Reportažai

„Lapkričio speigas“ Vilniuje – bent jau neprastai atsigėrėm

2012.12.07 00:00, odium

Foto: Vytenio Jurevičiaus

Lapkričio 16 dieną debiutavau „Metro“ klube. Kaip žiūrovas, kstatie. Turbūt net liūdnojo vaizdo riteris iš Kauno ten dažniau lankosi… Sarmata, bet toks gyvenimas. O ir proga lyg ir nevisai eilinė. Kelis kartus jau bandę pasiekti Lietuvą čekai INFERNO pagaliau aplankė ir Tauro kalną. Daugeliui gal tai ir nėra ypatingas šansas išlįsti iš namų, bet kaip ten bebūtų – šiai dienai tai yra bene viena žymiausių savo šalies black metalo šutvių, kuriuos padaboti reikėtų bent jau edukaciniais tikslais. Beje, nereikia pamiršti, jog kartu scenos tvirtumą tą vakarą bandė LUCTUS bei kitas puikaus alaus krašto ansamblis ŽREC, kurio muzika (užbėgant įvykiams už akių) – ne tokia jau ir puiki.

Pagerti prie durų sugužėjo nemažas desantas jaunimo ir nevisai. Iš tikrųjų, buvo galima sutikti nemenką kiekį metalurgų ir iš tolimesnių kampelių. Nemeluosiu – ir paplepėt, ir atsigaivint buvo smagu ir miela. Nors ne, šitas žodis čia netinka, kažkoks ne trve. Buvo dvasinga! Vienintelis šito bruzdesio minusas – sausakimšas klubas. Nors „Metro“ dabar palyginus su buvusiomis patalpomis prie kiaušinio ir yra didesnis, bet tą vakarą vis vien atrodė gerokai prigrūstas. Ten visada taip tiršta?

„Lapkričio speigas“ Vilniuje – bent jau neprastai atsigėrėm

Smagu, jog bepradedančią įsigalėti nevėluojančių koncertų tradiciją dar bent kiek laužo mažesnio kalibro renginiai. Kamon, juk penktadienis ir, kaip transliuoja „Laisvoji Banga“, – „ryt į darbą nereikia“… Būdami tikrai svetingais vakaro šeimininkais, koncertą pradėjo Kauno rajono komanda LUCTUS. Kadangi stovėjau pačiame minios gale, vaizdo scenoje nemačiau (klubas liliputams nepritaikytas), bet garsą girdėjau neblogai. Iš to buvo galima spręsti, kad pro kolonėles skverbėsi veržli ir energinga thrash/black metalo sintezė. Atkreiptinas dėmesys, jog liuktus (kaip kad pasakytų vienas patarimų dalintojas, ir šiuo atveju jis greičiausiai yra teisus) pastaruoju metu yra bene daugiausia (bent jau užsienyje) koncertuojanti Lietuvos grupė, ir ta patirtis duoda savo vaisius – atrodo, jog grupė galėtų puikiai ir be klaidų atlikti savo pasirodymą, net jei visi nariai scenoje stovėtų užsimerkę, o būgnininkas, švelniais judesiais daužydamas mušamųjų plėves, dar spėtų viena ranka sužiaumoti ir savo mėgstamų bulvių traškučių pakelį. Bet man kirba mintis, jog šiam kolektyvui jau reikėtų atsinaujinti bei pateikti klausytojams šviežios kūrybos. Žinoma, jiems tai nėra taip aktualu, kaip spartuoliams iš NAHASH ar BURYING PLACE, bet naujos dainos nepamaišytų.

„Lapkričio speigas“ Vilniuje – bent jau neprastai atsigėrėm

O po to buvo liūdna, nes scenon kopė ŽREC – pagan/folk muzika su dūdelėmis. Iš tikrųjų, būtent šiems čekams ir reikėtų padėkoti, kad jų prieteliai INFERNO apsilankė Marijos žemėje. Na, bet jei kalbame apie muziką, tai geriau jau jie būtų negroję… Absoliučiai nuobodus, monotoniškas ir neįdomus folk metalas. Neįtikėtina, bet kažkas dar juos prie tos neaukštos scenos ryžosi palaikyti – plojo, rankas kilnojo, trypė ir netgi galvas kratė. Stebiuosi, tačiau kartu ir gerbiu – jei ten būtų buvęs vos vienas kitas maišų ir kailių gerbėjas, tada jau stačiai dvigubai liūdna, gėda ir nesmagu tiek prieš savus, tiek ir prieš svečius. Bet vėlgi, yra paklausa, bus ir poreikis. Nors ir vis tiek labai liūdna.

„Lapkričio speigas“ Vilniuje – bent jau neprastai atsigėrėm

Kol širdgėlos troškulys vieną po kito siekė nesibaigiančių bokalų dugnus, juodvarniškus kerus pradėjo skleisti Karviná miesto (o čia įdomu nuo ko kilo toks vietovės pavadinimas, m?) pasididžiavimas INFERNO. Nors kolektyvas gyvuoja nuo 1996-ųjų, akivaizdu, kad kartų kaita jį paveikė taip pat, kaip ir Lietuvos krepšinio rinktinę. Bet čekų atveju, sakyčiau, viskas išėjo gal labiau į naudą, nes, tarkim, jei paimtume paskutinį jų diską „Black Devotion“, tai asmeniškai man jis yra vienas geriausių grupės kūryboje. Tačiau gyvame pasirodyme ne viskas buvo taip gerai… Elementariai trūko privatumo, atstumo, neapčiuopiamo dvasingumo. Taip, black metalas yra ta muzika, kuriai kartais reikalingas purvas, prakaitas, kontaktas, bet man asmeniškai INFERNO yra tas kolektyvas, kurių muzikoje, nors yra ir dalis tos purvinosios ašies, visgi svertus ima dvasiniai dalykai, atmosferiškumas. Bandau įsijausti į tai, ką girdžiu ir matau, – suraukiu antakius, nutaisau piktą miną, nekenčiu visko aplinkui – na, bet vis kažkas kiša koją: tai vokalas kažkoks keistas, netinkantis prie muzikos, tai muzikantų povyzos nepriimtinos, tai dar šis bei tas. Kartais lyg ir atrodo, kad viskas okey, bet reikia pripažinti – neįtikino. Beje, ir garso kokybė tikrai neprisidėjo prie to, kad įspūdis butų geresnis. Nors sako, jog kažkas buvo pakerėtas ir scenos link siuntė geriausius linkėjimus tik juodiesiems šamanams suprantama kalba ir užkeikimais…

„Lapkričio speigas“ Vilniuje – bent jau neprastai atsigėrėm

Bendrai paėmus, vakaruška buvo gan jauki, o kai ko buvo ir gerokai su kaupu. Bet štai muzikine prasme likau nevisai pasisotinęs, lyg valgytum kokiam nors „McDonalde“ – lyg ir skanu, bet po kelių minučių jau alkanas. Per aukšti lūkesčiai? Ne ta koja iš lovos išlipau? Aplinka kalta? Aj, supaisysi čia tuos žmogystas…

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
abruptum
2012.12.09 12:07

“yra paklausa, bus ir poreikis” – gili mintis

Alloy
2012.12.08 11:11

Prastai atsigėrėm. Pilstomo Metro alaus daugiau nei už ką, tik iš butelių. Jo, koncertams ten ne vieta.

Niekis
2012.12.08 00:55

tai tavo kaulai dideli?

kingas
2012.12.07 16:18

turiu nuliūdinti gerb autorių, bet bulvių traškučių anei kokio kitokio šlamšto nevartoju nei gyvenime, nei ant scenos. Neįžeidinėkite :)

Seniukas
2012.12.07 16:06

Gerb. autoriau, jei jau būdamas liliputas Luctus pro žmonių galvas nematei, tai kaip įžiūrėjai Inferno muzikantų povyzas???
Reikalauju pasiaiškinimo.

Kostra
2012.12.07 15:59

Blemba, Vilniui verkiant reikia vidutinio dydžio erdvės metalo koncertams.
Geras reportas. Miau ;)

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus