Albumai

GRAVE MIASMA „Odori Sepulcrorum“ – albumas dvasiai ir šešėliams

2014.02.24 00:00, odium

Pasigirsta nuomonių, jog debiutinis britų GRAVE MIASMA ilgagrojis albumas „Odori Sepulcrorum“ – ateities death metalo etalonas. Viena vertus, kiek daugiau nei dešimtmetį gyvuojanti Londono ketveriukė jau spėjo patraukti kritikų ir fanų dėmesį, tačiau neįsivaizduoju, jog būtent toks stilius imtų mirties metalo žanro aukštumas artimiausiu metu. O ir nenorėčiau. Be kita ko, dviračio šis kolektyvas irgi neišradinėja…

GRAVE MIASMA „Odori Sepulcrorum“ – albumas dvasiai ir šešėliamsAštuoni disko kūriniai, mano nuomone, nepateikia absoliučiai nieko, ko iki šiol nesame girdėję. Tai tamsiausio metalo vingiai, okultiniai mirties šauksmai, death metalo ritmika bei juodžiausio metalo dvasia. Tačiau tinkamai ir patraukliai sujungti visa tai po vienu stogu – kur kas daugiau pastangų ir talento reikalaujantis uždavinys. Galbūt būtent todėl ne vienas pastebi, jog GRAVE MIASMA kūryboje gausu tokių grupių, kaip INCANTATION, ASPHYX ar NECROS CHRISTOS įtakos, ir jie yra visiškai teisūs. Kita vertus, britų kūryboje ir konkrečiai šiame albume kur kas daugiau dėmesio skiriama emocinei muzikos pusei: atmosferiškumui, mistikai, tamsai, baimei. Ypač, jeigu lyginsime su dviem pirmais grupės EP, šį kartą GRAVE MIASMA skamba kur kas subtiliau, rafinuočiau, muzika smarkiai labiau paremta tiek death metalo kanonais, tiek ir skambesiu. Ir nors grupė ir toliau išlaiko black metalui būdingą šaltumą, erdvinį pojūtį, tačiau būtent šio žanro pėdsakų aptinkame žymiai mažiau nei prieš trejetą metų pasirodžiusiame grupės mini albume „Realm of Evoked Doom“.

Ne vienas taip pat pastebi, jog „Odori Sepulcrorum“ – albumas, reikalaujantis ne tik besąlygiško įsiklausymo, tačiau ir susikaupimo, kantrybės bei supratimo. Ir tai – tikrai tiesa. Bet būtent laikas, skirtas gilesniam šio diskui pažinimui, leidžia suprasti tokių kūrinių, kaip „έσχατος“ ar „Seven Coils“ energiją bei poveikį, jų gitarinių rifų grožį bei harmoningumą. Diską praturtina keletas rytietiškų motyvų, gausios atmosferinės gijos, vokalui nepagailėta aidinio efekto.

Apskritai, netgi nebūdami pranašai, GRAVE MIASMA sugeba prikaustyti dėmesį. Tiek dėl okultizmo tematikos persmelktų tekstų, tiek dėl atmosferiškumo šis death/black metalo mišinys sukuria tikrai neeilinį dvasinį potyrį, kupiną paslaptingumo, gerbtinos baimės ir ne visada identifikuotinų jėgų. Albume suderintos tiek greitos, death ar black metalui būdingos ritmikos, tiek melancholiškesnės, lėtesnės (bet ne mažiau sunkios), jau minėtiems ASPHYX labiau artimos melodijos. Ir nors dar tikrai anksti spręsti, ar taps GRAVE MIASMA savo stiliaus korifėjais, tačiau tiek naujuoju albumu, tiek visa kūryba grupė brėžia ryškią vagą šiandieninėje metalo scenoje.

O kolektyvo kerų įtikinamumu bus galima įsitikinti jau ateinantį šeštadienį renginyje „Armageddon Descends II“.

Vertinimas: 8/10

GRAVE MIASMA „Odori Sepulcrorum“
© „Sepulchral Voice Records“, 2013

1. Death’s Meditative Trance
2. Ascension Eye
3. Ovation to a Thousand Lost Reveries
4. έσχατος
5. Odoratus Sepulcrorum
6. Interlude
7. Seven Coils
8. Ossuary

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Bestial_Abdvction
2014.02.24 12:45

Klausant albą jaučiasi, kad GM groja ne tai kas šiuo metu “eina”, o tai kas juos pačius veža. O to suvaidint nelabai įmanoma.

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus