tarpu MAJESTIC DOWNFALL šaknys slypi sename doom metale, yra šiek black metalo įtakos.

„Temple of Guilt“ buvo išleistas vos prieš kelis mėnesius ir jau spėjo sulaukti tikrai teigiamų atsiliepimų. Ar pačiam tokia kritikų ir gerbėjų reakcija buvo netikėta? Kaip diskas buvo sutiktas gimtojoje Meksikoje?

Atsiliepimai yra tikrai neįtikėtini ir esu daugiau negu patenkintas tokiais rezultatais. Pradžioje tikrai nežinojau, ko galima laukti, bet štai dabar matau, kad pastangos nenuėjo perniek. Net kai metalinių leidinių ir fanų atsiliepimai yra tokie geri, pirmiausia man ši muzika yra savirealizacija.

Meksikoje daugelis taip pat palankiai vertina šį albumą. Galbūt keista tik tiek, kad jis daugiau pastebimas Europoje nei mano gimtinėje.

Debiutinio disko muzika šiek tiek skiriasi nuo to, ką galima rasti demo įraše (ir splite su ANSIA taip pat). Jaučiama tokių grupių, kaip SHINING ar FORGOTTEN TOMB įtaka (ypač vokalo ir gitarų partijose). Ir daugelis kritikų tą pastebi bei pabrėžia. Ar pačiam toks palyginimas yra priimtinas? Apskritai, kokia tavo nuomonė apie patį albumą? Ar tikrai per tuos metus MAJESTIC DOWNFALL taip pakito?

Labai taikliai pastebėjai. Muzika tikrai turi šiek tiek tamsesnio atspalvio, kuris atėjo būtent iš tų minimų grupių. Pradžioje kūryba buvo labiau veikiama 90-ųjų europietiško doom metalo ir, nors dabar šios tradicijos taip pat yra išlaikomos, ji vis tiek turi šiokių tokių modernumo požymių, ypač iš depresyvaus metalo.

Esu tikrai be galo patenkintas savo naujuoju albumu ir manau, jog tai geriausias diskas, kokį man iki šiol teko sukurti.

Labiausiai MAJESTIC DOWNFALL kūryboje man imponuoja atmosfera ir skambesys… Ne per daug švarus, ne per daug modernus, alsuojantis senąja doom dvasia (jei supranti, kurlink sunku). Ar taip išėjo natūraliai, ar sistemingai to siekei? Ko pats ieškai muzikoje? Kokias mintis ir idėjas nori reprezentuoti/išreikšti per savo kūrybą?

MAJESTIC DOWNFALL – egzotika iš tolimosios MeksikosPati pirminė idėja buvo tęsti tai, ką pradėjo didysis trejetas, ANATHEMA, PARADISE LOST ir MY DYING BRIDE. Tačiau kuo toliau, tuo labiau viskas peraugo į skirtingus dalykus ir tapo labai asmeniška. Aš jau esu parašęs šiek tiek medžiagos naujam albumui ir tai bus tikrai skirtinga nuo to, kas išleista iki šiol. Manau, kad su mano leidiniais tokia pati situacija kartosis ir ateityje, bet galiu garantuoti, jog tai bet kokiu atveju bus metalas ir depresija.

Mano tikslas muzikoje – išlieti savo vidinius demonus kūrybos pagalba. Iki šiol tai visai pavykdavo.

Turiu pasakyti, jog esu šiek tiek susipažinęs su Meksikos black metalo scena, tačiau bendrai vertinant, Meksika mums vis dar yra egzotika, ypač kalbant apie metalinę muziką. Tu ten sukiesi jau daugiau nei 10 metų. Ar gali mums bent šiek tiek papasakoti, kaip viskas verda ten pas jus? Ar turite daug metalo grupių? Kaip su fanais, ar jie aktyvūs? Klubai, koncertai – kokia padėtis su jais?

Meksika tikrai turi daug gerų grupių, tiek dabar, tiek ir praeityje. Tokie vardai, kaip CENOTAPH, THE CHASM, SHUB NIGGURATH, DISGORGE, HACAVITZ, PIRAÑA, RAPTURE yra tikrai nerealūs. Grupės išsibarstę po visą šalį ir dauguma jų turi tikrai puikius kompozicinius ir kūrybinius sugebėjimus. Koncertai tai pat vyksta visuose miestuose, tačiau, kaip trečio pasaulio šaliai, Meksikos grupėms yra labai sunku prasimušti. Jei tik kokia nors leidybos kompanija sugalvotų pasidomėti mūsų scena giliau, jie nustebtų, kiek daug gerų ir kokybiškų projektų turime.

Nors MAJESTIC DOWNFALL yra tavo solinis projektas, albumo įrašuose pagalbon pasitelkei kviestinius muzikantus. Ar tai ženklas, jog sulauksime grupės ir gyvuose pasirodymuose? Ar pačiam yra priimtina groti gyvai prieš keliašimtinę minią?

Taip, nors aš ir esu vienintelis muzikos autorius, kai reikia įrašyti albumą, ypač būgnų partijas, visada pasitelkiu pagalbą iš šalies, nes žinau, kaip taip bus padaryta 10 kartų geriau ir kokybiškiau, nei aš galėčiau. Pastaruoju metu tikrai galvoju apie tai, jog reikėtų surinkti pastovią komandą koncertams. Tikrai svajoju apie turą Europoje, tai būtų nepakartojama. Man patinka groti gyvai ir viliuosi, kad pavyks tą padaryti su MAJESTIC DOWNFALL.

Ar palaikai vienybę? m/ Ar vis dar aktyviai eini į koncertus, perki įrašus, skaitai straipsnius, interviu, ir t. t.? Kokie reikaliukai su alumi? Ar meksikiečiai tokie pat šio nuostabaus gėrimo mėgėjai, kaip ir europiečiai?

Esu tiek aktyvus, kiek galiu. Turiu leidybos kompaniją, internetinę parduotuvę, be to, kaip ir minėjau, groju trijose grupėse ir, aišku, perku muzikinius įrašus. Tiesą sakant, viską, ką turiu savo Ipode, turiu ir originaliuose albumuose. Jei ne, nededu to į Ipod biblioteką. Ir aš taip pat stengiuosi aplankyti visus įmanomus koncertus, nes mėgstu pakratyti savo kudlas, haha.

Alus yra tikrai populiarus Meksikoje, turime tikrai gardaus alučio. Aš, aišku, nekalbu apie „Corona“ ir panašius dalykus. Mes turime tikrai puikaus alaus, kuris yra Meksikos nacionalinis gėrimas. Metalo fanai taip pat mielai skanauja viskį ir romą.

Iš kur semiesi įkvėpimo? Ką galima vadinti tavo pagrindinėmis mūzomis? Kokių grupių kūryba tau padarė didžiausią įtaką? Galbūt esi linkęs ir į kitus menus, pvz. dailę ar knygas?

Mano šeima, be abejonės, labai mane palaiko ir tai vis dar leidžia šiai ugniai liepsnoti. Turiu tris dukteris ir tai man didžiulis įkvėpimas. Iš muzikos labiausiai mėgstu 90-ųjų doom metalą ir melodingą death metalą, tačiau tokį, kai jis dar buvo agresyvus ir aštrus, o ne šių dienų paliegėlių sceną.

Kadangi www.ferrum.lt yra Lietuvos internetinė svetainė, negaliu nepaklaust, ar esi ką nors girdėjęs apie mūsų šalį?

Be jūsų šalies dydžio ir geografinės padėties, deja, nieko daug apie Lietuvą nežinau. Arčiausiai, kur esu buvęs, tai Rusijoje, ir tai buvo 1998 metais. Be to, žinau, kad jūsų klausytojai mėgsta depresyvų ir folklorinį metalą, tai man tikrai daro įspūdį.

Tikiuosi, kad šis straipsnis ir tavo atsakymai leis žmonėm daugiau sužinoti apie MAJESTIC DOWNFALL. Kaip manai?

Labai ačiū už šį interviu, jis man tikrai daug reiškia, nes noriu, jog apie mano kūrybą sužinotų kuo daugiau naujų žmonių. Didžiausi linkėjimai lietuviams ir ačiū už palaikymą. Tikiuosi dar iki metų galo įrašyti naują diską, tad žinios ilgai neužtruks.

Nepamirškit aplankyti mūsų svetainės www.myspace.com/majesticdownfall. Ten galėte nusipirkti mūsų muzikos tiesiai iš manęs už specialią kainą, tad nepasididžiuokite ir parašykite man. Be to, užteikite ir į kitų mano projektų svetaines: thrash/death metalo projektas TICKET TO HELL – www.myspace.com/tickettohellband, ir old school death metalo projektas ZOMBIEFICATION – www.myspace.com/zombiefication666. Ačiū.

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Ufasas
2009.09.01 01:27

Tpfu Gregas, ne brotheris, nu ne esmė, krč

Ufasas
2009.09.01 01:24

S2 čia aštriai be lomkių :D brotheris pamėgink Ufomammut, kaži gal patiks, stoner doom, daugiau nieko nepasakoju, bo atbaidysiu

Ufasas
2009.09.01 01:21

Nežinojau RAPTURE Meksika. Jie unreal. O Odium užknist pradeda gerąja prasme :} nes užuodžiu da vieną grynuolį apčiupinėtą Odiumo, prieš tai Mar De Grises aprašytas ir perklausytas ištaškė puikiai smegenį, nekantraujų šių atlikėjų paklausyt, daros pavojinga, kiek užeisi paskaityt Odium recenzijų tiek sulips

s2
2009.08.31 10:08

| Galėtų kaip kokie E.T.O.S.`ai maišyt su
| moteriškais vokalais, chorais, nu leistų pailsėt
| žmogaus ausiai.

Nu, tai ir gėjais galėtų visi vyrai būt. Leistų pailsėt kožnos moters pūtei.

| daugelyje doom metal grupių mielai
| ištrinčiau vokalus ir pasimėgaudamas
| klausyčiausi jų instrumentalu, ypač kokių
| swallow the sun.

Gal laikas pačiam pradėt grot? Arba tu TROLIS :)

| po vienos kitos dainos tiesiog ausys
| neatlaiko kriokimo, nors ir esu taip
| vadinamo “švelnesniojo kriokimo” mėgėjas…

Tuomet gal verta pradėt klausyt gotikinį roką? :)

Gregas
2009.08.30 08:48

Nžn, mane tie ištisiniai riaumojimai pradeda gruzint… Galėtų kaip kokie E.T.O.S.`ai maišyt su moteriškais vokalais, chorais, nu leistų pailsėt žmogaus ausiai. O ir šiaip daugelyje doom metal grupių mielai ištrinčiau vokalus ir pasimėgaudamas klausyčiausi jų instrumentalu, ypač kokių swallow the sun. Groja nuostabiai, bet nesiklausai, nes po vienos kitos dainos tiesiog ausys neatlaiko kriokimo, nors ir esu taip vadinamo “švelnesniojo kriokimo” mėgėjas… Na, čia tik asmeninė nuomonė ne į temą… O jei kas žinot kur tokių doom-metalinių instrumentalų gauti, parašykit, nes nžn nei vieno :-/

brotheris
2009.08.29 16:22

dėkui už intervą, splitas patiko

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus